LG Optimus 2X

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Re: LG Optimus 2X

Post od wucinac »

Od jutros na cm10:smile: i mogu reci samo VAUUUUU.
Rom je brz i stabilan za svakodnevnu upotrebu.
Imao sam preblema sa mrezom, ali sam to resio drugim BB tacnije bio sam na v20s a sad sam stavio v10b i nema problema sa mrezom.
HD video i panorama rade.
Chrome radi.
baterija se prazni malo brze, ali moze se izdrzati.
Sve u svemu sam zadovoljan:mrgreen:
Probajte ali obavezno napravite nandroid backup iz recovery-a.
I OBAVEZNO FULL WIPE. TJ FORMATIRAJTE SYSTEM, DATA I ONDA FACTORY RESET.
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

Siki2086
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Sre, 23. Nov 2011. 17:55
Kontakt:

Re: LG Optimus 2X

Post od Siki2086 »

Iskustvo sa cm10? :) Kamera u odnosu na fabricki rom, da li ima poboljsanja?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG Optimus 2X

Post od antec »

I mene interesuje, razmisljam se da menjam Xperia U za ovo cudo. Koliko traje ta baterija na cm10 i ima li naznaka da ce se popraviti uskoro?

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Re: LG Optimus 2X

Post od wucinac »

Siki2086, nemogu uporediti jer cim sam kupio o2x isti dan je bio cm7 unutra :D

antec, mislim da bi baterija izgurala od ujutru do uvece sa normalnim koristenjem. za sada samo wifi trosi puno, pa ako ti nije neophodan iskljucis wifi.
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

Siki2086
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Sre, 23. Nov 2011. 17:55
Kontakt:

Re: LG Optimus 2X

Post od Siki2086 »

Ima li napretka u CM10? Koliko vidim jos ima bagova...

Sve se nadam zvanocnom ICS-u, da ne flesujem itd.... :shock:

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Re: LG Optimus 2X

Post od wucinac »

nenadaj se zvanicnom nego satvi cm10 i uzivaj. veruj mi isplati se i neces se pokajati :wink:
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

luka78
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Čet, 02. Avg 2007. 16:45

Re: LG Optimus 2X

Post od luka78 »

Evo sa forum.hr kopiram jedan post pa procitajte i pogledajte:

"BTW. tonyp i harsh su uspjeli smućkati stok ICS bez nekih većih bugova. Pa koga zanima kako to LG ICS izgleda...

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1959545

Ja skidam, čisto me zanima taj LG 3.0 UI, ima zanimljivih stvarčica, recimo lockscreen mi je super. Ima i nekih aplikacija (ako nisu izbačene da bi stale na sistemsku particiju)...

I obavezno pogledati upute za flešanje, ima korak-dva dodatni od običnog flešanja (ništa komplicirano, ali treba obavit kako treba)."

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Re: LG Optimus 2X

Post od wucinac »

Za sve one koji zele da osete zvanicini ICS od LG-a. :P

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1955212
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

luka78
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Čet, 02. Avg 2007. 16:45

Re: LG Optimus 2X

Post od luka78 »

Skidam upravo. Cu testiram i vidim. Svi do sada su bili bagoviti. Ovaj unofficial ICS mi je restartao tel, nestajale su precice na desktopima, baterija nije dobro radila itd...
CM10 je jos uvijek prilicno bagovit.

Haj da vidim sta ce biti sa ovim, valjda zvanicnim ROM-om;-)

luka78
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Čet, 02. Avg 2007. 16:45

Re: LG Optimus 2X

Post od luka78 »

Evo ja sam instalirao sa http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1955212 i meni radi ok, mada mi je verzija od harsh & tonyp "
[ROM][Stock][ICS] LG P990 Stock ICS flashable zip by harsh & tonyp" nekako radila malo fluidnije.
Ja sam instalirao "ICS leaks already converted to Smartflash files"
Pratite uputsva sa videa, a da bi mogao sve obaviti, prvo sam morao skinuti smartflash i smartflashdriver.

