iPhone, za i protiv

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori

iPhone, za ili protiv

za
48
55%
protiv
40
45%
 
Ukupno glasova: 88

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Ma svi korisnici iPhone OSa su mentalno zaostali, bolje bi vam bilo da krijete vase iPhone OS uredjaje jer je sramota posedovati takav uredjaj u Srbiji! :chytry:
Predjite na 5800 i na ekser i cekic ;)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

MilančeBGD, da ti kazem da je ovo tipicno ponasanje iPhone usera na vecini foruma kada ostanu bez argumenata verovatno bi mislio i tada da te vredjam ali mi to nije namera.
To je stvarno tako sa par casnih izuzetaka.
Samo sam argumentovano pokazao koliko lazi su spremni da progutaju Apple user lovers i da pri tom ne trepnu tj ne pokusaju da misle svojom glavom vec recituju drugi dnevnik RTSteve.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Nisam iPhone user, tako da si se zeznuo ;) Morao sam da se spustim na tvoj nivo jer takav je nivo tvojih postova na ovoj temi, plus ubacujes neke termine koje ne znas ni sta znace...

Mnogo me cudi sto se ne javljaju drugi clanove vec samo ti, sa nekim potpuno glupavim tekstovima i pricama... Upao si odjednom na iPhone teme i krenuo sa pljuvanjem, mislis da znas sve o iPhone-u, a ustvari si procitao neke gluposti koje pisu drugi koji isto kao i ti nikad nisu ni probali iPhone.

Samo ti uzivaj u propalom symbianu, a iPhone usere malo zaobidji, neces ti nikog naterati da predje na propali i jadni symbian tvojim jadnim komentarima. Symbian telefoni su mnoooogo gori od iPhonea, samo nema ko da ide po forumu da pljuje.

Uhvatio si se za flash kao da 95% web-a koristi dotican, posto se bavim web-om moram da te obavestim da nije sve u flashu ;) Do tada mozes samo da razmisljas o revoluciji koju je doneo Mac OS X, iPhone OS, iPad, Macintosh... Nazalost to nije uradio M$ tako da mi je jasno zasto ti je zao...
Poslednja izmena od MilančeBGD u Ned, 02. Maj 2010. 18:35, izmenjeno 1 put ukupno.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

MilančeBGD, znas kako kazu : "Napad je najbolja odbrana". :wink:
gameforce, stvarno vise covece...
Ako ti se ne svidja iPhone, zaobidji ga kao sto ti je MilančeBGD i rekao! :o
Ja ne znam sta to apple-ovi korisnici moraju da progutaju? :?
Kakvo lupetanje... :dry:
Nokia 6220 Classic

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Godzilla, pa to mi nije jasno, zasto on napada bilo koga?? Napada nekog ko je kupio iPhone OS uredjaj, pa taj ko je uzeo sam je razmislio o kupovini i doneo odluku da kupi (ako uredjaj i dalje koristi verovatno je i sam shvatio da ima nekoliko mana koje nisu toliko znacajne, da jesu verovatno bi promenio uredjaj).
Zasto on sad uopste navodi nekakve mane (koje uglavnom pronalazi po internetu) i misli da ce nekog iPhone OS korisnika uveriti da je kupio pogresan uredjaj.
Pa valjda svako ima um, pa da donese odluku da li mu nesto odgovara ili ne...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

MilančeBGD, "jadnim komentarima" " glupavim tekstovima i pricama"?
Zanimljivo!
Jesi se bar potrudio da tako "jadne" ocas posla opovrgnes?
Uopste mi nije jasno sto se ti toliko javljas kada moj post o lazima PR-a Apple i o njegovoj "izjavi"
GDE SI SE TI PRONASAO PA ME VREDJAS?
Godzilla, odavno sam prestao da ti se obracam pa bih te zamolio da se shodno tome i ti ponasas.Preskoci moje postove u skladu sa sopstvenim savetom.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

MilančeBGD napisao:Uhvatio si se za flash kao da 95% web-a koristi dotican, posto se bavim web-om moram da te obavestim da nije sve u flashu
Proklet nek je onaj koji izmisli flash,ako ista mrzim na webu to je doticni,a norocito "dizajnere" sa malim d koji nabudze sajt istim pa ti prosto pripadne muka na sam pogled.
Cist HTML + CSS * malo Photoshopa / talenat = savrsenstvo (ako takvo postoji).
Inace sam zagovornik minimalizma.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

gameforce, kao sto ti preskaces postove Godzilla, tako i ja preskacem tvoje ;) Nisam ni citao sta si pisao jer sam rekao da ovu temu ne pratim, samo sam upao na temu da kazem svoje misljenje da je iPhone OS za mentalno zaostale i da svi nabave 5800 sa cekicem i ekserom, to je buducnost!

