LG U8330

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
grujakv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Čet, 12. Maj 2005. 12:44

Post od grujakv »

ako imas disk i kabl iz paketa,nema sanse da ne radi. udji na my computer,pa idi na explore za LG disk, i naci ces user guide u pdf formatu, o instalaciji programa u zavisnosti koji OS koristis. Dalje samo prati upustva...
ps. prvo instaliraj program, pa prikljuci tel.

marko155
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 02. Nov 2005. 23:12

Post od marko155 »

pa ja pratim upustva ali mene stalno ide drugacije u odnosu na user guide mene pita neka glupa pitanja da li da se prikljucim na internet jer ne moze da nadje podatke na disku,a na user guide ide potpuno drugo

Raasta
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 12:46

Post od Raasta »

Ima li jos neko iskustva sa ovim fonom? Jer,deluje mi ok[na papiru],ali me zanima kako se ponasa u praksi. Vredi li ista? Deluje mi jeftino za to sto nudi....256k TFT,VGA...etc.
Somebody?
I thought what i do was,i'd pretend i was one of those deaf-mutes.

tasa75
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 09. Nov 2005. 08:23

Post od tasa75 »

marko155, Ja sam isto mislila da neće, ali dokle god ti traži da insaliraš ti instaliraj... Jer on radil.. Poveži telefon sa računarom i tek onda instaliraj... Mora da ti uspe....
Nego da li si uspeo da konfigurišeš MMS ? Ja sam na 064 , gprs sam konfigurisala ali mms mi traži neki MMS Proxy a to neznam šta je!!!!!

marko155
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 02. Nov 2005. 23:12

Post od marko155 »

lako ti je,odes na poruke pa onda idi na setings i tamo idi na mms,tamo ces naci mms centre udji u njega i i stawi add new i onda kucas na tittle ProMMS ispod kucas http://mms.promonte.com bar mene tako treba posto sam ja u cg,a ti kucas onaj sajt koji ti je za 064 home page ip adresa je 192.168.246.005 pot number 9201 je meni nisam siguran da li je tebi, conetcion mode je UDP(CO) a acces point ProMMS.

Vojvoda
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 27. Avg 2005. 00:20

Post od Vojvoda »

e jel zna neko sta znaci to sto kad udjem u slike u telefonu (da pojasnim imam 8330) pa izaberem opcju file info pise protect:no jel to znaci da na neki nacin neke slike mogu da se zastite i ako je tako od cega mogu da se zastite? hvala unapred

oziris
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 29. Nov 2005. 19:07

Post od oziris »

Zna li neko mozda gde mogu da se nadju slike za ovaj model? trazio sam na net-u ali izgleda da ne postoji nijedan sajt koji besplatno nudi slike. Hvala

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Razmisljam o kupovini ovog mobilnog telefona pa me interesuje kako radi bezicno povezivanje( ic port),a ako ne radi ima li i koliko kosta usb kabal posto bez toga ne znaci nista memorija telefona.Jos jedno pitanje:Koliko izdrzi baterija ako se prosecno koristi.Pozdrav

grof
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 06. Dec 2005. 21:17

LG 8330

Post od grof »

:D Evo pravog nacina za ubacivanje igrica u phone, nije potreban GThing samo sledite uputstva, probano radi 100%.
So, now I try to told u the realy working method for upload java to LG U series:
1.)take your mobile and go to games settings (menu-->5-->3-->and quickly digit 3698#*# )
2.) now is opening the SECRET SUB menu "SettingsJava hiddenmenu"
like there:
1.Toggle(Curisabled)
2.Make another folder
3.Delete all

3.)now push "toggle..) and its now is Toggle(Cur:Enabled)
Don't touch the 3th menu because u delete all games in your mobile
and 4 the moment don't touch the 2nd menu

4.) now u have to download the programme whose u make the .JAD files like "JADMaker"

5.)If u haven't any game on your PC go to http://sevenwap.altervista.org/
and download the games compatible with your mobile, for go there from PC download for free opera browser http://opera.com/

6.)now its important, for example we have in ours mobiles 10 games. Ok, now take one game for example: 1941 Frozen Front.jar and rename this file to 11.jar and make the JAD file with "JADMaker"

7.)now we have 2 files: 11.jar and 11.jad. Now connect your LG to your PC aand open with the PHONE MANAGER (original software from LG)

8.)open menu JAVA and paste there the 2 files 11.jar and 11.jad

9.)disconect the LG from PC and go to mobile settings (see the point 1 (menu-->5-->3-->3698#*#)

10.)push the 2nd string "Make another folder"

11.)now exit from all, and go to "my application" and play!

IT'S ALL!!! i have tried this metho with LG U8120, 8330, 8380

Nadam se da ce Vam biti od pomoci.
:lol: :D :lol: :D :lol:

Ronin
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 17. Feb 2006. 23:14

Post od Ronin »

E,kako se prebacuju slika na komp?!
pokusavao sam sve moguce nacine i nece...
jel moze neko da mi pomogne?

