iPhone 6 Plus

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6 Plus

Post od iLuka »

Drzao sam juce 6+ i meni je ono preveliko... Uopste nemam male sake, visok sam 187 ali jednostavno ne vidim poentu onolikog ekrana osim da neko ima problem sa nekim delovima tela pa kompenzuje :lol:
I dalje mislim da je 4-4,5 inca sasvim dovoljno ako je i savrseno sa ekran telefona.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone 6 Plus

Post od Joxy »

Meni bi iskreno odgovarao, dore su dimenzije i "obične" šestice ali ja volim veći ekran.
I ja bih možda dao blagu prednost Plusu, pre svega zbog OIS, veličine ekrana a i rezolucije istog (bez obzira što je FHD verujem da je ppi sličan onom na "običnoj" šestici).

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: iPhone 6 Plus

Post od El Laki »

Hahahah gay boss ne bi bio gay da ne radi takve stvari :D Šalu na stranu, na svakom IPhone mi se ne sviđa samo taj prednji dizajn. Ostalo je zaista lepo urađeno. Mada i zbog onog home tastera, ne znam koliko bi manji bazeli mogli da idu. Šta znam, to su pitanja za njihove inženjere.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6 Plus

Post od Azimuth »

Pa kažem, meni je ovaj zanimljiv samo zbog baterije i OIS, ali da je glomazan - to jeste definitivno.
Za mene je idealna veličina ova koje je S5, taman sve mogu da dohvatim palcem, a opet dovoljno velik da mogu da kucam sa dve ruke tj dva prsta. Na 5s sam imao problem, premalo prostora za oba palca, a da kucam jednom rukom sam se odvikao. Ne znam kako bih se uklopio u 6. Videćemo, gledaću ovih dana da odem i poigram se malo sa njima.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6 Plus

Post od iLuka »

Ja kucam uvek sa dve ruke tj palca i na 5s mi je bilo knap... Na ovom sad, lakse je ali opet sve je stvar navike jer ispred toga stavljam neke vaznije afinitete...
6+ je mnogo mnogo veliki telefon i nije u razmeri kao note serija koja je po dijagonali ogromna a opet laka za rukovanje... Imam jedan note 3 neo u blizini pa znam o cemu pricam...
Mnogo su izduzili 6+.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6 Plus

Post od Azimuth »

Onda bolje da ga i ne gledam :D
Ovo za Note 3 se slažem sa tobom.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone 6 Plus

Post od Joxy »

Pogledaj ga slobodno, ne verujem da bi ti smetala veličina. :D

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: iPhone 6 Plus

Post od Nennad »

Test baterije po netu je šaren, negde su je ubili za 4h, negde je trajala ceo dan sa intenzivnim korišćenjem. Za jednoručno korišćenje teško, duži je od svih trenutno prisutnih telefona, u rangu sa 6 inčerima.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6 Plus

Post od Azimuth »

Pogledaću ga baš, ako ugrabim vremena onda možda koliko već sutra. 6 inča mi je previše, ne znam ni kako bih ga nosio. Ta neka veličina kao što je Note 3/4 mi je ok, malo nezgodno leti, ali je ok i prihvatljiva za ostala godišnja doba.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: iPhone 6 Plus

Post od Joxy »

Da N3/4 su koliko sam primetio bukvalno identičnih dimenzija.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone 6 Plus

Post od Evindzer »

http://www.technobuffalo.com/2014/11/04 ... its-hands/

i negativna reklama je dobra reklama. :D

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6 Plus

Post od iLuka »

S5 vs ip6+

Slika

:wink:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 6 Plus

Post od Azimuth »

Mala razlika u dijagonalama displeja, ali ogromna kad se pogleda ceo aparat.
Moje mišljenje je da su zaista morali nešto da urade po pitanju tih bazela tj gornjeg i donjeg dela da bi se gabariti smanjili.

aleksandar1404
Banned
Postovi: 10
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2012. 01:00
:: Galaxy S5

Re: iPhone 6 Plus

Post od aleksandar1404 »

Azimuth napisao:Pa kažem, meni je ovaj zanimljiv samo zbog baterije i OIS, ali da je glomazan - to jeste definitivno.
Za mene je idealna veličina ova koje je S5, taman sve mogu da dohvatim palcem, a opet dovoljno velik da mogu da kucam sa dve ruke tj dva prsta. Na 5s sam imao problem, premalo prostora za oba palca, a da kucam jednom rukom sam se odvikao. Ne znam kako bih se uklopio u 6. Videćemo, gledaću ovih dana da odem i poigram se malo sa njima.

Onako usput,jedno pitanje,kolike su ti sake kad s5 koristis jednom rukom i sve dohvatis palcem.Ili ti je ovo pseudonim a ustvari si Bobi Marjanovic.Ja mogu bez ikakvih problema da uhvatim kosarkasku loptu jednom rukom ali da koristim s5,nema sanse,pogotovu palcem da dohvatim svaki deo ekrana

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone 6 Plus

Post od Evindzer »

juce sam malo cackao IP6+ u mts-u, i moram reci da stvarno izgleda ogromno. :o
od N3 je visi nekih 7-8 mm, ali izgleda mnogo visi od toga, a nekako je i razduzen, suvise uzak za svoje gabarite.
pored njega je bio i IP6 i izgledao je patuljasto.
takodje, nije mi ostavio premijum utisak, bar vizuelno, sto se tice materijala. crna povrsina se nekako suvise sjaji, skoro sljasti, pa mi je prva pomisao bila "kicerica", a zadnja sivkasta strana na pogled vise lici na plastiku koja imitira metal nego na aluminijum. na dodir je sve bilo drugacije: gladak, lepo lezi u ruci, uz nesto napora moze i da se koristi jednom rukom, nije ni tezak ni lak, tezina uliva samopouzdanje u uredjaj, itd.
ekran mu je izuzetan. veoma cist i jasan, milina za gledanje. ne kazem da nema i boljih ekrana, sigurno ima, ali meni je ovaj ostavio bolji utisak od N3 i G2, na primer.
na komande odgovara munjevito, ono sto sam pootvarao, otvorio je trenutno, zaista leti.
jedino su mu "bezeli" gore i dole preveliki, pa ostavlja nekako nezgrapan utisak.
uz mene je sve vreme stajala jedna radnica i odgovarala na neka moja pitanja (zgodna, pa sam se malo upustio u razgovor :wink: ), pa nisam pokusao da ga savijem. :D :D
u svakom slucaju, osim odsustva premijum utiska na prvi pogled i velikih "bezela", dopao mi se.

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Re: iPhone 6 Plus

Post od Krile007 »

Ja nisam pametan. Imam Note 3 6 meseci i malo me je smorio? Note 4 mi nije toliko dobar da bih menjao odmah (doplata), a i na mom imam jos 6 meseci dodatne garancije za lom. Sa druge strane nikad nisam imao IPhone i nekako bih ga zeleo uzeti.Ne znam da li vredi dati 300e doplate za 6+? Sta vi mislite?
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6 Plus

Post od iLuka »

Mnogo je to... 300eur je bas mnogo za doplatu... Jeste da je to ta cena ali opet, mnogo je... Sta znam, ja sam vise za Apple ali bas da doplacujem za bilo sta 300e :wacko:

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: iPhone 6 Plus

Post od El Laki »

Kao što reče Luka, jeste ta neka razlika u ceni, ali 300e ne vredi jer nije tolika razlika u kvalitetu ili bilo čemu. Jeste 6ica najnoviji fon, top hardver i sve, ali jednostavno ne vredi 300e više od Note 3.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 6 Plus

Post od znemanja »

iPhone ne vredi uzimati ni da je upitanju glava za glavu, Note 3 za iPhone 6plus. Ako te vec Note 4 ne interesuje, razmotri neki drugi model, mozda Nexus 6.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Alsap
Banned
Postovi: 317
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 12:05
:: iphone 6S

Re: iPhone 6 Plus

Post od Alsap »

znemanja napisao:iPhone ne vredi uzimati ni da je upitanju glava za glavu, Note 3 za iPhone 6plus. Ako te vec Note 4 ne interesuje, razmotri neki drugi model, mozda Nexus 6.
Dečko,ko tebi više drma kavez,uživaj u svom S4,pa sa drugarima podeliš iskustva koji je launcher najbolji,koju temu koriste,ima li neka aplikacija koja meri koliko puta telefon zablokira,koliko se puta vadi baterija mesečno....

Odgovori