LG i glasine o novim telefonima

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od niko1a »

Deluje zanimljivo sa svim tim opcijama koje nudi samo pitanje koliko ce biti ljudi kojima zapravo treba tako nesto, verovatno kao i do sada, kada je rec o telefonima za 2 ekrana, malo. Bilo je vec par pokusaja da se izbaci ovako nesto, ali je svaki lose prosao, nije nesto zaziveo ni jedan od takvih telefona, ali ovde je po meni dobra stvar da mozes po potrebi da imas 2 ekrana jer je u pitanju case. Sto se izgelda tice sta reci, dosta lose, deluje kao oni Xiaomi iz najnize klase, a ovaj bi trebao da je sam vrh ponude Lg-ja.. Kamere kao i uvek kod Lg, dosta mogucnosti ali opet pitanje kako ce do kraja to da iskoriste, u zadnje vreme nisu se bas nesto proslavili po tom pitanju.

Sta znam, deluje dobro po pitanju multitaskinga i gejminga, kome to treba, a za nesto drugo mislim da ce opet biti samo gimmick..

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

Hajde Evi, otvori posebnu temu. [emoji16]
Bas kao i prethodna generacija ovog modela, na papiru gotovo savrsen mob.
Sada ostaje da vidimo kako ce se pokazati u praksi. Steta zaista da ne bude popularan, treba mu makar pruziti sansu.
Nadam se da ce se u narednom periodu, makar kod nas, popraviti stanje na trzistu kada su LG i Sony u pitanju. [emoji4]

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Fox »

Nema nista od novog modela u G seriji bar ove godine, vraca nam se cokolada - https://www.gsmarena.com/lg_is_reported ... -42324.php
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Evindzer »

Sećam se da sam kupovao časopise o telefonima samo da bih pročitao nešto o tim „Čokoladama“. [emoji2]
U mom okruženju ih nije imao niko dok su bili popularni, a kasnije, kad ih je 99% ljudi zaboravilo, video sam par komada uživo. [emoji854]
U svakom slučaju, mislim da prave bukvalno iste pogrešne korake kao i HMD sa Nokijom 8.3:
1° previsoka cena da bi model bio konkurentan, posebno danas kad LG (kao i Nokija) nema snagu brenda u mislima kupaca,
° pogrešno fokusiranje na 5G koji ni u najrazvijenijim delovima najrazvijenijih zemalja nije zaživeo kako treba, i dok se to desi, kupci će današnje modele sa 5G-om najverovatnije zameniti nekim novima, tako da je kupovina ovih zapravo promašena investicija u (trenutno nepostojeći) 5G,
° preveliki i preteški modeli - umesto da se osvrnu na obe strane ekstrema i, pored ogromnog, naprave i mali model (recimo, od 5,8"), oni izbacuju samo glomazni i vrlo težak model, koji će, kao takav, biti odbojan najvećem broju kupaca telefona, i
° fokusiranje na bespotrebne novotarije (koje nazivaju inovacijama, a) koje niko nije zahtevao, niti se njima rešava bilo kakva manjkavost klasičnog oblika i funkcija današnjeg smartfona (dva ekrana u slučaju LG-a i pet kamera u slučaju HMD-a).
Umesto svega toga, treba da spuste cene i budu jeftiniji od sve konkurencije, da naprave mali broj modela koji će pokriti veći dijapazon zahteva prosečnih kupaca - i da kalkulišu sa ugrađenim hardverom po ugledu na Pokofon 1: dobar procesor u plastičnom pakovanju (na kraju krajeva, Samsungovi prošlogodišnji modeli iz serije A koji su imali plastična leđa zabeležili su veoma dobru prodaju - većini kupaca iz tog cenovnog segmenta nije bitno da li su leđa staklena ili plastična).
Ali, šta ja znam, ja sam samo neko piskaralo sa nekog polumrtvog foruma, a oni su face koje zarađuju stotine hiljada i milione evra dok istovremeno dovode svoje kompanije pred gašenje. [emoji19]

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Fox »

Evindzer, sticem utisak da su bivsi menadzeri Nokia-e i HTC-a nasli posao u LG-u. :D
Sto se tice ostalih stvari koje si naveo u svom postu, slozio bih se sa svime iznad napisanim, dodao bih neku na ono - "preveliki i preteski modeli". Kinesko trziste je gladno za telefonima velike dijagonale i pre svega se iz tog razloga dijagonala razvukla na sada skoro tabletnih 6.5". Bilo je price da njima odgovaraju telefoni sa vecim ekranima zbog njihovog pisma, iskreno nije da sam zalazio previse u to, ali sam licno pobornik toga da nam ponude i modele iz high end segmenta ali i u manjem pakovanju.
Ali, jedno veliko ali, sada se i sam hardwer pravi tako da ga je lakse upakovati u kuciste jedne Ultra-e umesto na pr. S20. Mislim, nije da sam napisao nesto sto se odavno ne zna, da je lakse ubaciti nesto manje u vece nego obratno, ali to sam naveo pre svega iz razloga sto je na pr. (jako bitna stavka), odvod temperature mnogo lakse organizovati kod modela vecih dimenzija. Jedan sjajan primer tome je S serija i njeni manji predstavnici (s10, s10e, s20) koji se sa 'sjajnim' Exynosom vise greju nego li sa SDom dok taj hendikep nije toliko izrazen kod vecih modela (s10+, s20+, s20u). Ista stvar je po pitanju autonomije, vece baterije u modelima vece dijagonale sa Exynosom daju dobre rezultate (ne vidi se koliko je veca potrosnja Exynosa u odnosu na SD), dok se to na manjim modelima itekako oseti. Garantujem da S10e sa Exynosom i sa Snapdragonom nisu isti telefoni.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Evindzer »

https://youtu.be/d-8TJio032o
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

El-gej Somot. 🤣🤣🤣

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

Ево опет гласина о гашењу LG бизниса са телефонима... Или можда не. :|

https://www.itvesti.info/2021/03/lg-nav ... jenje.html
Festina lente.

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Joker123 »

Šteta za LG ako se ovo desi,bili su mi par godina omiljeni brend.Kad su izbacili G2,kakav je to telefon bio..Nažalost mene prvog godinama nije privukao neki LG model niti sam imao neku wow reakciju kad vidim da je novi model izašao.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

Лично сам користио својевремено G2 Mini I G3. Био сам задовољан са оба модела, међутим касније као да су изгубили компас. Сваки нови флегшип су нешто радикално мењали или пак избаце неки просечан јер немају идеју, не убаце никад последњи актуелни чипсет, па онда они масовни проблеми са матичном плочом... А ево и последњих пар година као да готово и не постоје, јер људи и не знају да ту и тамо произведу понешто. Штета јесте али без неке јасне визије проћи ће изгледа као и Lumia телефони.
Festina lente.

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Joker123 »

Istina Apolo.Ja sam imao G2 sa kojim sam bio prezadovoljan,G3 je takodje bio dobar,G4 je bio odlican po specifikaciji ali sa njim su krenuli problemi sa maticnim plocama.Poslije toga su se bas pogubili i nikad se vise nisu vratili na stare staze nazalost.Postali su nebitni (sto se telefona tice) i ovo me ne bi uopste cudilo da se desi.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

@Joker123, одлични су то телефони били али како су кренули ти проблеми са матичним плочама, ништа се није решавало после већ су се проблеми наставили, јако спора Андроид ажурирања, без неког јасног плана избацивања нових телефона и завршише на крају на нивоу статистичке грешке.

Према наводима PhoneArena преговори са потенцијалним купцима су пропали, па им преостаје једино да угасе дивизију паметних телефона. У последњих 5 година остварили губитак од 4,5 милијарди долара. Како се наводи већ у априлу би могли да објаве излазак из овог бизниса.

https://smartlife.mondo.rs/tech/uredjaj ... -wing.html
Festina lente.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

Festina lente.

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Joker123 »

Šteta,ali šta da se radi,ni prvi ni zadnji.


Vaša poruka sadrži 43 karaktera.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od yocasylver »

Nikad neću zaboraviti G2, G Flex 2 i G Tab koji još uvek imam i koristim.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Evindzer »

Meni dođe da kupim Ving ili Velvet, čisto da imam u kolekciji jedan od poslednjih el-gejeva. 🤪😅

https://www.mobilnisvet.com/forum/searc ... nreadposts

https://www.youtube.com/watch?v=0yWaBiB0dkI

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: LG i glasine o novim telefonima

Post od Joker123 »

LG G2 telefon iz 2013e godine,i dalje prave custom rom-ove za njega.Ima i Android 10 koji radi bas fluidno,nevjerovatan telefon.

Odgovori