LG G Pro 2

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG G Pro 2

Post od kvaka33 »

Za moju verziju pro 2 nista jos
Cekacu jos neko vreme a i da cu ga pregazim sa nekom verzijom i onako je 838
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

magicmilan
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pet, 06. Nov 2009. 07:28
:: lg g pro 2
:: samsung mega 6.3
Lokacija: pancevo

Re: LG G Pro 2

Post od magicmilan »

Uf,ne znam.... Imao sam negde zapisano al nemama pojma gde..

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG G Pro 2

Post od kvaka33 »

http://devtester.ro/projects/lg-firmwar ... try=Taiwan

ovde mozete proveriti telefon i saznati sve o njemu
takodje mozete skinuti njegov originalan firmwares
kao i saznati da li vam je stigao update

moj je recimo D83810b_00 6WT CHUNGHWA TELECOM_16G i na zalost jos nema apdejta
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

magicmilan
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pet, 06. Nov 2009. 07:28
:: lg g pro 2
:: samsung mega 6.3
Lokacija: pancevo

Re: LG G Pro 2

Post od magicmilan »

LGD838 D83820c_00 A6WNWH
16gB model
Malo je bezveze sto mora 60 karaktera

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: LG G Pro 2

Post od bojke1 »

Moja verzija softvera je D83810b_00 6WT CHUNGHWA TELECOM_16G isto kao kod user-a kvaka33 i takodje nema update bar za sada.Sestra je dobila update za fon ali ne znam tacno koja joj je bila verzija telefona i za cije je trziste.Mada smo ga kupili u razmaku od par dana i to u istoj radnji.
Bice verovatno za par dana.

dejop
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 16. Okt 2014. 18:42
:: Lg G Pro 2

Re: LG G Pro 2

Post od dejop »

Moja preporuka da ko misli da updateuje telefon ne ceka zvanicni (narocito ako ima rootovan telefon) vec da ubaci vrlo jednostavno preko recoveryja tajvansku verziju i root. Procedura traje par minuta. Liza zaista lepo radi i uz root i pogasene nepotrebne programe nadam se da ce i baterija drzati.

Procedura i potrebni fajlovi:
http://lgviet.com/forum/threads/rom-d83 ... ure.37488/

marko__ns
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 11. Feb 2015. 22:41
:: Lg G Pro 2

Re: LG G Pro 2

Post od marko__ns »

Zdravo drugari, koliko vam se skrece slobodna ram memorija? Imam Fb, Viber, Whatapp, Messenger, Outlook i slobodno 900Mb-1000Mb, dovoljno je to ali nekako mi se cini da sistem mnogo zauzima. Mozda i gresim :D

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: LG G Pro 2

Post od zoreli »

A za čega služi 1Gb viška slobodne RAM memorije u telefonu :) ???
16 godina na forumu MOBILNISVET

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: LG G Pro 2

Post od toda81 »

Za turšiju ;)
Note IV N9100 dual

dejaxy
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Pon, 25. Avg 2014. 22:05
:: Lg G2

Re: LG G Pro 2

Post od dejaxy »

zoreli napisao:A za čega služi 1Gb viška slobodne RAM memorije u telefonu :) ???
Znali su da ce lollipop imati memory leak pa da se nadje u rezervi :lol:

dejop
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 16. Okt 2014. 18:42
:: Lg G Pro 2

Re: LG G Pro 2

Post od dejop »

zoreli napisao:A za čega služi 1Gb viška slobodne RAM memorije u telefonu :) ???
Da se telefon lakse proda, kad za to dodje vreme :D

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG G Pro 2

Post od kvaka33 »

Upravo sam flesnuo novi oficijalni rom Taiwan
Sada konfigurisem telefon prvo sa primetio da nema onih glupih aolikacija sa moje verzije
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Re: LG G Pro 2

Post od Demian »

kvaka33, ekstra :) ocekujemo malo detaljniji review lolipopa !
A imacu i sam dosta pitanja , a na kraju i neko detaljnije upustvo kako si flesovao i najbezbedniji nacin :)

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG G Pro 2

Post od kvaka33 »

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Za pocetak da vam zagolica mastu ,nekoliko slika lizalice :)
kasnije danas ce biti i neka recenzija
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: LG G Pro 2

Post od Joxy »

Лепо изгледа. :)

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG G Pro 2

Post od kvaka33 »

Prvi utisci o lizalici,posle nekih 14-15h sati koriscenja
Brzina
Definitivno pun pogodak,sto bi nasa braca Crnogorci rekli:"Vidje avion a ne leti"
Telefon je drasticno brzi i tu kitkat nema sta da trazi,tu zaista ne bih nista vise dodavao ,od ulaska u aplikacije preko skrolovanja,ma u svakom smislu je brzi
Zvuk
Isti kao sto je bio nista se drasticno nije menjalo ili bar ja nisam za ovo kratko vreme primetio neku razliku
Kamera
Brze okidanje i zumiranje,za ostalo je suvise rano da pricam nisam jos probao slikanje i snimanje a i nisam tu neki ekspert
Baterija
To verovatno sve najvise zanima
Obzirom da je punjen sinoc pre flesovanja bio na 82% i da je trenutno na 32% a soc mu je 4h22m
Nije ukljucen 3G ali ima sinc 3 maila full i da sam igrao online igricu,visio na tapatalku,online novinama i slicno,instalirao brdo aplikacija ulogovao ih itd,ekran na 50% sve vreme ,probao sve i svasta(jos mi novo pa zanimljivo) i da je ovo prvo praznjenje baterije
mislim da je odlicno vreme koje daje
Siguran sam da kada se rom malo slegne i baterija par puta napuni sve to biti mnogo bolje,sto je po meni fantasticno

