LG V30

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG V30

Post od znemanja »

Batak, Apsulutno, mislim da će cena V30 vrlo brzo biti na nivou S8 plus, a vrlo verovatno i ispod te cene. U tom slučaju V30 će biti jako dobra kupovina. Dodatan bonus je ako bude dostupan kod operatera, pa da može da se kupi sa legalnom garancijom.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: LG V30

Post od Batak »

Ja ga licno ne bih ni pogledao pored S8+. Displej losiji, baterija losija, kamera verovatno losija. Ne vidim jednu stvar koju bih dobio sa V30 u odnosu na S8+.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG V30

Post od znemanja »

Kamera deluje više nego obećavajuće. Videćemo kada padne prvi ozbiljan revew, ali po specifikacijama V30 bi trebalo da ima bolju kameru od S8/S8 plus.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: LG V30

Post od filip11314 »

Po meni dosta lepši od Note 8. I opet po meni dosta bolja i realnija kupovina od Note 8. Telefon je prava zver, na prvi pogled sve mi se sviđa.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: LG V30

Post od brankisha »

Sve sto je @znemanja rekao oko gresaka na prethodnim modelima stoji.
V30 za sad ovako na prvu je odlicna kupovina. Nema cega da se postidi u odnosu na S8/+ ili IP7/+.
Samo da ne ponovi greske prethodnika i isprate to sa dobrim marketingom i eto ih. Ako je istina sto kazu ovi na gsm areni da je kamera napredovala u odnosu na g6 onda je i bolji od konkurencije. Ako se tome doda i kvalitet audio snimaka i DAC onda je stvarno kompletna celina kao uredjaj.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: LG V30

Post od Ceftriaxone »

Било би забрињавајуће да овогодишњи премијум телефон LG-а заостаје за прошлогодишњом јабуком. Њега треба поредити са ip8/+
ex ivan87

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: LG V30

Post od Green »

Batak napisao:Displej losiji, baterija losija, kamera verovatno losija.
Epicentar bullshit-a, telefon tek predstavljen i već u svemu loš. Zanimljivo. Displej lošiji, jer nije Super AMOLED, pretpostavljam.
Baterija jeste manjeg kapaciteta, ali ne znači da je loša. Ako se zapali, onda verovatno jeste. Kamera verovatno lošija. LG je odavno dokazao da im telefoni prave odlične slike.

mazzy
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1653
Pridružio se: Pon, 10. Dec 2007. 18:34
:: s9+

Re: LG V30

Post od mazzy »

Bas vala... kako znate da je sve to losije, a telefon jos nije ni isproban kako treba

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: LG V30

Post od Batak »

Green napisao: Epicentar bullshit-a, telefon tek predstavljen i već u svemu loš. Zanimljivo. Displej lošiji, jer nije Super AMOLED, pretpostavljam.
Baterija jeste manjeg kapaciteta, ali ne znači da je loša. Ako se zapali, onda verovatno jeste. Kamera verovatno lošija. LG je odavno dokazao da im telefoni prave odlične slike.
Ne znam je li epicentar bullshita ali vec ima informacija po netu da ekran nije kao na Samsungu. Nisi valjda ocekivao da bude bolji?
Baterija ne moze da bude bolja od 300e jeftinijeg S8+ pa sta god mu radili. Za kameru cemo da vidimo, malo sam prenaglio.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: LG V30

Post od m@c|-|oR »

Ja mislim da ćemo za sve da vidimo tek iz nekog objektivnog review-a.

Do tada ćemo da iznosimo svoja očekivanja, mišljenja, stavove. Ništa više od toga.

Batak, mislio si 300 evra skupljeg S8+? Zašto bi cena telefona bila merilo kvaliteta i trajnosti baterije? Valjda se gleda njen kapacitet, čipset telefona, optimizacija OS-a, bloatware?
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: LG V30

Post od Batak »

Mislio sam jeftinijeg. S8+ oko 600e a V30 najavljen na 900. Nema veze baterija sa cenom, naravno. Ali 8+ ima dosta vecu bateriju, to ne moze da se nadoknadi nikako.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: LG V30

Post od Ledjo »

Ne mozes da uporedjujes najavljenu cenu jednog modela I cenu drugog sa oglasa (koji je vec neko vreme na trzistu I samim tim mu je cena vec neka "realna").

Najavljena za S8+ je bila 850$

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: LG V30

Post od Batak »

Ali ko bi normalan kupio V30 za 900 kad ima 8+ za 600? To je poenta, znam ja da ce V30 pasti.
A i na osnovu cega im je pocetna veca nego sto je bila za 8+? Sta to vise nudi?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: LG V30

Post od m@c|-|oR »

Batak, ok, nisam dobro razumeo. Slažem se sa Ledjom u vezi sa cenama.

Hajde da sačekamo da se pojavi na tržištu, pa da ga operateri uvedu u ponudu, pa da ga kupi neko sa foruma...
:)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: LG V30

Post od Ledjo »

Nudi bolji DAC I dual kamere, meni dve totalno zanemarljive stvari ali eto...

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: LG V30

Post od Batak »

Pa opet je nerealno da bude skuplji, posebno kad pogledamo fijasko prethodnih modela i probleme koje ih prate vec dugo. Jedina stvar koja se meni vise svidja je pozicija fp senzora (na S8 je katastrofalna, meni neupotrebljiva).

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG V30

Post od znemanja »

Ma ta početna cena ne znači ništa. U pitanju su vrlo verovatno nedelje kada će cena V30 pasti na nivo S8+ a možda i na manje od toga.
Svakako da je V30 jako zanimljiv uređja, ali tek sa cenom na nivou ili ispod S8+ će biti vredan kupovine.


Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: LG V30

Post od Batak »

Kod nas moze postati zanimljiv samo ako ga operateri uvrste u ponudu i bude ih sa 2 godine validne garancije. U drugom slucaju ce proci kao i V20, neprimeceno.
Najvise me zanima test ekrana, ako bude bar blizu Amoleda bice ok. Samo su za$rali sa AOD, ne pomera se po ekranu.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: LG V30

Post od znemanja »

@Batak, ponuda preko operatere se podrazumeva, ako ne bude moga da se kupi sa legalnom garancijom, onda sve pada u vodu kada je naše tržište u pitanju.

Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG V30

Post od Baraba »

Za razliku V10 i V20, za koje nisam ni video ciljnu grupu kupaca, zaista ne znam kako definisati ljude kome su namenjeni, a i prodaja istih je to pokazala, za V30 i vidim poenu, da li će biti dostojan takmac videćemo. Lično, LG zaobilaznim kao maca oko plota, jer je LG.

Odgovori