iPhone 4

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

zvezdarac, pffft. nikakav argument nigde.

ja ne shvatam da li je tebi zanimljivo da se rapsravljas sa ljudima onlajn ili..?

dve reci. svez. vazduh. :wink:
iPhone 4.

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

Marko_NS, sta reci na tvoje *argumente* a ne zaplakati? :lol:
N70 v 5.0609.2.0.1

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

Marko_NS napisao:Tacty, STA? :o
file browser je "finder" i radi savrseno.
iTunes ima mali milion alternativa.
uff, jadan, ne mozes da zivis bez losslessa. pogotovo na zvucnicima, strasno je potreban flac. pffft.
nista, ponavljam, nista ne laguje na OS Xu.
mali iPod? :?
ne postoji hard reset.

(:

molim te, ako nemas sta pametno da kazes, nemoj siriti dezinformacije. hvala.
finder je smejurija, ako postoji nešto gore od windows explorera to je finder.

postoje drugi plejeri, ali svi rade na library fazon. a to je pain in the ass, što zna svako ko pušta muziku direktno iz foldera.

rekao sam music server, ali to je za tebe očito špansko selo tako da je diskusija na tu temu besmislena. ne znam da li si čuo za hifi, ali u mom sistemu su zvučnici od 1500 evra. verovatno si suviše mlad da znaš da postoji i zvuk van kompjuterskih zvučnika.

naravno da postoji hard reset, kad se ipod zabaguje postoji kombinacija tastera koje moraš da pritisneš kako bi se plejer povratio u život.

tipično za mlade opčinjene applom, kad nema argumenata onda se viče upomoć, evo hejtera...

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Tacty, hmmm. a da pokusas da uradis restore? i, znas, ipod je dosta sirok pojam. pffft.

znas kako, ja prezadovoljan svojim macom, ti prezadovoljan/na svojim windowsom/ubuntom/cimevec i zvucnicima od hiljadu i petsto evra. sta onda pokusavas? da dokazes da je mac go*no a da su zvucnici od 1.5OO,OO evra preko potrebna stvarcica? :unsure:

zvezdarac, onda placi. usput, izloguj se i zaboravi sifru. :wink:
iPhone 4.

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

osim bezobrazluka i nevaspitanja pokazao si i zavidnu dozu neznanja. sedi, kec. i nedelju dana bez sladoleda u mcdonaldsu...

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Out of the box? Kolika li je ta kutija onda....
Srecki napisao:Kako ugasiti aplikacije koje rade u multitaskingu? Kad stisnem duze home dugme one se pojave.
I zadnje pitanje je kako da napravim pozadinu (neka slika koju prebacim) da bude preko cijelog ekrana normalno, a ne uvecano??
Odgovor:
telep napisao:Da bi gasila aplikacije treba ti neki task manager koji možeš da skineš sa marketa. Za wall probaj wallpaper set & save ili Wallpaper plus.
Kako se ovo razlikuje kada je za iPhone potrebna dodatna aplikacija?

Ovo je samo prvi post sa prve teme koje sam procitao, kada bih krenuo da citam jos po androidOS podforumu, verujem da bi bilo jos primera.

PozZ

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ako protivnike Apple-a nervira stav CEO-a možda bi trebalo potražiti neke primere drugih firmi kad je agresivna kampanja u pitanju, tipa Microsofta, ali oni sad nisu na tapetu niti moćni kao ranije, ali bilo je bisera i arogancije samo tako, kao i pokušaja kontrole korisnika. Ali ovde smo da pljujemo ovu firmu i ostale nas ne zanimaju, trenutno, pa Microsoft ovde ispade cvećka jer je u suštini jedina alternativa OSXu, pardon - OSX je alternativa Win-u (ne računam HC korisnike koji vole Linux, zbog njihovog procenta). Činjenica je da neke izjave SJ&therestofthem zvuče degutantno - "reinvented....", "we bring videocall to the world"......... ali marketing je marketing i verovatno je trebalo podvući revolucionarni pristup i dizajn aplikacija a činjenica je da su FaceTime standard otvorili za sve koji hoće da ga koriste i razvijaju.

Tacty, za tvoj i Markov off ne bih iašo dalje od: http://flac.sourceforge.net/download.html :wink: (trebalo mi je 25 sekundi da ga nađem)
Marko_NS, jesu preko potrebna stvarčica, pogrešan ti je pistup da ako ne znaš da nešto postoji ili nemaš para za to da ti onda nije ni potrebno, ali sam proveo izvesno vreme ispred 60k(e)+ opreme (koja se sluša sa LPa i SACDa), i razlika u odnosu na 2k(e) nije ni blizu proporcionalna razlici u kvalitetu, ali izvor muzike jeste bitan faktor.

edit: zaboravih da se javno izvinim zvezdarcu u vezi White Balansa u prostorijama sa veštačkim osvetljenjem, ali bih rekao da to nije mnogo veća razlika od mnogih ranijih SEovih, a posebno Nokijinih projekata, kao i da već dosta dugo na forumu postoji nezvanična kategorija ".....pravi odlične slike po danu i jako dobrom svetlu, a u mraku se ne snalazi baš......", pa je zaključak da je i ova takva u ne mračnim ali specifičnijim uslovima, i moje uverenje (koje ne mora biti tačno) da će u nekoj od narednih verzija update-a ovo bitirešeno kao zaista software-ski problem.
Poslednja izmena od gargamel4 u Sub, 14. Avg 2010. 15:16, izmenjeno 1 put ukupno.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Koren, ajde bas kreni da citas. Zivo me interesuje sta ces jos da nadjes.
Ako task manager za tebe predstavlja nesto sto treba porediti sa delivery report-om, onda stvarno ne mogu da verujem. Task manager za nekog "obicnog" korisnika je krajnje nebitna stvar. Svako ko se malo vise "igra" sa svojim telefonom instalirao bi neku ozbiljniju verziju. Tako i symbian i WM imaju fabricke koje su sa ponudjenim na trzistu krajnje smesni, pa za neko ozbiljnije koriscenje opet mora da se instalira neki drugi.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Koren, Nisi u pravu ove aplikacije ti samo služe da poboljšaš već postojeće mogućnosti. Ti ne moraš da koristiš task menadžer ako nećeš (znam dosta ljudi koji ih ne koriste). Wallpaper plus ti omogućava da za svaki od homescreen-ova postaviš drugi wallpaper tako da to nije standardna funkcija koja se podrazumeva.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

jerkann, koji to Task Manager ima Symbian? Pa ono je djubre neopevano, moze da sluzi da se njime igraju mala deca koja ni ne znaju da drze nesto u ruci. To mi je bilo prvo na E61 da sam prepravio i instalirao nesto drugo (ne mogu da se setim imena). File Browser na Symbianu??? Muhahahaha smejurija... ko od nas nije imao X-Plore? Pa to je zakon program, jos posle hack-a...
Ja to ne bih ni nazvao da uredjaji imaju, bolje da tu opciju nemaju, nego da se ljudi dovode u zabludu da to postoji. Pametnije je ne staviti tako nesto u sistem i ponuditi ljudima da stave nesto prema svojim afinitetima.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

jerkann, ja nigde nisam naveo da su oni dobri cak sam i potvrdio tvoju tvrdnju da je neophodna instalacija nekog od ponudjenih na trzistu. Ja sam samo odgovorio na Koren, -u na njegov post koji je to naveo kao manu, a sustini je totalno nebitna stavka za obicne korisnike. Svi smo imali X-plore naravno strasan fajl manager nema sta. Ja i na WM i na androidu imam instalirane alternative managere i fabricke nikad i ne palim.
U sustini instaliranje aplikacija mi nikad nije bio problem (barem je meni to interesanto) pa makar morao da instaliram neku da bih morao da telefoniram, ali u sustini malo nas je takvih i mnogo to smatraju za glupost.

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

jerkann, ne smeta meni instalacija programa da bi se poboljsala funkcionalnost. Samo su malo smorili ljudi koji pricaju da Android telefoni dolaze out of the box savrseni.

PozZ

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ne znam gde si to pročitao da je android savršen, ali opet ima daleko manje stvari koje treba da instaliraš nego na iPhone-u.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Koren, slazem se s tim. Nijedan smart telefon nije "smart" ukoliko ne upotrebi njegov korisnik malo magije. To vazi za sve i ja to volim. Dok sam imao 5800 su tada svi nosili, svi su bili u fazon gle sta moze ovaj telefon, a kako ti imas ovo a ja ne. E u tome je čar.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

jerkann, exactly my point. Znachi slazemo se u tome da je instaliranje aplikacija i povecavanje funkcionalnosti aparata draz. I sto si rekao, zabole me i ako moram da instaliram aplikaciju da bih telefonirao.
Nego, Apple je kupio patenet za Liquid metal (Terminator 2 i potonji), i mozda ce sad imati neke super spoljasnje antene :D A Ako neko ima Apple i pocne da pricha o njemu loshe, ima samo da se istopi :lol: :lol: :lol:
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

miodrage, sve je moguce ipak je to Apple :lol: :lol: :lol: :lol: " "

serbian-boss
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 21:11

Post od serbian-boss »

da li neko moze da mi napise toturial za jailbreak iphone4 (4.01 sim free) ili da mi posalje na PP,bio bih vam mnogo zahvalan...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Nisam baš čitao sve komentare, ali čini mi se da ima sasvim dovoljno zadovoljnih korisnika da bi moglo da se kaže da od sada FLASH na 4ci i 3GSu RADI. Što je još jedan primer onoga što je Apple izostavio a revnosna programerska zajednica omogućila. Link.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

Bice to sve kako vidim kratkog veka. Najava vec postoji da 30.09.2010. izlazi novi i khm-khm poboljsani iPhone 4 ili 4G kako ga vec zovu na netu :lol:
Ako nije buva ovo ce biti jos jedan rekord za ovo *cudo od tehnike* u kratkoci postojanja.
http://www.theinquirer.net/inquirer/new ... try-iphone
ili jos bolje ovako
http://www.google.com/#q=new+iphone+4+september+30
U neku ruku i ocekivano od 16.07 kada je Steve Jobs najavio da ce gumenjaci biti deljeni do ovog datuma.
Mogu da zamislim face onih koji su sve do sada tvrdili da 4 nema ama bas nikakve probleme sa prijemom. Ili onih koji su vec kupili 4. Koji samar vernoj i odanoj grupaciji koja ih je branila do poslednjeg daha. Pola od njih nece vise prismrdeti u Apple prodavnice.
Posle 30tog zatvaramo ovu temu i pocinjemo novu? 4G?

A evo i prvih reakcija
Slika
N70 v 5.0609.2.0.1

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Gluposti, NECE izbaciti novi iPhone. Nema potrebe za tim.


Kupujem cetvorku u toku meseca. Byebye Desire. :)
iPhone 4.

Odgovori