Apple je nova religija (Fox News)

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

...a posto iPad naravno ima "Hand lying recognition" app, sledi metalan glas - "Lying! Lying! Guilty, guilty...". Bam, gotov si.
Wicker Man, vera kao vera uvek je "in"; vera u institucije, po meni (i vreme je vise), "out".
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ovde je pocela ozbiljna rasprava na temu religije. Iskreno sam jedva cekao da dodje do ovako necega. Ajmo da malo vidimo kako stvari stoje. Recimo da sam vernik (verujem u Boga), ali nijednu crkvu ne priznajem. Ne mogu da razumem institucionalizaciju vere. Smatram da je Bog u svakom od nas, ono nashe moralno. A da, verujem i u sveti iPhone (nisam izdrzao). :lol: :lol: :lol:
Hriscanska crkva (rana, potom i katolicka i pravoslavna) je cinila tolika zverstva u svojoj istoriji da je to strasno. Nekoliko krstaskih ratova sa ubijanjem ko zna koliko ljudi, u ime vere koja propoveda ljubav prema bliznjem svom, ko tebe kamenom, ti njega hlebom, ako te neko osamari ti mu okreni i drugi obraz i sl. Nadalje ratovi u modernoj istoriji su bili u velikoj meri i verski prebojeni...
Hvala, ali ne mogu sebe da smatram pripadnikom takve "zajednice".
Apple religija? Ma daaaaaaaaaaajjjjjjjjjjj.... Jeste, obozavam My Precious, ali ne izgovaram mu molitve. I naravno, nisam pripadnik iMase koji slepo slusha iStevu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

miodrage, na temu zverstava, toplo preporucujem roman Jerusalim, pisac Andrea Frediani, cisto da se vidi kakva su i nad kim sve zverstva, ti krstaski oslobodioci cinili, ukljucujuci tu i svoju bracu po krstu.

Licno ne verujem ni u kakva bozanstva, niti u postojanje, visih sila, ako to nisu gravitacija, gama zraci, crne rupe, i ostali naucno dokazani ili bar naucno pojmljivi pojmovi. Ali moram priznati da kad je jabuka u pitanju, ima tu mnogo obelezja kulta. Naravno, nece svako da zapali u najblizu radnju i da kupi magarece go*no samo zato sto Stevica tako kaze, ali cinjenica je da je mnogo onih koji bi.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

"Meni je iPad praktičniji od ove malene crne knjižice", priznao je.
Па реално у њу верујете колико и ја у Деда Мраза...

"Добро нам је послужио тај мит о Исусу."
Папа Лав Х
Слобода или смрт

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

totalni offtopic, a i nisam religiozan, ali ajde: miodrage, koja je to zverstva činila pravoslavna crkva? za razliku od katoličke, koja je jedna od najmalignijih crkava uopšte.... mrzim kad pokušava da se uspostavi neka ravnoteža tamo gde je nema...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

(video, klikni na sliku)

Slika

Ubedljivo kao da je zaista Apple. Kako god to shvatili.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Wicker Man, nemas sta biti razocaran, jer nisam direktno mislio povezati religiju, kao takvu, sa ovim Apple cirkusom. To bi bilo besmisleno, a i samar u lice svim pravim vernicima, koje ipak cenim. Onih "velikih" vernika je svima, pa cak i nama koji to uopste nismo, vec pun kUfer, koji se uvek sete spominjati veru u boga i junacenje onda kad od toga zaista nema 'leba.

Kad smo vec zaglibili u vezi sa ovim, da kazem i to da je religija samo "beg" od stvarnosti i uteha za probleme koje ne mozemo resiti. Ko razume shvatice sta sam sa ovim hteo da kazem...

Termin "Apple religija" zvuci zaista smesno i mislim da i sam kreator toga nije mislio ozbiljno. Ovo me podseca i na one gluposti oko Google crkve...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Lobachewsky, ali ovo sam već ranije video i još tada mi je izgledalo kao odlično odrađena parodija (mada nisam proveravao), a više nego idijotska ideja za finalni proizvod. Sad sam proguglao i: click
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

zvezdarac, zamalo duhovito. ali dobro, nastavi da se trudis, simpaticno je.

Off - Wicker Man, gresis. ateista sam. znaci, po tebi, ateista sam zato sto je to "u modi"? :o
iPhone 4.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

djoni, pa u blizoj proslosti u ime pravoslavne vere razni zlochini u Bosni npr... nigde nisu crkveni velikodostojnici cinili nista, nego obichan plebs koji je bio instruiran od strane svojih vodja. Zatim, u ne tako dalekoj proslosti, istraga poturica u Crnoj Gori recimo, a u daljoj proslosti ruski zlochini nad Jermenima i sl. I sve to u ime vere.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

miodrage, au ovde moram da reagujem. Koji zlocini u ime pravoslavne vere? Hoces da kazes da su crkveni velodostojnici davali instrukcije neukim Srbima koji su cinili zlodela. To sto su pojedini kriminalci (Arkan i kompanija) isli u crkvu po blagoslov je drugo. da li mislis da je neko smeo da njemu i takvima kaze NE.
Nemoj da ulazis u tu temu na taj nacin nimalo nije lepo.

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

@miodrage: za razliku od katoličke crkve, čiji su predstavnici npr. na prostorima ex yu bili stubovi ustaške države (npr. učešće crkve u projektu pokrštavanja srba), i u čijim rukama je posle rata završio deo ustaškog zlata, otetog od ubijenih srba i jevreja, vidiš i sam da se ništa konkretno ne može naći protiv pravoslavne crkve. Pravoslavlje nije ekspanzionistička religija.
Moram da priznam da nisam čuo za ruske zločine nad jermenima, čija crkva je inače veoma bliska pravoslavlju, ali čuo sam za turski genocid nad jermenima, zbog podrške rusiji u 1. svetskom ratu, kada se turska priključila silama osovine i otvorila novi front na jugu.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Ovaj... :kah kah: ... Nije li ovo skretanje sa teme? Hajde malo kontrole. Ovako moze u nedogled. Pozdravko.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Zamolio bih vas da potpuno batalite priču o religiji jer tome ovde uopšte nije mesto a može i da izazove neki novi verski rat, već se zahuktava. Biće uklonjeni svi postovi ili delovi istih, i novi i stari. Zahvaljujem!

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

Rado bih replicirao onima koji su meni,ali kada je vec Miškoni zamolio da se zustavimo necu,mada mi je jako tesko se suzdrzati,ali dobro mozda je tako i bolje. :)
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Wicker Man, hvala ti što si uspeo da se uzdržiš, zbog toga te još više cenim. A verujem da se i ti osećaš bolje. :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Zato sto izuzetno postujem Miškonija, necu dalje da razvodnjavam temu, za koju mislim da je ionako iscrpljena... Mozemo da se vratimo na stari put - velika pljuvachina Apple-a i nasha malobrojna ali argumentovana odbrana :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori