iPhone 3GS

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

iPhone 3GS

Post od mladen_bgd »

Ja bas i ne bih ubacivao iPad-ov baseband, jer je iPhone od 8GB. Mozda je ovaj noviji model i moze lako da se desi da sprzi cip i onda moze da ga baci.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 3GS

Post od miodrage »

Pa uradio je oficijelni restore - telefon nije SIMFree, sta moze drugo da uradi? Mislim, ja drugo resenje ne znam da postoji.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

iPhone 3GS

Post od mladen_bgd »

Problem je sto ako je 35 nedelje proizveden 2011 godine da je to noviji model i da moze bez problema da sprzi BB cip. Onda moze telefon da baci. Mada neki kazi da to pravilo vazi i od 35 nedelje 2010 godine. Jedino resenje mu je da proveri preko serijskog broja ili ovde neka napise, pa da vidimo koje nedelje je proizveden.
Dosta njih je sprzilo BB cip bas na tim modelima od 8GB.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 3GS

Post od miodrage »

Pa sad mu nema druge ako zeli da radi kao telefon. Druga opcija je da ga proda za male pare, ili da plati, pa unlock od operatera.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

juka89
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 17. Jun 2011. 21:25
Lokacija: BiH

Re: iPhone 3GS

Post od juka89 »

pozdrav dobri ljudi...e ovako trebao bi sutra ici pogledat iphone 3gs,znaci ocuvan sve papire ima svu opremu ali je 8GB onaj znaci ide po cijeni 300KM,kao nov je znaci al zanima me sta trebam gledati najvise kad ga budem kupovao u opisu tamo i nije li skup 300KM ako je tako ocuvan i malo koristen,imao sam 3g i prodao ga da kupim 3gs sebi...ako je neko voljan pomoci hvala unaprijed....

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

iPhone 3GS

Post od mladen_bgd »

miodrage, pa na njemu je da odluci sta mu je raditi. Ja opet kazem ne bih se bas igrao sa iPad-ovim BB na verziji od 8GB, jer bas ima dosta njih koji su sprzili cip. Neka napise serijski broj pa da vidimo kada je tacno proizveden.

juka89, pogledaj da li je sim free to ces videti ili po modem frimware ako ima iOS 5 (5.0-5.1.1) ili iOS 4 (4.1-4.3.5), a na njemu je BB 5.13 i manji ili 6.15 onda znaci nije sim free. To sve gledas tako sto udjes i settings/general/about. I takodje mozes isto videti da li ima Cydia-u i instaliran Ultrasn0w. Ako ima opet nije sim free.
Proveri kameru, home dugme kako radi. Vidi da nije zamenjena maska i da je stavljena maska od 3GS-a na 3G. To ces najbolje videti po kompasu da li ima. Jer 3G nema kompas.

juka89
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 17. Jun 2011. 21:25
Lokacija: BiH

Re: iPhone 3GS

Post od juka89 »

miodrage, iodrag sutra idem po iphone 3gs 16gb...napisi mi samo sta da pogledam sta treba bit tamo u setings about....u njemu je 5.1.1 software ostalo cu pogledat molim te odg mi nocasss ono za wifi i baseband kako sta treba bit i za sta to sluzi ne kuzim se al znam da je nesto bitnoooo...hvala unaprijedddd

jagd
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2012. 10:11
:: wtf

Re: iPhone 3GS

Post od jagd »

Molim za pomoc ako nije problem :) Naime napokon sam skupio nesto kesa i hocu da uzmem iphone 3gs. E sad posto nemam blage veze o apple proizvodima, da li moze neko da mi kaze na sta da obratim paznju kad ga budem uzimao, i uopste ako imate neki savet ?. Unapred hvala 8)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 3GS