Ja sam odradio ovako i imam i sve mi radi ok, baseband mi je prepoznat:
1. Skinite i extraktujte smartflash: http://199.91.154.58/caa45ldtqvtg/ebwer ... tflash.zip
2. Skinite i extraktujte smartflashdriver: http://205.196.121.11/hi5ia1pwg8rg/0373 ... driver.zip
3. Skinite i extraktujte ROM: http://www.multiupload.nl/OPY7VHJNRA
4. Pratite uputstva sa videa http://www.youtube.com/watch?v=uCHRwKGTZTk

I evo vrti se, baterija mi dobro za sada drzi, samo me nervira sto ne mogu smanjiti broj desktopa, po defaultu ih ima 5, a nigdje ne mogu naci da ih smanjim na 3 koliko meni treba. Pih.

dzibril1977
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 04. Sep 2012. 14:14
:: LG Optimus 2x
:: Nokia N95

Re: LG Optimus 2X

Post od dzibril1977 »

Dobar dan, da ne davim vise po komentarima ispod samog telefona, evo pitanje ovde. Daklem, skinuh uz pomoc ROM Linkera (http://tools.enetsite.com/linker/?err=y) V20s_00.kdz sa LG-vog sajta, pa reko' dok cekamo na official V30A da se pusti u promet da insaliram ja ovo. E sad, tu su dve stvari bitne: 1) telefon je kupljen u MTS-u pa je pretpostavljam zakljucan, 2) Ja nemam pojma kako se radi update. Stoga bih molio nekog upucenog da mi u kratkim crtama (moze i da kopira link ka jasnom i jednostavnom uputstvu na engleskom ili nekom drugom svetskom jeziku) objasni postupak.

Ah da, jos jedna stvar koju zelim pitati jeste i ovo. Naime onaj mali LG programcic za update Mobile Support Tool mi ne radi, tj. nece da se instalira, samo prijavi stopped responding u toku instalacije i pocne da priprema crash report za Microsoft. Koristim Vista Ultimate 32 bit OS, a probao sam i na zeninom laptopu gde je Win7 Ultimate 32 bit, gde ne dobijam nikakav report o crashu vec samo konstantni zahtev da povezem racunar sa internetom iako je on wifi konekcijom konstantno na netu. U event viewer-u Viste ima sledeci fault koji se javlja pri svakom pokusaju instalacije Toola (Faulting application LGUserCSTool.exe, version 1.6.0.0, time stamp 0x50625f6b, faulting module kernel32.dll, version 6.0.6002.18449, time stamp 0x4da47967, exception code 0xe06d7363, fault offset 0x0003fc56, process id 0x1488, application start time 0x01cdceb15e333580.) dok u Win7 ne prikazuje nista. Ima li neko ideju zasto ovo programce odbija da se instalira?

raso1
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pet, 27. Mar 2009. 17:43
:: Optimus 2x, Nexus 4

Re: LG Optimus 2X

Post od raso1 »

Pozdrav. Skoro sam kupio ovaj telefon.U njemu se nalazi sledece: lg-p999 android verz.2.3.4, baseband M6600A od marta 2012., softver v21y, od jezika engleski, spanski, francuski i neki valjda kineski. Zadovoljan sam sa telefonom, malo me nervira sto nema nas jezik. Pokusavao sam obnoviti softver, ali tamo (u telefonu) pise da je ovo poslednja verzija, a opet za vrijeme poslednjeg apdejta pise da nije apdejtovan, pa me to malo buni. Ima li neki noviji softver za ovaj telefon, sa ili bez naseg jezika. Da napomenem da je skinut je sa T-mobile mreze (pretpostavljam jer to pise na njemu). I jos nesto, u specifikaciji telefona pise da ima radio. Ja ga ne mogu naci. Zna li neko o cemu se radi?