Naravno da sam pokusao da opovrgnem, ali ti izgleda ne shvatas (a spustio sam se koliko god sam mogao i pojednostavio svoje odgovore da bi bili razumljivi) ;)
Uhvatio si se tu za flash, a ne znas nista o HTML5, koliko se secam ti radis u avio industriji?? Zasto se onda hvatas za flash i html??
Kad se vec hvatas (a znas da ne znas nista o tome) bolje pogledaj neke testove (to je najmanje sto mozes da uradis kad se vec ne bavis web-om) flash vs html5 pa tek onda napisi nesto o flashu ;)

Isto tako, zasto se hvatas iPhone-a kad ne posedujes dotican?? Prepricavas nekakve price koje kruze, pljujes iPhone OS, pljujes korisnike, vredjas korisnike...
Wicker Man napisao:Proklet nek je onaj koji izmisli flash,ako ista mrzim na webu to je doticni,a norocito "dizajnere" sa malim d koji nabudze sajt istim pa ti prosto pripadne muka na sam pogled.
Cist HTML + CSS * malo Photoshopa / talenat = savrsenstvo (ako takvo postoji).
Inace sam zagovornik minimalizma.
Bas tako ;) Samo necu uopste da se upustam u te vode i da pricam sada o html-u i flashu jer je ovo forum o mobilnim telefonima, a ne o webu ;)

Inace, i ja sam veliki "fan" minimalizma, sto u zivotu, sto u arhitekturi, fotografiji, i naravno webu :) Drago mi je da jos ima takvih osoba :)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

MilančeBGD, "Uhvatio si se tu za flash, a ne znas nista o HTML5" i "flash vs html5"
Vidi se da ne citas postove kao sto i sam kazes nego pljujes sve koji nesto kazu protiv iP ili Apple.
Nigde nisam rekao da je los vec da je jos u povoju i da mu treba dosta da nadje put do svog trzista.
Ali nemam kome da pricam.
Ne moram da pojedem otrovnu pecurku da bi saznao da je otrovna, zar ne?
Tako ne moram da kupim proizvod Apple da bi saznao da mi je izbor suzen i da je vlasnik svega Apple?
Ili da ne smem (pod pretnjom brisanja sa mog sopstvenog telefona) da koristim ono sto cika Steve nije odobrio.
Zaista mislis da su kvaliteti iP toliko ispred moje slobode izbora i slobode razmisljanja?
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

MilančeBGD, e mani ga se, mislis da ce on nekada da shvati ??? :uhuh:
Koliko je nedokazan, pa to nije normalno... :|

gameforce, shvati jednom za svagda!!! iPhone koristi onaj ko je njime i zadovoljan! To sto si ti hater ili ne znam vec sta... ne smaraj!
Sta tebi smeta kod iPhone-a ??!
A i stvarno, jedino ti nesto truckas protiv iPhone-a uglavnom!
Gde su ostali korisnici? Da li ti to nesto govori? :wink: Razmisli! :wink:
Nokia 6220 Classic

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

gameforce, html treba da nadje put do trzista?? smesno... Da je tako kao sto pricas, onda bi 99% sajtova bilo u flashu.
Pa telefon nije pecurka pa da se jede, ali ne mozes da donosis misljenje i zakljucak na osnovu necega sto si posedovao 5min. i na osnovu misljenja nekih koji su isto tako imali uredjaj 5min.

Nigde ja nisam rekao da je kvalitet iPhone (vidim da pises iP, a i pre nisi smeo da napises iPhone, pretpostavljam da je to zbog toga sto imas misljenje da iPhone OS korisnici su maloumni, pa da slucajno ako napises ili izgovoris iPhone da ces i ti da upadnes u tu sortu... ) ispred tvoje slobode razmisljanja i izbora, ti da si ostavio ovde svoje utiske o telefonu to bi bilo to, ali ti ovo sto radis dalje jeste pljuvanje, i omalozavanje korisnika i clanova ovog foruma, kao i uveravanje korisnika i clanova ovog foruma da su oni pogresili, da su upali u ruke malog Stiva koji upravlja svima nama...

