LG G6

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G6

Post od ultradisaster »

Sad vidom da se primecuju i brojke od sata. One velike od always on displaya. Tako da nije samo do brightness-a always on display nije na jako [emoji17]

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG G6

Post od Evindzer »

Ako imaš garanciju, nosi ga i traži zamenu. To je hardverski problem, nisi ga ti s****o.
Inače, po pitanju ekrana, na Nokiji već više od godine dana držim osvetljenje na 100% (MS upropastio osvetljenje na W10M), pa AMOLED nema još nijedan problem - a na Asusu sve vreme korišćenja osvetljenje držim na oko 70% i IPS je požuteo na par mesta, i to tamo gde se telefon ne greje pri punjenju ni pri igranju igrica. Dakle, možda je tvojih 100% osvetljenja uticalo da se problem brže javi, ali svejedno nisi ti kriv za hardverski propust proizvođača.

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G6

Post od ultradisaster »

Bas cu da vidom dok imam garanciju da nesto uradim. Samo da im objasnim sta je problem. Da ne izmisle neke fore i vec sta znam [emoji19]

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG G6

Post od Evindzer »

Moj ti je predlog da to uradiš što pre - i zahtevaj drugi primerak, inače će u suprotnom najverovatnije menjati ekran, pa ćeš imati telefon koji je nov, a otvaran. Ja bih u tom slučaju popi*deo.

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G6

Post od ultradisaster »

To mene najvise i brine. Da mi ne menjaju ekran. Zato sto bi to bilo uzasno. I ne znam koja je procedura to su ovi sa http://www.mobilnksvet.net kapiram da ne cekam 10 dana treba mi telefon za sve zivo

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G6

Post od гари »

Nema šta da izmisle, koristio si telefon sasvim normalno, i problem se pojavio. Nema šta da im pričaš za 100% osvetljenje, to je za reklamaciju nebitno. Naravno da moraš da možeš da koristiš telefon sa 100% osvetljenja. Jedno je kad čuvaš nešto zbog sebe da do ovoga ne bi došlo (zbog sopstvenog vremena, živaca, ili čega već), ali kad do ovoga dođe, do proizvođača je.

Sent from mTalk

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G6

Post od ultradisaster »

Nista moracu da ih kontaktiram, sad se jos pogorsalo. Sad primecujem i ostatke tastature. Pre 2 dana je bilo samo sa status bar ikonicama sad vec primecujem tastaturu. Znaci ne znam da li da im trazim za zamenu za neki telefon u tom rangu. Ne znam da li je to moguce. Posto ovo je identicna situacija kao sa G5 a zbog toga sam ga zamenio. Sto znaci da ce i na drugom isto da se desi posle izvesnog vremena :smutny:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G6

Post od гари »

Napisao si "posle pet meseci upotrebe". Nisam siguran da li bi posle šest meseci mogao da zahtevaš drugi uređaj. Prema tome, ako nešto hoćeš, trči, pa da im se javiš, i da se to rešava odmah pre isteka šestog meseca.

Možda možeš na tome da insistiraš i posle tih šest meseci, ali za šest meseci sam siguran.

Sent from mTalk

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G6

Post od ultradisaster »

Sad gledam garanciju. Pise da je uredjaj uzet 31.05.2017 a da na hardware ima garanciju 6 meseci a na sofware 12. Znaci da sam jos u garanciji za to. Sad cu da im posaljem mail odmah a sutra zovem da vidim sta i kako

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G6

Post od ultradisaster »

Brzo su i odgovorili na mail i kao sto sam mislio PRCA

"Nazalost, zbog nemogucnosti dokazivanja da li je telefon bio izlozen pregrevanju kako na suncu, samom radu, ili nekom prevelikon pritisku na sam LCD u dzepu, torbi i sl. gde displej u velikim slucajevima i strada, stoga LCD i ne ulazi u servisni period...
Maticna ploca, konektori, tasteri su pod garancijom 6 meseci, a softwerski rad uredjaja je do 12 meseci."

