iPhone 4

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Da li imas u cydiji sacuvan SSH za 4.0.1? Ako nemas, ne mozes da ga jailbreakujes. Uskoro ce jb za 4.1, imas srece sto ti je telefon simfree. :wink:
iPhone 4.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Izasao je sn0wbreeze za sve iPhonove. JB 4.1 moguc, ali unlock 5.14 BB-a jos uvek nije. Ako vam fon nije SIMfree, pazite sta radite!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

serbian-boss
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 21:11

Post od serbian-boss »

Druze jel mozes da mi kazes da li iphone 4 moze preko snowbreez-a,ja mislim da samo 2,3,3GS a ne iPhone4,ja mislim da cu morati da cekam green poison? Pisalo mi je u sidiji SSH 4.01 ne znam sta to znaci bas najbolje

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ne moze iPhone 4 nikako. Pisalo ti je za SHSH blobs, sa time ako ih imas sacuvane mozes da downgradujes telefon. Uglavnom, cekaj official tool!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

zlajaazdaja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 25. Jan 2010. 19:30

Post od zlajaazdaja »

Prijatelji
Imam dilemu posto do sada nisam nikada imao iPhone vec uvek Nokijine modele telefona pa me zanima posto treba da mi donesu iPhone 4 iz Italije i u njemu je verzija 4.02 da li taj moze da se otkljuca ili ne a koja verzija moze.
Hvala unapred.

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

4.0.2 ne mozes da jailbreakujes. Samim tim ni da otkljucas. Moze 4.0 i 4.0.1 dok 4.0.2 i 4.1 ne mogu, ali ce moci uskoro. Uzimaj, neces zazaliti. :wink:
iPhone 4.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

U Italiji je po zakonu zabranjeno da prodaju uredjaje zakljucane na mrezu, tako da ces da dobije SIMFree telefon. Ja bih uzeo, i sacekao da izadju alati koji ce omoguciti JB.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

zlajaazdaja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 25. Jan 2010. 19:30

Post od zlajaazdaja »

Hvala puno na objasnjenju.
To tip prodaje iPhone 4 i rekao mi je da donosi iz Italije i da treba da se otkljucaju i da je verzija4.0.2
koja kao jedino kod nas moze da se otkljuca.
Hvala vam u svakom slucaju mislim da mi je sad mnogo jasnije.

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

Men' ne. Ne moze samo kod nas da se otkljuca i zaboravio sam da je iz Italije te ne moze biti zakljucan. Hajd' ti to proveri, sumnjivo mi je. :|
iPhone 4.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Najnovije saopstenje u vezi sa ovim italijanskim telefonima, i ostalim navodno SIMFree. Radi se o tome da je Apple poceo da zakljucava telefone, osim onih Truly Unlocked iz Apple Store-a. DAnas je jedna devojka zakljucala svoj 3G koji je kupila SIMFree u Italiji. Zvala je i firmu u Italiji odakle je kupila telefon odakle je i dobila obavestenje koje sam gore napisao. Znachi - izbegavati zvanicne update-ove!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

tacno, to sam i ja video nakon sto sam napisao ono ^ ali i dalje ta informacija nema veze sa telefonom koji je IZ ITALIJE i odmah treba da se otkljuca. Onda nije iz Italije. :?
iPhone 4.

zlajaazdaja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 25. Jan 2010. 19:30

Post od zlajaazdaja »

Postovani prijatelji
Da li neko zna koliko je u Svajcarskoj iPhone4-32gb simfree posto ovo preko oglasa je sve sumnjivo.
Hvala unapred

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Post od novak »

Pozdrav.
Prije par dana sam dobio iPhone4. Uradio sam jailbreak i unlock, u servisu mi napravili micro i kad je stavljena kartica radila je. Sinoc sam ugasio telefon i kad sam ga ponovo upalio pokazuje mi da nema usluge. Posto je SIM koji je bio u njemu bio malo ostecen, ja zamijenim SIM, napravim micro i vratim, medjutim opet mi javlja da nema usluge i da je greska na SIM. Da napomenem da kad stavim SIM on mi trazi PIN, nakon ukucavanja ga primi i onda izbaci da nema podrske. Sta bi mogao biti problem?
Hvala

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

To je jedan od nepoznatijih problema, mozes da stavis malo selotejpa preko kartice ili na simtray jer je od metala i dolazi u kontakt sa nekim karticama. Da si u USA, zamenili bi ti telefon jer se ne desava svim modelima. Ali nisi. :D
iPhone 4.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Post od novak »

Hehehhe, bojim se da te nisam bas shvatio :D preko koje strane da stavim selotejp? Donje?

serbian-boss
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 109
Pridružio se: Uto, 21. Apr 2009. 21:11

Post od serbian-boss »

zlajaazdaja, ja znam tacnu cenu jer sam bio pre 20 dana u Svajcarskoj,cena ti je 869 franaka..ja sam sebi kupio 16Gb simfree i platio 769Chf 8) To ti je provereno,imam racun,kupio sam u Zenevi

zlajaazdaja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 25. Jan 2010. 19:30

Post od zlajaazdaja »

serbian-boss,hvala ti puno na tacnoj informaciji o cenama posto svi nagadjaju :shock: :uhuh: :blinky:

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Post od novak »

S ovim mojim primjerkom samo problemi. Sinoc mi je zastopala kamera. Ja ugasim fon i da ga ponovo upalim nece. Itunes mi nudi opciju da ga restore ali ce da uradi update na 4.1 za koji kako citam jos nema JB. Nasao sam programcic umbrella koji treba da mi spasi postavke da bih kasnije mogao da uradim downgrade medjutim kad ga pokrenem ne mogu da kliknem na save SHSH. Moze li neko pojasnjenje. Hvala

Marko_NS
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Pet, 08. Maj 2009. 18:06

Post od Marko_NS »

A da samo ponovo ubacis 4.0.1? :|

Javi sta si uradio. Pih, eto zasto je kul kupovati simfree telefone.
iPhone 4.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Post od novak »

A da ne kosta toliko mnogo simfree, to bi bilo najbolje. Izvukao mi je zivce za ovih par dana samo tako.
Problem je sto mi ne polazi za rukom da ubacim 4.0.1. Udjem ja u recovery mode, kliknem shift+restore, odaberem 4.0.1 koji sam skinuo sa zvanicne stranice i onda on nesto verificira sa apple i javi mi da ne moze. Pokusao sam i trik sa ubacivanjem adrese u hosts file u winu ali mi javlja isto. Ja bih ga odnio na servis, ali mi pricaju da papreno naplacuju to.

Odgovori