iPhone: Getting started

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

iPhone: Getting started

Post od Vincent »

Kako se razmišljam da nabavim iPhone, počeću čim budem imao malo više vremena da istražujem po Internetu kako se šta podešava na njemu: jailbreak, update vs. jailbreak, transfer fajlova, sinhronizacija muzike (čuo sam da svaki put kad se updateuje kolekcija muzike iTunes primorava da se sve izbriše i opet kopira, nadam se da nije tačno), itd.
Onda mi je palo na pamet da bi već iskusni korisnici iPhone-a mogli da nam olakšaju život napravivši nekoliko tutorijala koji bi objasnili početne korake sa ovom spravicom.
Pozdrav! ;)
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Eborg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Sub, 08. Maj 2010. 20:50

Post od Eborg »

I ja bih rado da saznam više. Svaka čast za temu, bit će ovako preglednije a da se ne razvlačimo po 3-4 teme. :)

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

:) Ono što sam imao u vidu, ako nije jasno iz prvog posta, je da nam profiji objasne početne korake. Da li prvo jailbreakovati, updateovati na najnoviju verziju, itd, itd, u suštini koji su početni koraci i kojim ih redosljedom preduzeti da bismo što brže lakše počeli koristiti iPhone.
Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Prvi, i ujedno najtezi potez jeste hack :) Al opet, burazer je za Ipod touch nasao neki program koji skoro sve sam odradi :)
Sve ostalo se radi preko Itunes-a :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Vincent, prvo mora "jailbreak" pa tek onda može "unlock". Ne treba stavljati fw 3.1.3 jer ne donosi praktično ništa korisno a onemogućava provereno otključavanje. Nije tačno da iTunes sve briše i ponovo kopira već samo sinhronizuje izmene. Doduše, ovo važi samo za "tvoj" iTunes, na drugom kompu će ti izbrisati sve. Zato treba isključiti sve opcije vezane za automatsku sinhronizaciju i koristiti iTunes samo za flešovanje telefona i kao podlogu za alternativne programe (zbog drajvera i servisa). A alternativa ima - PC Suite for iPhone, Xilisoft iPhone Software Suite, SharePod, itd. (Google for iTunes alternative). :wink: Tu je još recimo i WinSCP za fajl transfer, kao Total Commander preko wifi-ja, zahteva instaliran SSH-a na telefonu.

Pitajte sve što vas zanima. :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ja koristim recimo iTunes za transfer muzike, slika, videa i sl. Aplikacije uglavnom instaliram direktno sa telefona, a ove alternative sam samo pogledao i nisam hteo da ih koristim - razlog volim sto manje stvari u svom sistemu.
Vincent, treba da nadjes telefon za Firmware 3.1.2 (7D11), i baseband 5.11 jer za drugo nema unlock. Ako uspes, nabavi SIM free telefon da se ne mislis. Za JAilbreak koristis Blackra1n RC3 program.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori