LG G2

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

LG G2

Post od zoreli »

LG G2

Slika

Slika

Slika

Specifikacija:

GENERAL 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100
4G Network LTE 900 / 1800 / 2100 / 2600 / 850
SIM Micro-SIM
Announced 2013, August
Status Coming soon. 2013, Q3
BODY Dimensions 138.5 x 70.9 x 8.9 mm (5.45 x 2.79 x 0.35 in)
Weight 143 g (5.04 oz)
DISPLAY Type True HD-IPS + LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 1080 x 1920 pixels, 5.2 inches (~424 ppi pixel density)
Multitouch Yes
Protection Corning Gorilla Glass 3
SOUND Alert types Vibration, MP3, WAV ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
- Dolby mobile sound enhancement
MEMORY MicroSD card slot Yes/No (region-specific availability of the slot)
Internal Memory: 16/32GB storage, microSD card slot (region-specific availability of the slot), 2 GB RAM
DATA GPRS Class 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGE Class 12
Speed HSDPA, 42 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps; LTE, Cat3, 50 Mbps UL, 100 Mbps DL
WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot
Bluetooth Yes, v4.0 with A2DP
NFC Yes
Infrared port Yes
USB Yes, microUSB v2.0 (MHL), USB Host, USB OTG
CAMERA Primary 13 MP, autofocus, LED flash
Features Geo-tagging, face detection, optical image stabilization, HDR
Video Yes, 1080p@60fps, HDR, stereo sound rec., video stabilization
Secondary Yes, 2.1 MP, 1080p@30fps
FEATURES OS Android OS, v4.2.2 (Jelly Bean)
Chipset Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800
CPU Quad-core 2.26 GHz Krait 400
GPU Adreno 330
Sensors Accelerometer, gyro, proximity, compass
Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM, RSS
Browser HTML5
Radio Stereo FM radio with RDS
GPS Yes, with A-GPS support and GLONASS
Java Yes, via Java MIDP emulator
Colors Black, White
- Active noise cancellation with dedicated mic
- TV-out (via MHL A/V link)
- SNS applications
- MP4/H.264/H.263/WMV/DviX player
- MP3/WMA/WAV/FLAC/eAAC+/AC3 player
- Photo viewer/editor
- Document viewer/editor
- Organizer
- Voice memo/dial/commands
- Predictive text input
BATTERY Li-Po 3000 mAh battery
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROOT & AutoRec - KitKat Recovery Installer
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2715496
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Camera Fix - tutorijal Kutijagreha

Posto je dosta clanova zainteresovano za instalaciju fix-a (poboljsanje kamere),resio sam da napravim jedan tutorial.

Fix koji sam odabrao i koji sam dosta dugo koristio je verzije 3.2,s'toga ce u prilogu biti i link ka istom. Naravno na vama je da izaberete onu verziju koja vam se vise dopada
Pre same instalacije uradite sledece. Azurirati softwer na 4.4.2 verziju. Proveriti da li je vasa verzija G2 modela bas oznake D802. Ako jeste,procedura je sledeca.
Laksa metoda:
1. Skinuti towell root aplikaciju sa ovog linka
https://towelroot.com/
2. Instalirati je kao i svaku drugu aplikaciju koja nije na GP
3. Pokrenuti je i ici na 'make it rain'. Telefon je sada rutovan i to bez restarta
4. Skinuti apk installer 3.2 fix sa ovog linka
https://www.androidfilehost.com/?fid=23501681358551612
5. Instalirati,pokrenuti,odraditi bekap kamere,pa install. Telefon ce se restartovati i samim tim je ubacen fix.
Ova metoda ubacivanja fix-a se radi bez rikaverija. Takodje,moze se desiti da telefon upadne u bootloop,tj da se brikuje. Ja sam ovu metodu radio licno na jos desetak uredjaja,i svima je proslo kako treba. Ovde sam jos jednom clanu pomogao istom metodom,i pravilno je bio ubacen fix,bez problema,ali sam morao da napomenem da opasnost postoji.
Teza metoda (ubacivanje rikaverija)
1. Skinite ovu verziju fix-a za flesanje kroz rikaveri.
https://www.androidfilehost.com/?fid=23501681358549595
2. Instalirati root (prva tri koraka iz lakse metode)
3. Skinuti autorec aplikaciju (sluzi za ubacivanje rikaverija)
https://www.dropbox.com/s/b1kebdg3hm9u5 ... 1.apk?dl=0
4. Pokrenuti aplikaciju,potvrdite sa 'yes' da bi dali dozvoli,zatim kliknuti 'flash recovery'
5. Sacekati da se zavrsi proces i ici na 'to recovery' ako zelite odmah da fesujete fix. Ako zelite da trenutno odlozite proces,ici na 'exit'
6. Najlakse da dodjete do recovey-a je da instalirati apk sa GP. Ovo sam namerno predlozio jer nije kod svih verzija 4.4.2 ista kombinacija tastera za ulazak u recovery
https://play.google.com/store/apps/deta ... boot&hl=en
7. U rikaveriju idite na 'install'(naci verziju koju ste skinuli pod br.1),pa 'swipe to confirm flash'
8. Nakon instalacije odraditi wipe svega sem internal (internal brise apsolutno sve podatke u telefonu)