Interfejs
Mnogo lepsii pregledniji,bar meni,nedostaje opcija na mrezama 2G,ona vise ne postoji ,sada rucno birate sta hocete sto je po meni eto neki mali propust ali nista strasno
Cini mi se takodje da je ekran dosta cistiji tj kao da su boje ispeglane softverski naravno ,sada ne znam cini li se to meni ali kao da je kontrast mnogo bolje odradjen ,nekako deluje cistiji prikaz

Za sada nisam imao niti jedan jedini bug,vidim da se spominje wi fi,na nekim modelima da hoce da zakuca ali obzirom da visim uglavnom na wi fi konekciji nisam primetio ,meni radi odlicno za sada
Ikonica H koja se spominjala u predhodnim postovima i dalje je ostala H bez legendarnog + ali i dalje ima protok kao i H+,moguce je da je to od telefona do telefona tj serije ,bitno je da je protok kao kod H+ merio sam
Dobra stvar je da se u hidden meniju u koji se na lolipopu ulazi na 3845#*838# ili ko ima F350 model 3845#*350# sada moguce videti podesavanja za 4G mrezu ,na zalost obzirom da moja kartica(Telenor) to ne podrzava nisam mogao probati radi li

Toliko o lizalici ,neki prvi utisci

Flesovanje sam odradio preko ovoga alata http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2797190
a rom sa skinuo odavde http://forum.xda-developers.com/lg-g-pr ... 6-t3023332 4 post verzija od 16gb ima i za 32gb
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Re: LG G Pro 2

Post od Demian »

kvaka33, ekstra je sve :) Sada citam sta pisu sve na linku sto si postavio u vezi punjenja baterije kao sada ide dosta sporije i baterija izvuce maksimalno 4h sota , ti verovatno jos nisi punio pa akda budes javi kakva je situacija .
A daa znaci H ostaje nema nama + hehehe :D

dejop
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 16. Okt 2014. 18:42
:: Lg G Pro 2

Re: LG G Pro 2

Post od dejop »

Samo da dodam na ovo opsezno izlaganje kolege kvake33 da meni neradi HERE MAPS. Doduse IGO radi perfektno pa nije velika steta za HERE. Od kako sam na Lollipopu primetio sam da procenat baterije hoce i da se poveca, to se nikad nije desilo na KitKat-u.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: LG G Pro 2

Post od kvaka33 »

Ahaha izgleda nema,osudjeni smo na H ;)

Nisam stigao do kraja danas da ga napunim,pa kad se vratih nastavih od 49% do 100% za 47 minuta,ne znam sta je tu sporo
Ali ok, xda je pun noobova,ima ih kao pleve,tamo sam se svacega nacitao i umirao od smeha,flesuju modele od drugih modela,ne prate upustva itd
Tamo sam prvi put u zivotu video da je covek unistio telefon ubacujuci rom od jedne firme u drugu ,mislim sta reci a da ne pricam od iste firme drugi model ,lik roknuo na fon rom i zali se ne radi telefon ahaha,ma ludilo je tamo,stvarno ima svasta se cita
Veliki forum sa brojnim clanstvom tako da imas stvarno bolida za neverovati
Pola njihovih stvari moze jedan dobar hard reset da resi ,ali kad bi ti i ja dosli im odradimo bekap podataka,ma ....
Kada izadje nas rom flesnucu i njega da vidim hoce li tamo biti nekih novina

dejop
Ne koristim here mape ,generalno ne koristim navigaciju ,tako da ne znam nista o tome
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Re: LG G Pro 2

Post od Demian »

I ja se jutros odluci da instaliram Lizalicu . Podesio sam tel ,instalirao app i sada polako istrazujem . Da malo se treba navici novi ui ali imao sam ja i g3 barem jedan ceo dan pa sam upoznat hehe :D
Radi brze to je sigurno i vec sam provalio neke sitnice kao sto su da nema posebne ikonice u galeriji kada hocu da preko smartshera prebacim sliku na tv nego mora da se udje u opcije pa posebno da se izabere to je malo bez veze ali dobro sta je tu je. Ovi dugmici dole i ako sam izabrao da budu beli nisu svida beli nego su ma primer u google chrome u sa crnom pozadinom a oni su beli po meni to je ruzno .
dejop, meni Here navigacija proradi do duse iz vise puta evo sad skidoh mape i glas i radi sad jbg mozda zabaguje pri nekoj vecoj ruti ali barem ovo sto sada sam probao radi .
Vidim da u podesavanjima za video snimanje nema vise opcija za one zezalice za izvratnje faca ,steta nije bila losa zezalica sto li su to izbacicili majku mu :dry:
Za sada je ok javljam se sa jos utisaka kasnije...

Odgovori