iPhone 6s

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6s

Post od iLuka »

iLuka, ne ide to tako, dosta poruka šaljem, svaki put da akam silent nema nameru, to je mučenje, pri svakom slanju poruke da ga gasim? Brate, to ne da nije rešenje, nego nije humano, dosta koristim viber. JB ne želim da radim, kao ni root. Argumenti su da te izlude i poludiš, barem u mom slučaju prejaki argumenti. Bar samtram da sam fer u mom slučaju, neću da uzeme za zlo kameru, baguje, ajde to će ispaglati, mogu sa tim da živm. Neću da kažem da je neka mana sada nedostatak led lapmice, mogu bez toga. Ali navedeno je velk hendikep za mene. Sa druge strane 3D dodir mi za sada nije neka velika prednost, nekad pre uđem u app i odradim nego što ubodem sa 3D doirom, mada mislim da se polako navikavam na nju, mana je što nema app, nemam vau efekat. Što se tiče kamere, očekivao sam više, sa njom sam najviše razočaran, ali to je zato što sam više očekivao, nešto kao sa 4 na 4s, takav skok sa kamerom sam očekivao. Trudim se da zadržim 6s jer mi je dosta bolji za muziku od S6, to mi dosta znači, ali je takođe 6s vidno slabiji od M8.
Nekad pomislim da imam njabolju kombinaciju, nokia 808 i M8. Da to nađem sve u jednom telefonu bio bi hepi i batalio telefone i uživao u životu, ma ni update me ne bi zanimao dok ne crkne telefon.


obzirom na sve sto si naveo, ne znam zasto si i probao 6s jer si znao da iOS nema to sto zelis...
ok, neke si stvari probao jer nisi imao dodir sa njima do sada ali vecina tebi neophodnih opcija apple nema i to znas...

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 6s

Post od novak »

Problem je sto on trazi idealan telefon, a takvog nema:D
Eh da je meni najveci problem zvuk na viberu:)

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

iPhone 6s

Post od vla-do »

Imam par pitanja. [emoji4]
Kako se ovde deinstaliraju programi i kako se brišu sa spiska da su ikad bili instalirani?
Kako se ubacuju pdf i office dokumenti?

Ukoliko niste znali, na iPhone 6s u task menadžer možete ući i bez da pritisnete home dugme. Pritisnete ekran (3D stisak) u levom uglu (spoj ekrana i kućišta) i prevučete prstom do pola ekrana i on se pokrene. Odatle možete na početni ekran, ili u neki drugi app. Ako ipak prevučete prstom skroz do desno, on vas vraća u prethodno korišćen program. Na taj se način možete prebacivati izmedju 2 programa bez upotrebe home dugmeta. [emoji6]

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6s

Post od Azimuth »

Za pdf, office i manje vise sve ostalo imas trenutno besplatnu aplikaciju
File Manager Pro App by Zuhanden GmbH
https://appsto.re/hr/kHOrH.i
Pozuri sa skidanjem jer nemam pojma koliko ce jos biti besplatna.
Ovo za deinstaliranje aplikacija, ako mislis na telefon onda zadrzis prst na ikonici dok ne pocne ista da se trese, pa na X i to je to. Brise aplikaciju i sve u vezi nje. Ako mislis na AppStore, to nemam pojma, nisam nikada ni razmisljao o tome. Sto? Skidao si neke xxx aplikacije pa da te zena ne provali? :D

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6s

Post od iLuka »

Ili se nakacis na itools ili itunes pa brises... Za muziku moras da edit-ujes aplikaciju, ne znam za aplikacije, radim uvek kao sto je Azimuth rekao...

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: iPhone 6s

Post od vla-do »

Nisam skidao XXX programe (časna reč [emoji1]), već me nervira da mi stalno stoje na spisku instaliranih, a verovatno ih više neću koristiti.
Ne treba mi app za otvaranje, već me zanima kako se ubacuju office i pdf fajlovi u telefon.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 6s

Post od novak »

Ja dok sam koristio iP4 to sam radio preko itunesa

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: iPhone 6s

Post od vla-do »

Ovo mi je prvi iPhone, pa otud ovakva pitanja. Gledao sam neka stara uputstva prebacivanja stvari, ali se svi odnose na stare iTunes i nema ništa poput ovog što mi treba.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 6s

Post od novak »

Mozda je glup prijedlog, al mozes li sebi na mail poslati te dokumente?:)

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: iPhone 6s

Post od vla-do »

Mogu, ali mnogo cimanja. Mislio sam da postoji neki jednostvniji način, koji će mi služiti i za ubuduće. [emoji6]

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 6s

Post od novak »

Ne znam kako to ide sa novim verzijama itunesa, ali meni nekako slanje na mail izgleda najjednostavnije ili da stavis na oblak pa povuces sa njega.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6s

Post od iLuka »

Ja za prebacivanje na telefon svega koristim google drive i to mi je nekako najlaksa varijanta a i najbrza za vece fajlove...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6s

Post od Azimuth »

Pa imas gomilu aplikacija preko kojih prebacujes preko wifi dokumente. Doduse, ja ih slabo koristim, sve mi je na cloud servisima pa ih samo skidam po potrebi, ali i sa ovim airdrop i sl aplikacijama mozes isto to. Cak i sa ovom koju sam okacio, imas lepo adresu koju kucas na kompu u browseru, povezu se telefon i komp i dalje samo copy/paste na kompu radis. Vrlo jednostavno i brzo ;)

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Re: iPhone 6s

Post od Stefan33 »

Koja su ogranicenja jailbreaka? Otkljucava se mnogo stvari i opcija, a vidim ne rade ga svi.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6s

Post od iLuka »

pa sve ima svoje prednosti i mane... stvarno imas mnogo vise opcija i mogucnosti da personalizujes svoj aparat medjutim hoce da zeza, baguje ili da baterija ode malo brze...

nista te ne kosta da probas i vidis da li ce ti u takvom stanju odgovarati...

ako ne zelis vise JB, uradis restore preko itunes i sve ispocetka :)

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Re: iPhone 6s

Post od Stefan33 »

Aha, hvala :wink:

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: iPhone 6s

Post od kutijagreha »

Kako doci do ovog primerka? :oops: :)

http://i.imgur.com/kGtQDCZ.jpg

ilija98
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 235
Pridružio se: Sre, 28. Avg 2013. 19:36
:: LG Spirit
:: E72, 5800

Re: iPhone 6s

Post od ilija98 »

Verovatno kosta vise od hiljadarke :)

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: iPhone 6s

Post od kutijagreha »

Bez premca nesto najlepse sto sam video od telefona

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: iPhone 6s

Post od novak »

Mislim da je ovo namjenski napravljen case. Zaroci se malo po netu. Ovakvu imas i recimo L830. Crna sa zlatnim ramom, a jeftina i fabricki pravljena

Odgovori