iPhone 6s

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6s

Post od Azimuth »

Koliko sam video, spolja se gotovo nista nece menjati ili ce izmene biti minimalne. Takve promene dolaze tek sa 7 ;)

Alsap
Banned
Postovi: 317
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 12:05
:: iphone 6S

Re: iPhone 6s

Post od Alsap »

Mozda neki detalji,oblik ostaje isti to je sigurno.O bateriji se prica da ce biti 1800 ali isto tako se prica da ce cpu biti stedljiviji oko 35%

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 6s

Post od Baraba »

Spolja očekujem vizuelne promene kao sa 5 na 5s. Sa 4 na 4s spolja gotovo i nije bilo promena, ako tako bude i sa 6s onda trt. 5s mi je za sada najlepši iP.

Alsap
Banned
Postovi: 317
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 12:05
:: iphone 6S

Re: iPhone 6s

Post od Alsap »

Videcemo,jos uvek su ovo nagadjanja,meni je dovoljno da nekako srede onu grbu od kamere i ako bude sve ovako to je to za naredne 3 godine.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: iPhone 6s

Post od fannY »

@Baraba, to i mene odbija. Navikao sam se na Android. A i smara me sama pomisao na itools i itunes...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6s

Post od Azimuth »

Sta vas smara itools i itunes? Ja palim itunes samo kad imam apdejt igo-a ili kad radim restore, u medjuvremenu nikada.
Slazem se da je to jedno od glupljih parcadi softvera i da su uzasno zakomplikovali jednostavne stvari, ali jbg, tako je kako je.

@Alsap, ako uspeju da izvuku jos bolju autonomiju iz ovako male baterije, to ce biti fenomenalno..

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: iPhone 6s

Post od fannY »

@Azimuth, kako ubacujes muziku? Jel moze sad da se skine fajl i da ga otvori?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6s

Post od Azimuth »

Ne ubacujem muziku, slusam TuneIn ;)
Ako hoces pun pristup i prosto da zaobidjes itunes onda odradis jb (bukvalno minut posla) i ides copy/paste muziku ili sta god.
Koji fajl da skinem i otvorim? Gotovo svakodnevno koristim office, ako na to skidanje fajlova i otvaranje mislis.

Elem, 6s... Po svemu sudeci, bice to dobar upgrade sa starijih verzija telefona, a sa trenutno aktuelnih jedino ako je mala doplata.

Stefan33
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 585
Pridružio se: Sub, 30. Jun 2007. 00:06

Re: iPhone 6s

Post od Stefan33 »

Alsap napisao:Mozda neki detalji,oblik ostaje isti to je sigurno.O bateriji se prica da ce biti 1800 ali isto tako se prica da ce cpu biti stedljiviji oko 35%
Iskreno mislim da bi ga samo jedan detalj promenio drasticno. Samo da su te linije ovako tanke pozadi, mnogo lepse bi izgledao.

https://9to5mac.files.wordpress.com/201 ... -6c-02.jpg

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: iPhone 6s

Post od fannY »

Azimuth napisao:Ne ubacujem muziku, slusam TuneIn ;)
Ako hoces pun pristup i prosto da zaobidjes itunes onda odradis jb (bukvalno minut posla) i ides copy/paste muziku ili sta god.
Koji fajl da skinem i otvorim? Gotovo svakodnevno koristim office, ako na to skidanje fajlova i otvaranje mislis.

Elem, 6s... Po svemu sudeci, bice to dobar upgrade sa starijih verzija telefona, a sa trenutno aktuelnih jedino ako je mala doplata.
Ne zelim jb. Mislio sam recimo skines word fajl i otvoris ga u office-u?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6s

Post od Azimuth »

To mozes. Evo npr doktorat jedne drugarice
[img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/08/18 ... 4b3dd9.jpg[/img]

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 6s

Post od Baraba »

Gde ti je fajl? U app u kojoj si je skino? Ili otvoriš word i nađeš fajl po izboru koji želiš? E, to mi reći bez JB, i android mi nije root.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6s

Post od Azimuth »

Skine ga na telefon i posle ga otvaram iz aplikacije. Druga varijanta je da ga svlaci svaki put sa nekog cloud-a i na isti vraca posle editovanja ili cega vec.
Prosto da prostije ne moze biti. Naravno, singronizacija u oba slucaja radi i to je to. Meni su ovakve stvari uglavnom negde, GDrive, box, dropbox ili gde vec sve jer mi trebaju na vise uredjaja.
Imam par office aplikacija, a najcesce koristim OfficeSuite Peremium.
Nego, kad sednem za komp pa cu ovaj off prebaciti u odgovarajucu temu, cisto da ne gusimo.

Alsap
Banned
Postovi: 317
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 12:05
:: iphone 6S

Re: iPhone 6s

Post od Alsap »

azimut@ sto se tice isplativosti prelaska sa 6 na 6S.Kad izadje 6s cena 6 ide dole za 100$(e),za polovnu sesticu ces tesko preko 400e da dobijes. a 6s ce biti 650-700e,znaci razlika nekih 250-300e sto nije malo i mislim da se ne isplati.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6s

Post od iLuka »

Pa ako gledate cene novih bice isto kao i sada... 6s ce kostati od 620-700eur kao i ip6, nema tu necega novog... Ne moze se gledati cena nosenog ip6 i novog ip6s pa kao, da li se isplati... Pitanje je samo da li se isplati dati za telefon 600-700eur...

Alsap
Banned
Postovi: 317
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 12:05
:: iphone 6S

Re: iPhone 6s

Post od Alsap »

Pa o tome se i radi,da li se isplati prodati polovan 6 i doplatiti za nov 6s.Velika ce biti razlika u ceni.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 6s

Post od znemanja »

Ne zna se još tačno šta će sve doneti 6s i 6s plus, ali mislim da se generalno ne isplati prelaziti sa 6 na 6s. Sledeće godine, kada svetlost dana ugleda iP7, tada će prelaz biti opravdan.
Razmišljam da izlaskom iP6s/6s plus cena polovnih iP6 plus 16 GB neće biti veća od 500€, cena novog 6s plus neće biti manja od 700€ , tako da od 200+ € teško da će 6s plus biti toliko bolji da opravda tu cenu.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Alsap
Banned
Postovi: 317
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 12:05
:: iphone 6S

Re: iPhone 6s

Post od Alsap »

Vec cure informacije na sve strane.skoro sigurno je triple core ,2 gb ram i 12 mpx camera sto je ozbiljan upgrade u odnosu na 6.A sto se tice cena,tako je uvek bilo,cena starijeg modela ide za 100e dole,sad polovnih,kako prodas.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6s

Post od Azimuth »

Meni se i na ovom drugom "pomerila" prednja kamera pa razmisljam kad je pametno da ga reklamiram i dobijem opet nov :D
I onda na scenu stupa iLuka, sredi mi jedan 6s i mirna Backa :D
Menjanje polovnog 6 za nov 6s se nikako ne isplati, prevelika je to razlika u ceni bez obzira na upgrade hardvera. Izmedju novih verujem da ce biti oko 100€ razlika i to je vec druga prica. Al kako god okrenes, oba ce zavrsavati posao odlicno, s tim sto ce 6s to raditi za 25-30% bolje/brze + drasticno bolja kamera.

Alsap
Banned
Postovi: 317
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 12:05
:: iphone 6S

Re: iPhone 6s

Post od Alsap »

Onda ga nosi takvog jos 2 meseca ,posle ga reklamiras i zamenis glavu za glavu za 6S. :D,ako vec imas vezu.
Poslednja izmena od Alsap u Uto, 18. Avg 2015. 14:24, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori