iPhone 6

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iPhone 6

Post od dachakragujevac80 »

Po meni glavni nedostatak svih iphona uopšte,pa i ovog je IOS! Daleko od toga da je on loš OS,jer se uostalom i pokazao da je daleko stabilniji od androida,nego sam njegov interfejs! Kakav je bio onaj prvi,takav je i ovaj zadnji! Prosto je dosadan,i sama ta nemogućnost prikazivanja vidgejta na početnom ekranu!
Po meni najbolji i ujedno najlepši interfejs trenutno ima windows 8 platforma sa svim onim njihovim živim pločicama i čudesima,lepo i što je najvažnije korisno!

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: iPhone 6

Post od Layne_Staley »

Ne zele.svi widgete.. Meni se na primer tiles ne svidja uopste.. Al opet, rekao si po tebi, tako da sve ok ;)
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: iPhone 6

Post od 1808 »

LittlePrince napisao:...Свиђа ми се спорији процесор који говори да је оптимизација ОС-а на врхунском нивоу...(
Dosta se komentariše kako iPhone ima sporije procesore u odnosu na konkurenciju što uopšte nije tačno. Verovatno ljudi gledaju samo taj frekventni takt od 1.4GHz (koliko je sada na novim modelima), a zaboravlja se da je to procesor nove generacije sa ARMv8 arhitekturom (64 bita), koji uz softversku podršku (iOS) sigurno radi brže od ARMv7 procesora na većem frekventnom taktu (kakvi se koriste na većini drugih smart-telefona).

Osim toga, iPhone 6 je dobio i novi grafički procesor PowerVR GX6650 (hexa-core) koji je u rangu sa Tegra K1, možda čak i nešto bolji. Sa takvim hardverom iPhone 6 će zaista da kida i tu jednostavno nema mesta za nikakve prigovore.

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 6

Post od Zile995 »

Da cpu sa ARMv8 arhitekturom je odlican.

Za GPU bih dodao da nije bolji od K1. K1 ima da kazem "better battery performance"

Ovaj se muci sa 5-6W na testu.

Isti su, 115 GFLOPs-a svaki cip na 300MHz. Oba imaju prednosti i mane.

Dodao bih...

Samsung+tegra= pisi propalo.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: iPhone 6

Post od 1808 »

Zile995 napisao:...Za GPU bih dodao da nije bolji od K1. K1 ima da kazem "better battery performance"

Ovaj se muci sa 5-6W na testu.

Isti su, 115 GFLOPs-a svaki cip na 300MHz. Oba imaju prednosti i mane...
Nisam siguran koji GPU manje troši bateriju, ali PowerVR GX6650 ima nešto bolje performanse po tehničkim specifikacijama u odnosu na tegra K1.
Kako god bilo, iPhone 6 trenutno ima najmoćniji grafički procesor u odnosu na bilo koji drugi smart-fon,... bolji je čak i od onog koji se nalazi u aktuelnim modelima iPad Air i iPad Mini 2. Za sada na tržištu ne postoji ni jedan smart-fon koji koristi Tegra K1 (ima poneki tablet).

Slika

Zile995
Expert
Expert
Postovi: 3292
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2014. 10:27
:: Xiaomi Redmi Note 4X
:: HTC M8 | Galaxy SII
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 6

Post od Zile995 »

To si upravu, iPhone 6 ima najmocniji GPU trenutno. Da uglavnom je tegra k1 u tabletima...do kraja godine se mozda pojavi u nekim kineskim telefonima.
Svi znamo da igre najbolje rade na iOS-u i sada zamislite sta sve moze iphone 6...

I da.. GX6650 podrzava opengl 3.0, a k1 opengl 4.4... Bas steta.
ROM: Stock Asia WWE 5.0.1, Sense 6.0
Kernek: Stock 3.4.0

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 6

Post od znemanja »

araphel napisao:Nego, jel samo meni ovaj Jabučilo šesti izgleda kao maltene klon HTC One? Od,pozadi gledano, mnoooogo liče. ;)
Liče i to dosta, evo i HTC je nešto slično prokomentarisao na svom zvaničnom FB profilu:

https://www.facebook.com/HTC/photos/a.4 ... =1&theater
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: iPhone 6

Post od Adams »

Nokia Lumia 1520

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6

Post od iLuka »

Hahahhaha
If you have a windows phone...nothing, just kidin' :lol:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Одг: iPhone 6

Post od Baraba »

LittlePrince napisao:...Свиђа ми се спорији процесор који говори да је оптимизација ОС-а на врхунском нивоу...(
Dosta se komentariše kako iPhone ima sporije procesore u odnosu na konkurenciju što uopšte nije tačno. Verovatno ljudi gledaju samo taj frekventni takt od 1.4GHz (koliko je sada na novim modelima), a zaboravlja se da je to procesor nove generacije sa ARMv8 arhitekturom (64 bita), koji uz softversku podršku (iOS) sigurno radi brže od ARMv7 procesora na većem frekventnom taktu (kakvi se koriste na većini drugih smart-telefona).

Osim toga, iPhone 6 je dobio i novi grafički procesor PowerVR GX6650 (hexa-core) koji je u rangu sa Tegra K1, možda čak i nešto bolji. Sa takvim hardverom iPhone 6 će zaista da kida i tu jednostavno nema mesta za nikakve prigovore.[/quote]
Nisam pratio predstavljanje, nisam nesto ni obracao paznju na specifikacije... Čekam da stigne uzivo i pogledam. Međutim, kada ovako napises, zainteresovao si me. Baš me zanima kako će iskoristiti hardver, igre me ne zanimaju. Mada ni ovaj hardver iz G2 ne iskoristim, da li sada uzimati nešto još jače?

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: iPhone 6

Post od iKe »

Meni se zadnji deo uopšte ne sviđa. Ne mogu da verujem da su ostavili one trake, a još gore da kamera nije u ravni sa ostatkom telefona. Još je model od 4.7 inča veliki kao i moj G2 sa 5.2 inča. A i slabiji je od + modela. Ispada ko hoće pravi iPhone treba da ide na 5.5 inča.
A sat mi je najveće razočaranje.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: iPhone 6

Post od Adams »

iKe, kamera nije u ravni telefona jer nisu vise mogli da idu u smanjivanje debljine telefona a povecavanje performansi kamere. Sto je po meni glupost, u milimetar debljine je mogla da se stavi malo bolja baterija. :chytry:


Elem, kad citam na portalima i forumima kako Apple opet prodaje istu stvar tipa: Dual core, giga rama i 8mpx ja se pitam da li ljudi troluju ili su prespavali kako radi iPhone 5s.
Nokia Lumia 1520

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: iPhone 6

Post od iKe »

Na to i mislim, mnogo bi lepše izgledalo da je telefon deblji dva milimetra i da kamera ne štrči, a i bilo bi mesta za veću bateriju.

Slika

Kad je Sony mogao da stavi ovakvu kameru u kućište debljine 7.3 mm i bateriju od 3100 mAh, morao je i Apple malo više da se potrudi.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: iPhone 6

Post od Nennad »

Dobro je što su dodali mogućnosti poput nfc, bežičnog punjenja, što su povećali rezoluciju displeja i poboljšali kameru, grafički čip. Neke stvari mogle su i za stepenicu više, ali Apple dobro zna šta radi, mora ostati mesta za unapređenje i za 6s model i dalje. Prodali bi isti broj telefona i da je za nijansu lošiji. Stvari koje su dodali tek sada, bolje ikada, nego nikada.
Ostaje fizičko ograničenje kamere, neće biti moguće snimati 4k video, verovatno ni 2k, mada će kamera i pored male rezolucije biti u rangu ostalih top modela. Fali ois, mislim da je danas za ozbiljni telefon to a must-have.
Materijali su i dalje vrhunski, ali je dizajn mogao biti i bolji. Pre svega mislim na velike bezele, koji oba telefona čine velikim u poređenju sa drugim telefonima iste dijalogonale. Ne znam zašto dalje idu na smanjenje debljine umesto visine.
Rezolucija ekrana verovatno nije namerno povećana više, jer bi to značilo veće opterećenje za grafiku i dovelo do izvesnog usporenja. Koliko god to bilo nepotrebno, fhd rezolucija je danas standard.
Nesumnjivo da su oba telefona napredak u odnosu na 5s, ali nisu ozbiljno ugrozili konkurenciju, što nije dobro iz razloga što drugi sada ništa ne moraju da unapređuju. Ograničenja ios-a i dalje ostaju, dobro je da su ga otvorili i unapredili, za mene lično nedovoljno.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iPhone 6

Post od dachakragujevac80 »

iKe napisao:Meni se zadnji deo uopšte ne sviđa. Ne mogu da verujem da su ostavili one trake
Pa morali su te dve trake (plastika) zbog boljeg signala,jer je ceo tel od metala,isto kao što je to uradio htc!
A za kameru se i ja slažem,em deluje ružno,em će da bude grebanjaaaa... :dry:

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: iPhone 6

Post od skar »

nema grebanj...nije to samsung da ti uvaljuje najobocniju plastiku! lens kamere je odradjen kao taster za finger print id safirnogbstakla,te je grebanje skoro pa nemoguce!! to je i na 5s odradjeno!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6

Post od iLuka »


1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: iPhone 6

Post od 1808 »

Baraba napisao:...nisam nesto ni obracao paznju na specifikacije... Čekam da stigne uzivo i pogledam. Međutim, kada ovako napises, zainteresovao si me. Baš me zanima kako će iskoristiti hardver, igre me ne zanimaju. Mada ni ovaj hardver iz G2 ne iskoristim, da li sada uzimati nešto još jače?
Napisao sam to u mameri da pojasnim stvarni potencijal ovog hardvera, kome mnogi nalaze zamerke i prigovaraju u svojim komentarima. iPhone 6 definitivno ima veoma kvalitetan hardver i sigurno će biti izuzetno brz, a na tebi je da proceniš koliko ti to znači (znam da si pisao ranije ovde kako ti to mnogo znači).

Vidim da se deo prigovora odnosi i na kameru (malo im je 8MP), mada sam ubeđen da je to najbolja 8MP kamera na smart telefonima (kao što je to bila i ona na 5s), a verovatno je bolja i od nekih kamera veće rezolucije (10MP ili 12MP). Džabe velika rezolucija, ako optika i senzor nisu u stanju da kvalitetno iskoriste toliku rezoluciju.

Sve u svemu, iPhone 6 je tehnički zaista kvalitetan uređaj, a njegova najslabija tačka je prilično visoka cena koja je dosta veća od sličnih rivalskih uređaja. Zato će oni sa racionalnim razmišljanjem teško pronaći logičan razlog za kupovinu, mada će uvek biti onih kojima to nije karakterna osobina, ili onih kojima ništa nije skupo.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iPhone 6

Post od dachakragujevac80 »

skar napisao:nema grebanj...nije to samsung da ti uvaljuje najobocniju plastiku! lens kamere je odradjen kao taster za finger print id safirnogbstakla,te je grebanje skoro pa nemoguce!! to je i na 5s odradjeno!
To sve zavisi da li su ti stvarno stavili tu zaštitu (kao na primer gorila glas na ekrenima) ili su ti uvalili neki bofluk! Kod nas telefoni dolaze sa svih strana (pa i kod operatera),tako da nikad nisi siguran da li imaš sve što treba da imaš! Prost primer:pre g3 imao sam note 2 a pre njega s3,s3 mi je bio ceo izrisovan po ekranu iako sam ga držao non stop u kožnoj futroli,a note 2 niti jednu jedinu tačkicu nije imao iako sam ga x puta držao u torbici (da ne kažem džepu,jer teško da tamo može da stane :D )bez futrole! tako da ja ipak vodim računa gde i kako stavljam svoj telefon! ;)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: iPhone 6

Post od Lobachewsky »

skar napisao:nema grebanj...nije to samsung da ti uvaljuje najobocniju plastiku!
Cekaj, ti se idalje lozis na te price iz ko zna koje godine? :|
Nije vise 2003. i Samsung Galaxy nije Nokia 3310 sa buvljackom maskom. :roll: Nadam se da vise ne formiras bateriju kad kupujes novi fon. :D :D

Koliko sam upoznat Apple je imao problema sa sumnjivim kvalitetom svog kucista, prema tome ne znam zbog cega izvrces pricu tako.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori