LG Optimus L9

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Re: LG Optimus L9

Post od dojlimi »

hvala,
hvala svima... :oops: :)
uskoro mini pregled sa moje tacke gledista :D
spree imas pp
A N D R O I D

spree
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 12. Feb 2013. 14:29
:: Samsung Galaxy SII

Re: LG Optimus L9

Post od spree »

Video i odgovorio :)

Hvala jos jednom na informaciji.

Vec sam poslao poruku prodavcu (nasao ga na Facebook-u). Neka vajda i od FB-a :)

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Optimus L9

Post od artifex »

Slika

Video sam da je neko pitao koliko moze da izguran ukljucenost ekrana..bio je na 50 % jacine sve vreme...

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Re: LG Optimus L9

Post od dojlimi »

spree,
cuo sam da si porucio l9 p768 iz Kragujevca :roll:
javi kako ti se svidja sutra kad stigne
pozzz
A N D R O I D

Nula
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 18. Feb 2013. 09:45
:: none

Re: LG Optimus L9

Post od Nula »

dojlimi,

Zamolio bih te da i meni prosledis kontakt prodavnice u Kragujevcu.Mnogo hvala :)

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Одг: LG Optimus L9

Post od zoreli »

Taj 768 je mnogo bolja kupovina a u on-line prodavnicama je cena 240€.
16 godina na forumu MOBILNISVET

avaks hibrid i ja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 24. Jan 2013. 09:47
:: htc sensation xl

Re: LG Optimus L9

Post od avaks hibrid i ja »

Evo gledao sam cene za ovaj p768 i krecu se od 240-260e i to samo online kupovina a nigde ne pise koja je baterija a za razliku od malo jace kamere dati 20 evra vise onda je bolje kupiti htc sensation xl i da si miran... Ja vec duze vreme posmatram oba ova modela i nikako da se odlucim koji bih uzeo na lg-u mi se svidja baterija i kompletan dizajn a na htc-u mi se svidja procesor , kamera, dizajn a znam da su oni ipak nebo i zemlja.... ako je neko koristio oba telefona neka napise neki komentar i svoje utiske :)

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: LG Optimus L9

Post od Chobby88 »

Sta ti se konkretno svidja kod tog procesora na htc,bas me interesuje?
L9 je mnogo bolji uredjaj od sensation xl,mislim da je to ocigledno.

Nula
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 18. Feb 2013. 09:45
:: none

Re: LG Optimus L9

Post od Nula »

avaks hibrid i ja napisao:Evo gledao sam cene za ovaj p768 i krecu se od 240-260e i to samo online kupovina a nigde ne pise koja je baterija a za razliku od malo jace kamere dati 20 evra vise onda je bolje kupiti htc sensation xl i da si miran... Ja vec duze vreme posmatram oba ova modela i nikako da se odlucim koji bih uzeo na lg-u mi se svidja baterija i kompletan dizajn a na htc-u mi se svidja procesor , kamera, dizajn a znam da su oni ipak nebo i zemlja.... ako je neko koristio oba telefona neka napise neki komentar i svoje utiske :)
Pa pise na LG sajtu da je baterija za p768 2,150mAh(typ.) / SiO+ Li-Ion Battery, cini mi se da je to ista koja ide i u p760.

http://www.lg.com/ae/mobile-phones/lg-OPTIMUS-L9-P768

Pozdrav

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG Optimus L9

Post od cvoruga »

Iste su baterije u oba modela.
Dajte neki opis vi koji ste kupili jači L9

avaks hibrid i ja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 24. Jan 2013. 09:47
:: htc sensation xl

Re: LG Optimus L9

Post od avaks hibrid i ja »

Gledao sam na lg sajtu ali mislim da mi je izbacilo onaj p760, sve u svemu hvala puno . ostaje jedino da rascistim sta cu i kako cu da radim oba telefona mi se opasno svidjaju. pozzzz

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG Optimus L9

Post od cvoruga »

avaks hibrid i ja, kako dobar nick :lol: , genijalan film ;) .

Evo ti ovde direktno poređenje Sensation XL & L9 klik

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Optimus L9

Post od artifex »

Evo i ja sam odlucio da podelim moje iskustvo sa ovim telefonom posle nesto vise od nedelju dana koriscenja.

Pakovanje:

Imate dosta unboxing klipova na youtubu,ali eto samo da nabrojim i ja. U kutiji dobijate telefon sa baterijom,USB kabl i adapter za uticnicu,slusalice i uputstvo za koriscenje na 5 jezika(medju njima naraavno i srpski).

OS

Telefon dolazi sa Android verzijom 'Ice Cream Sandwich' 4.0.4. Svakako nije najnovija verzija androida,ali ga je LG odlicno odradio. Update na Jelly Bean(nisu precizirali tacno koji ,ali moje misljenje je da ce to biti 4.1.2) je najavljen u prvoj polovini godine,znaci moze biti za mesec dana,a moze biti i u junu.Iz nekih ranijih iskustava sa LG update ce verovatno odugovlaciti dokle god budu mogli.

Izgled

Meni je dizajn telefona prelep,stvarno su ga fino odradili. Kad ga drzim u ruci zajedno sa Galaxy S3 ,L9 izgleda skuplje(ako je to nekome bitno). Nema nikakvih zazora i skriputavih zvukova.Uglavnom prelep telefon,ali je sve to subjektivno.

Ekran

Dijagonala ekrana 4.7 inca(11.9 cm),malo manja od galaxy S3.Rezolucija je 540x960 sto sa dijagonalom daje priblizno 234 ppi(S3 ima 306 ppi ja mislim).Koristi IPS matricu koja je meni licno lepsa i daje prirodnije boje od Super AMOLED-a. Golim okom necete moci da primetite nikakvu pikselizaciju. Ekran podrzava 10 istovremenih dodira(multitouch).Odziv je odlican,kao kod high-end telefona.

CPU,Grafika,Browsing i Brzina

L9 koristi TI OMAP 4430 dual-core cip klokovan na 1Ghz(1000 Mhz) i PowerVR SGX540 GPU. Koristen je isti cipset kao kod Motorolinog RAZR modela.Za nedelju dana koriscenja nijednom mu se nije desilo da negde zastucne ili zakuca.Skrolovanje kroz meni i pocetne ekrane je pravo uzivanje.Isto se odnosi na pretrazivanje interneta,stvarno prava milina.Na 4.7 inca preglednost sadrzaja je neverovatna i pinch-to-zoom radi perfektno sa minimalnim cekanjem texta da se izostri. Jedine igrice koje sam probao su bile 'Suwbay surf' i Angry Birds Star wars.U obe igrice grafika je bila perfektna ,obe su radile fluidno (sa upaljenom muzikom isto nikakav lag nisam primetio).Multitasking je isto dobar jer uredjaj koristi 1024 MB RAM-a u teoriji.U praksi je malo drugacija prica jer je od tih 1 GB dostupno 768 MB.Pri paljenju telefona dostupno je oko 400 Mb.Sa pokrenutom sinhronizacijom na 8 naloga,vremenskom prognozom itd bude slobodno oko 150-200 mb RAM memorije. Na "Quadrant Benchmarku" sam dobio rezultat od oko 3200 poena.

WiFi,Bluetooth,NFC,GPS i GPRS

Sve od navedenog radi bez ikakvih problema.Osetljivost wifi cipa je dosta visoka,ako ne i visa od onog u S3.NFC radi najnormalnije bez ikakvog problema. GPRS takodje,brzina protoka mu je veca od mog wirelessa kuci. Rezultat dobijen na Speedtestu(vrv nije najbolji rezultat,ja sam radio test oko 5 sati kad je dosta ljudi nakaceno na GPRS) je sledeci: Download 7.87 Mbps , Upload 2.29 Mpbs i Ping 64 ms(HSDPA,mts mreza novi beograd) Wifi hotspot normalno funkcionise.Prvo lociranje je trajalo 30 sec svako sledece 5 sec.Sve aplikacije koje zahtevaju GPS rade super ukljucujuci i iGO Primo.

Pozivi i SMS

Jacina signala na telefonu je dobra i gde moji prethodni telefoni nisu hvatali mrezu L9 to uspeva.Nema iskakanja iz mreze i 'dropovanih' poziva. Jacina zvucnika je dobra,sagovornik se cuje savrseno jasno i glasno(problema da cujete sagovornika necete imati ni ako pricate pored busilice). SMS aplikacija je slicna kao i na ostalim android uredjajima i sa njom nema nikakvih problema

Kamera

Po mom misljenju i za ono sto meni treba kamera je dobra,moze se reci prosecna.Ima dosta boljih,ali takodje i dosta gorih(okacicu primere fotogragija). Koristi senzor od 5 Mpix,poseduje autofokus i LED blic.Snima u 1080p uz 30 fps.Snimak je dobar,okacicu i to da mozete da uporedite. Poseduje prednju VGA kameru(0.3 Mpix) i sasvim je dovoljna za Skype i tako te aplikacije.

Audio i VIdeo

Podrska za Xvid i Divx je savim korektna i stize u startu.Gledao sam 720p i 1080 p filmove bez ikakvog problema,znaci nema seckanja i tako nekih stvari.Ja licno koristim MX Player jer sam na njega navikao.
Jacina zvucnika sto se tice muzike je dobra,glasniji je od galaxy S3. Ali tamo gde dolazi do izrazaja je muzika u slusalicama.Ja koristim slusalice Xperie U i u efektima sam stavio 'pojacavanje basa' i mogu reci samo jedno- EARGASM :D Zvuk je glasan(dosta glasniji nego kod S3) ,bas cist ,nema sustanja.Sve u svemu ne bi trebalo uvek da slusate na najglasnijem da ne bi doslo do ostecenja sluha.Budite upozoreni :)

Baterija

Koristi Li-ion uklonivu bateriju od 2,150 Mah. Uz aktivno koriscenje (5 h ukljucenost ekrana i konstantno na wifi ili 3g) izgura citav dan kao od sale(pogledaj moj prethodni post).Uz neko normalnije koriscenje izgura 2 dana,ali ja ga svako vece punim da ne bih brinuo.

E sad ovo je moje misljenje ne mora da znaci da ga i ostali korisnici dele sa mnom.Ali po ceni od 200 evra koliko sam ga ja platio mislim da nema boljeg uredjaja.

laziccc
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pon, 18. Feb 2013. 22:38
:: lg l9

Re: LG Optimus L9

Post od laziccc »

gde si uzeo ti za 200 evrica? a koliko je vas kostao p768 taj iz Kg? hajde posavetujte me malo pa da uzmem i ja optimusa i postanem optimista.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Optimus L9

Post od artifex »

Kupio na malim oglasima ovde na sajtu.Ja mislim da za te pare nema boljeg telefona :-)

laziccc
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pon, 18. Feb 2013. 22:38
:: lg l9

Re: LG Optimus L9

Post od laziccc »

Hvala Arty. Telefon je mama. Samo mi recite beli ili crni, sta je lepse po vama? i posto je nov p768? razmisljam ako je vec cena skoro ista...

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG Optimus L9

Post od cvoruga »

artifex, ima li nekih mana telefon?

laziccc, ja imam L7 beli i neuporedivo je lepši od crnog, a obzirom da je L9 istog oblika kao i L7, jasno ti je da je beli lepši. Neuporedivo lepši 8) .
Moj savet ti je da pre kupovine odeš u radnju i vidiš telefon uživo, tj proveriš odgovara li ti veličina, ipak je ogroman.

Definitivno najbolji odnos uloženo dobijeno za 4.7" ekrane :D

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Optimus L9

Post od artifex »

Kao sto rekoh ,nikakvu manu mu nisam nasao .Videcemo mozda naidjem na nesto,ali za sada sve radi extra sa nekih pedesetak aplikacija instaliranih. Da li ti je lepsi crni ili beli zavisi od tvog ukusa. Najbolje je da uzmes obe boje u ruku i odlucis.Ja sam se licno odlucio za crnu boju i odmah mu uzeo crnu silikon futrolu i sada izgleda predobro. Cenu p768 ne znam,to pitaj ove kragujevcane :-)

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG Optimus L9

Post od cvoruga »

artifex, ne postoji uređaj koji nema mana, no dobro.
Kod nas su stizali samo crni primerci tako da direktno poređenje boja nije moguće.
Pričam za p760 od operatera, za p768 ne znam

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG Optimus L9

Post od artifex »

Ja nisam rekao da telefon nema manu,nego da mu je ja nisam nasao.Ono za sta ga ja koristim je extra telefon...

Odgovori