LG Optimus L9 II

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

LG Optimus L9 II

Post od sugarcoated_ass »

GENERAL
2G Network - GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network - HSDPA 900 / 2100
SIM - Micro-SIM
Announced 2013, August
Coming soon. Exp. release 2013, October

BODY
Dimensions -
Weight -

DISPLAY
Type - True HD-IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size - 720 x 1280 pixels, 4.7 inches (~312 ppi pixel density)
Multitouch - Yes

SOUND
Alert types - Vibration, MP3 ringtones
Loudspeaker - Yes
3.5mm jack - Yes

MEMORY
Card slot - microSD, up to 32 GB
Internal - 8 GB, 1 GB RAM

DATA
GPRS - Class 12 (4+1/3+2/2+3/1+4 slots), 32 - 48 kbps
EDGE - Class 12
Speed - HSDPA, 42 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
WLAN - Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot, DLNA
Bluetooth - Yes, v3.0 with A2DP, EDR
NFC - Yes
Infrared port - Yes
USB - Yes, microUSB v2.0

CAMERA
Primary - 8 MP, 3264x2448 pixels, autofocus, LED flash
Features - Geo-tagging, touch focus, face detection
Video - Yes, 1080p@30fps
Secondary - Yes, 1.3 MP

FEATURES
OS - Android OS, v4.1.2 (Jelly Bean)
Chipset - Qualcomm 8230 Snapdragon 400
CPU - Dual-core 1.4 GHz Krait
GPU - Adreno 305
Sensors - Accelerometer, proximity, compass
Messaging - SMS (threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Browser - HTML5
Radio - Stereo FM radio with RDS
GPS - Yes, with A-GPS support
Java - Yes, via Java MIDP emulator
Colors - White, Black
- SNS integration
- Active noise cancellation with dedicated mic
- QMemo, QTranslator, Quick Remote
- DivX/Xvid/MP4/H.264/H.263/WMV player
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- Document viewer
- Photo viewer/editor
- Organizer
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk
- Voice memo/dial/commands
- Predictive text input

BATTERY
Li-Ion 2150 mAh battery

http://www.gsmarena.com/lg_optimus_l9_ii-5650.php

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: LG Optimus L9 II

Post od skar »

Ako bude cenovno nešto slično kao L9,ovo je definitivno jedan od r2d2 best buy telefona

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: LG Optimus L9 II

Post od bestboy »

Где је више рам меморије, већа батерија, 4.2... :| :| :|
Слобода или смрт

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: LG Optimus L9 II

Post od zoreli »

Maltene ko Galaxy S3 samo što će biti 30% jeftiniji :)
16 godina na forumu MOBILNISVET

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: LG Optimus L9 II

Post od loki13 »

Maximalna cena za ovaj telefon bi trebala biti oko 250e inace nista od prodaje, par poboljsanja u odnosu na L9 po meni ne opravdavaju visu cenu......
Mada ako pogledamo kako je cena L7 II pala ne bi me cudilo da posle 3 meseca i ovaj bude na nekih 220e.
D500&E71

Wolf79
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Čet, 25. Jul 2013. 11:05
:: Meizu MX2
:: HTC Wildfire

Re: LG Optimus L9 II

Post od Wolf79 »

Realno fali mu da ima 2 GB RAM, noviji Android i eventualno jacu bateriju ali ako bi mu to ubacili po cemu bi se onda razlikovao od modela iz vise klase LG-a (osim ekrana)? Moraju da naprave razliku po klasama inace bi se kupci samo sludeli...
Ako bude kostao 200eur bice OK, ali cenim da ce biti 250-300eur (i to blize 300eur na zalost)

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: LG Optimus L9 II

Post od ~Arkan~ »

Wolf79, ovom modelu nedostaje makar za 512mb više rama od prethodnog,svakako noviji android i jača baterija.
Ovo ostalo je na mestu,procesor i grafika su vrh. 8)
Poslednja izmena od ~Arkan~ u Ned, 08. Sep 2013. 12:56, izmenjeno 1 put ukupno.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG Optimus L9 II

Post od sugarcoated_ass »

~Arkan~ napisao:Wolf79, ovom modelu hvali makar za 512mb više rama
:lol:

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Re: LG Optimus L9 II

Post od dojlimi »

uzeo ga jutros u vip-u, dekodirao ga
sve najbolje o ovom telefonu
A N D R O I D

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: LG Optimus L9 II

Post od kenzoki »

napiši kad se slegnu utisci kako drži baterija, naročito koliko izvlači screen on time između punjenja?

deluje kao da će slabije držati od prethodne verzije modela jer su pojačali specifikacije a ostavili isti kapacitet baterije :/

kneleknele
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 15. Feb 2014. 17:31
:: LG l9 II
:: ASUS

Re: LG Optimus L9 II

Post od kneleknele »

Imam fon nekoliko dana. Uzeo iz radnje, radi na sve mreze.

Cesta pitanja i moji odgovori: Dole ima samo jedan zvucnik, iako izgleda da ima dva - to je stilski resen mikrofon kao drugi zvucnik. Telefon nema autoregulaciju osvetljenja ekrana. Da li ovaj ili S4 mini? Meni ovaj jer mu je cena realnija od s4 mini koji je (moje misljenje) za dual core telefon precenjen. Inace, osim cene, za S4 mini nema sta da se zameri, extra telefon, mei i bolji od L9 II, ali precenjen.

Generalno za L9 II:
Ovaj L9 II telefon je odlican za taj novac (dao sam 190 evra za nov telefon preko oglasa). Meni sve radi kako treba, jako je brz, dozvoljava vrlo detaljnju kastomizaciju detalja. Napravljen je ne bas od neke extra plastike, narocito zadnja ledja koja su glossy i na kojima ostaju otisci prstiju. Ikonice su malo presarene za moj ukus (posle Samsung telefona i ASUS tableta), ali ima opcija da se menjaju ikone (vec u sistemu, ali ja sam pravio i neke na PC pa ubacio u internu memoriju i onda iskoristio) pa je to malo ublazeno. Inace me odusevljava nivo slobode do koje je sve dopusteno da se prilagodjava ukusu korisnika.

Baterija mi traje dva dana uz 3G i wireless na smenu, Viber, Yahoo i Gmail, malo youtube i ostalu sinhronizaciju kojecega, cesto slikanje i snimanje i provera svih podesavanja kamere i svega ostalog. Sad malo vise cackam telefon jer je nov, ali opet se baterija ne da iscrpiti tako lako. od jutra do veceri sa ovakvim koriscenjem izdrzi 50%. Do kraja nema naglog padanja. Sa 5% baterije telefon vristi da se dopuni a i sa 1% je jos pustao preko youtuba neki klip.

Ekran: HD, nema gorila glass, plastika je, stavio sam foliju koja ide od ivice do ivice telefona i pokriva i donje kapacitativne tastere i to je to. Potpuno je nenametljiva. Za boje na ekranu je tesko reci da su lose jer ima IPS ekran i kad se osvetljenje stavi bar na 20-30% sve izgleda vrlo lepo, ali kao da mi tablet Asus MeMO Pad HD 7 (Grey) - ME173X-1G023A ima malo lepse boje, a mozda mi se i cini - tesko je reci, ali da je lose, ni blizu. Osvetljenje drzim na 0-10% unutra, ali kad izadjem na suncan dan moram da pojacam i do 70% (manuelno) da bih video sadrzaj ekrana kako treba.

Kamera: Zadovoljan sam, ima HDR opciju i takve slike su nestvarno dobre. Blic je izrazito jak, autofokus radi, u mraku nekad mrlja kamera, al ne uvek, uglavnom OK sa blicem. Napolju po danu su slike bas dobre. Ima i macro mod kad se ukljuci manual focus, ali nisam jos probao na kojoj udaljenosti radi. Meni licno smeta sto na samom ekranu gde se slika (interfejsu kamere) nema precica za opcije flasha, nego mora da se ide u options->flash-> pa se bira on,off,auto... Moze da se podesi da se kaze ''cheese'', ''smile'', whiskey'' itd. i da nakon toga telefon sam slika.

Kapacitativni tasteri dole ne svetle i to je malo zeznuto u mraku. RAMa ima uvek viska, koliko god da mi aplikacija otvoreno, uvek pise da je oko ''640MB used'', a ostalo do 1GB je slobodno. Znam da LG L7 II ima jos manje RAMa, a koristio sam taj telefon na probu, i ni on nikad nije stucnuo, ali nema taj visak RAMa.

Na papiru ima odlican procesor i grafiku, ali nisam igrao nikakve ozbiljnije igrice od RealRacing3 i to radi bez greske. Ako je nekom to orijentir, eto mu odgovora za performanse. Nisam ni probao da ga koristim kao daljinski upravljac za kicne uredjaje iako ima tu opciju, kao i sto nisam probao da koristim opciju da se ugasi ekran kad se skrene pogled sa ekrana. Ako nekog bas to zanima, ja cu i to probati pa cu javiti utiske.

Pokusao sam da opisem kako telefon radi za neku redovnu upotrebu. Ako ima jos nekih pitanja, tu sam. :)

kneleknele
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 15. Feb 2014. 17:31
:: LG l9 II
:: ASUS

Re: LG Optimus L9 II

Post od kneleknele »

kneleknele napisao:Meni licno smeta sto na samom ekranu gde se slika (interfejsu kamere) nema precica za opcije flasha, nego mora da se ide u options->flash-> pa se bira on,off,auto...
izvinjavam se, ima opcija da se flash podesavanja ubace u interfejs kamere. Mogu da se menjaju komande na interfejsu kamere sto je extra opcija.

EDIT: Probao sam i funkciju remote controller (da se koristi kao daljinski - i radi savrseno na dva TVa: LG i Samsung).
Telefon je sa svojih 4.7 incha kraci od galaxy S3.
Poslednja izmena od kneleknele u Pon, 17. Feb 2014. 04:44, izmenjeno 1 put ukupno.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: LG Optimus L9 II

Post od Coni »

Danas sam sreo druga kog davno nisam video. Kupio je ovaj model. Najveci utisak je da je telefon malo veci (duzi) od moje Lumie 520 a 4.7 inca. Bravo LG.

Zemljotaur
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Ned, 16. Mar 2014. 12:44
:: Sony Xperia Mini Pro

Re: LG Optimus L9 II

Post od Zemljotaur »

Zainteresovan sam za ovaj model, interesuje me, da li su istinite glasine da će ovaj model direktno u skorije vreme skočiti na KitKat i koji su benefiti toga? Malo sam guglao, trebalo bi da je "lakši" OS i da telefoni malo bolje rade sa njim...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: LG Optimus L9 II

Post od Sale_M »

Niko ne moze tacno da zna da li ce dobiti taj update mada bi trebalo,jer je noviji model.I da ,tacno je da je KIt Kat laksi i telefoni fludnije rade sa njim nego sa 4.1,a razlika se primeti i na 4.3.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

kopitaneskita
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 428
Pridružio se: Ned, 16. Jan 2011. 01:28

Re: LG Optimus L9 II

Post od kopitaneskita »

da li ovaj fon ima LED diodu za notifikacije?

negde sam pročitao da nema, što mi nema logike kad L4 II, L5 II i L7 II imaju LED diodu, a radi se o slabijim modelima.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Re: LG Optimus L9 II

Post od IDzO »

Koliko se jansecam nema LED i ne svetle mu tasteri koji se nalazebispid displeja.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG Optimus L9 II

Post od El Laki »

Bas kao sto IDzO kaže, nema ni led diodu ni pozadinsko svetlo za kapacitativne tastere što je problem ako telefon npr koristiš u mraku

mijko
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 15. Jul 2011. 12:00

Re: LG Optimus L9 II

Post od mijko »

Ovo za led diode i pozadinska svetla je nesto neshvatljivo. Mom prijatelju koji je hteo da kupi L7 II, sam preporučio bolje Samsung core plus, jer ima puno negativnih komentara za L7 II. Iako ga imam i meni ne pravi nikakve probleme, šta ja znam šta će biti sa njegovim primerkom. I on čovek uzme kod operatera core plus, već prve nedelje je bio na servisu, na sreću kad su mu vratili sve je bilo ok, ali kako sam ga čačkao gledam da ni taj uređaj nema pozadinska svetla. A sad čujem i ovaj. STRAAAAAŠNO!!! Nije valjda da te led diode toliko podižu cenu telefona da ne mogu biti u istom cenovnom rangu.

zivadin
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 18. Mar 2013. 20:43
:: lg l9

Re: LG Optimus L9 II

Post od zivadin »

da li je neko uporedio trajanje baterije kod l9 l i l9 ll???

Odgovori