Apple vs. ostali - Sudski procesi

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Apple vs. Samsung - Sudski procesi

Post od iKe »

Apple traži od Samsunga 707 miliona $ i zabranu 29 uređaja, 26 telefona i 3 tableta, dok Samsung traži novo suđenje i smanjenje odštete.

Link
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Apple vs. Samsung - Sudski procesi

Post od sugarcoated_ass »

Slika

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Apple vs. Samsung - Sudski procesi

Post od Baraba »

Galaxy Tab 10.1 bez zabrane u SAD


Sud u Sedinjenim američkim državama ukinuo je zabranu prodaje Samsungovog tableta Galaxy Tab 10.1, uvedenu u junu ove godine.

Kalifornijski sud doneo je odluku o ukidanju zabrane prodaje ovog uređaja u SAD-u, koja je bila deo presude spora o patentima između Samsunga i Applea. Zabrana je donesena nakon tvrdnji Apple-a da uređaj krši Zakon o povredi intelektualnog vlasništva.

Zabrana prodaje tableta Galaxy Tab 10.1 donesena je pre suđenja o patentima između dve kompanije. U avgustu je presuđeno u korist Applea i rečeno je da je Samsung kopirao dizajne za iPhone i iPad. Samsung je morao da plati više od milijardu dolara odštete.

Međutim, porota je donela odluku da Samsung nije povredio zakone o patentima koji su bili osnova zabrane prodaje tableta Galaxy Tab 10.1. Iako je to stariji model, njegova prodaja će pomoći Samsungu tokom predstojećih praznika.

"Oduševljeni smo odlukom suda koja podržava našu poziciju i stav da nije bilo povrede ili krađe Apple-ovih patenata", rečeno je iz Samsunga.

Apple i Samsung, vodeće kompanije na tržištu smartfona, bore se na sudu u vezi sa patentima u deset zemalja. Samsung je nedavno pokrenuo tužbu protiv Apple-a u kojoj stoji da je kompanija tokom dizajniranja iPhonea 5 povredila prava o patentima.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Apple vs. Samsung - Sudski procesi

Post od Baraba »

Samsung traži obaranje "istorijske presude"

Kompanija Samsung zatražila je poništavanje presude u “istorijskom sporu” sa kompanijom Apple, od pre nekoliko nedelja, koji je izgubila.

http://www.mondo.rs/s261876/Komunikacij ... esude.html

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Apple vs. Samsung - Sudski procesi

Post od iKe »

Izgleda da dolazi do obrta u postupcima Samsung (Android) vs. Apple :

Appeals court reverses injunction on Samsung Galaxy Nexus in the US
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Apple vs. Samsung - Sudski procesi

Post od Behemoth »

Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Apple vs. Samsung - Sudski procesi

Post od Baraba »

Apple izgubio sudski postupak o tabletima protiv Samsunga u Evropi.

Apple-ova žalba na rešenje koje je oslobodilo rivalsku kompaniju Samsung od kopiranja njihovog registrovanog dizajna kod tablet računara, odbačena je, i to je odluka kojom bi se mogao završiti pravni spor ove dve kompanije koji se vodi širom Evrope. Dva vodeća proizvođača smartfona su se borila oko patenata, kako za smartfone tako i za tablet uređaje širom sveta. Britanski apelacioni sud je u četvrtak potvrdio presudu višeg suda te zemlje, da uprkos nekim sličnostima, Samsungovi Galaxy tableti ne povređuju Apple-ov dizajn.

Ova odluka važi u celoj Evropi i trebalo bi da zabranjuje dalje sporove o između dve kompanije o dizajnu tableta u regionu. Samsung je pozdravio ovu odluku a Apple je odbio da komentariše. Takođe, američkoj kompaniji je naloženo da pokrene oglase u kojima će poručiti da Samsung ne kopira njihov registrovani dizajn tableta, kako na svom web sajtu tako i u odabranim novinama. Za pitanje tablet uređaja u Evropi, ovo bi trebalo da bude konačna reč.

