Apple vs. ostali - Sudski procesi

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od telep »

Evo moje mišlje u vezi svega ovoga: ovako pod

1) samsung je sam sebe nekim svojim postupcima ukopao, tu mislim da je pravio isti oblik konektora, punjač za jedan od tableta, i tako neke trivijalne gluposti na koje niko ne obraća pažnju, ali koje su im kada se sve sabere naškodile

2) apple ma šta neko rekao ovo radi zato što se boji konkurencije, pritom i sami kopirajući elemente drugih operativnih sistema, za mene si lopov ukrao 10 ili 10 0000 000 dinara

3) sami softverski patenti su glupost i da je tako funkcionisalo od prvog dana mi bi i dalje čukali u kalkulator (i to jedan jer bi patentima uništili konkurenciju)

3a) patentirati bounce back animaciju je debilno, i ako neko ima imalo mozga shvatiće zašto
Poslednja izmena od telep u Pon, 03. Sep 2012. 12:17, izmenjeno 1 put ukupno.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od sugarcoated_ass »

E da... i prvi tablet - http://en.wikipedia.org/wiki/GRiDPad :)
Anyway, ja cekam da cujem sta se desava sa tuzbom Motorola - Apple... Zna se zasto je Google kupio motorolu. 8)

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od telep »

psyhound, Trenutno ma koliko god želim da verujem da će ovome doći kraj, sumnjam da će se to desiti. Apple trenutno očigledno ima neku zaleđinu u celom tom sistemu (u USA naravno). Mada bilo je i da je android gotov zbog oracle tužbe pa ih je gugl otreso ko slinac, biće vrela zima...
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od sugarcoated_ass »

telep, ma Google se sad naoruzao patentima, i to cak nekim veoma bitnim koje je drzala Motorola... Dalja desavanja ce biti veoma zanimljiva... :)

Btw, prvi iPhone - http://en.wikipedia.org/wiki/Linksys_iPhone :lol:

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od Behemoth »

Procitah u Blicu da Apple sad krece da tuzi Google.Ali smatram da je Google preveliki zalogaj za njih.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od iKe »

telep napisao:3) sami softverski patenti su glupost i da je tako funkcionisalo od prvog dana mi bi i dalje čukali u kalkulator (i to jedan jer bi patentima uništili konkurenciju) .....
Upravo to, nije mi jasno da oni koji podržavaju Apple ne shvataju da od ovakve odluke niko nema koristi, jer zahvaljujući tome ni Apple nema motiva da pravi značajno bolje uređaje, jer neće imati konkurenciju, koja će ih gurati napred, već će samo neznatno šminkati i poboljšavati svoje uređaje.

Kao što je Android "pozajmio" neke stvari od Apple-a, kao što je Samsung malo više stvari "pozajmio" od Apple-a, tako je i Apple nešto "pozajmio" od Androida. To ne mora da bude loša stvar, već način da se stvara jaka konkurencija i da mi kao korisnici dobijemo moćnije uređaje po nižim cenama.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od sugarcoated_ass »

Sad se stvarno svi redom tuzakaju... http://www.forbes.com/sites/timworstall ... er-itunes/ :lol:

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od m@c|-|oR »

psyhound, ovo sam video negde drugde. Tužba je sasvim na mestu, lik ima kintu da je istera, ... Plašim se da nam miodrage ne ostane bez plate :P

Šalim se, naravno, ali kad sam pročitao osnov za tužbu, mislim da je John Maclaine potpuno u pravu.

