iPhone 6s

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6s

Post od Azimuth »

To krckanje se javlja zbog prljavstine. Lako se ocisti, ali ako ti je frka sa onim stapicima za usi i vrlo malo alkohola onda ga odnesi u servis i odradice ti to odmah i bez naplate.
Sto se interne memorije tice, to je ono "data" iz aplikacija. Ume da se nakupi i bilo je nacina da se ocisti, ali nemam pojma da li to jos uvek funkcionise. Znam samo da uninstall pa install iste aplikacije pomaze.

vladimirsimicic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Ned, 17. Jul 2016. 09:10
:: 063446490

Re: iPhone 6s

Post od vladimirsimicic »

To krckanje je bilo odmah čim je pakovanje otvoreno. Znači farbički. Nije ni korišten pa nije od prljavštine. Isto mi je bilo i sa 5s. Njega sam nosio u ovlašćenom servisu i rekli su ni da nemogu zameniti uređaj jer je dugme potpuno ispravno sto i jeste bilo a to sto krcka boze moj. Tako da ovaj neću ni nositi.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6s

Post od Azimuth »

Kazem ti kako da se resis tog krckanja, a na tebi je da li ces ili neces to uraditi :wink:

vladimirsimicic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Ned, 17. Jul 2016. 09:10
:: 063446490

Re: iPhone 6s

Post od vladimirsimicic »

Pa onda ispade da je u glanc nov nekorišćen ušla prašina pa treba da se očisti????????????

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6s

Post od Azimuth »

Nemoj mene to da pitas, nisam ga ja ni sklapao ni pakovao. Znam samo kako se privremeno resava taj problem, a na duze staze samo zamena pomaze.

blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: iPhone 6s

Post od blackwhite »

cao drugari ,Od danas sam zvanico i ja korisnik IP 6s,pre toga sam imao(tj imam jos) Sony telefoncinu Z2... :wink: ,iskreno jako mi se svideo dizajn iphonea,kao i ta fluidnost kamera ,i ostalo ,a i iskreno pomalo i zasicenje androidom,pa tako resih da probam nesto novo ..i zato uzeh Iphone 6s 16GB Silver,(naravno i ios) .. :)

Nadam se da nisam pogresio,jer sam imao mogucnost da uzmem i s7edge ,ali zbog nekog zasicenja ,kao sto rekoh,nisam hteo android ...

E sad posto sam skroz nov u ovom OS ,ja ne znam kako da pocnem,sta da prvo uradim kad ga upalim ? :) ..bilo bi mi drago da mi neko da neki savet ...hvala :wink:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6s

Post od iLuka »

prvo kreiraj apple id, imas objasnjeno ovde na forumu kako, skidas aplikacije itd
imas i osnovna podesavanja kao na svakom telefonu, 3g,4g, wi fi mreza itd

sve sto ti treba nalazi se settings-general pa dalje... prodji sve opcije jer nije isti raspored kao na androidu na koji si navikao...

blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: iPhone 6s

Post od blackwhite »

Podesio sam sve ,i napravio nalog ...iskreno,relativno lako se snalazim,nista komplikovano ...ako nesto bude,pitacu ovde ...

blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: iPhone 6s

Post od blackwhite »

Kazite mi samo na koju foru,i kako je najlakse da prebacim imenik sa mog androida u IP?
Situacija je sledeca u z2 mi je micro sim ,a u IP su ide nano sim ,pa su mi da li tu a onu mikro deaktivirali ..e sad kako da prebacim kontakte iz Z2 na IP6?

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: iPhone 6s

Post od bachika »

Sinhronizuj kontakte na gmail pa posle samo ubaci na iphone gmail nalog i svući će ih sam.
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: iPhone 6s

Post od blackwhite »

hvala..a sta je sa ovim sranjem kad udjem u aple store ,trazi mi nesto ,,sign in ti ITunes store
i trazi mi da kucam password od moje mail adrese (tj od onokg sto sam registrovao na onaj icloud...ali nece da prihvati to ..

Sta da radim? :?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6s

Post od Azimuth »

Mora da prođe ako je šifra koju kucaš ispravna.

blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: iPhone 6s

Post od blackwhite »

Sredio sam i to ..morao sam da napravim nesto ne znam ni ja sta ,tamo ono sto opet biras zamlju..izabraosam UK ,jer nema Srbija ,pa kucao postanski broj itd itd ...i prihvatio mi je ...da se useres dok podesis sve ..ali posle je sve jednosavno ...iskreno za sad,prija mi ova promena ,sa Androida na Ios :) ..kad malo procackam jos i podesim sve,napisacu i jedan mali reviev :P

djole1989
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Sre, 17. Okt 2007. 01:07

iPhone 6s

Post od djole1989 »

Trebao si da stavis us jer na us storu uvek imas sve dok na ostalim.....


Sent from my iPhone 6S Plus using Tapatalk
iPhone 13 Pro 256GB / iPad Air (3rd generation) 256GB

blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: iPhone 6s

Post od blackwhite »

I zaista mi prija promena sa androida na Ios ,iskreno :) ...kakva vam je kamera na 6s ,jel ste zadovoljni?

I sta mislite (sad je vec gotovo,ali ajde) jel se nisam zajebao sto sam uzeo 6s a nisam S7edge?

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 6s

Post od Baraba »

Kamera je odlična, obe. Da li si pogrešio? Šta da ti kažem, glupo je da ti kvari neko utisak, dobar je 6s i ako ti prija promena nisi pogrešio, to je najbitnije za tebe. Što se mene tiče između 6s vs S7E, tu je S7E za mene vidno bolji i noviji. Svakako sada ne uzimam 6s jer čekam da vidim šta će pokazati sa 7. Sve u svemu, kupio si odličan uređaj, možeš biti miran duže vreme i izlogovati se sa foruma dok ti me dosadi.

blackwhite
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 06. Feb 2013. 16:26
:: Apple Iphone XS
:: Apple Iphone 6s

Re: iPhone 6s

Post od blackwhite »

Hvala baraba,znaci mi tvoje misljenje,pratim forum,pa vidim da si promenio mnogo telefona,tako da znam da si kompetentan da odgovoris :) ....
Sto se samog uredjaja tice,jos uvek se navikavam na iphone,ali kao sto rekoh prija mi malo promena :) i sto je najbitnije nista mi ne fali sto je imalo na androidu,a ovde ne ..za sad...

polako ga ,,stelujem,, tj prilagodjavam prema mojim navikama i super je ...

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: iPhone 6s

Post od bata bogdan »

Čestitam na novoj igrački, bitno je da si ti zadovoljan promenom sa Android na IOS.
Pitanje sad, da sam ja lično birao izmedju 6s i s7e, definitivno bi to bio s7e.
Naravno nemoj sad da te jede crv što nisi uzeo s7e, bitno je da si ti zadovoljan, a ako i dosadi 6s, lako ces ga prodati i uzeti s7e :)

Gesendet von meinem GEM-701L
Huawei

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 6s

Post od miodrage »

Ja mogu samo da ti čestitam jer si uzeo fantastičan uređaj. Po meni, više bi pogrešio da si uzeo android.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Alsap
Banned
Postovi: 317
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 12:05
:: iphone 6S

Re: iPhone 6s

Post od Alsap »

blackwhite napisao:Hvala baraba,znaci mi tvoje misljenje,pratim forum,pa vidim da si promenio mnogo telefona,tako da znam da si kompetentan da odgovoris :) ....
Sto se samog uredjaja tice,jos uvek se navikavam na iphone,ali kao sto rekoh prija mi malo promena :) i sto je najbitnije nista mi ne fali sto je imalo na androidu,a ovde ne ..za sad...

polako ga ,,stelujem,, tj prilagodjavam prema mojim navikama i super je ...

Baraba kompetentan, lepo je procitati dobar vic u ovo kisno i tmurno popodne.

Odgovori