Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows Phone 8.1 -

Post od Evindzer »

9R94 napisao:Svaki sistem ima svojih prednosti i mana, nesto sto nekome drugom ne odgovara mozda bas meni i jos nekome odgovara. Zato se ja pre kupovine bilo cega informisem mesecima jer para bas i nemam za bacanje a za ulozeni novac zelim da dobijem ono sto trazim u najbolje mogucem izdanju, zato se prvo informisite sta vas zanima a ne da krivite taj uredjaj, kompaniju, kapitalizam, politicare ili nekoga ko vam je preporucio tu kupovinu.
Auh, burazeru, posle ovog komentara mislim da može da se zaključa tema, sve si rekao.
araphel napisao:Ja moram da ponovo graknem o tome koliko mi je neverovatno da iz mail klijenta ne mogu da attachujem ništa osim fotografije na mail koji pišem. I tek objašnjenje na koje sam naleteo: znamo za problem, ali pošto će to biti omogućeno u windows 10, nećemo se u međuvremenu truditi oko toga. (...)
Google maps i uopšte ostali njihovi servisi se zna zašto nisu prisutni, zbog glupog rivalstva i zajedljivosti.
Delim tvoje mišljenje. Za Guglove servise mi nije toliko strašno, ali ovo za mejl jeste, i to mi stvarno smeta.
Poslednja izmena od Evindzer u Sub, 22. Avg 2015. 01:58, izmenjeno 1 put ukupno.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows Phone 8.1 -

Post od 1808 »

Evindzer napisao:....Sačekajte da se u temu uključi 1808, pa ćete da vidite kako će da zaživi. ;) .
Aha,... da sam ja otvorio ovakvu temu sa onakvim uvodom, već bi sve prštalo od besa dežurnih prozordžija. :D

U ovom slučaju su nešto mnogo fini prema pokretaču teme,... možda zato što je Lobachewsky moderator. :lol: :lol: :lol:

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od 9R94 »

Pa stvarno ne znam, mali milion puta se pisalo o zatvorenosti win telefona i uvek jedna strana ga pljuje druga ga brani a nikako ljudi da shvate i da se pomire sa sobom da je to začaran krug prepucavanja koji se neće zatvoriti sve dok se čovek ne pomiri sa samim sobom da je greškom kupio taj i taj telefon sa tim i tim OS.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Lobachewsky »

9R94 napisao: a nikako ljudi da shvate i da se pomire sa sobom da je to začaran krug prepucavanja koji se neće zatvoriti sve dok se čovek ne pomiri sa samim sobom da je greškom kupio taj i taj telefon sa tim i tim OS.
9R94 napisao:zato se prvo informisite sta vas zanima a ne da krivite taj uredjaj, kompaniju, kapitalizam, politicare ili nekoga ko vam je preporucio tu kupovinu.
Niko ga meni nije preporucio, jednostavno sam hteo da probam nesto novo. Konkretno windows 10. E sada zasto ga onda prvo nisam sacekao - pa eto, hteo sam da vidim razliku izmedju 8 i 10 iz prve ruke. Da bih dalje znao sta da ocekujem od njega. Sto se kaze, da uhvatim vektor.
Nisam od onih koji "iz prve ubodu", usuakaju se i onda ne pustaju, sto je sigurno sigurno. Volim da probam, istrazujem. Neko voli proverene stvari, na koje je navikao. Ja ne uvek. Vazno je da postoji potencijal i da mu ne vidim horizont i ja zadovoljan. E sada, kao sto sam vec napisao - da ovaj uredjaj ne dobija win 10 update, nikada ga ne bih uzeo. Medjutim, ako win 10 ne pokaze pravi napredak i potencijal - uvek mogu da se vratim na android, videcu samo na koju verziju, trenutno me je uhvatila monotonija. Pecenje da sam jeo svaki dan u poslednjih 5 godina postalo bi mi monotono, ako me razumete.
U takvim trenucima ima nesto i u tome da razbijes mnotoniju, iako znas da nije savrseno.

Lolipop nije probudio u meni ono sto sam mislio da hoce, pa sam procenio da je ovo prava prilika da se proba windows.

Zato mislim da pises previse uopsteno. Nije da nije tacno, ali nije uvek to ni poenta u zivotu.

Takodje, zasto je problem napisati svoje utiske (ako nisu pozitivni)? Jos is prve ruke - zar takvi postovi nisu najpozeljniji na forumima, pogotovu ako zelis da se raspitas pre kupovine - o cemu i sam pises.


Sto se tice samog telefona, o njemu sam dobro razmislio pre kupovine, posebno zbog njegove velicine - i prezadovoljan sam. Sluzi mi bas onako kako sam zamislio, velicina, dijagonala, dual sim...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od 9R94 »

Mislim da se nećemo mnogo ovajditi od win10 :P

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od 1808 »

Lobachewsky napisao:....Takodje, zasto je problem napisati svoje utiske (ako nisu pozitivni)? .
Zato što ovde ima WP fanatika koji te odmah dočekaju kao mrskog neprijatelja, jer Windows doživljavaju kao rod rođeni.
Lobachewsky napisao:....Jos is prve ruke - zar takvi postovi nisu najpozeljniji na forumima,.....
Ovde nisu, zbog pojedinih ekstremista koji zavode red o tome šta može, a sta ne da se piše o WP-u.

Od ovakvog tretmana se izuzimaju članovi moderatorskog tima, tako da ti nemaš razloga za brigu. :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Evindzer »

1808 napisao:Aha,... da sam ja otvorio ovakvu temu sa onakvim uvodom, već bi sve prštalo od besa dežurnih prozordžija. :D
Pa što nisi, ko ti je kriv što se nisi prvi setio? :D
I ne kaže se "prozordžije", već Win-ovnici, dokle da te učim? :D :D
1808 napisao:U ovom slučaju su nešto mnogo fini prema pokretaču teme,... možda zato što je Lobachewsky moderator. :lol: :lol: :lol:
Taman sam se nameračio da ti odgovorim, kad vidim - sam si dao pravi odgovor. :lol: :lol: :lol: :lol:

U svakom slučaju, ozbiljno govoreći, naravno da je lični utisak iz prve ruke uvek dobrodošao, i naravno da ne mora (i ne treba) uvek da bude pozitivan, sve dok je iskren i potkrepljen argumentima, a u ovom slučaju i miodrage i Lobachewsky su napisali svoje iskrene utiske i argumente zbog kojih misle kako misle.
A što se tiče 10-ke, nekako osećam da će se (bar vizuelno) približiti Androidu, pa će nama koji volimo estetiku WP-a biti manje privlačan s te strane. O funkcionalnosti je možda još rano donositi konačan sud..

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od sugarcoated_ass »

Jbm ga. Za sada Win10 obećava, ali ako se usrećimo finalim k'o sa PC verzijom onda pa-pa MS.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Evindzer »

^ Ja ti lepo kažem - uzmeš IP5c, i budeš bez brige. ;) -
Poslednja izmena od Evindzer u Pet, 21. Avg 2015. 19:56, izmenjeno 1 put ukupno.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od sugarcoated_ass »

Aj' mi daj pare pa ću uzeti. :D Preko 150 - 160€ ne dam za telefon i tačka. :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows Phone 8.1 -

Post od Evindzer »

'Oću, ako mi pokloniš dve svoje plate. :P :D

Onda uzmi 535 kao moja kuma, pa da ti se smuči WP zbog lošeg hardvera. :D

PS: Ona je njime vrlo zadovoljna, ali šta ona zna o smartfonima. :lol:
Poslednja izmena od Evindzer u Pet, 21. Avg 2015. 19:56, izmenjeno 1 put ukupno.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od araphel »

Jbg, ja i dalje gotivim taj Windows, ali sam se dosta razočarao u poslednje vreme u neke stvari. Jedno vreme me je držalo da trampim Passport za 1520, ali me je definitivno prošlo kako sam se zbratimio s Passportom i smorio oko par stvari kod WP.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od sugarcoated_ass »

Evindzer napisao: Onda uzmi 535 kao moja kuma, pa da ti se smuči WP zbog lošeg hardvera. :D
Možda padne 540ka ako se pojavi kod nas. ;) Nije to tako loš hardver za WP, bar za 8.1... E sad za 10ku ćemo videti. :)

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od 9R94 »

Dok mi radi ova 520 radi, kad ne kupujem tablet sa onom futrolom što ima tastaturu i miš i popravljam ekran na staroj 6233 ili ako budem imao para kupiću e71 pošto je još ima u prodaji, na smartphone se ne vraćam dok ne izmisle nešto revolucionalo po pitanju baterije, ajde bre pa nije mi švalerka pa da moram da je punim nekad i po 2x dnevno.