Post od miodrage »

jagd, prvo obratis paznju na sam uredjaj, koliko je ocuvan. 3Gs ima plasticna ledja i stoga kod konektora za punjenje vrlo cesto dolazi do pucanja te plastike, to obavezno proveri. Ako nije puknuto, ili je telefon cuvan pod staklenim zvonom, ili su ledja menjana.
Sledeca stvar na koju treba da obratis paznju je Home dugme, ono treba da na pritisak udje, da se cuje jedan klik i telefon odmah da odreaguje, ako to ne radi tako, bezi od toga. Doduse zamena je 35-40€, pa ako za toliko spustis cenu...
Sledeca stvar je WiFi, nadjes neku mrezu, nakacis se, najbolje na poznat ruter, i krenes da se udaljavas od njega, domet od 20m je odlican. Onda ide provera BaseBanda (BB), tj Modem Firmware u uredjaju: ako je 5.13, onda proveris da li telefon ima Cydiu, i u njoj ultrasn0w, ako da, znaci da nije SIMFree, ali ce da radi lepo otkljucan. Ako je BB veci od 5.13, recimo 5.14, 5.15 5.16 onda je uredjaj sigurno SIMFree i uzmi ga bez bojazni. Ukoliko je BB 6.15, tom uredjaju ne radi GPS modul. Srecom, postoji mogucnost da se 6.15 spusti na 5.13.
Ako si iz BG, meni zaista nije problem da dodjem sa tobom i proverim uredjaj.
Pitanje je samo do koje sume si dosao i za koliko bi da kupis uredjaj.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

jagd
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2012. 10:11
:: wtf

Re: iPhone 3GS

Post od jagd »

@miodrage Nadao sam se da ces mi ti odgovoriti jer vidim da si strucnjak. Lepo si mi ovo objasnio , a i malo sam citao temu, tako da ulazim u stos(valjda). Ja jesam iz bg, tacnije nbg-a, ali nekako mi je glupo da te maltretiram :)
E sad, mislim da cu ipak sacekati do kraja septembra sto se kupovine tice, mozda jos malo padnu cene. I imam jos par pitanja: Jel neki problem ako su plasticna ledja menjana ?; I po tvom misljenju koja je neka realna cena za 3gs,jer ja ne bih mogao da idem preko 150-160e max i to mi je mnogo(posto sam student,a studentskih troskova ima koliko hoces)ali posto mi treba kvalitetan telefon cini mi se da je ovaj ,,best buy" sto kaze nas narod.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 3GS

Post od miodrage »

jagd, nije problem sto su menjana ledja, ali otkude onda znas sta je prepakovano u taj telefon, i kakva je muljavina sa njim, da li je ispadao ili nesto, a ono... spolja gladac, iznutra... znas i sam... Nemoj da ti bude glupo, meni je zaista najmanji problem da nekome pomognem, sednemo na picence, sa prodavcem, i ja za 15-ak min znam o cemu se tu radi :D
Realna cena 3Gs uredjaja je oko 130€ za non SIMFree, i oko 180 za SIMFree.
Ako te bas jako ne svrbe pare, ja bih ti savetovao da sacekas do mozda i decembra a evo i zasto: izlazi novi iPhone, znaci svim uredjajima ce cena jos malo da padne, doduse 3Gs-u beznacajno, ali svaka usteda je usteda :D
A ti kad se odlucis, slobodno me kontaktiraj, ponavljam, nije mi problem, a i naravno, sto da ne uvedem jos nekoga u "Stevino jato" :lol: :lol: :lol:
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

iPhone 3GS

Post od mladen_bgd »

Za ledja ne mora da znaci da su menjana ako nema one naprsline. Imao sam beli 3GS, nisam ga drzao kao u staklenom zvonu. Ispadao mi je par puta i to na beton i nista mu nije bilo. Samo su se ledja malo ogrebala, ali nikakave naprsline. Dok kod 3G-a kada sam ga imao, jednom sam ga slucajno nagnjecio malo i naravno ledja odmah pukla kod konektora. :)
Tako da ne mora da znaci da li je prepakivan, ako nema naprslinu. Takodje kod 3G i 3GS ako je prepakivan onda uvek ima lufta i maska dise, nije nikad onako fabricki zapakovan, hermeticki. Obavezno proveri da li maska negde dise tj. ima lufta. Ako ima onda je ili ispadan ili menjana. Mada znaju nekad i prodavci to da rese super lepkom, ali opet ako se zagledas primeti se malo ;)

A vec kada ti se sam covek (@miodrag) nudi, nemoj da odbijas nego ga lepo iscimaj i on ce znati sam sta gleda i da proveri. I onda te nece boleti glava. :)

Po meni je i za sim free cena od 180€ prevelika jer je 3GS mator telefon. Meni je tu najoptimalnija cena za njega oko 150€. Mada nasi prodavci uvek precene svoje uredjaje pogotovo kada je jabuka u pitanju. :)

jagd
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2012. 10:11
:: wtf

Re: iPhone 3GS

Post od jagd »

miodrage, Videcu da sacekam jos malo, i imacu te u vidu, kada ga budem kupovao,mozemo na picence sa prodavcem i da ga detaljno ispitamo :) , naravno ako budes ,,free''. Mada gledao sam malo i htc desire z, ni on nije los telefon, a cak je i jeftinija varijanta od 3gs. :?
hvala i mladen_bgd, na odg. i slazem se za ovu optimalnu cenu od 150e pa mozda i malo nizu, jer je u pitanju stari model. Gledam oglase ovde i vidim da ga nude i po 200e :wacko: :wacko:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 3GS

Post od miodrage »

jagd, pa mogu i ja My Precious da ponudim za 2000€, samo ne znam ko ce da ga kupi? Treba biti realan, i naravno pokusati po svaku cenu spustiti cemu... Ala sam ovo napisao....
Elem, ja kad nesto zelim da prodam, stavim par desetina vecu cenu, da bih imao prostora za cenkanje...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Djjura
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 16:02

Re: iPhone 3GS

Post od Djjura »

moze jedno pitanje,stigao mi je jedan 3gs 16gb od preko,ja nemam pojma nista oko njega. znam samo da nije aktiviran i da muje softver 6.1.2. Dali ima neko iz Ns,da mi pomogne da resim telefon,tj da moze normalno da radi.

skljsklj
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 23. Maj 2013. 21:04
:: samsung galaxy s3 mi

Re: iPhone 3GS

Post od skljsklj »

Da li se sada isplati kupiti nov iPhone 3GS? I da li neko zna u kojoj prodavnici ima da se kupi i koja mu je cena? :)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 3GS

Post od iLuka »

Pa to je vec zastareo hardver... Iphone 4 je vec na granici a kamoli 3gs... Ne kazem da nece raditi ali mozda ipak pogledas nesto drugo u tom cenovnom rangu :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 3GS

Post od miodrage »

skljsklj, nov nikako, polovan - do 120€, i to za jace varijante. Po meni trenutno je najbolje juristi oglase i traziti neki i4 za 180-200€
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Kole94
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 29. Maj 2013. 19:29
:: iphone 3gs
:: nokia 700

Re: iPhone 3GS

Post od Kole94 »

Imam iphone 3gs 16gb 6.1.3 i juce sam u pokusaju da mu uradim untethered jailbrake telefon doveo u recovery mode, new roomboot mi je i zato ne mogu untethered jailbreak , pokusao sam preko redsnow-a da uradim restore ali ne moze,preko itunesa mi izbacuje greske razlicite,ako iko zna ili ima ideju sta da pokusam neka kaze,da probao sam i sa tiny umbrela ali uzalud,cuo sam da moze biti hardverski problem ali do juce je radio normalno ,hvala unapred

trener
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 01. Jun 2013. 17:51
:: nokia
:: samsung

Re: iPhone 3GS

Post od trener »

znam da dosta kasnim sa ovim pitanjem ali sta je tu je... :) hteo bih da imam neki i phone ali ne bih da kupujem polovne pa htedoh da pitam da li se isplati kupovati novi 3gs.
hvala svima unapred 8)

Odgovori