Neka ih, imaćemo o čemu da se zezamo ovde i drugde.
8) :D :lol: :oops:
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od VeNoM »

janka_88 napisao:Svijet je bio mnogo mirnije mjesto kad je Symbian vladao. :D :lol:
Tako je!
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od miodrage »

Behemoth, jesam li napisao da je bio prvi TS telefon? Pa nisam toliko malouman pobogu... Rekao sam prvi telefon kojim se u potpunosti upravljalo prstima. Koliko je meni poznato do tog momenta su svi TS telefoni dolazili sa neizbeznim stylusima.
Steve Jobs je tvrdio da je Google sa svojim Androidom pokrao Apple odnosno iOS, i zato im je prakticno objavio rat. Slazem se da nas cekaju zanimljiva sudjenja s obzirom na patente koje drzi Motorola koja je opet u Googlovom vlasnistvu.
ALI, ima jos jedna jako zanimljiva stavka, koja opovrgava onog koji je napisao da bi mi jos cukali u jedan digitron...
Patenti traju samo odredjeno vreme, i ne mogu da budu repatentirani, nakon isteka tog vremena, oni postaju "opste dobro".
Primer ovoga je u farmaceutskoj industriji - ja nadjem novu supstancu, patentiram je, imam exkluzivno pravo proizvodnje tipa 7 godina, nakon toga svi mogu da proizvode.
Inace da nije tako, mi nikad ne bi imali zilion proizvodjaca CD-ova, mobilnih telefona, automobila, televizora i sl. Patent traje neko vreme i gotovo.
Iskreno, mene zabole ko je od koga sta ukrao, mene interesuje samo koliko nesto donosi dobra za mene. A posto ovde mi Jabucari zauzimamo veliku manjinu (ostali se ne usudjuju ni da se jave), a ja imam retku priliku da mogu iznova da podbodem ljude, sta se ljutite? Makar je forum opet zanimljiv, ne kao nekada, ali bolje no da je mrtvilo :D
Steve is master!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od sugarcoated_ass »

miodrage napisao:Behemoth, jesam li napisao da je bio prvi TS telefon? Pa nisam toliko malouman pobogu... Rekao sam prvi telefon kojim se u potpunosti upravljalo prstima. Koliko je meni poznato do tog momenta su svi TS telefoni dolazili sa neizbeznim stylusima.
Ne znam za rezistivne kako je islo, ali prvi kapacitivni je bio LG Prada KE850 - http://www.gsmarena.com/lg_ke850_prada-1828.php - i na njemu se sve radilo prstima. :) Btw, LG je mogao da tuzi Apple zbog oblika telefona jer je Prada izasao ranije, a ima skoro isti oblik kao iPhone! 8)
miodrage napisao:Steve is master!
Da, ali Steve Wozniak! :P E prema tom coveku imam ogroman respect! :)
miodrage napisao:Makar je forum opet zanimljiv, ne kao nekada, ali bolje no da je mrtvilo :D
*high five* ;)

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Одг: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijard

Post od ~Arkan~ »

miodrage napisao:Steve is master!
Da, ali Steve Wozniak! :P E prema tom coveku imam ogroman respect! :)


@Psyhound druze, od tebe se uvek nasmejem :lol:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od sugarcoated_ass »

~Arkan~, sta je tu smesno? :roll: Pa u Wozniakovo vreme se Apple i mogao pohvaliti nekim stvarno revolucionarnim stvarcicama. Kako im je on okrenuo ledja veoma brzo su postali ovo sto su sada... :uhuh:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od miodrage »

psyhound, ja sam samo rekao Steve, namerno nisam precizirao Jobs ili Wozniak, a Woza i ja jako gotivim, jer je covek car i svaka mu je na mestu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od iKe »

miodrage, delimično si u pravu, patent traje određeno vreme, ali duže nego što si ti naveo. Kod nas na primer, taj rok za patent iznosi 20 godina, dok mali patent ima rok zaštite 10 godina. Šta misliš da bi neko čekao toliko dugo da ponudi konkurentski proizvod? Ne ide to tako, vlasnik patenta može da prenese pravo korišćenja trećem licu, besplatno ili sa naknadom. Međutim ovo što ti kažeš za automobile, televizore... Šta misliš kakva bi se kola danas vozila da je Ford patentirao " vozilo sa motorom sa unutrašnjim sagorevanjem, na točkovima kojim se upravlja pomoću upravljača" ili televizor "sa ekranom, pravougaonog oblika oko koga je okvir". Ovo malo banalizujem, ali se suština svodi na to.
Mislim da niko nije patentirao ovako uopštene stvari i same ideje, a ne konkretan proizvod kao Apple.
Što je još gore izgleda da u Americi patenti koji su važni za samo funkcionisanje uređaja, koje na primer ima Motorola, moraju da budu dostupni svima, po unapred utvrđenoj ceni. S druge strane "kozmetički" patenti kakve na primer drži Apple su čisto tržišni i vlasnik njima može da raspolaže po sopstvenom nahođenju.
Tako da kako god okreneš ... Apple je ovo u Americi morao da dobije, ja lično smatram da to nije dobro ni za nas korisnike, ni za razvoj mobilne telefonije, a na kraju ni za sam Apple, no videćemo, vreme je najbolji sudija.
Pozdrav.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi $

Post od gargamel4 »

Mene cela priča više podseća na ono kad neko posegne za drastičnim merama (preteranim za datu situaciju; mada se obe firme dave u parama ali veći je problem publicitet) a kasnije samo preti time i tako osigurava svoj položaj.
Google nikako da reši neke probleme optimizacije a Apple se toliko zatvorio da sad kad bi trebalo da izađe iz toga više ne može jer je sam sebi postavio granice pa kupuje vreme.
Inače se potpuno slažem sa svim što je L.S.I. napisao. Jesu ih kopirali i treba da plate, ali je milijarda baš bezobrazna cifra. Porodica jedne Amerikanke koja je stradala u Gazi je od Izraelskog suda tražila odštetu od 1$ (mada ovi nisu pristali ni na to). Ali je fascinantno da se uvek vode rasprave izmedju Apple lovera i hatera, dok oko Samsunga baš i nema takvih emocija. Možda delom i zbog toga što je: Nokia=Symbian, Apple=iOS, a Android je i Google, i HTC i Samsung, Motorola i još 200 njih. Ali manimo se emocija prema tehnici. Šta ko nudi i za koliko para ;)
A pomenuti car kaže: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/ ... Phone.html
:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Одг: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijard

Post od Baraba »

iTelefon da valja miodrage bi ga kupio svojoj voljenoj supruzi :P

@tema, baš me briga ko je šta patentirao, oni imaju profit i neka razbijaju glavu oko toga a ja ću da koristim šta mi više odgovara.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijardi

Post od miodrage »

Baraba, ja joj nudim vec 3 godine, ali ona ni da cuje za bilo koji TS telefon. Njoj je najbolji telefon na svetu Nokia 6500c (!!!)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Одг: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 milijard

Post od Baraba »

Ajde što Steva svetski marketinški reklamožder jabuka, već što ti nisi uspeo da joj objasniš i predočiš prednosti itelefna :D :P Zna žena šta valja :D

oggich
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Sre, 13. Avg 2008. 19:26
:: Sony Ericsson k750i
Lokacija: Moja Soba

Re: Одг: Apple vs. Samsung - Samsung mora da plati 1.05 mili

Post od oggich »

Baraba napisao:@tema, baš me briga ko je šta patentirao, oni imaju profit i neka razbijaju glavu oko toga a ja ću da koristim šta mi više odgovara.
Potpuno se slazem sa ovime. Procitah danas da je prodato 20 miliona SGS3 do sada. Necu vise da vam dajem samo podatke. Ali ja stojim uz Samsung i to je moj stav i ja necu menjati misljenje

http://www.youmobile.org/blogs/entry/Sa ... -Days-Only
http://www.crazyaboutandroid.com/2012/0 ... -counting/

A ovo je samo za tri meseca prodaje

Pazljivo procitajte Quote i sve tu pise

http://www.galaxys2forums.com/samsung-g ... /#msg23127

Odgovori