Izvor:business.benchmark.rs

King SRB
Banned
Postovi: 19
Pridružio se: Čet, 18. Okt 2012. 20:10
:: Xperia Arc S 1,4Ghz
Lokacija: Svemir negde oko Crab Nebula

Re: Apple vs. Samsung - Sudski procesi

Post od King SRB »

Dutch court says Samsung does not infringe Apple patent

* Samsung welcomes ruling of the Dutch court

* Apple unavailable to comment

* Apple to pay Samsung's Dutch legal fees, c325,000 euros


AMSTERDAM, Oct 24 (Reuters) - A Dutch court ruled on Wednesday that Samsung Electronics does not infringe an Apple Inc patent by using certain multi-touch techniques on some of the Samsung Galaxy smartphones and tablet computers.

Samsung and Apple, the world's top two smartphone makers, are locked in patent disputes in 10 countries as they vie to dominate the lucrative mobile market and win over customers with their latest gadgets.

Apple argued in September in the Hague court that Samsung infringed its patent on multi-touch function, which lets users use two fingers at one time on a touch screen.

"With these products Samsung does not infringe the claims that Apple has made," the court said in its ruling.

Apple has taken Samsung and others to court over the "pinch to zoom" function popular on smartphones and tablets.

Apple lost a preliminary injunction on this patent in the Dutch courts last year and also lost its battle in the courts in Britain against HTC Corp, and in Germany against Samsung and Motorola Mobility, which is owned by Google .

The Dutch court acknowledged that its multi-touch patent ruling on Wednesday was similar to those in Britain and Germany.

Samsung said it welcomed the Dutch court's decision, while Apple wasn't immediately available for comment.

The Hague has become an important court room battle ground between companies making mobile phones and tablet computers, as court actions there are considered to be cheap, speedy and efficient.

The Dutch court's ruling comes ahead of a decision in the United States from the International Trade Commission on Friday over claims that Samsung infringed on Apple patents!!!

Ili Po SRB!
Холандски суд каже да Самсунг не угрожава Аппле патент

* Самсунг поздравља пресуду холандског суда

* Аппле недоступан да коментарише (xe xe xe xe jos malo pa ih vise nece ni biti)

* Аппле да плати Самсунговом холандске законске таксе, ц325, 000 евра


АМСТЕРДАМ, Јан 24 (Ројтерс) - Холандски суд пресудио је у среду да је Самсунг Елецтроницс не крши Аппле Инц патент помоћу одређених мулти-тоуцх технике на неки од Самсунг Галаки смартпхоне и таблет рачунарима.

Самсунг и Аппле, светски претраживач два смартпхоне произвођачи су закључани у патентним споровима у 10 земаља као што су боре да доминирају уносан тржиште мобилне и придобије купце са својим најновијим гаџета.

Аппле тврди у септембру у Хашком суду да је Самсунг повређен њен патент на мулти-тоуцх функције, која омогућава корисницима да користе два прста у једном тренутку на екрану осетљивом на додир.

"Са овим производима Самсунг не крши тврдње да је Аппле направио", суд је у својој пресуди.

Аппле је узет Самсунг и друге пред суд због "крајње нужде да увећате" функцију популарна на смарт телефона и таблета.

Аппле изгубио прелиминарну забрану на овај патент у холандским судовима прошле године и изгубила битку у судовима у Великој Британији против ХТЦ Цорп, у Немачкој против Самсунг и Моторола Мобилити, који је у власништву Гоогле-а.

Холандски суд је признао да је његов мулти-тоуцх патента владајућа среду био је сличан онима у Великој Британији и Немачкој.

Самсунг је рекао да поздравља одлуку холандског суда, док Аппле није био одмах доступан за коментар.

Хаг је постао важан судница битка између стадиона компанија које мобилне телефоне и таблет рачунаре, као и судски поступци постоје сматрају да буде јефтин, брз и ефикасан.