Godzilla, ne znam uopste i zasto sam dosao na temu...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

MilančeBGD, da HTML5 treba da nadje put do trzista jer nije ni zavrsen:
"It is estimated by the editor that HTML5 will reach the W3C Candidate Recommendation stage during 2012. That doesn’t mean you can’t start using it yet, though. Different parts of the specification are at different maturity levels. Some sections are already relatively stable and there are implementations that are already quite close to completion, and those features can be used today (e.g. < canvas >). But other sections are still being actively worked on and changed regularly, or not even written yet....Still lacking are any tools for syncing audio and video, interactive vector graphics, and any kind of development environment. HTML5 canvas also has no performance optimization. A recent study showed that unless you’re using Safari on the Mac, Flash performance beats HTML5 every time."
Druga je stvar sto ce on mozda biti bolji od Flash-a i na telefonima kada stane potpuno na noge.
Za sada nije..
U ostalom sto dok on ne izadje da mi neko drugi odlucuje da li cu ili necu koristiti nesto sto smatram da je potrebno?
"Hocu sve i hocu to odmah!"
I Google smatra da je HTML5 bolji od Flash-a pa ipak su ga na zahtev svojih korisnika ubacili u svoj tel.
To je open, to je potez za pohvalu.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

gameforce, tako vec moze ;) Razmume sta ti hoces da kazes, ali ti sve vreme pricas o tom flashu kao da je najvaznija stavka svakog OS...

Ja nigde nisam rekao da je Apple napravio odlican potez sa html5, gledam sa takve strane da Apple gura html5 tj. Apple uvek gleda buducnost (mora, jer svaki uredjaj izbacuje svake godine, nece da ubaci nesto zastareu jer tako nesto imaju svi... to sto je preskocio MMS na prvom iPhone to je za mene bio veliki +, jer sam samo 5 puta u zivotu koristio MMS, i to poslednji put pre 4 godine... Sad sto ima dokonih ljudi kao sto si ti i sto su krenuli sa pljuvanjem kako iPhone nemam MMS, a ima ga telefon star 7 godina to je vec druga prica. Samo se traze nekakvi glupavi izgovori i mane da bi se iPhone, kao i njegovi korisnici omalozavali, ali opet Apple je ubacio taj MMS...) i nema potrebe da ubacuje flash zbog 10-20% sajtova koji su u flashu, kao sto sam rekao, samo mi je jednom zatrebao flash za jedan sajt...
Da je Apple toliko strog i da on odlucuje o tome sta ce ko imati u telefonu (videh u prethodnom postu da Apple brise nesto sto oni sami nisu odobrili, ne znam odakle ti ova glupost?? Imam preko 20 aplikacija koje su sa Cydia i njih Apple nije odobrio, neke su cak i izbacene sa AppStore... pa opet sve su tu, Apple ih nije izbrisao) onda bi zabranio i taj famozni flash na Mac OS X, a gle cuda ja koristim Mac OS X i dalje mi flash radi u Safariju...

Spominjes Google, verovatno si mislio na android? :) Jel sam ja negde rekao da je android los?? Cak sam rekao da ce android prestici iPhone OS (to se i desilo pre neki dan), a sad mi nadji nekog zakletog (kako ti kazes) iPhone i Apple korisnika kojim upravlja cika Stiv, jel bi on rekao tako nesto??

Ali opet, zasto se hvatati za tako male i nevazne stvari?? Kao kad bih se ja uhvatio za stopricu na symbianu?? Hajde, odgovori sad na to, zasto symbian godinama izbegava da ubaci jednu najjednostavniju stvar?? Nego se moraju juriti razni krekovani programi koji sadrze stopericu?

Mani se corava posla i raznih gluposti koje pisu na internetu, uzmi iPhone OS uredjaj (makar to bio i iPod touch) pa ga koristi mesec dana, promenices misljenje (iako znam da ne bi smeo da priznas) ;)

Veruj mi, znam jedan slucaj koji se kleo u symbian i WM, sminkao svoj WM da izgleda kao iPhone i pricao kako je mnoogo bolji od iPhone OS, kako WM ima bolji ekran, kako ima vise aplikacija, kako nikad ne bi uzeo iPhone jer je to za budale, i evo pre neki mesec je uzeo iPhone i ne vidim da se zali na nesto, osim za neke malecne sitnice. Verovatno je shvatio da je imao vise mana na svom WM (bez naravno kuvanog roma) nego na ovom iPhone-u.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