Ukoliko ne radi gore verzija za root,skinuti ovu verziju (ioroot25 metoda)
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=48709232
Tutorial instalacije ioroot25 (youtube source)

https://www.youtube.com/watch?v=AFC5L4KHoSA

Ukoliko zelite neku drugu verziju fix-a da ubacite na ovom linku to mozete naci. Procedura ostaje ista
http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2548974

cloudy 2.1 rom,sam u sebi ima ubacen fix,i to najnoviji 5.2.4. Ostaje samo da se skine XCam apk,normalno instalira i to je to.
Ko ima stariji g3 rom od ovog 2.1,treba prvo da flesuje xdabbeb_camera_binaries_v1.0.1g3,pa onda da ubaci Xcam
Ko ima stock G2,a zeli najnoviji fix,treba prvo da flesuje xdabbeb_camera_binaries_v1.0.0,pa onda da ubaci Xcam
Napomena. Ove dve metode radite na sopstvenu odgovornost. Nisam odgovaran ako dodje do bilo kakvih problema

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poslednja izmena od zoreli u Sre, 07. Avg 2013. 21:02, izmenjeno 2 puta ukupno.
16 godina na forumu MOBILNISVET

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: LG G2

Post od iLuka »

otkud sad ovo? je l' za evropu ili samo ide u kinu i japanese ?! :)

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: LG G2

Post od zoreli »

LG Electronics predstavio je LG G2 smartfon, prvi model u okviru nove premijum G serije ove kompanije.

LG G2 smart telefon odslikava orjentisanost kompanije LG na potrebe potrošača i upravo su na osnovu istraživanja njihovih navika definisane i glavne karakteristike ovog modela, poput ergonomskog dizajna, niza praktičnih funkcija i intuitivnog korisničkog iskustva.

„Naša definicija inovacije je tehnologija koja istinski odgovara na potrebe korisnika“, izjavio je dr Jong-seok Park, predsednik i izvršni direktor kompanije LG Electronics Mobile Communications. „Upravo smo kroz istraživanje dobili neophodne pokazatelje koji su nam pomogli da model G2 učinimo našim najboljim i najuzbudljivijim smart telefonom do sada.“

LG G2 donosi napredne opcije uz moderan, funkcionalan i komforan dizajn. Ovaj model pomera granice kada je dizajn smart telefona u pitanju i to kroz postavljenje svih tastera na zadnju stranu uređaja. Ovo rešenje čini model G2 prvim smart telefonom koji ne poseduje tastere na bočnim stranama. Rear Key koncept je proistekao iz činjenice da usled proizvodnje telefona sve većih dimenzija, korisnicima je ujedno i sve teže da pristupe bočnim tasterima. Pomeranje glavnih tastera na poleđinu telefona daje veću kontrolu korisnicima, jer se upravo tu kažiprst nalazi u prirodnom polažaju. Istraživanja koja je sprovela kompanija su takođe pokazala da ovo pomeranje tastera rezultira i smanjenu ispadanja telefona iz ruke prilikom podešavanja jačine zvuka u toku razgovora.