Dushan_87
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 02. Avg 2005. 09:07
Lokacija: negde u evropi, ali nisam u Evropskoj Uniji
Kontakt:

Post od Dushan_87 »

xxxxx napisao:katarinadimedici,
Pozdrav!Pre nedelju dana sam uzeo U8380,fon nije los mada se kocim kod MMS-a i sa java igricama.GPRS za 063 : Browser/Settings/Profiles/ u opcijama nadjes Add new/ a onda:
Service name:Mobtel GPRS
Homepage:http//wap.mobtel.co.yu
Connection mode:TCP with Proxy
Proxy server port:8080
Security:NonSecure
Timeout (10-600):180
Acces point:3

Zatim ides u glavni meni telefona i onda Settings/Acces points/3 edit(taster OK)
Bearer:GPRS
Username:mobtel
Password:gprs
APN:internet

Nisam provalio kako se namesta MMS,a i java igre ne rade!Sofware je isti kao i kod U8360 a valjda i U8330 i moze se skinuti sa http://uk.wowlg.com .Ako neko ima resenje za MMS i java igre za U8380 neka mi javi shomi@nspoint.net Pozdrav!!

PA DAJTE LJUDI DA LI VI CITATE PRETHODNE POSTOVE!!!! OVAKO NECETE NAMESTITI TAJ GPRS!!!! EVO JA CU VAM ODATI TAJNU, sto sam i napisao nekoliko meseci ranije. CITAJ DOBRO, jako je slicno ali se razlikuje!!!

GPRS za 063 :
Browser/Settings/Profiles/ u opcijama nadjes Add new/ a onda:
Service name:Mobtel GPRS
Homepage:http//wap.mobtel.co.yu
Connection mode: TCP without Proxy
Security:NonSecure
Timeout (10-600):180
Acces point:3

Zatim ides u glavni meni telefona i onda Settings/Acces points/3 edit(taster OK)
Bearer:GPRS
Username: vivo
Password: 063
APN:internet

MMS za sada jos uvek ne radi!!!

I NEMOJTE DA SE ZABLUDJUJETE SA OSTALIM "GLUPIM" PODESAVANJIMA!!!!

evo nesto o mail-u... meni radi mail (onaj mobtelov ...@063.mobtel.com, a rade i verovatno i ovi drugi ali nisam probao jos :D)
parametre za mail imate na mobtelovom sajtu ili u obliznjem mobtelovom predstavnistvu!

djunta
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 25. Feb 2006. 15:50

Post od djunta »

jel zna neko sifru za master reset lg 8130,nesto je zabagovao a ne mogu da ga resetujem? :smutny:front screen je prestao da radi ali radi mu osvetljenje tako da mislim da je fora do loseg software-a.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ili je flex kabal pri kraju radnog veka pa zato nema slike,uskoro bi trebao da pocne i glavni ekran,a ako se to ne desi u sledece dve-tri nedelje onda si siguran da nije flex!U svakom slucaju probaj reset,ja se stvarno ne secam tako neceg ali neko ce se vec javiti da ti objasni!Ako ti to ne popravi stvar onda je 99% flex kabal!
Pozdrav 8)

Dushan_87
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 02. Avg 2005. 09:07
Lokacija: negde u evropi, ali nisam u Evropskoj Uniji
Kontakt:

Post od Dushan_87 »

zar se to ne zove flat (citaj: flet) kabel? ja sam promenio flat kabel :) ne flex :uhuh:
inace njegovo menjanje kosta oko 2500 din. u novom sadu :angry:
poz :roll:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

JOK BRE!! :P Zove se FLEX,od flexible... cable! :uhuh: Vi laici ga zovete flet jer i jeste ravan odnosno pljosnat!Njegovo menjanje ne kosta isto svuda niti isto za sve modele telefona,cak ni iste firme!
Pozdrav 8)

Dushan_87
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 02. Avg 2005. 09:07
Lokacija: negde u evropi, ali nisam u Evropskoj Uniji
Kontakt:

Post od Dushan_87 »

ok ako ti tako kazes :)
onda su meni pogresno rekli
kod ovog lg modela i kod slicnih flex cable se cesto menja :o , naravno ako telefon ne cuvate 8)
ciao

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Jesu,odavno je utvrdjeno da ne treba slusati svakog,cak ni pojedine servisere jer 'oce da lupaju ili cak lazu da bi vam naplatili vise neku popravku!
Nema to veze sa cuvanjem telefona,moze telefon da se nosi u futroli,ne izlaze vlazi,hladnoci... ali opet ako ima vek trajanja 10 000 preklapanja onda tu sve zavisi od kolicine koriscenja telefona!
Pozdrav 8)

Dushan_87
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 02. Avg 2005. 09:07
Lokacija: negde u evropi, ali nisam u Evropskoj Uniji
Kontakt:

Post od Dushan_87 »

mislio sam na cuvanje telefona u smislu da ne treba lupati kada se zatvara ... nadam se da razumete... :roll:
pozZ :)

Dulaja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 01:38
Lokacija: Despotovac

Post od Dulaja »

gde mogu da skinem softver da bi izvrsio komplikovanu operaciju flesovanja.... :o

Telefon mi se istripovao :wacko: i za poruke pise zoom,itd...da ne gnjavim

dajte neki link


PS. u pitanju je 8130

tasa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 18:48

LG 8330 promena sw

Post od tasa »

Dobio sam ovaj telefon na poklon lg 8330 ali u njemu je softver iz lg 8130 na koji nacin i pomocu kojih alata mogu da zamenim sw u njemu?

Odgovori