iPhone 3G

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Nema veze da li je na ugovor ili ne, ako pitaš da li ga možeš koristiti u Srbiji, odgovor je ne (zasad). ;)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

igord napisao:Ko da 500e za iPhone 3G, treba da poseti nekog strucnog.
hahaha...nicely said :)

btw
darkado u jugi je 500 evra, u usa je mnooogo jeftinije , i unlocked varijanta. Pa svoj sam pazario za $ 500.
Iam co.workera koji oce da pazari 3G iPhone...bas se zapalio, pokusavam da mu doglavim al tvrdoglav ka balvan . Makedonci ... :shock: :oops: :D
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

iphoneforever
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Sre, 26. Dec 2007. 01:58

Post od iphoneforever »

ja video da kosta 920 e u engleskoj u slobodnoj prodaji... to je malo puno... mada brzo ce da opadne cena....

Cola15
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 05. Mar 2007. 23:27
Kontakt:

Post od Cola15 »

Ko kaze da ne moze da se koristi? Za mac ima aplikacija pwnage koja otkljucava i iphone 3g :) Jos samo da se nadje za povoljne pare
Sk8 OR DiE -- iPhone 3G 8GB

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

...pa ne može, pwnage 2.0 radi upgrade fw sa 1.1.4 na novi 2.0 i nema veze sa "otključavanjem" iPhone 3G :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

pa pogresio si u tome sto novi iphone podrzava 3g,ali koliko znam,samo podatke,nema prednju kameru za video pozive.Mislim da je jako glup napredak u odnosu na prvi iphone,koji je takođe bio bezveze sa svim svojim sumanutim ograničenjima.platiš brdo para,pa onda juriš aplikacije da bi mogao telefon da radi nešto što jeftiniji telefoni mogu out of the box.američki idiotizam.

iphoneforever
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 34
Pridružio se: Sre, 26. Dec 2007. 01:58

Post od iphoneforever »

podrzava i telenor i to jos jeftinije a od skora i vip planira da pusti u rad. a telenor po jeftinoj tarifi i ne treba prdplata a sto je najbolje moze i sa mts da komunicira.... ali ovde je to ne bitno jer ovo je 3g internet a ne poziv;-)

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

nykolak, znači na većinu pitanja su ti odgovorili, osim na video snimke. Da po defaultu ne može, a zajedno sa gomilom drugih aplikacija ima i program za snimanje videa da se nađe na netu.

araphel, ne bih se u potpunosti složio s tobom, mada donekle mogu. Ovaj telefon zaista ima jako mnogo ograničenja ali zbog jako dobre podrške zajednice fanova, mnoga od njih su skinuta, jer hardverska platforma to dozvoljava. Poenta Symbiana i ostalih kasnijih sistema je optimizacija ličnih potreba, tj. ne da se ima sve što postoji nego ono što ti terba, ali te dodatne aplikacije plaćaš. iPhone je za sada manje podložan takvom prilagođavanju ali je na dobrom putu uz pomoć pomenutih zaljubljenika/programera. Konkretno meni je od prve do poslednje verzije potpuno idijotski da Symbian nema štopericu i multiple alarm? Zašto? Pa da bismo te aplikacije kupili. E tako je i iPhone mašina za pravljenje dodtnih para kupovinom dodatnog softvera. O iTunesu i sličnim servisim za muziku da i ne pričam.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

gargamel4, sve to stoji što ti kažeš,ali da jedan moderan telefon nema mms i podršku za mp3 kao zvono? Pa ja recimo nikada ne bih kupio u 2008oj godini telefon koji može da mi zvrcka samo polifoniju,osim ako ja ne čačkam nešto dodatno po njemu.To su neke od osnovnih opcija,koje čak i najgrđi novi fonovi po defaultu imaju.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Jeste, ali, surf na 3,5 inch ekrana, wifi, 16gb muzike, itd "by" iphone...
I pitanje, "A sta je to mms..?"
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Vlada Zem, jeste,sve je to ok...ali ja bih mnogo više voleo da mi telefon svira koju god ja pesmicu hoću,pravi uz kutije.Pa pobogu,nije Iphone jedini fon koji ima wifi i ogroman ekran!Dobro,sad i ja možda previše idem u drugu stranu jer mi koncept tog telefona ide na ganglije,ali ja bih radije teglio ciglu od e90 za te pare,i lepo imao i wifi i ekrančinu,i tastaturu za kuckanje,i daleko bolju kameru nego Iphone(sa video zapisom),i lepo mi od starta svira sve što smislim,a ima i mms,a i bluetooth radi kako god zamisliš da treba da radi......još uvek ne vidite prednosti?

:D :wink:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ma bre ok je sve to što ti kažeš, činjenica je da su mogli da stave sve ono što nisu, čime su napravili pomenuto američno sr..nje, ali kome se sviđa koncept korišćenja ovakvog telefona čisto da zna da se većina tih ograničenja može relativno lako zaobići i nadomestiti, odnosno da uz pravi software ima punu funkcionalnost :)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

NiKoOoLaAa
Banned
Postovi: 54
Pridružio se: Sub, 05. Jul 2008. 00:25

Post od NiKoOoLaAa »

owako,ljudi,2.0 je otkljucano,ali se jos ceka da se 3g otkljuca.... :? kako to?na gsmareni sam procitao...e da,lik mi nudi now 16gb 3g za 1000e!!!!!!!otkljucan radi na nasim mrezama :lol: aha kako da ne on garantuje da radi,ali za iShit nikad ne bi dao ni 250e.... :)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Treba otvoriti novu temu, "Pljuni i ti iPhone", biće vrlo posećena... :P

NiKoOoLaAa, za sada je samo moguće ubaciti 2.0 fw na stari iPhone (i preko Mac i Win), poželjno zbog novih app&games koje dobri&sposobni ljudi "leče" sad samo tako (apple store, fuck off :) ).

araphel, ja ga kontam kao "funphone", a i ovaj onlytouch koncept mi se sviđa, ako mi potrebe porastu juriću neki HTC (koji opet ne za sad baca ekran preko 3"). Btw, moguće je staviti bilo koji ringtone, preko PC Suite (The Apple Inc. iPhone uses MPEG-4 audio for its ringtones but uses the .m4r extension rather than the .m4a extension.) :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Za sve one koji obozavaju ovaj tel i koji ga dizu na pijedestal, uzivajte :D
http://www.index.hr/vijesti/clanak/prob ... 96803.aspx
Nokia E71... Elegant, but deadly

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Vlada Zem, čoveče....i od retkog i malo korišćenog formata su našli još ređi! :D

Mislim,uz sve mane i prednosti,probao bih ja ovaj telefon,i verovatno bih se lepo igrao sa njim,ali za neke normalne pare.Ne vidim razlog da ovakav telefon košta više od 200 evra,mislim na običan,ne 3g.Pogotovo sad kada je tu 3g varijanta,i gomila drugih koji mu prave konkurenciju.

Edit:sad videh ovaj link :blinky: Čekaj,oni su metal zamenili plastikom u novom modelu?Auuuuu bre,pa stvarno su debili,ne mogu da verujem da se ovakve stvari dešavaju na proizvodu jedne vrhunske firme :shock: Počinjem da kontam da je ipak bolji i sigurniji ovaj stariji model. Što mrzim kad firme počnu da fušare u želji za profitom. :disgust:

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

araphel, a tek .m4r :lol: Apple...

Ma koliko nekom bio smešan, iPhone stvarno nema ozbiljnu konkurenciju u nekim možda nekom bezveznim stvarčicama, zato i ne košta 200e.
Plastična maska pozadi je valjda ubačena zbog razmeštaja (prijema) novih antenica (3G,GPS).
Ako sam sve dobro shvatio, najbolje je uzeti stari iPhone, odraditi upgrade na 2.0 (zbog igrica i app, koje su stvarno bruka, po komentarima i snimcima sa Youtube), procesor je valjda ostao isti...
:wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

E posto vidim da je ovaj foncic postao bas popularan, da mu revoluciju ne spore ni najzagrizeniji korisnici smrart aparata, mene je zainteresovalo sljedece.

Kakva je mogucnost, izmjene baterije na ovom telefoncetu, jer znam, da nema poklopac, koji se skida od strane korisnika, pa sam se zapitao, kako ce se razrijesiti ova situacija, kada iphonovi kupljeni prije godinu dana, pocnu da pokazuju slabost trajanja baterije.

Ne znam, da li se paralela moze povuci i sa ipod-om, jer i kod njega je slican koncept baterije, tj. bez izmjene od strane korisnika.
Mada ja jos nisam cuo da je nekom baterija na ipodu otisla, mada i frekvencija upotrebe fona i plejera nije ista.

Znaci, da rezimiram, sta i kako sa baterijom, kada oslabi ili naprosto spusti kasiku.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

kefalo, dobro pitanje. Nije predviđeno da to korisnici rade, čak i novi iBook-ovi nemaju izmenjivu bateriju, što lepo izgleda i kompaktnije je, ali je jako loše rešenje. Čini mi se da pokušavaju da prave uređaje za jednokratnu upotrebu. I činjenica je da čak i ja nisam ni jedan telefon u poslenjih nekoliko godine dovoljno dugo zadržao da bih morao da menjam bateriju, ali bi bilo lepo da može.

U svakom slučaju znam jedan servis (a sasvim sigurno je da uopšte nije jedini) koji ga je bez problema otvarao, a onda ni zamena baterije nije nikakav problem. Veći je problem poručiti rezervnu, mada bi trebalo da i to ima.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

gargamel4,
jeste ,ali ako je jednokratna upotreba fakat, koliko para ti mozes da dobijes nakon godinu dana koristenja aparata kojeg si recimo platio 350 evra.
Cak i ako se uspije prodati, to ce biti samo pocetni talas, koji ce stati, jer ce se prica o boljci, tj. nasamarenim kupcima polovnjaka prosiriti.
Sto se tice izmjene, cak i uz mogucnost da se to odradi, predvidjam da ce biti bar na kub skuplje nego sto bi bilo sa regularnim modelom.
Zbog tih razloga, je vani , ta cijena, dok kod nas luksuzni modeli, caki i uz pretplatu kostaju, koliko kod uvoznika, mozda malo manje, ali to je ipak mizerna razlika, jer ipak je ugovor od 2 godine, ugovor od 2 godine, a to ne istice tek tako.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Odgovori