LG K8

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

LG K8

Post od sugarcoated_ass »

Slika
Network
Technology | GSM / HSPA / LTE

Launch
Announced 2016, February
Status | Available. Released 2016, April

Body
Dimensions | 144.6 x 71.5 x 8.7 mm (5.69 x 2.81 x 0.34 in)
Weight | 157 g (5.54 oz)
SIM | Micro-SIM

Display

Type | IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size | 5.0 inches (~66.7% screen-to-body ratio)
Resolution | 720 x 1280 pixels (~294 ppi pixel density)
Multitouch | Yes

Platform
OS | Android OS, v6.0 (Marshmallow)
Chipset | Mediatek MT6735
CPU | Quad-core 1.3 GHz Cortex-A53
GPU | Mali-T720

Memory
Card slot | microSD, up to 32 GB
Internal | 8/16 GB, 1.5 GB RAM

Camera
Primary | 8 MP, autofocus, LED flash
Features | Geo-tagging, touch focus, face detection, panorama
Video | 1080p@30fps
Secondary | 5 MP, 720p

Sound
Alert types | Vibration; MP3, WAV ringtones
Loudspeaker | Yes
3.5mm jack | Yes

Comms
WLAN | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot
Bluetooth | v4.2, A2DP
GPS | Yes, with A-GPS, GLONASS
NFC | Yes
Radio | FM radio, RDS
USB | microUSB v2.0

Features
Sensors | Accelerometer, proximity
Messaging | SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
Browser | HTML5
Java | No
- MP4/H.264 player
- MP3/WAV/eAAC+/Flac player
- Photo/video editor
- Document viewer

Battery
Removable Li-Ion 2125 mAh battery

Misc

Colors | Black, White
Price group | 3/10
Izvor: GSMArena.com
---------------------------------

Eto, juče mi je i sestra zvanično batalila Windows i uzela ovo čudo u Vipu. Nisam još stigao mnogo da ga isčačkam jer joj ga nikako ne mogu oteti iz ruku. Čim ga se dokopam pada jedan hands-on! :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG K8

Post od Evindzer »

Dogovoreno - ali budi objektivan. ;)
U svakom slučaju, tvoj model je bolji.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG K8

Post od sugarcoated_ass »

Pa da, ali koliko je moj i skuplji... P9 lite na NOVA 2 me košta 21.000 din, a nju K8 izlazi 9.000 din. ;)

Sent from HUAWEI P9 lite using Tapatalk

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: LG K8

Post od zokowmali »

Evo ja cu da se ubacim, uzeo ja pre neki dan u mts... Svidja mi se dizajn,ekran je odlican i citljiv u svim uslovima(nema senzor osvetljenja),izrada odlicna,2.5D ARC?! :? zakrivljeno staklo, mat gumirana površina i ne tako kabaste dimenzije odaju jedan poprilicno prijatan i suptilan utisak. baterija izdrzava u mojim uslovima oko 24h,ceo dan ili wifi ili 4g aktivan,skype,viber,fb i razgovori.U sustini od jutra do mraka... kamera sasvim solidna,nije 6S ili S7 ali u klasi Lumie 640 koju sam koristio pre ovoga. ostrina fotografija kada prebacim na komp je super. Ekran ima odlican odziv, android 6.0 je fluidan i brz. Za sada sve radi lepo i brzo,zvuk u slusalici je odlican i dubok,jacina zvucnika dovoljno jaka... trenutno ga koristim i nemam nekih zamerki.
Ako nekog jos nesto interesuje,pitajte.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG K8

Post od sugarcoated_ass »

Evo i od mene ukratko par stvari koje sam primetio. :)

Izrada je stvarno odlična, lep dizajn i sve je utegnuto. Dimenzije su sasvim pristojne za 5" uređaj. Jedino se meni nekako taj zadnji deo ne sviđa... Da li zbog teksture ili čega, stvarno ne znam.
Nisam neki ljubitelj dugmića sa zadnje strane jer jeste ih malo zeznuto potrefiti. Čak mi je i sestra rekla da nikako da se navikne, a ne ispušta telefon iz ruku.

Ekran daje lepu sliku što se tiče oštrine, vidljivosti i osvetljenja ali su boje jako isprane i ne baš najpreciznije. Bela boja vuče na sivkasto i drečavije boje se gube.
Poredio sam sa mojim P9 lite i kod njega su boje mnogo izraženije nego kod K8. Osetljivost na dodir je odlična i čini mi se da može da se koristi i sa tanjim rukavicama. Probao sam onako iz zezancije preko majice i radi odlično. :)

Kamera je koliko sam uspeo da primetim upravo kao što je zokowmali napisao, tu negde na nivou 640ke. Znači sasvim upotrebljiva.

Brzina rada je podnošljiva uz povremeno štuckanje tu i tamo pri skrolovanju ili prelasku iz app u app. AnTuTu mi je izbacio rezultat od 30203 na testu.

Pri razgovoru je zvuk jasan i glasan. Spoljni zvučnik razbija, ali bukvalno, jer ume da dođe do krivljenja zvuka i male distorzije u nekim momentima. Slušalice sam isprobao moje Philipsice koje koristim konstantno i uređaj daje sasvim pristojan zvuk za slušanje muzike.


Sve u svemu sasvim ok uređaj za prosečnog korisnika i vidim da će sestri raditi posao za njene potrebe, ali ja bih ga lično zaobišao. :)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG K8

Post od Evindzer »

Ako secka, pa i pomalo, nakon samo par dana korišćenja, onda bih ga i ja zaobišao, i to široko. A kad se setim da su mi ga u MTS-u nudili za 1 dinar... ;)

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: LG K8

Post od zokowmali »

Ovako,meni recimo odgovara tekstura poklopca baterije,manje kliza i ne moram da ga nosim u bumperu ili slicno. Jeste malo monoton dizajn tog poklopca,priznajem, ali mi je svakako funkcionalniji od onih glossy ledja na pojedinim modelima. Slazem se ovo za tastere na ledjima,al tih problema sam imao sa svim Lg modelima. Kamera svakako upotrebljiva,pogotovo sa malim igranjima u podesavanjima,u odnosu na teslu 6.1 koji takodje koristim je odlicna. Ja nemam tih stekanja ili cega vec,kod mene sve kao podmazano. Jedina zamerka,malo ozbiljnija od mene je u vezi baterije,skinem ujutru sa punjaca oko 9h i u 20hje vec na 10% koji ce potrajati jos 45 min i kraj...u pocetku je bilo ok,od jutra do mraka,ali izgleda da nesto vuce bateriju mnogo.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG K8

Post od sugarcoated_ass »

Ipak moraš uzeti u obzir da sam se ja sa WP/W10m vratio na Android, tako da primećujem i najmanje seckanje animacije. :) Možda sam trebao da preciziram na šta sam mislio, jer nema onih zastoja i sl., nego kad npr. prelazim iz app u app kod animacije se desi mali stuttering ili preskakanje frejmova. To ko je navikao će retko i primetiti. :)

Sent from HUAWEI P9 lite using Tapatalk

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: LG K8

Post od zokowmali »

To stoji,i ja sam gotivim windows,narucio sam Lumiu 650DS... ne koristim neke high-end uredjaje jer sam i sam prosecan korisnik,ono sto je meni bitno je da je kamera upotrebljiva(putujem motorom dosta pa mi lakse),i da moze od jutra do mraka...baterija koja je bila ok,pa onda je pocelo nesto da je vuce je prestalo...sad je opet ok. Jedina,po meni zamerka je mala interna koja mi je ostala, pa svako malo me obavesti da nedostaje..sve ostalo fercera odlicno,nemam zamerki nikakvih

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG K8

Post od sugarcoated_ass »

Stigao danas još jedan komad. :) Keva produžila ugovor u Vipu pa se ponovila. :D

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

psyboza
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Ned, 04. Maj 2014. 14:11
:: ZTE BLADE Q
:: LG L3

Re: LG K8

Post od psyboza »

Moze li da se prebacuju App na sd karticu pošto cujem da ima malo mesta ?

KojotPera
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 27. Avg 2016. 12:19
:: LG K8

Re: LG K8

Post od KojotPera »

Pozdrav svima, imam ovaj telefon nedelju dana i za sad sam i vise nego zadovoljan (mada ja i nisam neki zahtevan korisnik pa ne znam koliko je moje misljenje relevantno 8) ). Juce su mi u prodavnici zalepili zastitno staklo ali je ono katastrofa -krade mi po 1mm sa obe strane ekrana. Izguglao sam da postoje neka zakrivljena stakla za ovakve telefone pa me zanima vredi li to narucivati i treba li u opste stavljati zastitno staklo. Hvala unapred.

zokowmali
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 170
Pridružio se: Pon, 04. Feb 2008. 01:17

Re: LG K8

Post od zokowmali »

KojotPera, iskreno, zavisi od potrebe. Ako si na terenu i to nezgodnom,bavis se sportom ili ti je radno okruzenje malo grubo...onda svakako. Ja licno nisam pristalica toga,jer sam ja kupio njega a ne on mene. Drugo je sto ne razmisljam da li cu ga polomiti pa se ne opterecujem time. Mozda neka folija preko ekrana zbog fleka,ali to je vrhunac kompromisa sa moje strane... A telefon sam retko kada ostetio, sa motora ne silazim, iz kola ne izlazim..putujem zbog posla cesto i opet se ne zaludjujem sa nekim zastitama. Taj tel je moje orudje,alatka koja mene sluzi... Molim da udje u zapisnik.

rapidrudy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Čet, 15. Jun 2017. 08:02
:: Samsung
:: LG

LG K8 Greška

Post od rapidrudy »

Skoro sam kupio LG K8 i izradili su mi novu SIM karticu (zbog veličine i da bude 4G).
Kada resratrujem mobilni na trenutak mi se pojavi informacija sa greškom.
Dole se nalazi link od slike koja mi se pojavi na ekranu.
Da li je to normalno kof LG K8 ili je neka greška ili treba nešto da podesim?
Hvala na pomoći.
https://ibb.co/hYTLxk

emhno1
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Ned, 28. Maj 2017. 15:50
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: LG K8

Post od emhno1 »

Wi-fi nema nikakve veze sa sim karticom. Izvadi sim karticu, pa ga restartuj bez nje i vidi da li ti se ponovo javlja greška.
Ako ti se normalno kači na wi-fi onda je sve ok. :wink:
Moguće da mu treba par sekundi da proradi posle restarta, pa ti zato izbacuje tu grešku. Ako ti nije cim uradi factory reset i onda ne bi trebalo da ti izlazi... u suprotnom servis

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: LG K8

Post od Apolo »

Мами сам овај телефон купио пре мало јаче од 2 године и неки дан телефон ушао у луп, на екрану приказано као да се ради ажурирање и стално врти изнова и изнова. Вађење батерије није помогло, а хард или софт ресет није било могуће одрадити. У сервису рекоше вероватно је матична плоча али питање и да ли се вреди поправљати односно да ли би и могли. Тако да иде у пензију, читај канту.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
Festina lente.

Odgovori