Холандски суд владајућа долази уочи одлуке у Сједињеним Државама од стране Међународне трговинске комисије у петак о тврдњама да је Самсунг на Аппле патената повређено

____________________________________
Tek je počelo Stoga nemjenjajte kanal što bi reko Dr. Nele 8-)
Ultraspeed Xperia Arc S 1,4Ghz
Gaming Edition

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Apple vs. Samsung - Sudski procesi

Post od gargamel4 »

Srbine, Kralju, DiDžeju, ili šta li si već od svega toga, hvala ti na informacijama ali ako si već planirao da postaviš prevod onda ga prevedeš sam a ne angažuješ besplatnog Google prevodioca, iako je on daleko uspešniji u svom poslu nego tvoje maliciozne procene o budućnosti jedne od najvećih i najuspešnijih kompanija na svetu. Zasluge za taj rezultat su za polemiku ali to da će nestati možeš samo da sanjaš. Mislim da će se još dobru deceniju truditi da te što je moguće više izvode iz takta.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Apple vs. Samsung - Sudski procesi

Post od miodrage »

King srb lupetas za medalju, i uzto si i nepristojan. Ok gargamel i ja smo u sekti nista manje ili vise od tebe. Problem je sto smo u suprotnim taborima. Oladi i siri svoje zlurade komentare na nekom drugom mestu gajeci suludu iluziju da ce Apple u nekoj skorijoj buducnosti da propadne. Sad sa 2 nova iPada, sa iMacom koji je nesto najbolje sto sam video i novim MBPro, onaj ko ne ocekuje rekordnu prodaju pogotovu pred novogodisnje praznike nije normalan u najblazu ruku. Spusti se na zemlju!!!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Apple vs. Samsung - Sudski procesi

Post od iKe »

King SRB, najpre ne mora za svaku sudsku odluku da postoji nova tema, imamo već jednu u kojoj može da se piše o svim stvarima vezanim za suđenja između ovih kompanija, pa i između Apple vs Google uopšte.

Drugo, trebalo bi da pokažeš malo poštovanja prema članovima koji su ovde mnogo duže od tebe i da dobronameno shvatiš njihove kritike.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Apple vs. Samsung - Sudski procesi

Post od gargamel4 »

Nemam ja ništa protiv Google-a, čak koristim većinu njihovih servisa i onaj HD2 što nosim je sa Androidom, tako da nisam u "sekti", samo kažem da to nije realno, da imaš zlurade komentare, i da text koji ti G prevede malo treba da doteraš da ne zvuči kao: "...Самсунг Елецтроницс не крши Аппле Инц патент помоћу одређених мулти-тоуцх технике на неки од Самсунг Галаки смартпхоне и таблет рачунарима...". Znaš ono: rod, broj, padež i tako to. Radiš nešto kako treba ili ne radiš uopšte.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

King SRB
Banned
Postovi: 19
Pridružio se: Čet, 18. Okt 2012. 20:10
:: Xperia Arc S 1,4Ghz
Lokacija: Svemir negde oko Crab Nebula

Re: Apple vs. Samsung - Sudski procesi

Post od King SRB »

miodrage napisao:King srb lupetas za medalju, i uzto si i nepristojan. Ok gargamel i ja smo u sekti nista manje ili vise od tebe. Problem je sto smo u suprotnim taborima. Oladi i siri svoje zlurade komentare na nekom drugom mestu gajeci suludu iluziju da ce Apple u nekoj skorijoj buducnosti da propadne. Sad sa 2 nova iPada, sa iMacom koji je nesto najbolje sto sam video i novim MBPro, onaj ko ne ocekuje rekordnu prodaju pogotovu pred novogodisnje praznike nije normalan u najblazu ruku. Spusti se na zemlju!!!

suluda iluzija postaje polako stvarnost sto forumski kolega ja znam da tebe jako boli no ja sam samo preneo vest ako ti smeta nemoj da je citas a jos manje da pises bespotrebne komentare na temu!!!sto se tice ta dva nesrecna ipada(izaslo vec 10 novih modela androida sto tablet sto telefona ako ne i vise) ni to im nece pomoci jer igraju pogresnu politiku oni upravu i tuzakaju sve zivo a svi ostali nevaljaju i treba novce da im daju e pa nece moci kako kazu ove noci :) imac najbolji ludo kao zurka na marsu sjajno mozda samo za tebe ostalo stvasrno nema poente spominjati to izgleda samo za tebe vazi mnogi se s tobom nece sloziti uostalom sto da se spustam na zemlju kad ti neces iz svemira i svoje fantazije o navedenim uredjajima da se spustis jel posteno forumkolega? :)

dalje :
iKe najpre ne mora za svaku sudsku odluku da postoji nova tema, imamo već jednu u kojoj može da se piše o svim stvarima vezanim za suđenja između ovih kompanija, pa i između Apple vs Google uopšte.