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: LG Optimus 2X

Post od pero0000 »

Pozdrav svima. Treba mi pomoć. Drugar mog sina ima LG P990 2X, u garanciji je još godinu dana, stock rom (znači fabrički). Zaboravo je šifru mali acounta i sad ne može da ga koristi, i ako je u međuvremenu našao lozinku za gmail i dalje ne može da koristi telerfon (na računaru taj isti mail normalno koristi). Samo mu piše previše pokušaja unosa lozinke. Kako ga vratiti na fabrička podešavanja, odnosno odraditi factory reset? Da bi ponovo uneo username i password? Rutovanje ne dolazi u obzir jer je još pod garancijom oko godinu dana.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG Optimus 2X

Post od sugarcoated_ass »


pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: LG Optimus 2X

Post od pero0000 »

psyhound, hvala puno. Problem rešen. :) Umesto da kucam u google "LG P990 hard reset", ja se raspisao ovde na forumu. :oops: Na greskama se uči. Hvala još jednom.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG Optimus 2X

Post od sugarcoated_ass »

pero0000, kako bese ona stara: "Google je tvoj najbolji prijatelj." 8)
Samo opusteno. Tu smo da pomognemo... i guglujemo ako zatreba. :D

raso1
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 69
Pridružio se: Pet, 27. Mar 2009. 17:43
:: Optimus 2x, Nexus 4

Re: LG Optimus 2X

Post od raso1 »

Od pre par mjeseci koristim LG 2x android 2.3.4. Od pre par dana mi se povremeno desava da prilikom prijema poziva isti ne mogu preuzeti. Pise sledece The process com.android. phone has stopped unexpecrtedly Please try again Nakon toga izgubim signal mreze, koji se vrati za par trenutaka. Kada ja pokusam da pozovem nekoga taj problem se ne pojavljuje. Telefon nije rootovan, i u njemu se nalazi softver LG-P999-V21y (mislim da je to fabricki softver).Da li se neko susretao sa slicnim i sta ciniti. Pozz

stefgm91
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 20. Mar 2013. 11:21
:: LG 2X

Re: LG Optimus 2X

Post od stefgm91 »

Vec nekoliko dana imam ovaj telefon i generalno sam zadovoljan, ali imam jedan sitan problem koji ume da nervira i zamolio bih za pomoc, naime telefon ne moze da uspostavi gps vezu, i nakon 20 minuta trazenja satelita opet nista, probao sam i sa aplikacijom sa marketa da proverim status signala, posle isto nekih 20 minuta telefon vidi 10 satelita ali ne moze da se poveze ni na jedan.
Zna li ko u cemu moze biti problem i koje je resenje?
Unapred hvala
Verzija androida je 2.3.4, fabricki je,lg verzija je lg p990-v20l

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: LG Optimus 2X

Post od mazzy »

stefgm91, da li si probao da ukljucenim internetom (wi-fi ili data) ?

Jednom kad uhvati, svaki sljedeci put ce prije, bar je meni tako bilo.

PS: moze biti da je signal los ako si medju zgradama ili ako je oblacno vrijeme ...

stefgm91
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 20. Mar 2013. 11:21
:: LG 2X

Re: LG Optimus 2X

Post od stefgm91 »

Hvala na odgovoru, e sad evo jos detalja:
-telefon sam uzeo polovan, ali u prodavnici telefona, sa "radnom" garancijom od nekoliko meseci, full pakovanjem i stvarno kao nov je, tako da ne verujem da je do hardwera jer sve ostalo radi kako treba
-probao i sa wi fi i sa mobile data (mobile data mi je uvek ukljucen jer mi je neogranicen net)
-sve ovo je probano napolju
-setao gradom i drzao upaljen google maps, presao 2 km peske i nije me nasao
-cekao pola sata u igo navigaciji i nista, samo pise da trazi gps
-nocas svasta nalazio na xda forumu, menjao neka podesavanja u hidden meniju, dodao nokia servere za gps,

Uglavnom opet nista :/

Odgovori