"Epl" kažnjen zbog nepoštovanja potrošača

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

"Epl" kažnjen zbog nepoštovanja potrošača

Post od Baraba »

Italijanska agencija za zaštitu potrošača kaznila je kompaniju "Epl" sa 900.000 evra, jer nije obavestila kupce da imaju pravo na tehničku podršku u periodu od dve godine od kupovine određenog uređaja.

Agencija je saopštila da je "Epl" umesto toga, priznavao standardnu jednogodišnju garanciju za svoje proizvode.

U saopštenju se navodi da su kupci zbog toga morali dodatno da plaćaju "Eplu" za njegovu tehničku podršku, koja se delimično preklapala sa besplatnom garancijom.

Zvaničnici "Epla" nisu bili dostupni za komentar.

Agencija navodi da je kompanija kažnjena sa 400.000 evra, jer na svom sajtu ili na prodajnim mestima nije ukazala na dužinu važenja garantnog lista, kako je propisano u italijanskom zakonu o zaštiti potrošača.

Dodatnih 500.000 evra firma će morati da plati, jer je ponudila kupcima svojih proizvoda da plate za dodatnu tehničku podršku.

"Epl" će u roku od 90 dana morati da objavi jasne informacije o pravima potrošača na svom sajtu i da dopuni dvogodišnju garanciju na tehničke uređaje.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: "Epl" kažnjen zbog nepoštovanja potrošača

Post od Green »

Baraba napisao:Zvaničnici "Epla" nisu bili dostupni za komentar.
Zato sto su dzukci, ljigavci, bitange i diletanti koji misle da im je bas sve dozvoljeno samo zato sto su Apple...

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Mene oduševljava kako država štiti kupce Slika

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa Italija je uredjena drzava, i naravno da ce da cuva svoje gradjane od pohlepe velikih kompanija. Ali, kad se radi o novcu, svi postaju prljavi. Ocito da Apple nije dovoljno dresio kesu da ga se ne dira u Italiji :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Hoćeš da kažeš da apple svuda dreši kesu (podmićuje) da bi mogao da se ponaša kako hoće :shock: (stavio bih smajli koji pokazuje prstom na dole, ali nema u izboru, za sad taj "šokiran sam").

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Baraba, nije da branim Apple, ali mislim da je to karakteristika, ako ne svih, ono barem, 90% multinacionalnih kompanija.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Baraba, ajde mi kazi ko ne dresi kesu? Pa nemoj misliti da to ne rade i Mercedes i Sljamsung, i Sony i mnogi drugi. To je opste poznata stvar. Pogotovu u zemljama divljaka kao sto je nasa, gde ne postoje trzisni uslovi, niti ikakvi uslovi. Ovde divlja kapitalizam u svom najgorem obliku. U svetu je to vec kudikamo regulisanije, ali i tamo svaki cas se nesto otkrije u raznim muljanjima.
Inace malo sam bolje pogledao stvari kako stoje i sta sam nasao - standardna je Apple politika da daje godinu dana garancije, a da se dalja garancija moze dokupiti. E sad, i zemljama EU, standardna garancija treba da vazi 2 godine. I tu je doslo do nesporazuma... TEK SADA!!!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Mislim da je i kod ostalih proizvodjaca telefona, i elektronike uopste, standardna garancija godinu dana. Bila je godinu dana i kada sam ja uzimao HTC Desire. Tako da sto se toga tice, smatram da dileme nema. To sto Apple sve ono sa tehnickom podrskom nije obavestio kupce i pravio se mutav je vec nesto drugo, neka se time bave italijanske javne sluzbe...
Pohlepa, prokletstvo, cinizam i licemerje Apple-a, ali i ostalih korporacija, me vise uopste ne iznenadjuje... :dry:

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

http://www.blic.rs/IT/302996/Kako-je-St ... odi-u-Kini Можда није тема али је овај чланак о производњи у Кини занимљив.
LG G2 Black,16GB

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

AnGeL oF LoVe,
,,Kada je "Eplova" delgacija stigla u posetu fabrici u gradu Šendženu, vlasnici su već sagradili novo proizvodno krilo.
- To je za svaki slučaj, ako nam date ovaj posao - priseća se jedan od bivših direktora "Epla" objašnjenja koje mu je dao kineski menadžer. ''
:o :blinky: :shock:
Nokia Lumia 1520

Converse
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Uto, 02. Okt 2012. 19:02
:: HTC Wildfire

Re: "Epl" kažnjen zbog nepoštovanja potrošača

Post od Converse »

Ne postoji firma "Epl", postoji firma "Apple".

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: "Epl" kažnjen zbog nepoštovanja potrošača

Post od Green »

Converse, bravo majstore, evo medalje! Uh, cekaj, ovo je bas cudno, upravo sam ostao bez ijedne medalje. :smutny:

Evo ti onda jedan nagradni tic tac... :dry:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: "Epl" kažnjen zbog nepoštovanja potrošača

Post od sugarcoated_ass »

Here... have a cookie. :lol:

Odgovori