Drugo, trebalo bi da pokažeš malo poštovanja prema članovima koji su ovde mnogo duže od tebe i da dobronameno shvatiš njihove kritike.

slazem se sa tobom lave vest mozda jeste na pogresnom mestu ali je ipak vazna vest s njom nisam mislio da zapocinjem sulude rasprave nego samo da ljudi znaju nije na odmet jelda? naravno postovanje postoji i tu se slazem sa tobom samo miodrage nema postovanja prema nama pa nevidim odma ujeda medjutim king je tu da ga smiri neko mora mnogo se momak zagrejao ipon ovo ipon ono nek to pise u svom taboru nek cavrljaju o jednom uredjaju koliko god zele ja sam samo dao vest i svoje misljenje na nju! nema potrebe vredjanju opusteno!
pametno zboris iKe.

moze jos:
gargamel4
Nemam ja ništa protiv Google-a, čak koristim većinu njihovih servisa i onaj HD2 što nosim je sa Androidom, tako da nisam u "sekti", samo kažem da to nije realno, da imaš zlurade komentare, i da text koji ti G prevede malo treba da doteraš da ne zvuči kao: "...Самсунг Елецтроницс не крши Аппле Инц патент помоћу одређених мулти-тоуцх технике на неки од Самсунг Галаки смартпхоне и таблет рачунарима...". Znaš ono: rod, broj, padež i tako to. Radiš nešto kako treba ili ne radiš uopšte.


pozdravljam "Nemam ja ništa protiv Google-a, čak koristim većinu njihovih servisa i onaj HD2 što nosim je sa Androidom" slazem se i za tekst ali to sto je nedoteran je posledica sto sam bio na poslu i usput reko vazna je vest "sto da ne za nas koji prate" a taze pa sam text samo copy paste u translatoru izvinjavam se svima zbog toga mozda je to i jedina greska moja ovde sto naravno nije odma za osudu zato sam i ostavio eng pa moze da se tumaci ko zna eng kako god zeli! kao sto napisah gore no hard feeling :)
Ultraspeed Xperia Arc S 1,4Ghz
Gaming Edition

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Apple vs. Samsung - Sudski procesi

Post od tomas.hokenberi »

King SRB, sto se tice prevoda na srpski dacu ti jedan dobronameran savet. Nikada, ama bas nikada nemoj postavljati rezultate automatskog prevodjenja (Google translate ili slicno). Postavi original tekst, ako je na engleskom, ili hiperlink ka stranici na kojoj je tekst. Kome treba prevod moze i sam da pokrene Google translate.

Drugo sredi kvotove, poruka koju si napisao je potpuno necitka. Uopste se ne vidi sta je tvoj tekst, a sta tekst koji citiras. Takodje trudi se da nikada ne citiras kompletne postove, osim ako je to bas neophodno (npr. ako je post nekoliko stranica teme unazad).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

King SRB
Banned
Postovi: 19
Pridružio se: Čet, 18. Okt 2012. 20:10
:: Xperia Arc S 1,4Ghz
Lokacija: Svemir negde oko Crab Nebula

Re: Apple vs. Samsung - Sudski procesi

Post od King SRB »

tomas.hokenberi napisao:...
Kao sto rekoh radim pa u brzini ima nekih gresaka nisam za racunarom ali pokusavam da budem u toku sto se teksta tice odgovora u qvotovima nisam uspeo svu trojicu da zasencim desava se ali se jako tacno vidi za koga je sta i na sta se odnosi veoma je jasno user - odgovor i tako dalje takodje i za googl sam objasnio pa eo jos jedared sorry za prevod bice linkova pametan predlog blagodarim :) a bice i preciznijeg prevodjenja! Poz....
Ultraspeed Xperia Arc S 1,4Ghz
Gaming Edition

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Apple vs. Samsung - Sudski procesi

Post od gargamel4 »

King SRB, vidiš ako ćeš da učestvuješ na forumu vreme je da naučiš pravila. Neka od njih su da ne otvaraš teme random čim ti nešto padne na pamet nego da prethodno pogledaš da li postoji već nešto o tome, takođe da ne citiraš bilo čije komplet postove, posebno ako su direktno iznad tvog nego samo odgovaraš na konkretnu stvar (mnogo je čitkije tako, a i mene si istu stvar u jednom postu 2 puta citirao), kao i da ime teme bude informativno a ne uopšteno i tačno napisano i bez velikih slova gde im nije mesto (npr. loše je: "Ljudi POMOOOOĆ!!!!!" ili "JEDNO PITANJCE????", a dobro je: "Povratak Nokie strateškim parnerstvom i gamom novih modela", ili "predstavljen novi model .........", ili "Apple izgubio spor na holandskom sudu").

Što se mene tiče - no hard feelings, samo idemo po pravilima.

Kad budemo imali i konkretnije info na čemu je Apple izgubio to će biti za polmiku, a dotle lako ume da zapadne u ostrašćeno pljuvanje.
Naravno ni meni se ne sviđa dosta toga što Apple radi, ali s druge strane kopiranje je u jednom momentu bilo preterano. Sad se Samsung drži svog dizajna i kakav god bio bolji je takav.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

King SRB
Banned
Postovi: 19
Pridružio se: Čet, 18. Okt 2012. 20:10
:: Xperia Arc S 1,4Ghz
Lokacija: Svemir negde oko Crab Nebula

Re: Apple vs. Samsung - Sudski procesi

Post od King SRB »

Ok man dont worry idemo dalje skonto sam posle tek temu neberi brige bilo mi samo neprijatno sto si me isprozivao za ime a upravu si i da se tema caskom pretvori u vatru ali smisao moje teme je bila vest opet ponavljam jest na pogresno mesto al je vest posteno reci! ja sam za android pa i onaj najbedniji odma da se zna i nevolim sto iz tabora ovih drugih dolaze ja nisam bio kod njih pa svrljao kojesta a cim se spomene taj aple ili bilo koji odma se ubacuje odredjen user slazem se jeste stariji na forumu ali to mu nedaje pravo da svakom drzi lekciju nek pise kod svojih tamo ako je posteno onda neka bude za sve nikog nisam mislio da vredjam niti se trpao gde mi nije mesto 8-)
Ultraspeed Xperia Arc S 1,4Ghz
Gaming Edition

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Apple vs. Samsung - Sudski procesi

Post od Green »

Ih ti 'lebac zarki poljubim, pa koliko vas to ima koji ste sedeli na usima dok je uciteljica objasnjavala kako, zasto i gde se u recenicama upotrebljavaju znaci interpunkcije!?
Fkng hell... Slika

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Apple vs. Samsung - Sudski procesi

Post od bachika »

Green, najverovatnije je tih osam godina propustio zbog gripa..... LOL :D
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Apple vs. Samsung - Sudski procesi

Post od miodrage »

Ma trbusni tifus je imao.
King - ja u Android sekciju foruma mislim da nikad nisam ni usao. Mislim da za sgs3 imam 2 komentara. A ostali se upljuvase ukljucujuci i tebe da objasne da iPhone ne valja ili da Apple ovo ili ono. A ti ovde drzis neke pridike i ostalo. Ja znam sta mi odgovara, znam sta volim i to svoje misljenje jasno i argumentovano iznosim. Ti osim ostrascenosti koja odgovara deteru od 13 godina i koga tresu pretpubertetski hormoni u svojim postovima nista nisi izlozio. A i ono sto je napisano je ekstremno tesko za desifrovanje jer za razliku od tebe, ljudi ovde pisu u jednom skladu, misli se iznose pojedinacno i sa stilom. Kod tebe sve nabacano kao neka zesca papazjanija. Iz tvojih postova ja sam shvatio da si ti neki kvazi Android lover i Apple hater. Prakticno isto fanboy kao i ja samo u drugom taboru. Jedino sto nemas moj stil pisanja, i argumente.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori