LG G6

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G6

Post od Baraba »

Ovaj LG kad iznenadi, to je pukneš od smeha:
Misc: Fingerprint reader; Hi-Fi Quad DAC (excluding US/EU/SA/MEA versions - effectively South Korea only); 2 mics, single speaker on the bottom.

Neka ga prodaju u Koreji što se tiče mene, i tako kasne godinu dana za S7E, da su tada izbacili ovaj model i nekako. G6 može da se nosi sa S7E nekako, a sa S8? Počistiće samsung sve živo u droidu otplike ove godine.

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: LG G6

Post od vlade93 »

Baraba, ja te stvarno cenim kao clana foruma, i smatram da znas dosta o ovoj tematici, i uvek rado citam ono sto ti napises, i u 99% slucajeva se slazem sa time, ali sam jos davno primetio da imas pik na LG, sto nije ni cudo, da se ne lazemo jer u zadnje vreme imaju fejlova ko kise, ali se ne slazem sa tobom oko svega kada je pitanje G2. Slazem se da je kamera ocaj, to sam pisao vise puta, tu govora nema, po danu upotrebljiva, uvece tuga, ali root ne znam zasto je preko potreban bio jer je sasvim lepo radio, i sa zvukom u slusalici ja nisam imao problema, ako se drzi telefon kako i treba, ako se odmakne onda stoji da te nista nece cuti. Tako da je meni jedini problem bio kamera, drug i kum su isto izabrali G2 u odnosu na S4 jer im je bila potrebnija baterija nego kamera.
Nadam se da nista lose nisi protumacio iz ovog mog posta jer mi to nije bio cilj, opet kazem, postujem te kao clana i smatram te dosta objektivnim pa sam zato razmenio misljenje sa tobom :)

Ovaj G6 mi se konacno svidja, verovatno ce biti inferiorniji od S8 ali ja iskreno ne ocekujem neka cuda sa S8 jer po meni vise nema mesta za neki napredak, sta ces bolje od S7E?! Sta moze jos nesto osetno bolje od njega, ja iskreno ne znam..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: LG G6

Post od Joxy »

Slazem se sa Barabom. Daleko od toga da je G6 fail, ali prodaja ce mu zavisiti iskljucivo od cene, kao i ostalim proizvodjacima koji budu koristili proslogodisnji SoC.

woona
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 169
Pridružio se: Sub, 27. Sep 2014. 11:53
:: Nexus 4

Re: LG G6

Post od woona »

Baraba napisao:Ovaj LG kad iznenadi, to je pukneš od smeha:
Misc: Fingerprint reader; Hi-Fi Quad DAC (excluding US/EU/SA/MEA versions - effectively South Korea only); 2 mics, single speaker on the bottom.

Neka ga prodaju u Koreji što se tiče mene, i tako kasne godinu dana za S7E, da su tada izbacili ovaj model i nekako. G6 može da se nosi sa S7E nekako, a sa S8? Počistiće samsung sve živo u droidu otplike ove godine.
Je li S8 moze da usisava a G6 ne moze pa zato ne moze da se nosi sa njim?
Jbt kao da pricate o autima a ne o telefonima koje vecina ljudi koristi za 10-ak aplikacija koje na svima njima rade gotovo identicno.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G6

Post od Azimuth »

Tom logikom onda nema razloga za postojanjem ovih flagship telefona jer tih istih 10tak aplikacija možeš da pokreneš i koristiš i na telefonu od 150-200 Pa i manje evra.
Ovde jeste pitanje hardvera i to je ono što prodaje telefon, ali mu isto tako određuje i cenu ili ako ne cenu onda barem prodaju.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

woona
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 169
Pridružio se: Sub, 27. Sep 2014. 11:53
:: Nexus 4

Re: LG G6

Post od woona »

Pa i nema razloga da ih svake godine izbacuju. Ja ponekad iz dosade upalim moj stari nexus 4 i opet budem fasciniran koliko brzo i dobro radi a telefon iz 2012-e. Smart telefoni su brzo dostigli vrhunski nivo i od tada do danas se uglavnom mlati prazna slama. Ovim tempom razvoja telefoni bi trebalo da se izbacuju svake druge ili cak trece godine.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G6

