LG P7200 Instalacija JAVA igrica

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Vladimir84
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 27. Jan 2006. 01:25

LG P7200 Instalacija JAVA igrica

Post od Vladimir84 »

Na vecini LG telefona je isti fazon tako da ovaj savet moze te primenjivati i na drugim telefonima.

1. Instaliraj LG softver pod nazivom LG Contents Bank

2.Zatim u rutu tog programa nadji fajl pod nazivom config.ini u njemu izmeni
C:\Program Files\LGGSM\LGContentsBank


[Setup]
MODE=0
TYPE=114
IRDA=0
IRDA BYTES=128
IRDA SLEEP=40

BLOCK_SIZE=2048
SLEEP_TIME=10
Path=C:\Program Files\LGGSM\LGContentsBank\Contents\RingTone\03_LG_creations
Port=8
Baud Rate=115200

[WIN98]
IRDA BYTES=64
IRDA SLEEP=100


[PROG_SETTING]
BUTTON=OLD
EXIST_JAVA=Y
EXIST_CAMERA=Y
EXIST_KARAOKE=Y
EXIST_MP3=Y
MUSIC_CHIP=YAMAHA
LCD_WIDTH=176
LCD_HEIGHT=220
MODEL_NAME=P7200
VERSION=P7200-v.3.6(3.6.3.10.28-EN)
ANI_GIF=N
MAXFILESIZE=49152
SELECT_MODE=MULTI
Serial=Y
USB=Y
USE_BINARY_UPLOAD_MODE=N

dosta ovog je vec popunjeno u config.ini fajlu ali obrati paznju sta treba da izmenis a narocito na model u mom slucaju je P7200 tu treba da stoji naziv tvog modela.

3. ovo je do sada bilo lako sada ide lepsi deo....
programi koje nalazis na netu naravno nece da se instaliraju....bedak
ali evo resenja
u windows-u u opcijama promeni da vidis pun naziv svakog fajla....to znaci da se vidi na kraju *.jar tu ekstenziju promeni u zip tako da imas naziv fajla pa zatim tacka zip......ok

4. e sada udjes u novo stvoreni zip fajl i nadjes fajl sa nazivom MANIFEST.MF .....sada startujes taj fajl u notepad-u i na kraju dadaj ovaj red............. MIDletX-LG-Contents: P7200 .............. naravno ako imas neki drugi model pises svoj mesto P7200

5. sada to lepo sacuvas

6. napravis obrnuti proces od tacke 3 tj sada brises nastavak zip i pises jar

7. A sada moras da napravis jad fajl. Ja preporucujem JADgen vrlo je jednostavan i lako se nalazi mali je...

8. Prebaci oba fajla u
C:\Program Files\LGGSM\LGContentsBank\Contents\Java

9.Startuj program i klikni na javu pa na igricu pa na download...

10. Ako sam ti pomogao duzan si mi cokoladu sa velikim lesnicima...:)

Mister_Milan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 17:40

Post od Mister_Milan »

Moze i tako, a moze i mnooooooogo lakse, kupis memorisku karticu za fon(ako je vec nisi dobio), i onda bilo koju java igricu(sa .jar ekstenzijom) snimis na tu memorisku karticu i najnormalnije je instaliras posle na telefonu :)

Vladimir84
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 27. Jan 2006. 01:25

Post od Vladimir84 »

Jese mnogo je lakse ako hoce to da radi....meni jednostavno nije uspelo. Jedina opcija koja se pojavila jeste da prebacim na koju hocu karticu... ako imas tacnu proceduru....posalji..
:)

Evo jos neka forica za taj telefon..... kako postaviti sliku u phonebook (imenik) posto ce te naici da je lista prazna... Fora... namesti kameru na najmanju rezoluciju i slikaj... a zatim idi u phonebook i dodeli sliku :) mala ali vrlo glupa fora...

Jos jedna glupost kod lg-a jeste da prvo instalirate modem pa udjete u setovanja (tool) pa upalis modem pa prikljucis telefon.... i tek tada mozes da komuniciras lepo sa kompom...da stavljas imenik.....javu...karaoke....

DA li neko zna kako da se flesuje( flesh - uje) telefon i da mu promenim T9. Posto nece da kuca velika slova posle tacke sto me zivcira? Pa ako ima neko ideju....neka kaze... :ohmy:
  • ___________________________________________________________________________________________________________
    spojio b_udder:: sledeći put koristi opciju "izmeni" ako hoćeš nešto da dodaš odmah ispod svog posta, a ne da šalješ 4 posta za redom! :uhuh:

Vladimir84
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 27. Jan 2006. 01:25

Post od Vladimir84 »

Telefonu baterija traje oko 2 dana ali sa slusanjem muzike od 1h dnevno + 15-25 min razgovora + par slika..... znaci nista preterano. To mu je veliki minus. Setovanja za e-mail....zaboravi posto nasi ne podrzavaju DNS a on to zahteva tako da ni java nije u mogucnosti da se kaci na net. Nadam se da cu iscupati bolju verziju softvera:)

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

cim pricas da nece da ti kuca velika slova posle tacke znaci da imas <mozda> lg p7200? :wink: Nije to nista strasno i mislim da flesovanjem mobilnog nista neces da postignes zato sto je to tako fabricki nije neka greska.To sam primetio i na motoroli v3,v3i i tako dalje.Izgleda da novi mobilni telefoni ne znaju za gramaticku ispravnost :D
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Odgovori