LG KU990

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
mladennnn
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 20:23
Lokacija: Nish
Kontakt:

LG KU990

Post od mladennnn »

ovde pisite sve o ovom telefonu..
5 mgphela, touch screen, extrraa jeee..

jel zna neko kada izlazi kod nas i koliko ce da kosta otprilike???

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

Ne znam o ovom aparatu nista narocito osim sto sam video review na netu , pa ni kad izlazi kod nas ( nadam se uskoro ) , jer ce definitivno napraviti bum za ljude koji vole dobar video snimak . Nesto najlepse sto sam video do sada na bilo kom mobilnom . Znaci , video snimak u VGA rezoluciji pri 30 frejmova mu je daleko iznad svih dosadasnjih modela bilo kog proizvodjaca . Izuzetno . 8)

A jos od poslastica ima i to da je ovo jedini mobilni do sada koji ima mogucnost snimanja video snimka u 320x240 rezoluciji ali sa 120 frejmova . Jasno i brzo skroz na skroz . I jos mogucnost da se u toj rezoluciji napravi slow motion , gde se usporava radnja vise puta , tako da u primeru na gsm areni , let goluba moze da se uhvati da mu se maltene svaki zamah krilima vidi jasno .

real life snimak - 120 frejmova:
http://img.gsmarena.com/vv/reviewsimg/l ... 120fps.avi

usporen 2 puta - 60 frejmova:
http://img.gsmarena.com/vv/reviewsimg/l ... _60fps.avi

usporen 4 puta - 30 frejmova:
http://img.gsmarena.com/vv/reviewsimg/l ... _30fps.avi

usporen 8 puta - 15 frejmova:
http://img.gsmarena.com/vv/reviewsimg/l ... na_001.avi

Samo mogu da zamislim kakvih ce sve mogucnosti u reziranju video snimaka na mobilnom da da ova opcija . Stvarno izuzetno .

Kamera za fotografisanje mu je po mom misljenju nista narocito .Dobra ali ne predobra . Ima kao IS ( image stabilisation ) ali mi se cini da nesto tu ne funkcionise bas najbolje . A ujedno mi se cini da mu je algoritam za obradu slika los , jer gledavsi ove primere koji su radjeni nocu i pri slaboj svetlosti, sticem utisak da se dobijaju kao kod Nokie N73 akvareli od slika a sve iz razloga da se od jedne ne narocite kamere dobije maksimum . Mada preko dana su vrlo dobri .

Ali video snimci su fantazija :wink: I to jos u AVI formatu cuva video snimake . Moracu dobro da razmislim kad bude dosao kod nas sta mi je raditi , jer po meni skoro da coveku ne treba video kamera sa ovim aparatom ( ili bolje reci , zamenice mu video kameru u mnogo slucajeva kad mu nije pri ruci a ima samo mobilni , i to izvrsno ce je zameniti ) :D

Ostale funkcije me ne zanimaju previse jer najvise gledam kamere kod mobilnih pa nisam hteo nista o tome ni da napisem . E jedino , sto videh je to , da ima odlican pregled fotosa na mobilnom .

8)

mladennnn
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 20:23
Lokacija: Nish
Kontakt:

g

Post od mladennnn »

jel kupio neko ovaj fon posto je izasao kod nas????

ako jeste nek mi kaze jel spor kako symbian telefoni i da li je dobar touch screen??????

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

sta se desava sa ovim telefonom??!!!
bilo ga je po radnjama par dana i vise ni traga ni glasa od ovog cini mi se odlicnog multimedijalnog telefona?! understand???
A N D R O I D

skarabej
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 14. Jan 2008. 00:37

Post od skarabej »

Dragi svi,kupih ovaj telefon i nakon dva dana ga zamenih.
Prezahtevni korisnici neka ga odmah zaobiđu jer nije za njih.Za one koji su estete i vole lepe telefone ovo je bingo.
Telefon ima prosečnu kameru (iako je od 5mpx,loš zoom).Kvalitet video zapisa je najbolji.Bolji nisam do sada video /snima čak i u avi formatu),zaista izvanredno.
Ekran je odličan i ima dobar odziv (vrlo kvalitetan).
Baterija je od 1000mah i trajaće vam tri do tri i po dana uz razumno korišćenje.
Lepše dizajniran mob takođe do skoro nisam video.
Mislim da je cena malo neopravdana (platih 360eura)

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ma taj fon je samo fenseraja, kupuju ga oni sa viskom para kojima nista i ne treba ali zato mislim da ovaj razbija i po izgledu i po funkcijama. Samo da mu ekran ima malo vecu rezoluciju i bio bi savrsen (za mene).