MilančeBGD, ja tebe ne ubedjujem da batalis iPhone ili bilo koji Apple uredjaj nego KOMENTARISEM OCIGLEDNE LAZI PR-a Apple koje je ovde postavio Miskoni. Sto se svi vi trudite da meni podmetnete nesto sto meni ne odgovara ni po kom osnovu?
Prvo procitaj post koji sam napisao kao komentar na izjavu cika Steve pa da pricamo dalje.
A doticnu klauzolu sam nasao na 100tinak mesta pa i neces verovati na:
http://www.macnewsworld.com/story/Jobs- ... 69888.html
To sto ti ne znas za nju to ne znaci da ne postoji.
Mozda te nije interesovalo ii nisi zeleo da vidis takve stvari.
Veruj da sam posle ovog Miskonijevog posta nasao stotine foruma i clanaka gde se toliko pljuje ova njegova izjava da pocinjem da uvidjam da je toliko preterao u ubedjivanju svih kako su oni dobri momci a svi ostali losi da ce ih to kostati verovatno prilicno.
To je mozda jedina greska cika Steve do sada u njegovom nesumnjivo dobro isplaniranom marketingu.

EDIT:
Pogledaj ovu statistiku, verovatno ce te kao programera to zanimati
http://lh4.ggpht.com/_GlFxNI53m0o/S8oYy ... 0chart.PNG
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

gameforce, nisam video da si ti ili Miskoni postavio, procitao sam to odmah na sajtu Apple-a i nemam sta da dodam, uglavnom se slazem sa njegovim izjavama ;)

A ti sto pljuju, pa to su uglavnom fanovi M$, da ne krenem sa pljuvanjem doticnog brenda za koji mislim da je mnoooogo gori od Apple... Bolje da se ne uhvatim WM, M$ ili Windows-a, kao i cika Balmera i cika Bila...
Evo ti tvog cika Balmera (jer iz tvojih postova vidim da si veliki fan M$), da vidimo sta on ima da nam pametno kaze: http://www.youtube.com/watch?v=8zEQhhaJsU4

:lol: :lol: :lol:

Ja nisam niciji fan ;) koristim i Mac OS X, i Windows, i Linux... Najcesce koristim Mac OS X koji mi najvise odgovara, mogu biti fan ali dzabe mi je kad Mac OS X drzi veoma malu kolicinu trzista tako da smo opet mi Apple fanovi ugrozeni ;)


edit: sto se tice statistike, ne znam na sta se odnosi, verovatno na flash sadrzaj na svakoj web stranici?? Jel tu spadaju one male dosadne, glupave, ruzne reklame koje blokira ko god moze, osim onih koji jos uvek ne znaju za bilo koji drugi browser osim IE??
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

MilančeBGD, to je statistika za podrsku.
Kako god bilo (makar i kao pop-up) skoro svaki sajt ima podrsku za Flash.
Verovatno u onih 3% spadaju programeri koji ne zele iz bilo kog razloga da ga koriste.
3% je dovoljno da se tvrdi da Flash nije potreban???
Svih 96,xxx su glupavi?
Ili marketinski svesni rasprostranjenosti?
Nije moj M$ kam srece da jeste (bio bih bogat) i ne ja ga ne volim ni malo ali ga koristim kao nuzno zlo jer svi programi koje koristim na poslu i za posao su pisani za njega a ne neki drugi OS.
Ja licno volim Linux ali kao sto rekoh, znam sta je realnost i to osecam po dzepu ako ga ne koristim.
Isti je slucaj i sa symbianom ako je to sledece poturanje. Koristim ga jer mi je neophodan za neke programe koji ne postoje ni za Android (koji obozavam) ni za iPhone ni za WM ni... ima li jos nesto?
Ali da se vratimo na temu.
Budi realan pa sam reci da li nema kontradiktornosti u doticnoj izjavi oko otvorenih sistema i lazi da je iP OS "otvoren"
Naravno to potkrepi sa nekom cinjenicom pls a ne napamet kao što si komentarisao moje postove a da ih nisi uošte ni pročitao.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Што мрзим овакве ствари али...

Godzilla, Прочитај своје постове још једном па пробај да видиш шта си написао, можда ти и видиш нешто али ја не видим ништа.

MilančeBGD,
Isto tako, zasto se hvatas iPhone-a kad ne posedujes dotican??
Nisam iPhone user, tako da si se zeznuo...
Скачеш самом себи у уста.
...Nisam ni citao sta si pisao...
А како онда себи дајеш право да вређаш некога и омаловажаваш његове постове? Да ли то што је неко написао нешто против "загрижене јабуке" даје теби довољно права да блатиш дотичног и његове постове?

