iPhone 4

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Moze, ali ce da ti bude zakljucan, a otkljucavanja osim preko Gevey SIM kartice trenutno nema. Ja se iskreno ne bih blesavio, bolje uzmi tu u Evropi (Austrija, Italija, Nemacka, Francuska) SIMFree, da se posle ne bi mislio i cesao kad slucajno uradis update i zakljucas. Takodje SIMFree mozes da nabavis u Kenjadi, ako si negde blizu granice :D
Jedino ako ces da ga uzimas da bi ga koristio u Americi. A onda sto ne bi uzimao pretplatu? A bez pretplate, opet nije jeftin.
Ali tvoje pare - tvoja odluka, ja te savetujem kako bih ja uradio, a ja sam ziceras, koji ako nema 101% sigurnosti, i 103% odstupnicu, ne ulazi ni u sta!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Bodibiber
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2009. 20:02

Post od Bodibiber »

Ok hvala na odgovoru, a kako mu se cena krece u kanadi sim free naravno.
A sto se tice ipod toucha da li i tu ima tih problema oko update i zakljucavanja uredjaja, posto bih ako vec ne bih uzeo iphone kupio ipod touch koji je u americi mnogo jeftiniji nego kod nasih lopova.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Sa iPod Touch nemas nikakve frke, mozes da mu radis sta god zelis. Ne moze da se zakljuca, jer je zakljucavanje vezano za BaseBand GSM modula koji iPod je li ne poseduje :D
Sto se cene SIMFree tice u Kanadi ne znam, ali ako je kao u USA, onda je $599.00. Uglavnom videces.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Boyan89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 01:01
Lokacija: Sabac

Post od Boyan89 »

Evo ovako...Stize mi u subotu iphone 4 16gb,nisam imao iskustva sa toliko skupim telefonom pa bih zamolio nekog da mi pojasni par stvari...koristio sam pre iphone ali 4 ne...Stize mi iz Austrije,moracu znaci da ga "otkodiram" tj otkljucam...Mozete mi reci koja je procedura i kako to moze kod nas ovde...posto telefon dobijam na poklon a poklonu se u "zube" ne gleda ;)
Appple Iphone 3gs (16gb) - Nokia 5530 Xpress Music
Zapljuskujes glupostima bez potrebe talasas oduvace te famas 7-4 kalas.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Boyan89, imas gomilu uputstava na netu, recimo dobre adrese za pocetak su ti redmondpie.com, iclarified.com, isrbija.net...
tu ces svuda da nadjes postupno kako se sta radi, a naravno imas i gomilu klipova na YouTube.
Sve zavisi sa kojim sistemom ga dobijes, ali ja pretpostavljam da ces da ga dobijes sa 4.3.3

Procedura bi bila sledeca: Prvo stavi svoju vec pripremljenu i isecenu microSIM karticu u telefon (predlazem da odes do trafike i kupis neku prepaid za 200 din pa da je iseces), i ukljuci ga. Trazice da ga konektujes kablom na komp i da ukljucis iTunes. Tamo ce iTunes pokusati aktivaciju. Ako odmah nadje mrezu, imas srece, SIMFree je i nemas sta da se mislis. Ukoliko iTunes ispise da kartica nije odgovarajuca, e onda radis sledece: skines najnoviji redsn0w (progooglaj), i skines odgovarajuci ipsw file (4.3.3 firmware za tvoj telefon - isto potrazi po netu, lako ces naci). Zatim kad to uradis, pokrenes redsn0w, i odradis sta treba u njemu, sve on pise, potom ugasis telefon DOK JE na kablu prikopcan na komp, i radis po uputstvu koje ti ispisuje redsn0w. Kad si na taj nacin HAKTIVIRAO telefon, ostaje da ga otkljucas. Za tako nesto ce ti trebati tzv. Gevey kartica koja otkljucava za sada sve do BB 4.11. (iOS5 beta1). E kad si nabavio i Gevey karticu, uradis unlock proceduru prema prilozenom uputstvu i to je to, nista komplikovano.

Ako ti treba nekih pojasnjenja, javi se, jedino sto ja necu biti na forumu verovatno jedno 10-ak dana.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Mis iz roletne
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 00:07
Lokacija: Vienna

Post od Mis iz roletne »

Miodrage, sa prve dve adrese se u potpunosti slazem...ali treca brate mili kvari prosek. Dzabe toliko clanova na forumu kada je isti dno dna....nema dalje (moje misljenje)
iPhone 4 32GB white & black | iPad 32GB white | iPad 2 64GB white | New iPad white 64GB

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Mis iz roletne, ok, svako ima pravo na svoj stav, i ja to cenim i postujem. Ja sam tamo pokupio zilion caka, i naucio podosta toga. Meni je to odlican forum, i znam gde sta da nadjem, prepucavanja clanova ponekad citam, jer i tu se nadje nesto. A vrlo cesto isprobam sta ko savetuje, pa onda nadjem negde i svoj stav o svemu. A da bih ga dobio, moram nesto da uradim, i utvrdim o cemu se tu radi. I naravno, ne barata svako jednako dobro engleskim jezikom, pa je najlakse kad ti imas sve na svom jeziku napisano.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

i moj glas za iclarified...
isrbija je dobar zbog nekoliko stvari: naš forum koji je dosta brojan, ima dosta oglasa za prodaju/kupovinu iuređaja, neki od likova koji se bave prodajom ostvaruju i garanciju u inostranstvu besplatno. Ekipa je mešovita, trudim se da budem objektivan - od forumaša koji dosta znaju i hoće da pomognu, do najgorih nuthuggera koje sam video :D

unread
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 09. Mar 2011. 18:40

Post od unread »

tu je i iphonemanija.com kao i ajfon.rs - domaca konkurencija...
po nasim forumima ima dosta kvalitetnog sadrzaja i iLudaka koji zaista drze sve u malom prstu sto je mozda cudno obzirom da Apple nije jos ni u najavi za ove prostore :o

rocK
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 321
Pridružio se: Uto, 22. Feb 2005. 21:07

Post od rocK »

upravo sam sa cydie instalirao krekovanu bt transfer app, rijec je o famozonoj celeste bluetooth aplikaciji... inace imam 3GS jailbreakovanu na 4.2.1 verziju... sve je fino instalirano, i sbsettings i action menu, btstack.... cak uspijem i povezati komp sa iphonom ( pairing devices ),, ali kada je rijec o transferu bilo kakvog filea u bilo kojem smijeru, nema sanse !!! ima li iko kakvu ideju ????
rocK for ever

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Imam ja! verovatno si instalirao verziju 0.9.xxx a poslednja je 1.0xxx a koja nije crackovana, i ko zna da li ce ikada i biti zbog novog sistema zastite. Celeste i dalje nije funkcionalan kako bi trebalo. Mada svi kazu da ova poslednja najnovija verzija radi znacajno bolje, ja dok ne dobijem rec SAVRSENO, samo kazem bagovito i ne me interesira. Ako ti treba BT za file transfer, uzmi Nokiu :D

Ja na racunar, i obrnuto, prebacujem stvari preko WiFi konekcije pomocu iFile aplikacije iz Cydie, vrlo lepo radi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Jel ovde pravo mesto za izraavanje svih frustracija izazvanih jednim divnim parceom softvera zvanim iTunes? Ocigledno sam vec dovoljno iskulirao cim mogu ovako da kucam a da nista ne razbijem od enterijera. Ok, nista mi nije izbrisao (jos, ali ce to izgelda biti neophodno uskoro).

$@+##@#@%6&*:?+@##............ Ok, sad mi je malo lakse :shock:

Elem imao sam problem (odnosno imam ga josuvek), stavio sam iGO koji je radio odlicno, al' ne lezi vraze Makedonija kroz koju cu prolaziti je katastrofalno odradjena. Onda sam skinuo program da editujem .ipa fajl jel su i sve mape spakovane u njega i kad sam pokusao da vratim Installous je poceo da mi prijavljuje da je pomenuti .ipa invalid. Raspitao sam se i najbolji samvet koji sam dobio je bio da sam najverovatnije izgubio deo prava nad user folderima, i da skinem sve sto je stavljeno posle iGOa. Vec to samo po sebi je problem jer se ne secam sta je sve uslo u tu grupu, a veseli iTunes mi daje da nesto instaliram samo ako mi skine sve sto nije na nejgovom spisku, a to je sve sto je islo preko Installousa ia Cydie (da ne kazem bukvalno sve). Tako da bih za pocetak dok se ne bacim u ovu egzibiciju bekapovanja (sto jouvek ne znam kako se radi) bih bio zahvalan za po koji info u vezi toga sta ce mi sve i u kojoj meri biti obrisano, i sta je najbolje da radim.

:o :shock: :wacko: :cry: :angry:
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

gargamel4, koliko se ja secam itunes ne brise nista sto si skinuo sa cydie, brise samo one aplikacije sa ipa formatom .

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

26 komada koje mi prijavljuje je dosta vise od onoga sto imam u .ipa formatu bilo gde. Od samog pocetka mi mnoge stvari u vezi istog uopste nisu jasne :?
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

gargamel4, a sto se ne obratis za pomoc onima koji znaju? :D Nemoj nikada sam da pokusavas ono gde nisi dobar.
Udji u iFuckinTunes, konektuj telefon, idi na file, pa transfer purchases. Kad si to zavrsio, klikni desnim klikom na svoj telefon, i lupi backup. E kad si to odradio, bezbedan si :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

miloscaki
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 04. Feb 2010. 03:28

Post od miloscaki »

Jedno pitanje, HITNO.
Trenutno sam u americi i planiram da kupim polovan iPhone 4. Da li je dovoljno da bude unloked (posto ima dosta takvih ponuda) ili je neophodno da bude simfree da bi mi OK radio u Srbiji? Ovo bi mi bio prvi iPhone, stvarno nisam u toku, ne zelim da kupim nesto sa cime bih posle imao probleme u SRB.
Unapred hvala.

eu4ia_comi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2011. 08:34

Post od eu4ia_comi »

Mene takodje jako zanima ta fama i konacno da mi neko detaljno i logicno objasni to oko unlock,jealbrake,simfree,gevey i slicno...Totalno sam nov na forumu,a drug mi je u Kanadi pa sam mu dao zadatak da mi nadje nov/polovan ip4.E sad,kaze da su zakljucani tamo dosta jeftiniji,pa mene najvise zanima da li ja tako zakljucanog ovde mogu da "osposobim" da radi normalno?
Prvenstveno,pitanje upucujem miodragu,jer pratim njegove postove i vidim da ovde vazi za najveceg poznavaoca Apple mobilnih uredjaja.
Hvala.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

miloscaki, eu4ia_comi, svakako bi bilo bolje da se uzme SIM free telefon, ali su oni po pravilu skuplji. Međutim, razlika u ceni se kasnije isplati jer nema smaranja oko otključavanja, posebno nekome ko baš i nije upućen ili ne planira da se udubljuje u priču. Kad izađe nova verzija iOS-a, vrlo brzo izlazi i jailbreak, dok je otključavanje uvek neizvesno, čak i nemoguće za određenje verzije baseband-a.

Zaključani primerci se uglavnom otključavaju softverski, u zavisnosti koji je baseband na telefonu, ili pomoću Gevey kartice (turbo, pro, supreme, plus...).

Treba samo voditi računa da se ne uzme Verizon CDMA varijanta jer kod nas neće raditi.

eu4ia_comi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2011. 08:34

Post od eu4ia_comi »

Mislim da je miodrage u jednom od prethodnih postova rekao da sim free ip4 moze da se uzme u Fr,Austriji i slicno kao i u Kanadi.
Interesuje me da li su po pravilu u EU sim free ili i tu treba da se proveri stosta?
Konkretno.moj prijatelj je sebi pazario u AT&T radnji u Kanadi 32gb ip4 sim free za ravno 650$ (ako cene i cifre nisu dozvoljene,unapred se izvinjavam,mrzelo me da citam pravila jer imam elementarno vaspitanje pa mislim da znam ono najosnovnije) .

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

eu4ia_comi, uglavnom jesu SIMFree u SU, ali ne svuda, i treba paziti sta radis. Naravno, oni kostaju malo vise. Mada gledam, sada i kod nas ima preko oglasa da se nadju za 550€ SIMFree telefoni tako da ako zelis da izdvojis te pare...
Ajmo redom oko nekih tvojih pitanja:
Jailbreak je mogucnost da se pristupi root-u telefona (hack kod Symbiana, Root kod Androida...), samim tim, mnoge je zastitne mere moguce zaobici.
Unlock - mogucnost da zakljucan telefon radi na svakoj mrezi, a ne samo na onoj za koju je predvidjen. Nesto kao dekodiranje na starijim telefonima.
SIMFree - telefon koji kako ga izvadis iz kutije radi na svakoj mrezi.
Gevey - narocita kartica koja koristi neku eelktroniku da probije Baseband kod i na taj nacin omogucava da telefon radi na svakoj mrezi.
BaseBand - splet kodova kojima telefon i mreza komuniciraju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori