LG Optimus G E973

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Re: LG Optimus G E973

Post od bojke1 »

Po svim testovima lcd diplej na Optimusu G je bolji,generalno meni je dobar i na nexusu 4.Imam S3 i nikakav problem mi ne bi bio da predjem na lcd od N4 a ako je jos bolji lcd na O.G amoled nikako ne bi nabrajao kao prednost kao sto neki pricaju.Gde onda stoji taj nav bar ako si ga sklonio da bi dobio celih 4,7 ? A i baterija mu bolje drzi nego na N4 iako su istok kapaciteta :wink: Ja sam planirao prelazak na N4 ali ovaj tel po ovoj ceni mi je sad postao interesantan :)

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Post od artifex »

Pazi ovako,displej na stock n4 ne izgleda najbolje zato sto boje izgledaju isprano.Bela ima neku zuckastu nijansu,a crna je vise siva nego crna . Taj problem se resi prelaskom na franco kernel,ekran je neuporedivo bolji.A sto se tice dugmica koristim 'Pie control' .Pogledaj na youtubu kako to izgleda da ne bih objasnjavao za dzabe :-D Inace franco kernel je dobar i sto se baterije tice.Eno u 'kaficu' imas topic trajanje baterije i tu pogledaj rezultate koje sam okacio.Izvukao sam 6 sati screen on,ali inace mi drzi oko 4-5 sa poprilicnim koriscenjem.

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Re: LG Optimus G E973

Post od Nikola Vapa/CA »

Bas tako-artifex.Dobro si opisao displej,nit je bela-bela,nit je crna-crna sto se moze videti na video klipovima.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG Optimus G E973

Post od cvoruga »

Sviđa mi se ovaj fon više nego N4 :oops: .
Da li će dobiti KLP?

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Optimus G E973

Post od artifex »

Cvoruga,dajem ruku da nece.Ni do 4.3 nece dogurati a ne do KLP

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: LG Optimus G E973

Post od pelleruma »

mic po mic i evo su se skoro izjednacili sa cenama - Nexus 4 16GB 295,a G 305evra
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG Optimus G E973

Post od sugarcoated_ass »

Ima OG za 288€… :D

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: LG Optimus G E973

Post od ~Arkan~ »

psyhound, a Nexus za 290,opet su tu negde,a ja bi preče išao na Nexus.

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: Одг: LG Optimus G E973

Post od pelleruma »

psy,eto prednosti grada-uvek se nesto iscacka za manje pare,a ima i tih ulicica sa kockom pa ispadne iz kamiona...
ja bi ipak isao na G(ne zbog asocijacije na datu tacku tela,vec zbog memorije pre svega)
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG Optimus G E973

Post od sugarcoated_ass »

Apsolutno se slazem, pa cak i u izboru. 32 (~25)GB ipak zvuci primamljivije. ;)

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: LG Optimus G E973

Post od pelleruma »

Na koju foru se povezuje sa tv-om?Od ponudjenih 5,6 opcija ni jedna ne omogucava pristup sadrzaju.
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: LG Optimus G E973

Post od iKe »

Da li imaš MHL kabl i da li si uključio i punjač u drugi priključak?
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: LG Optimus G E973

Post od pelleruma »

Samo sam dobio kabl koji je punjac/usb.Nisam ni znao za taj kabal,upravo citam o njemu,i opet nisam siguran da, kada bih ga povezao,ce raditi.To je veza telefon/hdmi na tv-u,ako sam razumeo.U mom okruzenju ga niko nema,da probam,da ne "pljunem" vise od hiljadu bezveze.Hvala u svakom slucaju
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: LG Optimus G E973

Post od iKe »

Mora preko tog MHL kabla. Ja sam probao kod mene radi, mada ga nisam nešto mnogo koristio, ali je dobra stvar.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: LG Optimus G E973

Post od pelleruma »

Pa onda je bezveze sto nije u paketu i kabal!?Kad vec ne moze preko usb-a.Ok,znaci to je resenje.pozZ
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: LG Optimus G E973

Post od iKe »

Pa jeste, ali onda ne bi mogli da ti prodaju kao dodatnu opremu :-)
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: LG Optimus G E973

Post od iLuka »

ljudi, ima li ovaj telefon neku vecu manu koja je prosti iritantna? zvuk sagovornika, jacina signala wifi, nesto sto cesto remeti rad aparata? uzeo bih ovaj model jer sam se dvoumio izmedju ovog i samsunga S3... hvala

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: LG Optimus G E973

Post od zoreli »

luca , Samsung S3 zbog 4.3 :)
16 godina na forumu MOBILNISVET

vojvodjanin81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Sre, 20. Feb 2013. 15:40
:: Samsung S5 G900F
Lokacija: Novi Sad

Re: LG Optimus G E973

Post od vojvodjanin81 »

luca, imao sam i S3 a sad LG G i toplo ti ovaj model preporucujem.Dovoljno ti je da ovaj model uzmes u ruke i prosto ce te kupiti svojim izgledom.Druga stvar,primetno brzi od S3.Upaljen mi FB,Viber,B92,u chrome bar po 5-6 prozorcica i evo par dana igram igricu deer hunter i kad god mi stigne poruka ladno izadjem iz igre,odgovorim i vratim se u igricu gde sam bio,dakle ne ucitava je kao na S3 koji bi je morao ugasiti zbog manjka ram memorije.Ovde mi je uvek u proseku slobodno oko 1-1.2 GB RAM-a,a kod S3 ti je kad ga novog izvadis iz kutije slobodno oko 350MB i kad pootvaras vise aplikacija on stvarno radi s nekim minimumom ram memorije i prinudjen je ponovo da ucitava aplikacije kad god se vratis u nju.Ako bi bas Samsung onda S3 LTE ali LG G je i od njega bolji,a u svakom slucaju onda bolje sacekati Nexus 5 ako se vec daje preko 300evrica :)

EDIT:
luca, vezano za zvuk sagovornika sto si pitao,i na jednom i na drugom se sagovornik odlicno cuje i glasno,konkretno na G meni je jacina na stepenu 5 od 7.Sto se tice wi-fi citiracu autora testa za LG G:''Osetljivost WiFi prjemnika je u liniji sa prijemnicima kod modela iPhone 4S, LG Optimus 4X, Galaxy Nexus i čak blago je bolja nego kod modela Galaxy S III/Note II''.
I citiracu jos jednog autora testa sa srbodroid-a:
"Optimus G za svih 10 dana koliko je bio kod mene nije uspeo ni u jednom momentu da zaštuca, mučio sam ga, instalirao goooomilu aplikacija, popalio sve živo, ništa nisam gasio, iz svih aplikacija sam namerno izlazio pritiskom na Home dugme, što inače ne radim. Ni u jednom, ali ni u jednom momentu nisam osetio lag, niti sam čekao da telefon odradio ono što sam mu rekao. Telefon prosto leti. Tako da hands down LG-u za optimizaciju ROM-a, čak se pokazao bolje nego Nexus 4 koji Goldie ima, a za koji sam mislio da je ultra brz :D".
Poslednja izmena od vojvodjanin81 u Pet, 08. Nov 2013. 01:56, izmenjeno 2 puta ukupno.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: LG Optimus G E973

Post od iLuka »

Hvala ti na odgovoru ali vec sam uzeo s3 sa 2gb ram-a... to mi je neka zlatna sredina sada i po pitanju para i potreba... :)

Odgovori