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

LittlePrince, a on ne vredja i ne omalovazava nas ovde na forumu?? Usudio se da vredja i administratora...

Kad on kao moderator ima pravo da vredja, imam i ja sva prava da se obratim njemu, pa cak i ako to zvucu pomalo omalovazavajuce... Ne znam zasto se ti mesas?? Ko je tebe spomenuo? Ili si samo tu da se uvuces u b*%u moderatoru??

Samo nam je falio i moderator koji ide po temam i spamuje, + vredja clanove foruma, jos jedan pokazatelj da je forum otisao u propast, iako se to desilo jos pre nekoliko godina odlaskom mnogo dobrih clanova, a i oni koji su postavljeni za moderatore nisu vise aktivni...


gameforce, pa da nije te podrske za flash, i onih malih glupavih, ruznih "slicica" nijedan sajt ne bi postojao, ali hvala onome ko izmisli adblock...
Necu da odgovaram uopste na tvoje prozivke za koje i dalje mislim da su jadne i glupave (pri tome ostajem), kao sto ti ne odgovaras na moje konstatacije u vezi symbiana koji dizes u nebo.

Ne razumem od samog pocetka, tj. od teme iPhone OS 4 i iPhone 4G ti si odjednom uskocio i krenuo sa pljuvanjem Apple, omalovazavanjem clanova i korisnika Apple-a, a sto je najgore nikad nisi ni imao bilo kakav Apple uredjaj (sam si priznao)...
Ako te nesto nervira (vidim da te mnogo nervira narod Amerike, kao i cika Stiv) sto onda ne preskocis Apple podforum i iPhone teme?? Uzivaj u symbianu, idi na teme o symbianu pa tamo pisi i hvali symbian.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

I dalje svako svoga konja hvali...
Reći da je flash bez veze i samim tim ga proglasiti za nepotrebnog, i time rešiti problem, baš i nije neko rešenje. Što kod klasičnih sajtova, što kod sajtova sa video klipovima. Ja baš, recimo, volim weather2umbrella, i ne volim da menjam ako ne donosi kvalitativno ništa, a samo izbegava jedan standard. Forsiranje novog da, ali ne po cenu ignorisanja postojećeg stanja. Međutim, kao što rekoh u startu - stvar kompromisa, tj. neko sa tim može da živi, a neko ne. Ali sve nešto imam utisak da se spisak realnih mana sveo zaista samo na ovo udruženo sa zaverom VelikogBrata&Steve-a da remote brišu podatke koja je dokazana time što poseduju potrebne alate da to urade. Nema veze što smo to sami izmislili, ali čim oni to mogu da urade, krivi su.

MilančeBGD, ima iPodTouch, što je kao što svi znamo isto što i iPhone samo bez GSM modula, ali je to sasvim dovoljan razlog zbog koga bi ga neki odavde isključili iz teme. On samo brani koncept uređaja, i kaže da ljudi koji su mogli sebi da ga priušte nisu budale, bez obziira što su spremni da izdvoje cifru koju traži crno tržište, iako on i ja to nismo. Nije koncept loš, samo je cena malo visoka, ali to je subjektivna stvar. U isto vreme gameforce, brani potpuno autistični Symbian time što za njega postoji Garmin, i tu se od prilike i završava spisak korisnog softvera koji za njega postoji a za Android i OS X ne. Na isti način možemo kritikovati i Symbian jer za njega, recimo, ne postoji iGo, koji je meni omiljen, dok, npr. Garmin ne podnosim. A ako ćemo o kompletnosti, najkompletniji uređaji su Windows based aparati, jer su najduže na tržištu. Postoji izuzetna baza programa, i podržavaju sve navigacione pakete, ali takođe ima svojih mana.

Ista meta, isto odstojanje, ali od kompletne dosadašnje prepiske i izliva nežnosti i hate-a, ova strana je ubedljivo najnetolerantnija i najbesmislenija do sada.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

gargamel4, odlicno napisano :wink: Nadam se da ce drugi da procitaju i da razumeju, jer se izgleda moji postovi ne citaju od pocetka do kraja, pa neki koji citaju ovu temu (i odgovaraju meni) ustvari i ne citaju moje postove, a samim tim ne znaju ni sta ja zelim da kazem...

Kao sto sam rekao i u temi o iPhone 4G najbolje je izaci iz diskusije, jer vidim da neki od clanova izgleda teraju svoje i misle da ce time promeniti necije misljenje (moje sigurno nece)...
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Odgovori