Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od 1808 »

miodrage napisao:..... ja jesam na velikoj muci, sta posle, jer izbor osim iOS-a, a koji nije jeftin, nemam.
Sam sebe si doveo u takvu situaciju, jer si agitovao ovde godinama u korist jednog sistema i najgrđe se izjašnjavao prema onom drugom. Te ovaj je fenomenalan, ima sjajnu budućnost, čudo neviđeno, a ovaj drugi je sranje, propašće, ugasiće se i na kraju,..... sve je ispalo potpuno obrnuto od cele te glupe priče.

I šta sad,..... ti kao nemaš izbor jer si uneredio ceo put koji vodi ka mestu gde postoji ubedljivo najveći izbor, ali te sad sputava taj tvoj bandoglavi ponos da kreneš tim putem. Ništa onda, eto kupi Nokia-u 3310 i vrati se na Simbian S30. Nije ni skup i to će biti taman za tebe, kad već tvrdiš da nemaš izbor. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

S tim da S30 nije ni vraćanje, nego i gore od toga. To je telefon sa mogućnostima baš kao i stari 3310, jedino sa ekranom u boji i sa kamerom. S30 nije ni s od Symbiana. Sreća pa su mu ubacili zmijicu, inače bi i to bio sidegrade. :D

No možda je Miodrag izgubio veru, ali nada još postoji. :D 8)

Sent from mTalk on Windows phone

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od 1808 »

srđan obradović napisao:ne dve. A kad developeri pogase sve app na Storeu i dalje ce isto raditi iako ima samo 1gb ram. To je za low budget android kao suncanje u ponoc. On mora da uspori, to mu je u krvi, inace bi ga zvali win phone:)
1GB RAM-a za takav OS koji je oskudan i šupalj bez niza mogućnosti i dodatnih opcija (u odnosu na Android) i nije nešto posebno i to sve na uređaju koji ima rezoluciju ekrana 800x480. Pa šta je tu epohalno? Stari Nokia smart Symbian telefoni su radili i sa 128Mb RAM-a. Ako misliš da je to neka prednost, eto ti onda jeftnog rešenja, još ih ima po oglasima.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Epohalno je to da smo sa Windowsom mogli da kupimo telefon koji nije preskup, a godinama da nas služi, i to prilično dobro. Šta me boli uvo što mu je onolika rezolucija, kao da ja praktično imam nešto od toga. Ta Lumia 532 stavi pod zub bilo koji Android koji je koštao do 20.000 dinara pre dve i po godine, a Symbian sa Windowsom ne može ni da se poredi jer je suviše davno objavljen poslednji Symbian telefon. Jbg, Nokia je bila premala kompanija da bi se izborila Googlom koji je promenio pravila igre ponudivši svoj OS rđavim proizvođačima, i tako smećem zagušio Nokijino tržište.

Ali tebe to ne interesuje jer verovatno imaš para da kupuješ novi Android na svake dve godine, a i manje, a i to ne za neki tamo "bezvezni" Android "za koji se podrazumeva da neće dobro raditi".

Android se proširio na tržištu kao sugarcoated garbage. 8)

Sent from mTalk on Windows 10 PC

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od srđan obradović »

Mail X2, viber, wa, skype, fb, messenger, tweeter, mtalk, tapatalk i sve instalirano u isto vreme i radi normalno sa 1gb ram. To na deoidu nema sanseeee!!!!!!!!

Sent from mTalk l532ds wp10
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ma gomilu aplikacija možemo da natrpamo na njega...

Sent from mTalk on Windows phone

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od miodrage »

1808 napisao: Sam sebe si doveo u takvu situaciju, jer si agitovao ovde godinama u korist jednog sistema i najgrđe se izjašnjavao prema onom drugom.
Ne, ja nisam sebe ničim doveo u ovu situaciju, to je posledica zbivanja na tržištu. Ja Android i dalje smatram za loš sistem i to je konstanta. Ako od MSFT ne bude novog sistema, moram na iOS. Vrlo jednostavno.
I da nisam agitovao u korist jednog već 2 sistema, čudo da se toga ne sećaš, ti koji arhiviraš forum.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Pa čak i da za pet godina Android postane jedini mobilni OS na tržištu, nema nikakvog problema u tome da i Miodrag pređe na Android, pa čak - i da nastavi da ga pljuje. 8) Zašto bi neko ko zbog manjka izbora prelazi na drugi OS automatski morao da menja retoriku kao političari kad prelete iz jedne stranke u drugu. :P

Sent from mTalk on Windows 10 PC

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Evindzer »

E, to je već prava ideja: Miodrag pljuje po Droidu jer ga koristi, pa ima materijala. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Ja bi odmah prvog dana počeo da ga pljujem jer nema žive pločice. :lol: "Kom je to biseru palo na pamet da pravi sistem bez pločica!?" :D

Sent from mTalk on Windows 10 PC

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

srđan obradović napisao:Mail X2, viber, wa, skype, fb, messenger, tweeter, mtalk, tapatalk i sve instalirano u isto vreme i radi normalno sa 1gb ram. To na deoidu nema sanseeee!!!!!!!!
Ma nemoj. Sve je to moglo, a i mnogo vise, jos pre 7 godina na Androidu. Ja sam na HTC Desire otvarao desktop verziju Facebook-a. Sa sve gigabajtom ram-a. Nije bilo "brzinom munje", ali je islo.
Ali, sad ce komentari tipa: "pa to je bio flagship u to vreme, to se ne racuna" i slicne bajate fore.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Lakše je telefonu da otvori desktop verziju nekog sajta kao Facebooka nego da taj telefon radi kako treba sa Facebook aplikacijom, i dodatno i ovim ostalim aplikacijama za chat i šta sve ne.

