Šta proveriti prilikom kupovine iPhone?

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Šta proveriti prilikom kupovine iPhone?

Post od Joxy »

Je li neko proveravao ovo sto ste pricali za iCloud? Videh malopre u oglasima iP5s maltene nov za neke smesne pare tipa oko 180e, pise da je zakljucan na iCloud ali na jednoj slici se vidi meni telefona, sta je to sad, da li pokusati sa njim eventualno odraditi to otkljucavanje?

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Šta proveriti prilikom kupovine iPhone?

Post od Baraba »

Nemojte ovu temu da korisite za zaključane telefone na oblaku.
Otvorite temu (ako je dozvoljeno pravilima foruma) i u njoj diskutujte. I Joco, misliš li da taj ne bi pronašao u nekom servisu rešenje za oblak? Nije on bezveze 180e? :uhuh:

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Šta proveriti prilikom kupovine iPhone?

Post od Joxy »

Ok, jeste da bezveze spamujemo temu, nego ja reko da pitam kad je vec bilo reci o ovome u ovoj temi. Pa ne znam, ako vec moze da udje u meni, sto se vidi na jednoj slici, onda ne znam sta ga kosta da pokusa sa onim iz onog videa, naravno ako zna za to.

Majda
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 22. Okt 2014. 12:34
:: iphone 4s

Re: Šta proveriti prilikom kupovine iPhone?

Post od Majda »

Moj mladji brat je, ne citajuci oglas, kupio iPhone 4s (16GB) za 80e :)
Naravno, prodavca niko ne moze kriviti jer je u oglasu pisalo da je telefon zakljucan preko icloud-a.
Sada trazim opciju da ga otkljucam.. Dodje mi da ga bacim u smece :)
Zna li neko kako ovo moze da se zaobidje?
Ili, hoce li neko da ga kupi? Telefon je u odlicnom stanju a na sajtovima za proveru nije prijavljeno da je kraden ili izgubljen.. Telefon je iz Nemacke, inace..

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Šta proveriti prilikom kupovine iPhone?

Post od Azimuth »

Ne moze se nikako otkljucati. Jedino da nadjes onog koji zna password pa da ga otkljucas, uradis restore i onda normalno koristis.

molder79bgd
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Pet, 17. Okt 2014. 22:02
:: Nokia e7
:: Samsung S3

Re: Šta proveriti prilikom kupovine iPhone?

Post od molder79bgd »

Ja sam skoro zvao jedan jak servis za iphone u Beogradu i pitao za te zakljucane i kaze mi lik da to ni slucajno ne kupujem jer nema sanse da se otkljuca.Kada to kaze neko ko radi u servisu onda je sve receno.
Vidim da je iphone 6 preko oglasa 665 eura vakuum pakovanje,Aple garancija godinu dana,e sada kako da se bude siguran da to nije dobra kopija?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Šta proveriti prilikom kupovine iPhone?

Post od iLuka »

Zato sto bi kopiju odmah prepoznao kao i samo pakovanje... Zadnju kopiju koju sam video bila je kinez sa androidom :)

molder79bgd
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Pet, 17. Okt 2014. 22:02
:: Nokia e7
:: Samsung S3

Re: Šta proveriti prilikom kupovine iPhone?

Post od molder79bgd »

kako se ta garancija ostvaruje ako se teelfon kupi u Srbiji u zlu ne trebalo?
I jel ima iphone 6 Siri?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Šta proveriti prilikom kupovine iPhone?

Post od iLuka »

Siri ima kao i do sada a za garanciju cemo imati ovlascene prodavce sa svojim servisima...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Šta proveriti prilikom kupovine iPhone?

Post od Azimuth »

U Srbiji u Macolu nosis, oni su ovlasceni servis dok se ne pojavi zvanicni. Druga opcija ti je Budimpesta ili bilo koji drugi grad u nekoj od drugih zemalja gde ima zvaincan servis.
Ima Siri kao i svi ostali.

EDIT
Preduhitrio me iLuka :oops:

molder79bgd
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Pet, 17. Okt 2014. 22:02
:: Nokia e7
:: Samsung S3

Re: Šta proveriti prilikom kupovine iPhone?

Post od molder79bgd »

Apple jednogodisnja garancija se onda moze ostvariti u Srbiji a da se nista ne plati za ne daj Boxe kvar neki?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Šta proveriti prilikom kupovine iPhone?

Post od iLuka »

Azimuth, kod mene se u kraju otvorio neki "ovlasceni servis za iphone". ?! Mislim da se zove istyle ili tako nesto... Provericu cemu sluze pa javljam...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Šta proveriti prilikom kupovine iPhone?

Post od Azimuth »

Meni u Macoli rekli da su jedini ovlašćeni kod nas...Doduše, to je bilo onomad kad sam terao 5s.

Wizards
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 16:25

Re: Šta proveriti prilikom kupovine iPhone?

Post od Wizards »

Imam par pitanja za icloud jer cu mozda uzeti Iphone 4S. Kazete da treba traziti od vlasnika da iskljuci find my phone opciju. Ok to shvatam. Ali kad je on iskljuci sta dalje!? Sta ako ja hocu da ukljucim tu opciju da imam na primer cim ga uzmem? Moram zapisatii mejl i sifru od predhodnika? Ovo pitam jer mi je logicno da ce ostati njegov nalog u telefonu ne? I da li treba uraditi kao neki factory reset pa onda uraditi icloud? Ne razumem se bas u Iphone jer do sada sam samo androide koristio. Zato vas molim da mi sto detaljnije objasnite. I interesuje ne jos nesto. Kako na primer na 4S da se stavi neka mp3 muzika za ringtone? Da li to moze uopste?
LG G2 black

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Šta proveriti prilikom kupovine iPhone?

Post od iLuka »

prvo sto ces uraditi kada uzmes telefon, je da dok je on tu iskljucite sve sto je vezano za njegom apple id (username i password), naravno to se podrazumeva i sama find my phone opcija...

zatim ces kod kuce da otvoris svoj nalog - apple id i skines itunes i povezes svoj telefon za njim... uradices download and update (stoji na pocetnoj strani kada otvoris itunes) a kada itunes to zavrsi uradices i restore, na kraju kliknes na set as new...

dobices potpuno nov uredjaj ociscen od svega sto je bilo u njemu ranije a i bolje ce ti raditi ako ga setujes iz pocetka...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Šta proveriti prilikom kupovine iPhone?

Post od Azimuth »

Skines stariju verziju ios-a i radis shift + restore da ga ne bi digao na 8.1.3.
Inace, jb gubis ako ga vratis na fabricka podrsavanja, sto je i logicno. Jb se moze uraditi na svakom osim na 8.1.3.
Bez i sa jb mozes telefon normalno koristiti. Sta ce ti jb kad ni osnove nisi savladao? :)

Wizards
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 135
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 16:25

Re: Šta proveriti prilikom kupovine iPhone?

Post od Wizards »

Azimuth, pa volim da istrazujem pa mi zato treba JB. :oops: Inace se dobro razumem u tehniku i androide, ali ovo mi je potpuno novo polje... :) A znaci iako izgubim JB na primer, mogu ponovo da ga uradim na istom telefonu ? Jel sam dobro shvatio ? U svakom slucaju mi je bitno da se telefon i ovako i onako moze koristiti bez problma.
LG G2 black

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Šta proveriti prilikom kupovine iPhone?

Post od Azimuth »

Naravno da mozes. JB je pandan rutovanju. Jedino gledaj da ga ne dignes na 8.1.3 jer za njega trenutno ne postoji nacin da se uradi JB.

ertz
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 225
Pridružio se: Sre, 16. Feb 2011. 19:18
:: Iphone 4s

Re: Šta proveriti prilikom kupovine iPhone?

Post od ertz »

Ni na jedan drugi ga ne mozes update-ovati sem na 8.1.3 jer apple vise ne potpisuje 8.1.2.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Šta proveriti prilikom kupovine iPhone?

Post od Azimuth »

ertz, mozes, postoji nacin da se uradi downgrade na 8.1.2 ili ako imas 8.1.2 vec skinut na kompu pa da njega sibne na telefon.
Nego, jedna molba za adnimistratore, ovo je tema sta treba proveriti PRE kupovine telefona, a ne tema gde pricamo o softveru, popravkama, otkljucavanju ili cemu vec. Pa ako bi neko mogao da malo obrise ili premesti postove gde im je mesto.

Odgovori