Windows kao protivteža Androidu

Pravila foruma
Windows deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AsusHTCLGNokiaMotorolaSamsungSony Ericsson
Zaključana tema
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Lobachewsky »

knezevic76 napisao:Kod WP lumia doplaćuješ hardver koji što je jači model( skuplji) to je i bolji ekran, kućište,kamera itd.A OS bi trebao da radi indetično na bilo kom modelu.
knezevic76, samo sto, eto, pre dve strane ispalo da nije tako. :roll:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od cvoruga »

knezevic76, a šta doplaćuješ kod Androida?

Apolo, vas dvojica ste baš zagriženi nerealni WP korisnici, pride miodrage nije koristio Android nikad.
Koristio si G2 mini, da si koristio veći model G2 ne bi se vratio na WP nikad.
Jednostavno bolji je i ima više opcija.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od novak »

Moguce je da osnovno kretanje kroz UI i ulazak u settings, telefon, poruke i nativne aplikacije radi isto. Kazem, meni sve cesci resuming vibera, sporo otvaranje messengera, olxa. Miodrag kaze da se njemu to desava rijetko. Eh sad do cega je

Da se korigujem. Sad mi je dosla obavijest o nadogradnji olx i izmedju ostalog pise da brze ucitava podatke pa cemo vidjeti:)
Poslednja izmena od novak u Uto, 08. Sep 2015. 13:46, izmenjeno 1 put ukupno.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Green »

miodrage napisao:I uredjaj posle 6 meseci koriscenja krene da baguje, secka i ostalo. Pa pre necu koristiti smartphone
Meni jos od Motorole Atrix II (oktoMbar 2012) uredjaji vise ne baguju, ne seckaju i ostalo. Sto ne probas vec jednom pa da otklonis sve sumnje i priklonis se izvitoperenom leglu Androidasa. Sto se mucis bez veze... :D

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Zile995 »

cvoruga napisao:knezevic76, a šta doplaćuješ kod Androida?
Isto :D
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od bata bogdan »

Kako ovde korisnici wp os sve znaju kako Android radi, upućeni u najsitnije detalje, a pojedinci nisu ni imali Android, isto kao kad bi ja pljuvao wp a nisam ga nikad duže koristio od onoga što na brzinu provrtim npr u mediamarkt, iz tog razloga niti pljujem wp a niti mogu bilo šta da kažem, pa bi onda i ostali članovi trebali biti realni i da iznesu svoje korisničko iskustvo i sa wp i sa Android, i to u nekom dužem periodu korišćenja oba OS-a.
Koliko vidim, ovde tačno smeta nekim članovima što je Android toliko zastupljen uopste u svetu, a kunu se u wp da je perfektno sve, pa dajte realnosti, da je wp toliko dobar, brzo bi se probio u svetu.
Korisnici uopste brzo prepoznaju nesto sto je dobro, u ovom slučaju wp je još još još jako zelen i ne, ode da se poredi nikako sa IOS i Android, na žalost je tako jer taj MS ima stvarno čudnu filozofiju, potencijala ima, ali ne znaju sve da iskoriste.
Lično bih voleo da wp 10 uspe, i da dobije što više korisnika, ali neku veliku revoluciju i promenu sigurno neće napraviti, da kažem ovako, puno obećavaju a nista korisno ne urade, zato su tu i gde jesu trenutno.
Realno, za period od kada su preuzeli nokia, mnogo mnogo više su trebali da imaju korisnika, a ne sam nepunih 3 %.
Ne radi se tu uopšte šta je nama bolje ili lošije, mislim os, vec napredak svakog OS - a.
Android je bio loš, do pre tri godine manje više, ali su drastično napredovali kao i iOS.
Da korisnici wp ne misle da pljujem po wp a ni da branim Android, vec je to trenutna realnost, wp lagano tone, a wp 10 je zadnji pokušaj spasavanja samog wp os.
Huawei

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od 9R94 »

Au bre ljudi al davite pa razbijate, ovo je tema kao krug koji ne moze da se zatvori, rasprava bez kraja i granica...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od miodrage »

A androidaska logika je pa ispravna? How yes no.
Nadalje, ja nisam rekao nikad da je WP savrsen i bez mana, naprotiv, odlicno ih znam, ali meni najbolje pase. Vidim, nekima smeta sto ja za koga svi znaju da nisam koristio Android pa ga kritikujem, a kad drugi zadrti androidasi kritikuju WP koga su mozda videli na nekoj reklami onda je to ok. Najvise sam uvek mrzeo dvostruke standarde.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Evindzer »

Azimuth napisao:Nego, mene nesto drugo interesuje. Ako je na Androidu koliko para - toliko muzike, zasto onda ljudi daju po 300-400-500€ za WP kad vec imaju telefone i za 100€? Kazete da isto rade bez obzira na cenovni rang, cemu onda to? Ajd, do 200€ imas da biras kakav 'oces, zasto davati vise od toga? To je onda cisto bacanje para, ako je suditi po prici koja se prica od kad postoji WP.