Koji si ti HTC Desire imao? Moja mama je uzela preko Box paketa ranije HTC Desire C, koštao je 15ak hiljada, i već u toku prve godine se sećam da sam pokušavao da ga dovedem u red da joj radi brže. A nije ništa od dodatnih aplikacija instalirala tad na telefon, još sam joj razne stvari i deaktivirao ne bi li joj telefon iole podnošljivo radio.

Ako je problem pak bio u RAMu ili u čipsetu, onda se vraćam na ono što sam već pominjao - zašto Google nije objavio minimum system requirements, i time sprečio masovnu prevaru kupaca koji su očekivali da će dobiti funkcionalan smart telefon za svoj novac. Nisu, jer je trebalo ugušiti kvalitetniju konkurenciju našminkanim đubretom.

Sent from mTalk on Windows PC

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od sugarcoated_ass »

^ Moglo je tada jer su tad Android app bile na nivou na kom su sad Win app. [emoji38]

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Nisi izgleda pažljivo pročitao Greenov komentar. On je otvarao desktop verziju Facebookovog sajta. :)

Jednostavno, Google pravi Android tako da se oslanja na RAM, pa da kupci skupljih telefona budu zadovoljni, a oni sa jeftinijim telefonima da kukaju. Za razliku od Nokije koja je za svaki od svojih telefona birala softver koji će ostvariti kompromis - da radi što bolje, a i da ga ne uguši...

Sent from mTalk on Windows PC

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Green »

гари, lakse? Ajde evo nadji onda bilo koji WP telefon iz tog vremena, nakrcaj ga aplikacijama i probaj s budjavim Explorerom otvoriti Facebook desktop, pa se onda vrati ovamo sa rezultatom pokusaja.
HTC Desire je bio u pitanju. Prvi koji je izasao.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Dobro, o tom HTCu ipak ništa ne znam, povlačim se. :) Mada mi deluje da je on pri izlasku bio viša klasa nego ovaj HTC Desire C kad je izašao.

Ali te fore sa brojem aplikacija nisu baš bajate. :)

Sent from mTalk on Windows PC

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od 1808 »

miodrage napisao:.... Ja Android i dalje smatram za loš sistem i to je konstanta.
Svašta si ti smatrao, nemoj da te podsećam, jer sad već ima brdo dokaza da uvek pogrešno smatraš.
miodrage napisao:...I da nisam agitovao u korist jednog već 2 sistema, čudo da se toga ne sećaš, ti koji arhiviraš forum.
Sećam se ja bolje od tebe,.... prvo si ovde pljuvao iPhone iz sve snage (dok si imao Nokia-u), sve dok ti brat nije doneo na poklon iPhone. E onda si odjednom promenio pesmu, zahvaljujući bratu koji ti je na neko vreme proširio vidike. Ti si ko malo dete o kome neko treba stalno da vodi računa, jer ako te čovek pusti da sam odlučuješ, ti uvek odabereš najgore rešenje. :lol: :lol:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

Dobro, sad znate šta vam je činiti da se rešite jednog zagovornika Windows mobila. :D Kontaktirati Miodragovog brata. :D

Sad, kad sam ja u pitanju, ne vredi da kontaktirate mog brata, neće mi kupiti telefon, ali možete da mi pošaljete na adresu Sony XZ Premium. :D

Sent from mTalk on Windows PC

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od Apolo »

Green, ja mogu da pricam za period kada sam koristio Lumiju 520 sa 512mb rama, gde su mi cak i prodavci pre preporucivali Lumiju nego neki android u tom rangu. L520 je radila ko sat, kasnije sam imao G2 mini sa 1gb rama ali nista spektakularno nisam dobio prelaskom. Medjutim stvari su se promenile u medjuvremenu posto je WP kao sto svi vidimo nazadovao u medjuvremenu.


гари, kao ljubitelj i branitelj WP ocekivao sam da ces pozeleti makar L950, ali rekao bih da si i ti odustao od WP-a :)
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows 10 Mobile - generalna diskusija

Post od гари »

To se ja zezam pošto znam da nema ništa od toga, a i namerno sam naveo neki Androida zbog onoga što je Green napisao da je Miodragu brat poklonio iPhone. A ako mogu da biram nešto od sve tri platforme, onda naravno da je Lumia 950 prvi izbor. 8)

I ne makar Lumiju 950, nego baš nju, ni Lumiju 950 XL. 8)

Sumorno je vreme, ne bih druge savetovao da kupuju sad Windows telefon, ali ja ga ne napuštam sve dok se može. :D

Sent from mTalk on Windows phone

Odgovori