LG Nexus 5X

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG Nexus 5X

Post od El Laki »

Posle hard reseta on radi jako lepo. Međutim već do kraja dana počne da brljavi. Dobre su njemu performanse generalno ali nisu konstantne kao na G4. Mnogo češće se desi bag ili zamrzavanje. I to takvo kakvo nisam imao na G3 za 9 meseci. Tastatura zabode na par sekundi usred kucanja, selektova ikonica, izlazak iz aplikacije, prekidanje veze, itd. Dakle te neke svakodnevne aktivnosti nasumično zamrznu i zabodu. Kada radi on leti, ali nije konstantan. Nije to često pa da se kaže da telefon loše radi ali ja više očekujem od telefona koji sam platio 300e. Pogotovo ako je Nexus.

Probao sam sa kernelom i romom to da sredim ali nije pomoglo.

somi92
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 859
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2014. 03:15
:: xperia p

Re: LG Nexus 5X

Post od somi92 »

Jbg, steta sto neko nema 6p pa da vidimo jel i sa njim ista situacija...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG Nexus 5X

Post od Baraba »

Da si ugasio enkripciju ne bi 5x lagovao :D
Ispada da je slab hardver 5x za rad se enkripcijom koja je ukljucena, 6P nema takvih problema.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG Nexus 5X

Post od El Laki »

Ma jok bre. Nema to veze. To zaluđenici pričaju, prave placebo efekat. Nije to to i kraj priče. Žale se ljudi i na 6p. Samo što ljudi koji godinama prate Nexus ne žele to da čuju.

NoBodyAsAleksa
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 224
Pridružio se: Ned, 12. Nov 2006. 14:43
Lokacija: New Belgrade

Re: LG Nexus 5X

Post od NoBodyAsAleksa »

Zna li neko gde ima da se kupi jeftina maska i staklo za ovaj mobilni u Beogradu? Narucio sam preko ebay-a pre par dana, al' kapiram da cu cekati na to mesec i po dana, pa da mi se ne sjebe do tada. :)
Nokia N8 + 4gb Sandisk + Sennheiser CX300-II

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG Nexus 5X

Post od El Laki »

Imam ja Nilkin Scrub crni, ostao mi. Ako hoćeš javi se na pp.

Gale88
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 29
Pridružio se: Sre, 06. Jan 2016. 20:17
:: Lg p990

Re: LG Nexus 5X

Post od Gale88 »

Imam Nexus 5x nedelju dana i sto se tice lagovanja za sada nije nijednom zalagovao,a maksimalno ga koristim.Igram igrice tipa Dungeon Hunter 5,kada mi pise neko preko messengera dok igram normalno pisem bez bilo kakvog laga.Sto se tice baterije ako se igra nesto normalno jede bateriju,a ako se koristi samo fb,messenger i chrome vrlo malo trosi bateriju,izgura lagano ceo dan.Uvek mi je upaljen 4g tako da kada je mob zakljucan verovali vi ili ne za tri sata je skinulo samo 1% baterije iako su stigle par notifikacije.Ostavio sam jedne noci upaljen wifi isto da vidim koliko ce do ujutru da potrosi bateriju,nije ni 1%.Koristim stock,pogasio sam dosta meni nebitnih stvari,sad ne znam da li ima veze sto sam porucio telefon direktno od google.Eto to je neko moje iskustvo,ako nekog nesto interesuje slobodno neka pita. :)

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG Nexus 5X

Post od El Laki »

Žestoko pada cena. Evo ga već za 270e. Jeste švercovan, ali do pre 10 dana ni takvi nisu bili ispod 340-350e.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG Nexus 5X

Post od Baraba »

Rekoh ti da prodaješ, da mu cena ide dole.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG Nexus 5X

Post od cvoruga »

Šta mu toliko fali kad je ovoliko pala cena ?

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG Nexus 5X

Post od El Laki »

Baraba sem onog mog još uvek nema primeraka od operatera, ne znam kako će se kretati njihova cena. Ali si bio u pravu. To je 80e za 10 dana.

cvoruga još uvek tek pristiže na naše tržište, tražnja nikakva a ponuda solidna i onda se utrkuju spuštanjem cene. Mislim da se mane još uvek nisu odrazile na cenu jer ga jako malo ljudi kod nas ima.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG Nexus 5X

Post od Baraba »

cvoruga, po našem Lakiju ima dosta kurcijalnih falinki, zna da zakoči (ali on nije ugasio enkripciju, spomenih na predhodnim stranama, kao bez nje je bolje, mada je on menjao kernele), izrada kao Kinez plastikane od 50e, slab zvuk, eto, to sam pohvatao od njegovih komentara, sem lagovanja za ostalo bih se složio oko izrade i zvuka. Ja sam testirao lično jedan oko 30tak min i nije zakočio ni jednom, baš je dobro radio da sam i sam planirao da uzmem 5x zbog otiska prsta i update google. Čudio bih se ovom što je napisao da laguje, ali sam naletio i na stranim sajtovima da se takođe žale na 5x. Po njemu je bolji G4, zato se vratio na isti.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG Nexus 5X

Post od El Laki »

Nisam za teorije zavere ali ako se realno pogleda, da 5x zaista radi kao "iphone među androidima" da li bi onda izrada, displej i slabiji zvuk opravdali skoro duplo veću cenu 6p? Jer kameru imaju istu, otisak, baterija (trajanje), podrška.