Post od Baraba »

vlade93, imam pik na LG tačno, ali taj pik je nastao korišćenjem njihovih modela a ne YT klipovima, sa svakim modelom nešto omaše. Napisao sam za G2, na G3 pukla lajsna od grejanja + nisam zadovoljan osvetljenjem osim ako nije na 100% - a tada baterija curiiii. Taman sam mislio da su uboli sa G4 kad krene crkavanje ploče koje nisam sačekao, jer sam odmah prodao G4. G5 nisam imao ali takođe prate problemi, ne gađa se modularni deo sa telefonom, zatim displej u tamnom osvetljenju i štrafta. G6 mi dosta liči na Honor 8 koji mi se sviđa dizajnerski, ali ostalo su omašili. Sabire DAC nema u EU verziji! Pa ubacili su slabiju glavnu kameru od G5 u novi model, poboljšali wide! I, kako da se vratim na LG? Što se mene tiče, mogu da zatvore mobilno odeljenje.

vlade93
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Pet, 02. Maj 2014. 13:42
:: LG G1, LG G2.. IP 5S
:: Sony ericsson k800i

Re: LG G6

Post od vlade93 »

Slazem se sa tobom apsolutno, samo sam rekao eto da se ne slazem sa svim sto si napisao za G2, G3 sve stoji, po meni jedino na G3 sto valja je kamera, koja je po mom misljenju jedna od boljih u to vreme, G4 mi se cak dizajnerski svidja, cak mi je i ekran skroz ok s obzirom da nije amoled, i osvetljenje, ostrina, boje, sve ok, pa ajde da nije ta maticna problem pa neko bi mozda zazmureo zbog baterije, ovako im sve dzaba. G5 nisam koristio ali isto sam cuo sve kao sto si napisao, napominjem da G2 sam imao, G3 mi imala cimerka, G4 kum, tako da pricam iz nekih zakljucka koji sam doneo jer sam ih dosta koristio. Jedino G1 sto nista nemam da zamerim, naravno uzimajuci u obzir da je telefon iz 2012 god, koristio sam ga nepune 2 god i nista lose nemam za njega da kazem sem da su us*ali telefon sa kit katom, jer je na 4.1.2 bio zmaj bukvalno. Ali ne znam zasto taj telefon nije zaziveo uopste.
G6 mi se svidja kao sto sam rekao, ali koliko god jeftin bio, ne verujem da ce biti jeftiniju od S7 a kako stoje stvari za sad, i ja bih pre izabrao S7 nego G6.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG G6

Post od Evindzer »

To je sudbina LG-a otkad je Androida. Uvek se vlasnici izjašnjavaju da ne bi menjali prošlogodišnji Samsung za novi LG.

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: LG G6

Post od niko1a »


staff
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 684
Pridružio se: Sre, 13. Mar 2013. 18:14
:: RN3 Pro

Re: LG G6

Post od staff »

Ne zaboravite los lepak i pozuteli ekran na g2. Imao je dosta problema.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Mikrikorisnik
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 238
Pridružio se: Pet, 06. Feb 2015. 10:55
:: Samsung S6
:: Lg G2
Lokacija: Uzice

Re: LG G6

Post od Mikrikorisnik »

Ukoliko bude jeftiniji od s8 a verujem da hoce prodaja ce mu biti ok.nadam se da su konacno uskladili tu kontrolu kvaliteta i da nece biti kvarova kao na svim lg telefonima do sada.telefon izgleda jako lepo i sto se mene tice specifikacije su mu ok.znam da ce samsung biti bolji ali i dosta skuplji.nije im neka fora sto izostavljaju quad dac za evropsko trziste ali ajde.kamera je ionako dovoljno dobra za obicne korisnike a otprilike vecina nas je upravo to.meni cak malo i smeta ova dual kamera posto ne vidim neku svrhu.

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: LG G6

Post od antec »

Bas ništa posebno u odnosu na G5, AMA ništa. Bukvalno jedina stvar koja mi se sviđa ovako "sa papira" je sto više nije modularan. Jedino može biti ok kupovina pored Samsung i Huawei telefona ako je ekran strava i kamera poboljsanje u odnosu na G5.


Sent from my iPhone using Tapatalk

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: LG G6

Post od filip11314 »

Pa Samsungu i treba novi sd i 6gb rama jer treba da gura šugavi tw. :lol: Meni lično se sviđa telefon. Ne bih razmatrao ni S7 edge niti S8 pored njega. Pogotovo zato što je Samsung, što ima edge ekran i što ima tw. 2:1 ekran mi se sviđa, dizajn dobar, kamere su standardno dobre. Hardver je provereno dobar i upotrebljiv i za extremne korisnike. Ako cena na početku ne bude preko 650e biće odlična kupovina, pogotovo što će novi S8 koštati kao Svetog Petra kajgana. Precenjeni šljamsung....
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: LG G6

Post od niko1a »

pa oko 800$ ce biti pocetna cena kad ga puste u Koreji
........

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: LG G6

Post od iamivan »

filip11314 napisao:Pa Samsungu i treba novi sd i 6gb rama jer treba da gura šugavi tw. [emoji38] Meni lično se sviđa telefon. Ne bih razmatrao ni S7 edge niti S8 pored njega. Pogotovo zato što je Samsung, što ima edge ekran i što ima tw. 2:1 ekran mi se sviđa, dizajn dobar, kamere su standardno dobre. Hardver je provereno dobar i upotrebljiv i za extremne korisnike. Ako cena na početku ne bude preko 650e biće odlična kupovina, pogotovo što će novi S8 koštati kao Svetog Petra kajgana. Precenjeni šljamsung....
A precenjeni Šljamsung ima višestruko bolju prodaju i kvalitetnije flagship-ove od LG-jevih u svakom pogledu.

Kad si poslednji put koristio Samsung i zaključio da je TW i dalje šugav? Pa makar sa dizajnerske strane, mnogo je bolje rešen od LG UI, gde ovi iz LG-a već par generacija ne znaju šta će s njim.

Dajte ljudi malo realnosti. To što ne mirišete jedan brend, a drugi uzdižete u nebesa, ne daje vam za pravo da pljujete po nečemu, a da pritom niste u pravu.

Nisam korisnik Samsunga i verovatno neću ni biti uskoro, čisto da mi neko ne nalepi "Samboy" etiketu.

Sent from my Sexus 6P using Fapatalk

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: LG G6

Post od filip11314 »

Pffff taj LG UI dosta je bolje radio na G4 nego TW na S6. Lično sam testirao uporedo ta 2 modela. Ja imao G4, ortak S6. Iako S6 ima dosta jači hardver od G4, G4 je brže otvarao osnovne aplikacije.
Normalno da ima bolju prodaju kad ulažu enormne cifre u marketing. Ne radi se tu više o kvalitetu, to većina ljudi vrlo dobro zna. A pisalo se dosta o tome zašto ljudi/prosečni korisnici kupuju Samsung telefone.
Evo bliži se S8, već treća generacija istih telefona, vode se Apple politikom. To da neće imati fp/home dugme nije ništa revolucionarno u dizajnu (Mada za Samsung jeste, oni već deceniju guraju to dugme). S6 edge +, S7 edge, S8 isti dizajn. Ništa novo. A kod LG-a se vidi ogroman napredak u dizajnu u poređenju sa prethodnim G5 i G4.
Sad neka me neko ubedi šta će moći S8 a neće G6? A te sintetičke testove ostavite za neke picajzle i hejtere.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G6

Post od Azimuth »

Nemojte da pretvarate temu u ovaj vs onaj model. Tema je G6 i nema mesta za Samsung ili bilo koji drugi brend.

Sad da se vratimo na temu.
LG tera neku svoju priču koju donekle razumem, ali ne mogu nikako da opravdam najavljenu cenu jer prosto ima prošlogodišnji hardver. Nije pitanje da li može više ili manje, kao ni to da li su i koliko izvukli iz njega, već prosto što je prošlogodišnji. Ljudi generalno imaju loše mišljenje o LG-u jer su se opekli na nekoliko modela. Lično ih znam nekoliko koji su totalno izvan ove priče, ali na prvi pomen LG-a će reći da je katastrofa od telefona. Izgubili su poverenje korisnika, mnogo su grešili, sada stari hardver hoće da uvale po ceni ovogodišnjeg... ne ide to baš tako. Onda druga razlika između modela na različitim tržištima. Čista diskriminacija.

Bilo bi lepo da cena bude konkurentna, da se vrate u sam vrh, ako ništa drugo onda barem da mi imamo više izbora i da prosto obaraju cene jedni drugima.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: LG G6

Post od yocasylver »

Meni se G Flex 2 svideo i ne bih ga promenio da je mogao da se otkljuca bootloader.Ovako,smorio me i razocarao pa sam promenio.Sa druge strane imam LG tablet(G Tab 8.0) koji je vrhunski i necu ga menjati dok ne prestane da radi.
Opet sto se tice hardvera u pravu si Azimut da nije lepo sto prodaju u neku ruku vec zastareli hardver po predpostavljamo ceni novijeg.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG G6

Post od znemanja »

LG G6 je sjajan model, ali ako posmatramo 2016. godinu, da je izašao prošle godine umesto G5, bio bi pun pogodak, ovako predstavljaju prošlogodišnji hardver po ceni od 800e, to jednostavno ne ide.

Inače, konačno da LG napravi neki model koji po dizajnu može da priđe konkurenciji. Biće dobra kupovina kada padne na nekih 500e, jer po hardveru može samo da se meri sa S7/S7 edge, a i tu je u nekim elementima inferiorniji.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori