iPhone 5

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 5

Post od miodrage »

pero0000, 200% je kopija u pitanju, jer iPhone5 sigurno ne moze da se puni nicim drugim osim njegovim Lightning konektorom, to glavu dajem. Drugo, posto kazes nisi zagledao, onda verovatno nisi primetio, u pitanju je nasminkana verzija nekog Androida, prepravljena da izgleda kao iOS, ali cim zagrebes malo vise ispod povrsine, vidis da to nije to.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: iPhone 5

Post od iKe »

pero0000, ako je mogao da ga puni preko micro USB-a, onda si danas prvi put video kopiju iP5.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 5

Post od sugarcoated_ass »

Ako je bas veran originalu, najverovatnije je Goophone I5. Ide u dve verzije, sa logom Apple-ta i iPhoneta i sa Android logom.
Video sam jedan primerak uzivo. Lik je svima prodavao foru da je iP5 u pitanju i da ga nisam uzeo u ruke i procackao i ja bih mu poverovao jer je jako dobra kopija! :)

http://www.chinaecarts.com/goophone-i5- ... -3141.html

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: iPhone 5

Post od pero0000 »

Zamolio sam kolegu da mi ostavi na par sati telefon da ga podrobnije pogledam (još uvek je kod mene) i stvarno je kopija. Ima Android folder i sve one Android foldere, probaću da slikam (Note-om I :) , jer nemam fotoaparat ) sam telefon i software-podešavanja i da okačim slike da bi ljudi koji žele da kupe iPhone 5 znali razliku između kopije i originala, te da ne nasednu na prevare. Kolega kaže da ga je platio 200€, i telefon stvarno jako dobro radi i ako je onaj (još ću pogledati) sa linka koji je psyhound postavio, ima odličan hardware (pod uslovom da su informacije sa sajta istinite)?

Viđao sam već odlične kopije raznih telefona, ali čim sam ih upalio odmah sam video da su u pitanju Kineske kopije. Ovde je stvarno sve skoro savršeno odrađeno, jedino mi je bila sumnjiva veličina-težina i nekakva krhkost telefona, a dodatna sumnja se javila kad su se pojavili koneski znakovi u browser-u.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Re: iPhone 5

Post od jerkann »

Danas je moj ćale dobio ovaj telefon. I ja i dalje ne mogu da verujem da on toliko košta, a da pri tome ne pruža ništa više od predhodnog modela. Sam oblik telefona je u prvi mah zanimljiv, ali mi deluje skroz neprakticno. Sama izrada uređaja kao i brzina softvera su naravno na vrhunskom nivou, ali opet je to 250 eura vise od S3.

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: iPhone 5

Post od pero0000 »

Samo da javim da nisam mogao da ispunim obećanje da "uslikam" telefon koji sam obećao u predhodnom postu. Čim sam javio kolegi šta je u pitanju, odmah je došao kod mene, :x uzeo telefon i otišao kod momka od koga je kupio tu kopiju i... dalje nije za javnost. :| Samo ću reću da je ponovo postao vlasnik 200€, a momak je postao vlasnik par modrica...

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: iPhone 5

Post od acamatic »

Moram nesto da kazem,jes da ovde nije ni vreme a ni mesto za to,al ajde..Taj je dobio sta je i zasluzio,ali mi jos jedna stvar nije jasna,sta je taj tvoj prijatelj(drug,kolega...) ocekivao da ce dobiti 5icu za 200e,to mi stvarno nije jasno.A i ovaj sto mu je prodao telefon trebao je da naglasi da je kopija,a i on je trebao da zna da je to kopija za te pare..

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Re: iPhone 5

Post od jerkann »

acamatic, to ti je druže moj tipičan Srbin ili što bi stara srpska poslovica rekla: "Hoće da se J... a da mu ne uđe". Izvinite na prostoti ali ovakvi genijalci mi uvek dignu pritisak.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: iPhone 5

Post od telep »

Sada bi bilo fer da taj tvoj kolega i sam sebe malo izlupa, alavost je cudo.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: iPhone 5

Post od pero0000 »

Verujte mi da mu je više krivo što ga je neko prevario i što i on snosi deo krivice, jer je naseo na "lažnjak", nego da ga je neko izudarao. Da mi je rekao da hoće da ga kupi i da sam ga pogledao, odmah bi mi (kao što sam i napisao u mom prvom postu ove teme) bilo sumnjivo i ovde bih (ko što i jesam), izneo sumnju u autentičnost telefona. No, bilo pa prošlo. Na greškama se uči, neko na tuđim, neko na svojima...

E da, kolega se zahvaljuje svima koji su pomogli u razotkrivanju lažne petice.

ivan3012
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 03. Feb 2013. 13:23
:: tag heuer
:: iphone5

Re: iPhone 5

Post od ivan3012 »

iPhone je dobar telefon,samo nije prilagodjen nasem trzistu.Veoma je lep,i ono sto na njemu radi-radi odlicno..Mislim da je jailbrake za njega vec uradjen...Ali ako neko zaista zeli najbolji telefon i po kvalitetu i po performansama,svajcarski Tag Heuer je zaista bez premca..Ekstravagantan po dizajnu,vrhuski materijali,odziv i funkcije-fantasticni..Kada iPhone nadam se bude uskoro doteran,i greske ispravljene,bice prvi telefon posle njega.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: iPhone 5

Post od Adams »

ivan3012, Ccc, sta ucini trolovanje od coveka..... :) :)
Nokia Lumia 1520

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: iPhone 5

Post od Behemoth »

Prvo paljenje telefona,sad ne znam je li ovo hrvatski ili srpski?
Slika
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5

Post od iLuka »

odlican video - http://www.youtube.com/watch?v=kLoMPW4Vdgg

koji je koji? tokom prvog gledanja ugasite ton i pogodite koji je iphone 5?

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Одг: iPhone 5

Post od Baraba »

Posle ovog klipa ne bih se usudio da kupim iP5 koji nema fiskalni i ko zna kakav dokaz bih jos trazio.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: iPhone 5

Post od Behemoth »

Haha,ako obrises app store sa ovog kineza brikovaces telefon
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: iPhone 5

Post od telep »

Nisam ni poceo da gledam i video sam po ikonicama koji je koji.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: iPhone 5

Post od Ceftriaxone »

На ово би насео неки noob, али свако ко је икад имао неки андроид, и још га рутовао не би смео да се упеца на ово...
ex ivan87

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 5

Post od sugarcoated_ass »

Hehe... vec sam pisao da sam imao prilike da se igram sa Goophone I5. Telefon je odlican. Da su se potrudili da naprave nesto originalno, a ne da kopiraju imali bi sansu lepo da se proguraju. A i spomenuo sam bas da je lik koji ga poseduje prodavao foru da je iP5 u pitanju i nisam mogao da verujem koliko je ljudi naselo. :D

Stefy020397
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 06. Mar 2013. 20:02
:: iPhone

iPhone 5 16 GB

Post od Stefy020397 »

Je l' može neko da preporuči prodavnicu u Srbiji gde mogu da kupim iPhone 5 16 GB sim free, ali da bude neotpakovan i da radi odlično. Video sam na raznim sajtovima (Telekoplus itd.) da imaju iPhone i da se cene kreću između 550-700 €, pa me zanima da li valja kupovati od njih (Telekoplus) ili ne. Hvala unapred.

Odgovori