Tako da moracu da se naviknem na ovo i nista drugo. Cisto da znate ko je uzeo LG G6 sta moze da ocekuje ;)
identicno isti problem koji sam ja imao na LG G5. Tako da znam da za naredni telefon, LG izbegavam cisto iz ovog razloga

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG G6

Post od Evindzer »

6 meseci garancije? Bez uvrede, ali neka ti ovo bude nauk da nikad više ne kupuješ u takvim radnjama. Kod njih (i sličnih) uvek su cene niže, ali kad se pojavi ovakav problem, nije lako ostvariti svoja prava. Zato, ako imaš nešto para, traži nov model iste ili malo više cene, pa eventualno doplati za drugi telefon. A ako ne uvaže garanciju, druga mogućnost ti je kulturna borba putem agencije za zaštitu potrošača i sl. Treća i najmanje popularna mogućnost ti je gruba sila, ali to nikad nije najbolje rešenje za običnog čoveka koji živi od svog rada.

Sve u svemu, reklamiraj to odmah - sutra, prekosutra, jer ako ti istekne ta njihova garancija na hardver, najverovatnije samo će ti se nasmejati.
EDIT: tek sad videh tvoj poslednji post. Ja se ne bih pomirio, zvao bih agenciju za zaštitu potrošača i pokušao s njima.

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G6

Post od ultradisaster »

Ne moze. Gore sam napisao sta su mi poslali. Odgovorili su mi na mail :(

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: LG G6

Post od Evindzer »

Znam šta si napisao, ali probaj dok ti nije istekla ta garancija. Dao si gomilu para za nov model, čoveče, kontaktiraj Agenciju, šta još možeš da izgubiš? I popravi link ka sajtu radnje u kojoj si kupio telefon, ne može da se učita.

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G6

Post od ultradisaster »

Sajt http://www.mobilnisvet.net

A evo i garancije. Ispusio sam ga za LCD nema sanse pise da nista ne garantuju za to. Lepo se ogradili[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201710 ... 352d3a.jpg[/img]

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G6

Post od гари »

Nije baš. Ako te ne mrzi, imaš Zakon o zaštiti potrošača, ili kako se zove, i kad je u pitanju sva tehnika minimalno trajanje garancije je dve godine, u roku od šest meseci kupac može da insistira na zameni uređaja, i što je najvažnije: Kupac ne može da se odrekne svojih prava garantovanim zakonom.

Poslušaj ti Evija, ništa ne možeš da izgubiš. Ali se slažem i sa njegovom konstatacijom vezano za samu radnju, takve treba izbegavati. Mislim dobro, bude i kod njih nekad dobro, ALI dobro je samo dok ti ne zatreba garancija.

A oni naravno da će hteti da ti ne uvaže garanciju.

Da, i ako je bio negde neki pritisak, oni to treba da dokažu! Slikaj telefon pre nošenja u servis, ili šta možeš sve. Dobro snimi problem kako ti izgleda, jer to kod tebe nije od izlaganja suncu, pritiska, ili čega već. A ako jeste, oni to treba da dokažu - što ne mogu jer nije tako.

Sent from mTalk

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: LG G6

Post od Apolo »

Logično je da ce mailom da ti odgovore da nece da se bahću i da se ograđuju, eventualno da krivicu prebace na tebe. Najbolje je lično da odeš i objasniš im i pokažeš o čemu se radi.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G6

Post od ultradisaster »

Da ali pise u garanciji na papiricu, kako ne garantuju za LCD. Sem ako nisam ostecen dobio ili tako nesto. Sve u svemu jedno veliko sranje

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G6

Post od гари »

Samo nemoj sa tim stavom kod njih da ideš u radnju. Šta da su ti zalepili displej žvakom, pa se on odlepi posle nedelju dana? Jel bi isto tako rekao? Ne bi... Pa isto i za ovo. Jel su ti rekli usmeno to za displej, ili su ti samo tako dali papir, i rekli "imaš garanciju"? Skoro sigurno nisu, a u tom slučaju bi ovo bilo obmanjivanje kupca. Ali u svakom slučaju je obmanjivanje. Ti ni sam ne možeš da se odrekneš svojih prava kao potrošača, to što si slikao za LCD nije merodavno.

Sent from mTalk

ultradisaster
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 27. Dec 2016. 19:53
:: LG G6

Re: LG G6

Post od ultradisaster »

Ne znam kako da se postavim i sta da radim. Jos su oni iz Novog Sada a to je 300 kilometara od mesta u kome ja zivim :(

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: LG G6

Post od гари »

To već jeste problem. Ali opet, možeš ipak probati ono što ti je Evi napisao.

Sent from mTalk

Odgovori