iPhone 3GS

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 3GS

Post od iLuka »

Ja mislim da ne. Imas povoljno i 4 sada, malo koriscen za do 250e... 3gs je bas pregazen :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 3GS

Post od miodrage »

iPhone4 polovan SIMFree moze da se nadje za 200€ u savrsenom stanju, 250 je previse. 4S ima za oko 300.
3Gs se ne isplati uopste.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Jacbri
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 30
Pridružio se: Pet, 28. Dec 2012. 00:25
:: Blackberry Passport
:: Nokia E52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 3GS

Post od Jacbri »

Uzeo sam polovan 3GS u nekoj zameni pa me zanima par stvari. Naime, telefon mi zvoni, radi spikerfon i zvoni mi alarma, ali mi ne rade tonovi dok idem kroz menije i dok kucam poruke. Ne radi mi ni ton za poruke, mejlove i sl. Ne radi mi ni vibracija. Da li se neko mozda susreo sa ovim problemom. Ne znam da li je problem u hardveru ili je mozda softveska zavrzlama.

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Re: iPhone 3GS

Post od xerosoft »

Imam 3gs polovan koji je jailbreakovan i na 6.1 softveru ja sam voleo da ga update na 6.1.3 i da ne bude jailbreak ako je to ikako moguce jer ima raznih stvari na njemu sta da radim i kako??? Hvala unapred
Iphone 4s white clear install

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 3GS

Post od Miškoni »

Jacbri, ako telefon zvoni i čuje se alarm, a ostali zvukovi ne rade, onda je sigurno samo softverski problem. Najbolje bi bilo da odradiš kompletan "restore" sistema, ali pre toga treba utvrditi kad je proizveden telefon (serijski broj), odnosno da li je novi ili stari bootrom, da li je sim free ili je otključan, koji je Modem Firmware, koja je trenutna verzija iOS-a i da li je rađen jailbreak ranije i ako jeste, šta je sačuvano od SHSH sertifikata. Sve ovo stoji u Settings/General/About, a jailbreak je urađen ako postoji Cydia, pa u okviru nje može da se vidi šta je sve sačuvano. Možeš usput da odradiš "Reset all settings" u Settings/General/Reset, možda pomogne. Nikako nemoj da radiš "Erase All"!

xerosoft, najprostije je da odradiš sinhronizaciju preko iTunes-a i posle pustiš update na 6.1.3, zatim će ti sve podatke ponovo vratiti na telefon.

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Re: iPhone 3GS

Post od xerosoft »

Miškoni, kasno sam video post predhotni naime pitao proslog vlasnika da li je simfree i da li mogu da ga resetujem da bih pobrisao sve kaze odradi slobodno,ja upalim reset svega onaj glavni da vrati telefon na fabricko stanje on se vrteo malo vremena i posle kad se upalio samo stoji znak itunes nema sanse kao da je softver izbrisan se ponasa.kad ga spojim s komp prepoznaje ga i trazi itunes da se uradi restore ali nece puca i izbacuje error s nekim brojem greske???? pomoc :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Iphone 4s white clear install

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 3GS

Post od iLuka »

ukucaj taj broj u google i vidi sta kazu za taj error :( ja nisam imao problema uvek sam kupovao sim free :(

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Re: iPhone 3GS

Post od xerosoft »

luca, ma evo pokusavam da uradim restore preko ovog programa redsnowa gde ima i jailbrake i sve pa sad nesto uploaduje neke iBEC fajlove valjda ima jos nesto kolikosam upucen dali update vrsi basebanda pojma nemam jer ni u servisu niko nista nije mogao da uradi ostalo je da sam kod kuce pokusavam sve moguce opcije daj te sta znate pokusat cu :smutny: :smutny: :smutny:
Iphone 4s white clear install

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 3GS

Post od Miškoni »

xerosoft, da li ti je telefon uopšte sim free? Ja zaključih da jeste čim si rekao da ti ne treba jailbreak...

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Re: iPhone 3GS

Post od xerosoft »

Meni ne treba jailbreak uopste ja volim cist telefon bez tweakova a sad je vec beznadezno on je bio jailbreakovan da ne pisem opet pise u prethodnom postu.pomoc ako ikako moze
Iphone 4s white clear install

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 3GS

Post od iLuka »

da ja ne citam sve starije, ako hoces bez JB cist - stavi ga na kabal i preko itunes uradi restore na kompu...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 3GS

Post od Miškoni »

xerosoft, i opet nisi naveo da li je sim free ili ne, vrlo važan podatak. Jer ako nije sim free i digneš ga na 6.1.3, nećeš moći da ga otključaš. U slučaju da nije sim free i pošto je zaglavio u restore modu, morao bi da ga vratiš na neku 5.x verziju iOS-a ako nemaš lokalno sačuvane SHSH sertifikate, što naravno malo ko sačuva u trenutku kada Apple daje sertifikate za aktuelnu verziju. Svi su se oslanjali na Cydia-u i ostali bez sertifikata za 6.x. Takođe bi morao da pakuješ firmver koji neće dirati baseband. Ako je ovo slučaj, onda je procedura blagi smor.

Ako si apsolutno siguran da je telefon fabrički otključan za sve mreže, ubaci ga u DFU mod i trebalo bi da prođe dizanje na 6.1.3.

U DFU mod ulaziš na sledeći način:
- spoji kabl na telefon
- dok je uključen telefon (bilo da stoji jabučica ili je u restore modu), stisni Power i Home dugmiće i drži ih 8 sekundi, zatim pusti Power dugme i nastavi da držiš samo Home dugme
- ekran treba da bude crn a kompjuter treba da prijavi Apple uređaj u DFU modu
- pokreni iTunes i probaj da uradiš restore

Izlazak iz DFU moda se radi držanjem Power i Home dugmeta nekih 14-15 sekundi, dok se ne pojavi jabučica, i tek onda puštaš oba dugmeta.

Koja ti tačno greška izlazi?

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Re: iPhone 3GS

Post od xerosoft »

Miškoni, raspitao sam se kod predhodnog vlasnika bio je na 6.1 jailbreak i otkljucan putem ultrasnowa,znam za dfu mod i sve to mi je poznato vec sam vlasnik 4s hvala u svakom slucaju ada nema sacuvano nista na kompu.tel nece da izadje iz recovery moda pokusao sam i sa tinyumbrella samo se reset i vrati opet u recovery mod ja mislim da sam sve pobrisao kad sam uradio to sto sam uradio brisao ka sto sam vec naveo u predhodnim postovima nije bitno koji rom ce bit na njemu samo da ga podignem da radi i da ga vratim predhodnom vlasniku.Hvala vam unapred na ukazanoj pomoci
Iphone 4s white clear install

slavisaj
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 676
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:58
:: Huawei Mate 10 Pro
Lokacija: Subotica

Re: iPhone 3GS

Post od slavisaj »

Ako je bio otkljucan putem ultrasnowa onda nije sim free, . Drzim ti fige da sve proradi, a vlasniku ga lupi o glavu kad ti vrati pare

mardam
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 18. Sep 2013. 10:36
:: nokia
:: samsung

Re: iPhone 3GS

Post od mardam »

Kada je telefon brikovan, da li postoji ikakva sansa da proradi? U pitanju je 3gs, drugar pokusava vec mesec dana da ga osposobi ali jos uvek nista.

Hvala na odgovoru.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 3GS

Post od miodrage »

mardam, dok god nije hardverski kvar, sve moze da se sredi. Ukoliko je nesto od hardvera otislo, tu sam ne mozes nista da uradis.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 3GS

Post od Miškoni »

xerosoft, imam jedan 3GS koji mi služi za navigaciju i muziku u kolima, sim free je i ima noviji bootrom. Nema sačuvane sertifikate za 6.x, odnosno ima ih ali su neispravni. Jedva sam ga mrdno sa 5.0.1 na 5.1.1, a o 6.1.2 nema ni govora, bar za sada. Sve sam uradio pomoću iFaith.

Dakle, skini iFaith v1.5.9
http://ih8sn0w.com/

Pomoću njega možeš da proveriš ("show available SHSH" opcija) šta od SHSH sertifikata postoji na Cydia serveru i koji su validni. Verovatno postoji bar jedan za neku 5.x verziju. Sačuvaj sve validne na kompu.
Skini verziju firmvera za koju postoji validan SHSH i pomoću iFaith-a ubaci taj SHSH blob u firmver fajl.
Ubaci telefon u "pwned DFU" mod pomoću iFaith-a.
Spoji telefon na komp (ako već nije) i u iTunes-u odradi shift+restore, izaberi fajl koji je napravio iFaith.
Ako sve prođe kako treba, skini Absinthe i odradi jailbreak, posle toga Ultrasn0w za otključavanje i to je to.

Ako je slučajno ubačen iPad baseband 6.15.00, trebalo bi da može da se spusti pomoću redsn0w-a na 05.12.01 ili 05.13.04. Radio sam to na 3G modelu ali nisam na 3GS-u. Može da se desi da ne može, sem ako nije stari bootrom.

Ili, upravo videh, šuška se da će možda biti pušten jailbreak za 6.1.3/6.1.4, tako da... ;)
Uostalom, evo šta kažu:
http://www.iclarified.com/33886/ih8sn0w ... g-to-ios-7

mardam, gore napisano može da se iskoristi i u tvom slučaju, osim ako je u pitanju poslednja 3GS generacija i pokušano je stavljanje iPad baseband-a. U tom slučaju je najverovatnije crkao baseband čip jer se razlikuje od prethodno korišćenih.

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Re: iPhone 3GS

Post od xerosoft »

Miškoni, sve uspesno odradio do postupka odradjivanja restore preko itunes krene do nekle da radi restore i izbaci gresku 14 :cry: :cry: :cry: :cry:
Iphone 4s white clear install

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 3GS

Post od Miškoni »

xerosoft, e tu grešku još nisam dobio, ovih ostalih sam se najeo bogato. :roll:

Evo šta kaže Apple:
Error 13, 14, 35 and 50 (or -50)
These errors are typically resolved by performing one or more of the steps listed below:

Perform USB isolation troubleshooting, including trying a different USB port directly on the computer. See the advanced steps below for USB troubleshooting.
Put a USB 2.0 hub between the device and the computer.
Try a different USB 30-pin dock-connector cable.
Eliminate third-party security software conflicts.
There may be third-party software installed that modifies your default packet size in Windows by inserting one or more TcpWindowSize entries into your registry. Your default packet size being set incorrectly can cause this error. Contact the manufacturer of the software that installed the packet-size modification for assistance. Or, follow this article by Microsoft: How to reset Internet Protocol (TCP/IP) to reset the packet size back to the default for Windows.
Connect your computer directly to your Internet source, bypassing any routers, hubs, or switches. You may need to restart your computer and modem to get online.
Try to restore from another known-good computer and network.
Za početak, restartuj komp i promeni USB port. Zaobiđi one napred, koristi portove pozadi, i promeni kabl ako imaš drugi.

Koju verziju pokušavaš da ubaciš, šta je validno od sertifikata?

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

iPhone 3GS

Post od xerosoft »

Validan je 6.1 bas onaj koji je i pre bio ja ti kazem sve je super to odradio al kad je doslo do dela gde treba odradit itunes puce na pola. A koristim laptop marke asus novije generacije sa dva usb porta 2.0 i jedan 3.0 sto znaci da nije do toga i usb je original koji mi je dosao uz 4s tamo u austriji mada imam jos jedan kabal isto od ovog telefona probat cu opet da nije do toga. I da baseband je bio onaj 05.13.04ja mislim da tako ide
Iphone 4s white clear install

Odgovori