Slika

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Post od bojke1 »

Da li moze da se flashuje preko usb kabla kao na primer nokia n73 ili ne?
Drugar je kupio ovaj fon pre par dana pa me zamolio da pitam da li moze ili ne?

modrekise
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 10. Mar 2008. 20:57
Lokacija: Beograd

Post od modrekise »

Pre nego sto bilo sta kazem, reci cu samo jedno TELEFON JE EXTRA!
A sad: Kupila sam ga pre neki dan. Posto sam pre toga imala pradu, sistem je isti / slican, pa nemam teskoce pri koriscenju, bar sto se osnovnih stvari tice...Na zalost tip od koga sam ga kupila u cijim je rukama bio 2 meseca je zaboravio da mi da USB... Nema veze, ako ga ne nadjem kupicu novi. Tako da za sada moram da pokusam da resim problem bez povezivanja na komp. Problem je sledeci. Iz gore navedene Prade sam izvadila 1GB memorijsku punu muzike, slika i video zapisa i stavila u Wievty. Sve slike je ocitao duplo i sve ih je prebacio na jednu istu velicinu 10 KB. Samo par fotografija slikanih telefonom (prada) ocitava u normalnoj velicini, ali sve ostale slikane digitalnim fotoaparatom, wallpaper-e i ostale slikane pradom imaju tu velicinu 10 kb (sve su velicine jedne stranice secerne kocke :-( Kada ih uvecam naravno ne vidi se nista koliko je losa rezolucija) Zanima me samo zasto se to desilo i da li mozda mogu da ih povratim na pravu velicinu.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Izgleda da ti je extra telefon vec pobrljavio :lol:
Uzmi od nekog citac kartica i probaj da vidis da li ti je izmenio velicinu slika ili je samo uradio neko dupliranje od cega je jedna manja i tu ucitava. I formatiraj karticu.

KS20 Rules 8)

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

sta se desava? ima li korisnika ovog telefona?

pisite malo o utiscima! pozz :D :D :D


:) :) :)
A N D R O I D

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Sto se tice fona sa kamerom,ne uporedjujte mu kvalitet kamere ni sa jednim,iz prostog razloga:5Mpx Schneider-Kreuznach,rucni i manuelni autofokus,ISO 800,SmartLight,120fps video :ohmy: itd....cena 480e mislim da je sve jasno 8)

Stefan_93
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pet, 08. Feb 2008. 06:36

Post od Stefan_93 »

Imam KU990 vec mjesec dana i prezadovoljan sam...
Telefon je savrsen!Dobar ekran,dobra kamera,video snimanje je :o ,softver je dobar,a zvuk (posle malih izmjena u service meniju) je glasniji od N95..Teme su takodje dobre...
Sve u svemu extra je telefon,mozda jedino baterija traje 2~3 dana,ali sasvim dovoljno...
Ako nekoga nesto interesuje u vezi telefona,neka pita...
Pozzz ;)

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Stefan_93, Mene interesuje dosta stvari. Ono sto mogu da vidim na youtube i ono na netu je vise nego ekstra. Sad misljenja su podeljena

Zanemarimo video kameru posto se vec zna da je ekstra. Mene zanima dali baguje, kak ose snalazi sa ubacenim klipovima i slikama, dali moze da se poreda po folderima, dali pesme mogu po folderima ili je sve nabacano. Dal' ima neki programcic kao mobile explorer, dal moze mp3 za sms i kontakte, dal ima zakljucavanje poruka, slika ili bilo cega. Dal' je ikada zakucao, sam se resetovao i slicno, jel mu mreza ok, ono dali gubi mrezu u nekim "betonskim" objektima. Cuo sam da se u njega mogu ubacitiDIVIX snimici pa jel to tacno i jel tacno da snima u avi formatu? Cujem da je max 2GB kartica ili moze veca. Ako snima u rez 640x480 i 120fps onda je 2GB pre malo. Postojel za njega dosta tema, inace svidja mi se jegova crna tema i mogla bi me zadovoljiti ali eto.. svaka nakon vremena dosadi.Kakav je zvuk zvona i dali odma zvoni, ono da nije kao kod nekih samsunga da prvo vibrira pa zvoni.

Eto toliko za sad :)

Voleo bi da mi dosta toga napises o telefonu jer mislim da je savrsen dumb phone. Jesam zahtevan korisnik i imam symbian telefon, tacnije n80 ali KU990 bi mogao proci kao dumb phone. Vec sutra idem da vidim dal mogu naruciti kod nekih likova koje znam i koliko bi bilo para.

I da, jos nesto.. kakvo je osvetljenje, ono ako si poredio s nekim drugim telefonom. Recimo uzasno me nervira sto je osvetljenje osetno slabije naspram k750 a recimo kod z3 motorole je osvetljenje duplo jace nego kod k750 a ja sam sa z3 presao na n80 :disgust:

Nadam se da ti nije mrsko na sve odgovoriti, bio bi ti puno zahvalan ;)

Stefan_93
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pet, 08. Feb 2008. 06:36

Post od Stefan_93 »

Ma nije mi mrsko...Ovako kad udjes preko My Stuff imas opcije ono normalno My Videos,My Sounds etc..I sve bude sortirano u tome,znaci nema foldera.A npr. u memoriskoj mozes sortirati po folderima sve,i muziku i flimove,znaci sve.Muzicki plejer je extra samo sto...ucitava sporo.Ali zato je laske ovako preko My Sounds,brze 50x udje..
Telefon prima i preko 2GB kartice ali ima mala fora da bi mogle da rade.A da telefon snima sve u .avi formatu.Moze MP3 za SMS i kontakte,pa mobile explorer radi na njemu,za zakljucavanje poruka nema,ali za slike i fajlove mozes skinuti program FileLock koji savrseno radi.Telefon ne baguje,niti se ne restartuje,mreza je non stop normalna.Postoje teme za njega,pogledaj na YouTube-u pa ces vidjeti kakve su teme mocne.Zvuk je dosta dobar,ali posle malog hakovanja bude glasan skoro kao N95,tamo u Service Meniju ima da se pojaca zvuk i stvarno nemam rijeci za glasnocu,uvijek ces ga cuti.Pa kad zvoni odmah i vibrira i zvoni...
Pa ja nemam nijednu primjedbu na telefon,mozda blic je slabiji,ali ne slikam puno po mraku,ekran je strava,mada samo pri jakoj svjetlosti,slabije se vidi a jos ako je 'iskeljan'...
Eto,nadam se da sam nekako pomogao...
Ako imas jos pitanja,pitaj...
Pozzz ;)
LG KU990 Viewty

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

e hvala ti velika, otprilike to je to.. jako me privlaci ovaj fon prvenstveno zbog kamere, sto zbog slika sto zbog video klipa..

da, koja je kod tebe verzija sw, cujem da je 10a spora na dodiru, ono, moras dva puta nekada pritisnuti da ti primi dodir.. kao u 10b je sredjeno a 10c i ostale verzije su samo neke nijanse promjenjene.. kazu da ima i 10f al icisto sumnjam..

ako mi jos sta naum padne pitat cu ;)

Stefan_93
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pet, 08. Feb 2008. 06:36

Post od Stefan_93 »

Ima V10F,a kod mene je V10E (bez branda je) i savrseno mi radi,ne steka niti baguje.
A inace mnogoo informacija imas na forumu..
www.ku990.co.uk/forum
LG KU990 Viewty

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

OK hvala, pogledat cu.

matrix
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Čet, 31. Jul 2008. 15:17
Lokacija: Tuzla, BOSNA

Post od matrix »

@stefan_93
da li snimak na 120 fps možeš gledati i kao "normalan" ili je uvijek "slow motion"

Igorrr
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 25. Avg 2006. 15:01

Post od Igorrr »

Moze li mi neko pojasniti koji sve programi imaju za zakljucavanje, slika, sms, i ostalog sadrzaja i kako ti programi rade? Da li zakljucaju cijeli inbox, i foldere sa slikama ili?

Jer sam neke aplikacije java koristio na nekom SE i bili su uzasni mogao je da zakljucava pojedinacno sliku po sliku, i to je bilo nesto toliko glupo i komplikovano.

Pa me zaniam kako su to rijesili na ovom telefonu i kako se ponasaju ovakve aplikacije, i moze li zakljucati sve ono sto zelimo, poruke, slike, video clipove?
Hvala

Stefan_93
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Pet, 08. Feb 2008. 06:36

Post od Stefan_93 »

Sms se ne moze zakljucati,a ima program File Lock i sa njime mozes zakljucavati foldere,ne trebas pojedinacno....
A snimak od 120 fps kad snimis mozes kasnije pomocu Video Editora da vratis u normalno...
wladans,sve verzije su manje vise iste...
LG KU990 Viewty

Odgovori