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Mr. Jingles »

9R94 napisao:Svaki sistem ima svojih prednosti i mana, nesto sto nekome drugom ne odgovara mozda bas meni i jos nekome odgovara. Zato se ja pre kupovine bilo cega informisem mesecima jer para bas i nemam za bacanje a za ulozeni novac zelim da dobijem ono sto trazim u najbolje mogucem izdanju, zato se prvo informisite sta vas zanima a ne da krivite taj uredjaj, kompaniju, kapitalizam, politicare ili nekoga ko vam je preporucio tu kupovinu.
I salgasio bih se sa ovim da nisam kupio 730... Pre kupovine se raspitivao kod ljudi koji imaju 735 (navodno isti model uz par razlika), godinu ipo dana koristio 620 i umesto da kupim 735 u nekoj od prodavnica kao i do sad, ja se odlučim za legalno kupljen telefon, a jedino je bila 730 u opticaju. I ko bi mogao pretpostaviti da offline GPS jedino ne radi na 730?!? Na starijim i/ili lošijim modelima RADI (535, 520, 620, 630, 640, 1320, 1520) bez greške, 735 i 930 isto tako?! Da bi se skoro počeli javljati ljudi sa pomenutim problemom, ali Nokia Care prebacuje na Microsoft, a Microsoftu to nije prioritet (najavljeno je da će ispraviti grešku), jer se bakću sa izbacivanjem win10. Zbog takvog ponašanja, kao da su firma u razvoju sa 10 zaposlenih, mene WP telefoni više ne zanimaju! Pomirio sam se sa mnogo mana WP OS-a i oduševljavao sitnicama, ali kad neko ne ceni tvoj novac, zahvališ se i ideš dalje...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Evindzer »

1808 napisao:Zato što ovde ima WP fanatika koji te odmah dočekaju kao mrskog neprijatelja, jer Windows doživljavaju kao rod rođeni.
Pa, bolje i WP fanatik nego obični fanatik, moraš priznati. :lol: :D :lol:
1808 napisao:Ovde nisu, zbog pojedinih ekstremista koji zavode red o tome šta može, a sta ne da se piše o WP-u.
Ali, dok ima onih koji ne daju tim ekstremistima da se razmašu, biće sve u redu. :D :lol: :D
1808 napisao:Od ovakvog tretmana se izuzimaju članovi moderatorskog tima, tako da ti nemaš razloga za brigu. :D
E, da sam ja ovako znao da postupam sa nadređenima, još pre deset godina bih zaradio neku direktorsku fotelju. :lol: :lol: :lol:
psyhound napisao:Možda padne 540ka ako se pojavi kod nas. ;) Nije to tako loš hardver za WP, bar za 8.1... E sad za 10ku ćemo videti. :)
Iskreno, baš bih voleo da je malo provrtim kroz šake, da vidim je li bolja od 535.
Poslednja izmena od Evindzer u Pet, 21. Avg 2015. 20:08, izmenjeno 1 put ukupno.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Apolo »

araphel, Ufffff, ja bih odmah uzeo 1520 samo kad bih ga nasao povoljno i koristio WP10 kakav god da bude :)
Festina lente.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od miodrage »

Nema veze da li je neko moderator ili ne... Samo da li mu je ton pristojan. Ako jeste, i od radikalnog WPovca moze da racuna na isto to, dok ako je neko nadobudan, bezobrazan i ostalo, moze da racuna na neki ekstremisticki cin (nemam problema sa time).
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od Vlada Zem »

Attachment na 10 je "popravljen", moze sve, moze sa Onedrive, Dropbox. Iz prve ruke ;)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Windows Phone 8.1 - "OS za sestru"

Post od 9R94 »

E to je fino, secam se kad sam pre par meseci trebao da posaljem cv i nije mogao, pa sam cekao da dodjem kuci i da ukljucim onaj mok smederevac da bi ga poslao.

Odgovori