LG G6

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: LG G6

Post od fannY »

Ako mu brzo padne cena, bice ovo dobra kupovina. Samo da ne nastavi sa boljkama kao sto su imali prethodnici.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: LG G6

Post od 1808 »

Meni stvarno nije jasno o kom zastarelom hardveru svi pričate. Qualcomm MSM8996 Snapdragon 821 je među 4-5 najboljih čipsetova na marketu, a koji su trenutno dostupni. Predstavljen je pre 5-6 meseci i u sebi ima trenutno najbolje Kryo procesore od koji trenutno nema boljih, a mnogi komentarišu da je hardver prošlogodišnji i zastareo. Pa Qualcomm trenutno nema bolji čipset od ovog, sve dok se ne pojavi 835 i o čemu vi onda pričate. :blinky:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G6

Post od sugarcoated_ass »

1808 napisao:Meni stvarno nije jasno o kom zastarelom hardveru svi pričate.
Ali baš. Čitam temu i ne verujem... Ljudi, pa ja bih i dupe dao za telefon ovih specifikacija, a vi cepidlačite i tražite nešto što još nije ni zvanično pušteno u javnost. [emoji38]

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G6

Post od Baraba »

1808, zastareo jer većina čeka da se predstave sve perjanice i onda bira koji model uzeti, pored S8 biće zastareo, a i Huawei lepo se drži. Ne kažem da to zna prosečan kupac, oni svakako mislie da su dobili najbolje, ali konkurencija može da odigra takođe na kartu da konkurencija ima slab hardver.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: LG G6

Post od 1808 »

Baraba, daj nemoj da pričaš svašta. Taj „zastareli“ SD821 sa Quad-core Kryo procesorima je bolji od 99% čipsetova u kojima su Octa-core procesori.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G6

Post od kutijagreha »

1808 napisao:Meni stvarno nije jasno o kom zastarelom hardveru svi pričate. Qualcomm MSM8996 Snapdragon 821 je među 4-5 najboljih čipsetova na marketu, a koji su trenutno dostupni. Predstavljen je pre 5-6 meseci i u sebi ima trenutno najbolje Kryo procesore od koji trenutno nema boljih, a mnogi komentarišu da je hardver prošlogodišnji i zastareo. Pa Qualcomm trenutno nema bolji čipset od ovog, sve dok se ne pojavi 835 i o čemu vi onda pričate. :blinky:
Prvi put da se slozim sa tobom. Vise od pola korisnika cita bench forum,gde su isti takvi strucnjaci. Potom dolaze ovde i krenu bukvalno da prepricavaju sta je tamo napisano,i time misle da ovde prosipaju pamet. A da ih pitam koje su razlike,bez googla ne bi znali da beknu


Inace ajde i ja da se pravim pametan,citajuci sa bendza. Odakle Samsungu pravo da stavi istu cenu kao sto stavi ajfon,kada ajfon ima bar za dve generacije bolji procesor?

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: LG G6

Post od filip11314 »

Pa ljudi da l ste realni da je sd821 zastareo? Pa ja sam zadovoljan i ovim sd650 kako radi, bio sam zadovoljan i sa sd808, a mogu samo da zamislim za koliko su bolje performanse sd821... Neka, samo vi pljujte G6 i njegov "zastareo hardver" i čekajte "revolucionarni" S8...Ništa vama ne odgovara. I taj sd835 neće moći da parira Apple-ovom A10 procesoru...
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: LG G6

Post od kutijagreha »

filip11314 napisao: I taj sd835 neće moći da parira Apple-ovom A10 procesoru...
Upravo to. A rebnu cenu isto kao ajfon. LG ce bar u startu da ima za 200e manju cenu. Samsung ce u startu da ima istu cenu kao ajfon,a procesor inferiorniji.

Sta ce da rade korisnici ako kojim slucajem 'najnoviji' procesor u Samsunga krene da feiluje? Krene da se pregreva,ili jednostvno ne krene da se gadja sa 'proverenim' samsungovim UI-jem?

Ali koga briga,bitno da je procesor 'najnoviji' ,a da li ce da ima neke nedostatke,jer jos nije ugledao svetlost dana,to je manje vazno,jer se unapred zna da je LG podbacio i da ce Samsung sa njim da obrise pod,kao sto vec strucnjaci pricaju

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G6

Post od Azimuth »

Ajde još jednom, nećemo u ovoj temi spominjati druge bendove. Treći put neću upozoravati. Ako imate nešto da pišete o njima, slobodno nastavite u njihovim temama.

A sad da se vratimo na temu.
Sušna priče oko "zastarelog" čipseta je upravo ta da će se gotovo istovremeno pojaviti na tržištu telefoni sa SD835 i SD821. Niko ne dovodi u pitanje njihove mogućnosti, oba mogu gotovo sve isto da završe uz, pretpostavljam, neke mizerne razlike, ali je prosto pitanje da li može i sme cena ta dva da bude gotovo identična.
Razumem da u ovom momentu na tržištu nema konkurenta ovom SD821, tako da uz ostatak hardvera (koji je opet pod znakom pitanja zbog prethodne 4 generacije koje su imale svaka svoje probleme) mogu da lupe cenu koju jesu. Za mene jedino logično objašnjenje bi bilo da planiraju u nekom momentu da izbace osveženu varijantu G6 ili da aktiviraju ponovo G Pro i u njima da se nađe sve najnovije što bi opravdalo cenu. U suprotnom mrka kapa.
Bilo bi super da se vrate u sam vrh, ako ništa drugo onda barem da obaraju cene jedni drugima, ali... Ovo mi je prvi, barem na oko, dopadljiv telefon (pre i) posle G4, ali sam prilično skeptičan kakvu će prođu imati.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: LG G6

Post od 1808 »

Azimuth napisao:....Razumem da u ovom momentu na tržištu nema konkurenta ovom SD821,....
Trenutno ne postoji bolji čipset sa Quad-core procesorskim jezgrima, niti će ga uskoro biti. Neznatno bolji je Kirin 950/955, ali su to čipseti sa Octa-core jezgrima Cortex A72 i Kirin 960 sa Octa-core A73. Tu je i Exynos 8890 Octa-core i to je sve u ovom trenutku što je tek malo bolje od SD821.

Sa druge strane, svi ovi octa-core procesori troše više energije (struje) i time brže prazne bateriju (na koju svi kukate) i sve to zbog nekih perfomansi koje su retko kome potrebne. Razlika može da se oseti samo kroz zahtevne video igre, pa ukoliko vas baš to mnogo zanima onda ima smisla da jurite najnovije i najbrže čipsete sa 8 ili 10 procesorskih jezgara i besnim GPU-om.

Ovakvo stanje na tržištu je milina za trezvene korisnike, jer sada na marketu može da se kupi odličan uređaj za 200€, koji je bolji od onog za koji ste pre nekoliko godina morali da izdvojite 600€.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G6

Post od Baraba »

1808, kao kupovina novog auta, izlazi nov model sa boljim motorom za par dana koji košta isto kao model koji ima trenutno u salonu, taj salonu je trenutno tih par dana najbolji, još par dana... Naravno da sam razočaran, jer su odvalili cenu od 800e i nemaju sve najbolje. Šlag na torti je slabija glavna kamera, oni su ubacili manje sočivo od G5, korak nazad. Plus selekcija za Sabire dac koji ne ide u EU kao i bežično punjenje. Kada mi se to sve skupi za cenu koju su odvalili, jeste zastareo 821, neka ga prodaju u USA. Upravo ako dajem lovu hoću sve najbolje, ili taj od 200e i da pevam.

kutijagreha, koliko se sećam nisi ti prvi poverio poverenje LG kupovinom G4 ili G5. I sada ne koristiš LG.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: LG G6

Post od 1808 »

Baraba napisao:....kao kupovina novog auta, izlazi nov model sa boljim motorom za par dana koji košta isto kao model koji ima trenutno u salonu,....
Neće biti, G6 počinje sa cenom 800€, a taj bolji koji će se pojaviti tek za mesec dana će koštati 950€, dakle biće skuplji. Pored ovakve ponude kakva na marketu postoji, suluda je i jedna i druga cena, ali te cene su i izmišljene za takve kao što si ti, hoću odmah i hoću najbolji, mada nemam pojma šta će mi. :lol: :lol: :lol:

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: LG G6

Post od zoreli »

... telefon lepo izgleda i zaista je do sada najbolje od LG , cena od 800 evra :dry: je u najmanju ruku upitna . Ali svi mi ovde dobro znamo da već posle dva/tri meseca LG telefonima drastično opada cena tako da me ne bi iznenadilo da u odnosu na "svog zemljaka" koji će tek biti predstavljen za tačno mesec dana bude jeftiniji bar 20-30% ...

... mada pored sjajnih Androida (i dalje odličnog S7 Edge , Mate 9 , novog P10 ... itd ) 8) , tačno će se videti u narednim mesecima kako će kupci reagovati (a i u praksi pokazati) G6 .
16 godina na forumu MOBILNISVET

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: LG G6

Post od filip11314 »

Budite malo realni... 2-3 meseca od početka prodaje G6 će koštati maximum 550e, dok će S8 koštati minimum 750e. Da li je doplata od 200e opravdana? Ne bih rekao... Bez obzira što će S8 biti bolji u nečemu i imati noviji cpu cena nije opravdana. I ta cena od 550e je suluda za mobilni telefon, a kamoli 700+e. Pobogu pa nemaju telefoni teleport....
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G6

Post od Azimuth »

To za cene generalno se slažem, ali opet tržište je to koje im daje osnova da stave ove cifre ma koliko suludo visoke bile. Da nema dovoljno miliona onih koji će kupiti ove telefone po ovim cenama, sigurno da bi bile mnogo ispod i mnogo realnije, ali avaj...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: LG G6

Post od Behemoth »

A sta bi vi,ako ima za nijansu "losiji" hardver da pocetna cena flagshipa bude 400e?
I da li ce biti logicno da se doplati za Samsung 200+e zbog tih sitnica?
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G6

Post od Azimuth »

Ajde kad si krenuo...
Ne, neće biti logično da se doplati toliko jer se u radu neće primetiti ta razlika, ali sa druge strane noviji hardver je logično da bude i skuplji. Ono što je dobro u tako postavljenoj jednačini jeste da će (ukoliko i ovaj model ne bude fejl zbog nekog dela hardvera) ljudi za manje para dobiti dobar telefon, a to ni opet značilo i pad cena tog S8. Ovo sve pod pretpostavkom da G6 u startu košta mnogo manje od najavljenih 800€ (ili kolika je već cifra).

Uostalom, da li je tebi logično da platiš skoro pa isto ono što je bilo aktuelno prošle godine i ono što je sada? Nisu bitne krajnje performanse već prosto generacija tj godina proizvodnje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G6

Post od Baraba »

Behemoth napisao:A sta bi vi,ako ima za nijansu "losiji" hardver da pocetna cena flagshipa bude 400e?
I da li ce biti logicno da se doplati za Samsung 200+e zbog tih sitnica?
Ko kaže da neću da upotrebim epitete po samsungu ako lupe bezobraznu cenu? Ili nešto drugo mi se je svidi? Još gore ću, iz istog bezobrazluka neću isti ni kupiti.
Al biće fora dobra kad samsung korisnik S8+ naleti na nekog sa iphone "šta, nemaš love za poslednji samsung?" :D Jeste žalosno što ide ka tome...

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: LG G6

Post od 1808 »

Zanimljiva diskusija iz koje se svašta može naučiti. 8) Nisam ni znao da bi neka osoba koja se sada odluči za kupovinu iPhone 7 u stvari kupila zastareo uređaj, jer se isti pojavio u jesen prošle godine. :lol: :lol: :lol:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G6

Post od Azimuth »

1808, pogrešno. Da li bi kupio u avgustu iPhone 7 ako znaš da ćeš u septembru moći za iste novce da kupiš 7s tj 8? :wink:

Odgovori