Dužim pritiskom na taster za podešavanje zvuka, automatski se aktivira QuickMemoTM aplikacija ili kamera, što olakšava pravljenje brzih beleški i fotografija. Iako se power dugme nalazi sa zadnje strane, zahvaljujući KnockON funkciji nije potrebno okretati telefon, već je dovoljno dvaput dotaći ekran kako bi se upalio.
LG je na ovom modelu predstavio i novi Full HD ekran dijagonale 5,2 inča, koji predstavlja najveći displej za jednoručne operacije u kategoriji telefona širine 2,7 inča. Pored toga, Dual Routing tehnologija smanjuje okvir telefona na 2,65 milimetara. Uz već dokazanu IPS tehnologiju, LG G2 nudi i poboljšanu grafiku, precizne boje i jasan prikaz slike bez distorzije.

LG G2 smart telefon koristi i grafički RAM (Graphic RAM - GRAM) za još veću energetsku efikasnost. GRAM tehnologija smanjuje potrošnju energije ekrana i do 26 odsto i istovremeno produžava trajanje baterije za 10 odsto. Pored ove tehnologije, LG G2 poseduje i bateriju od 3,000mAh, što garantuje veliku izdržljivost prilikom aktivnog korišćenja.

Novi uređaj dolazi sa optičkim stabilizatorom slike (OIS tehnologija) za sprečavanje zamućenja prilikom fotografisanja, što omogućava jasnije i oštrije fotografije čak i kada su napravljenje u pokretu ili pri lošim uslovima vidljivosti.

Većina sadašnjih smart telefona koji koriste OIS tehnologiju poseduju kamere u opsegu od 4 do 8 megapiksela, dok LG G2 je jedinstven po tome što nudi kameru rezolucije od čak 13 megapiksela. Pored toga, Super Resolution i Multi-point AF opcije omogućavaju stabilan fokusu prilikom fotografisanja, kao što je slučaj kod digitalnih fotoaparata.

LG G2 je prvi smart telefon na tržištu koji omogućava 24 bit/192kHz Hi - Fi reprodukciju, što predstavlja studijski kvalitet zvuka.

G2 koristi najnapredniji procesor za mobilne telefone, Qualcomm Snapdragon 800, koji redefiniše iskustvo korišćenja smart telefona kroz poboljšane performanse, vrhunsku grafiku i povećani kapacitet baterije.

Nakon svetske premijere u Njujorku, LG G2 će u narednih 8 nedelja biti dostupan kod više od 130 operatera širom sveta, počevši od Južne Koreje, Severne Amerike, Evrope i ostalih ključnih tržišta.

B92 - Tehnopolis
16 godina na forumu MOBILNISVET

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: LG G2

Post od iLuka »

odose LG-jevci daleko... sta li ih je nateralo da se ovoliko promene posle onog fail-a sa 2X :)

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: LG G2

Post od Behemoth »

I opet ce se bajati Samsung bolje prodavati.Ovo je bolest od telefona
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG G2

Post od artifex »

Predobar telefon ,nadam se da ce nexus ove godine biti zasnovan na g2 kao sto je n4 bio na G1.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: LG G2

Post od AnGeL oF LoVe »

A taman resih da kupim Sg4.Gde ga sad prestavise?Deluje mocno po specifikaciji a kako ce izgledati to sa tipkama pozadi,mora se isprobati pre kupovine.Nadam sa da ce Lg nastaviti politiku niskih cena jer samo tako moze ocekivati dobru prodaju.O ceni nije bilo reci a videcemo vrlo brzo kako se ponasa u praksi.
LG G2 Black,16GB

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: LG G2

Post od artifex »

Ja ovu funkciju 'answer me' (prislonos telefon na uvo da bi se javio na poziv) vec neko vreme koristim na nexus 4 ..

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: LG G2

Post od toda81 »

Babaroga od telefona, a uz sve ima i ogromnu ekrancinu
Note IV N9100 dual

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG G2

Post od Green »

artifex napisao:Ja ovu funkciju 'answer me' (prislonos telefon na uvo da bi se javio na poziv) vec neko vreme koristim na nexus 4 ..
Oppo Find 5 takodje ima istu funkciju, zove se Easy Answer, mada je ja ne koristim.
A ovaj LG je zaista vrhunski. Mada ne znam kako ce biti u praksi to sa tim tasterima na zadnjoj strani, nekako mi nelogicno...

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: LG G2

Post od zoreli »

Slika


Here goes the LG G2 in some hands-on video action:

http://youtu.be/fAymH_uKWq8
Poslednja izmena od zoreli u Čet, 08. Avg 2013. 07:51, izmenjeno 2 puta ukupno.
16 godina na forumu MOBILNISVET

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: LG G2

Post od zoreli »

AnGeL oF LoVe napisao:A taman resih da kupim Sg4.
Na tvom mestu ja bih uzeo LG Optimus G Pro E985 (425 evra) :)
16 godina na forumu MOBILNISVET

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: LG G2

Post od AnGeL oF LoVe »

Zoreli,da si u prilici da ponovo kupujes(da nemas G4),koji bi telefon izabrao i zasto?
Lg pro mi je prevelik a za LG G2 se plasim oko tastera iza uredjaja.Godinama koristimo bocne tastere,navikli smo,pitanje je kako ce raspored tastera na ledjima uredjaja odgovarati korisnicima.Steta bi bilo upropastiti ovakavav uredjaj eksperimentom.Odgovor Samsunga ce verovatno biti Snapdragon 800 i Note III.Koreanci razvaljuju.
LG G2 Black,16GB

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Одг: LG G2

Post od zoreli »

Uzeo bih LG G Pro bez razmišljanja , ... i uopšte nije velik kao što izgleda na slici . U odnosu na S4 je brži u radu , bez imalo laga i 10% veći ekran, a sve to za manje para .
16 godina na forumu MOBILNISVET

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: LG G2

Post od Behemoth »

Samo da ne zeznu opet pa da ovaj model stigne kod nas u maju,kao sto se za Pro cekalo.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: LG G2

Post od iKe »

Sviđa mi se ovaj telefon, naročito je dobar u beloj boji.

Slika

Bio bi još lepši da nema znak LG ispod ekrana.

On screen dugmići su super odrađeni. Konačno da nije samo crna linija nego je uglavnom providna.
i kuc-kuc funkcija za buđenje ekrana je dobra. Videćemo kako će se pokazati dugmići na leđima, meni nešto ne deluju naročito praktično.

Samo da što pre stigne kod nas i da update-ovi budu redovni, biće odličan telefon.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: LG G2

Post od ~Arkan~ »

zveeer. e sad očekujem odgovor korejaca,mislim da je nemoguće upoređivati ovaj i nadolazeći note 3,ipak će on da bude dosta veći. navijam za lg i za prekid dominacije samsunga,samo da se ovaj model pojavi na vreme kod nas! 8)

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: LG G2

Post od iamivan »

Uništiše ga sa ovim logoom ispod ekrana. A i pitam se koliko će, u stvari, ti tasteri na poleđini biti praktični.

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: LG G2

Post od Chobby88 »

Sta je problem sa logom?Svaki telefon ima logo proizvodjaca koliko ja znam.

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: LG G2

Post od iamivan »

Po mom mišljenju, ovaj logo ispod ekrana je na pogrešnom mestu. Lepše bi izgledalo da je npr. iznad ekrana, a da su ekran malo spustili. Ili da je logo samo pozadi.

Odgovori