Salim se, salim se, necu da dolivam ulje na vatru [emoji16] samo nastavite da se prepucavate, zanimljivo vas je citati :D
Doplatio sam za AMOLED, kameru, metalni ram i prefinjen izgled. Uz to sam gratis dobio slabu bateriju i pregrevanje. :D

Eto, vidiš da sam bio u pravu kad sam pre par dana napisao da se prepucavanja najradije čitaju na forumu! :D :D :D

Ne rade svi WP isto, bar ne danas, možda je tako nekad bilo dok je bio Mango, ali danas više nije: ako ubace potprosečan ekran u 535, nikako ne može da radi glatko kao 930.
Poslednja izmena od Evindzer u Uto, 08. Sep 2015. 22:04, izmenjeno 1 put ukupno.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Apolo »

cvoruga, Ne shvatas, mene Android nicim ne privlaci jer sve sto mi treba vec imam na WP. Samo mi je smesna pljuvacina po WP kao da je Android savrsen, daleko bilo. A videces kakva ce pljuvacina poceti kad izadje WP10, no dobro. Neko valjda i tim mora da se zanima.
Festina lente.

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od knezevic76 »

Ja se isključujem iz teme jer neki očigledno ni ne čitaju šta je napisano ili ono što čitaju tumače na pristrasan način.
I da napišem ovde kilometarski tekst WP vs Android koje posedujem lično i personalno i koristim uporedo već više od godinu dana , javiće se neko ko će obezvrediti ceo trud nekom dubokoumnom rečenicom i kraj.

Od androida v1.6 pa do lolipopa najlepše je WP doba ;)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Green »

1808, hahaha, id' bre u persun... :D :D :D

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Ledjo »

Meni su na w8 gadne one plocice, nekome je mozda to i lepo, otkud znam. Ali w10 dosta lepse izgleda u tom smislu, meni se svidja l640, i da kupujem telefon do 150e, to bi svakako bio moj izbor. Pre kupovine g2, razmialjao sam i o 735, ali s obzirom da je g2 iskocio po odlicnoj ceni, nije bilo razmisljanja. Ma da, ja mislim i da sam uzeo taj 735, da bih i njime bio zadovoljan

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Apolo »

miodrage, Slika je krajnje degutantna, medjutim nema potrebe nista postavljati kao kontru, cisto da se napravi malo razlika medju ljudima ;)

Narode napustam vas, ova tema je definitivno postala namenjena Androidasima, mi WP-ovci cemo se vec nekako snaci. Uzivajte i navijajmo za nase kosarkase :)
Festina lente.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Baraba »

Najjača izjava wp korisnika "videćete kada dođe wp 20". Koliko je samo verzija win izašlo, oni bi trebali da imaju najbolji OS, imali su sistem dok je symbian bio živ, a i veći udeo od ovog sada. Toliko godina imaju stagnacije da to boli. Kreću od nule kao da se igraju klinci programeri u nekoj garaži. Najbolja stvar kod wp je natpis "nokia", ali su i to upropastili.

nenad.fil
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 19:30

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od nenad.fil »

Miodrage evo ja nisam video wp na slici, koristim čak DVA sic! Windowsa paralelno sa note 4 i dalje tvrdim da je wp golo govno. Android je keva za wp

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od 1808 »

Baraba napisao:Najjača izjava wp korisnika "videćete kada dođe wp 20".
E,.... ima ovde mnogo urnebesnijih izjava od toga,.... evo da citiram samo jednu koju je napisao jedan korisnik za WP8, još 01.Septebra 2013.godine......
miodrage napisao:WP .....sistem radi besprekorno, ja bih rekao potpuno prirodno. iOS i pogotovu Android ovome ne mogu da pridju. Ta mekoca, i glatkoca u radu su neprevazidjeni.
Nije mi jedino jasno zašto se isčekuje W10 kad je sistem bio tako „besprekoran“ još pre dve godine :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Green »

Baraba napisao:Najjača izjava wp korisnika "videćete kada dođe wp 20". Koliko je samo verzija win izašlo, oni bi trebali da imaju najbolji OS, imali su sistem dok je symbian bio živ, a i veći udeo od ovog sada. Toliko godina imaju stagnacije da to boli. Kreću od nule kao da se igraju klinci programeri u nekoj garaži. Najbolja stvar kod wp je natpis "nokia", ali su i to upropastili.
Covek objasnio, kratko i sazeto, a vi WP-ovci razmislite kuda vam plovi brod.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od sugarcoated_ass »

Green napisao:[...] razmislite kuda vam plovi brod.

Do Alcatel One Touch Idol 3 (4.7)? :D
Kakav problem se spominje za ovaj Android 5.0? Čitao sam da se dosta ljudi žali na neke usporene animacije i sl., ali ja sam skoro baš urnisao Idol 3 i nisam primetio neki problem.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Windows kao protivteža Androidu

Post od Vlada Zem »

Tema zvana Android igraonica :lol:
1808, šta nije jasno, miodrage tu priča o samom RADU sistema a ne o besprekornosti samog OS kome ne treba apgrejd, čitaj pobogu nisi mali.
Ovaj impresivan komentar, "WP je go..o", i korišćenje istog, još x2, fuj, pa pusti vodu, tako se to radi.
Stalno se pominje "resuming", ali stvarno iskreno, na L925 i 8.1 ja to nisam video. OK, postoji, vi ste svedoci. Te "tačke" kao apdejt, refreš u aplikacijama je normalna stvar.
Udrite jače, neki sex možda, pada gledanost :D
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Zaključana tema