S obzirom da sam menjao kernel i rom, idem na to da su harverski nekako limitirali performanse na 5x, jer da je samo do softvera, xda majstori bi to sredili pa bismo za evo već 270e dobili istinskog "flahship ubicu". Tada bi samo mali deo ljudi koji voli gabaritne telefone kupio 6P, a 5X bi napravio bum. Da je bilo imalo težnje ka tome u Google-u 5X ne bi bio predstavljen kao midrange. Moja neka teorija.

A što se tiče utisaka, jbg, mnogi će i za G3 napisati da ne laguje, za S5 da ima vrhunsku kameru, itd. Sto ljudi, sto ćudi. Ja sam izneo svoje zapažanje u odnosu na G4 jer mi je taj telefon bio najlakši za poređenje.

cvoruga
Expert
Expert
Postovi: 2613
Pridružio se: Pet, 25. Mar 2011. 09:05
:: BG

Re: LG Nexus 5X

Post od cvoruga »

Kineska izrada meni ne znači puno, metnuću ga u case.

Baraba i El Laki, baterija i kamera?

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG Nexus 5X

Post od El Laki »

Baterija slabija nego na G4 koji je prosek. Par puta sam već pomenuo istu priču - za sat i po vremena, od čega aktivno korišćenje na wifi, lagani surf, dopisivanje, vesti, ukupno do sat vremena sot skine i oko 30% baterije. To je baš slabo. Posebno slab je onaj prvi procenat. Sve u svemu rekao bih da je bar 20% slabiji od G4. Poređenja radi na G4, mešano wifi i 3g prosek bude 24-30h upotrebe, 4-4.5h sot dok na 5x sam neretko punio telefon uveče oko 21-22h. Još sam na 5x koristio Metal umesto Fb/Msg i nije bilo automatsko osvetljenje već manuelno. To je ista upotreba, podešavanja, itd.

Sve u svemu nemoj očekivati previše, pogotovo ako se dosta oslanjaš na mobilni net. Toliki hvalospevi na račun doze-a, ali zaista me je razočarala baterija. I to mene koji po tom pitanju uopšte nemam visoka očekivanja i nije mi problem da dopunim bateirju usred dana. Ali 5x je slab po tom pitanju. Situacija se može promeniti (ElementalX kernel) ali na račun nešto slabijih performansi. Uvek je tu taj balans performanse-baterija.

Kamera skroz dobra. Rekao bih rame uz rame sa G4/S6. Mana je nedostatak manuelnih podešavanja ali to se 3rd app sredi lako. Posebno me oduševio HDR+ koji kada god imaš vremena ostavi upaljen. Radi neverovatan posao.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG Nexus 5X

Post od Baraba »

cvoruga, nisam ga imao, to Laki neka postavi slike pa vidi kakva je kamera. A baterija ako je 20% slabija od G4, to onda zaobići. Na G4 u full korišćenju na 3G traje od 3,5 do 4 sata. Nekad i jače, zavisi koliko sam napolju, napolju automatika poveća osvetljenje na maksimum, kamera dosta troši bateriju a dosta sam slikao, kod mene je sve uključeno od gps do sinhronizacije.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: LG Nexus 5X

Post od Zile995 »

Baterija je oko 20% bolja od Nexus 5/G3.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG Nexus 5X

Post od Green »

El Laki napisao:Toliki hvalospevi na račun doze-a, ali zaista me je razočarala baterija.
Samo da napomenem, što se doze opcije tiče. Da bi radila onako kako je zamišljena, telefon mora apsolutno da miruje. Nije dovoljno samo ugasiti ekran i očekivati da se doze aktivira. Kad je telefon u džepu ili torbici, i dalje su aktivni neki senzori. Dokle god oni i dalje rade, doze se nece podići.

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: LG Nexus 5X

Post od Ledjo »

Kako su krenuli sa padom cene ima da ga poklanjaju do kraja godine. Na kp, novi 16gb 260e. 150e manje nego pre 3 meseca

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG Nexus 5X

Post od El Laki »

Pa dobro, tada se tek pojavio. I sada je većina oglasa koliko sam video na 290e+-. Samo par razumnih ljudi je spustilo cenu. Realna cena mu je bar 100e manje od G4\S6.

Odgovori