Android OS *generalna diskusija*

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
oxigen
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 696
Pridružio se: Čet, 04. Dec 2008. 21:41
:: Samsung galaxy Note8

Post od oxigen »

Lolipop ako se ne razumeš moj ti je savet da nista ne diras, ja sam čačkao pa sam se pokajao, eto to ti je iz prve ruke da znas
Samsung galaxy S2 white,and Nokia n82 white

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

oxigen, a mi smo se svi rodili pametni i sveznajući????? Pa kakav ti je to savet?! Pa u ovo ledeno doba može i klica da ti padne na glavu i da te ubije, pa niko nije rekao da ne treba ići ulicom peške!!!!

Lepo sam napisao da čovek natenane pročita po forumima i tutorijalima kako se radi pa da se zatim upusti u bilo kakav posao!!!!!! Baš ako jako brzopleto uradiš root na neki čudan način možeš i da ubiješ telefon. Dakle rizik postoji. Ali isto tako se telefon može unroot-ovati! I uvek se može flešovati originalan firmware i vratiti se na originalno stanje sa sve netaknutom garancijom! 8)
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Post od artifex »

@oxigen Ja sam ti rekao da lepo sve izucis,ja sam ceo jedan mesec citao po forumima kako se rootuje telefon dok na kraju to nisam i uradio...Samo se treba paljivo,skoncentrisano raditi...A ti ako si zezno nesto,flashuj originalni firmware i bice ti sve kao kad si kupio telefon...

oxigen
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 696
Pridružio se: Čet, 04. Dec 2008. 21:41
:: Samsung galaxy Note8

Post od oxigen »

Kako da vratim sada fabrički firmware????? uhhhh sta da radim i ja sam čitao ali eto.....možete mi poslati linkove za fabrički firmware samo ne znam, posto mi je srpski meni kako cu to sve srediti??? I kako se radi radi unrot ako može uputstvo sa linkovima možete slati i na pp
Jbg nije bas tako naivno kao što se čini,i sta ste dobili rootovanjem ??? Čekam fabrički update preko kisa što je sigurno sigurno
Samsung galaxy S2 white,and Nokia n82 white

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Ma da to je rocket science, kako komplikujete oko svega. Pogotovo postovi kao gornjni me odvrate od bilo kakvog pomaganja, pogotovo noobovima koji pisu nevezane i isprekidane postove. Sta, gde kako, o kome, o cemu ali u odgovarajucoj temi, i sa malo smisla, da neko moze i da shvati sta hoces da kazes, a ne help!!!???? hitno??? nesto!! se desilo??!! sto sam uopste dirao!!!
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

oxigen, kada brljaviš po sistemu kies te kasnije zeza oko apdejta.... Ma ukucaj samo na youtube "how to flash original firmware to SII odin" i pogledaj neki od klipova, sve će ti postati malo jasnije!!!
Za sve ostalo koristi temu o SII da ne bi više spamovali ovu temu!!! :wink:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

oxigen
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 696
Pridružio se: Čet, 04. Dec 2008. 21:41
:: Samsung galaxy Note8

Post od oxigen »

Telep kao što se kaže, Ako vec nećeš da pomogneš ne moras da odmognes. Telep ne razumeju se bas svi oko menjanja firmware i karnela ipak neko to radi prvi put, mada kontam nije to sada neka kvantna fizika, moj fax je medicina . Telep koga ti nazivas noobovima????? Ako imaš neki porodične probleme ili ako ne mozes da poneseš da neko ima S2 a da se ne razume u menjanje firmware to je vec tvoj problem,i nemoj nikoga ovde da vredjas i prozivas . Ako hoćeš pomozi ako nećeš nemoj da pišeš gluposti.Hvala svim forumasima na pomoci
Samsung galaxy S2 white,and Nokia n82 white

Lolipop
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Sre, 03. Okt 2007. 02:20

Post od Lolipop »

Hvala na savetima,možda ću jedan dan uraditi root,mislim da nije komplikovano jer sam pre par godina slicno radio sa symbian-om,uradio bi najvise zbog duzeg trajanja baterije mada sam negde procitao da su imali problema sa kamerom...
*samsung galaxy s plus*

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

Lolipop, root ti samo daje pristup sistemskim folderima na tvom telefonu! Ništa ne može root da promeni u samom telefonu. E sad kad ti dobiješ privilegije da čačkaš po sistemu dalja krivica za neko brljanje je samo tvoja. Niti ćeš pokvariti kameru, a niti ćeš značajnije popraviti stanje baterije! Za bateriju jedino može da pomogne da obrišeš neke sistemske aplikacije koje ti se pale u pozadini pa da ti baterija traje duže :wink:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

gica_komandos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 21:39

Post od gica_komandos »

@oxigen to sto ti je telep rekao je iz najbolje namere da ne bi i dalje lupao kad postavljas pitanja po forumima. Svi smo mi bili nubovi ili smo nubovi iz neceg drugog pa sta, ne znaci da su nam oprostene gluposti koje i kako ih pisemo. A to sto ces biti doktor (ako polozis ispite) ne daje ti za pravo da nekom pominjes bilo sta...kolega. A cisto sumnjam da je neko ljubomoran na tvoj SGS2 jer mi bar znamo kako nas SGS da iskoristimo do kraja.

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Post od Banega »

@gica_komandos, ne postoje glupa pitanja, postoje samo glupi odgovori . :dry:

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

U pravu ste, od mene vise ni jedan savet niko na ovom forumu nece dobiti, ni pomoc ako mu zatreba, jer ipak sam ja ljubomoran na sgs2.

Banega, To su valjda glupi ljudi izmislili da ne bi ispadali totalno glupi.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

gica_komandos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 21:39

Post od gica_komandos »

Nisam ja ni rekao da su glupa pitanja, nego nacin na koji se postavljaju... :disgust:
Sve se ima na tacni samo nekog mrzi da cita (ne mislim ni na koga konkretno nego uopsteno)
Ne znas, neces, mrzi te a oces najnovije fore i fazone za telefon, plati da ti neko uradi i ne raspravljaj se badava. I prvi mogu da potvrdim da forumasi odlicno pomazu...

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Post od Banega »

@telep, Gresis silno sinak. Pitanje ne moze biti glupo, jer ako neko nesto ne zna i nije mu jasno on zato upravo i pita, a usled tog ne znanja naravno da ne moze ni prosuditi o ispravnosti istoga. :) A odgovor moze biti itekako glup ako je pogresan ili nalupan sa dezinformacijama i slicno. poz

Paki82
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 16. Jun 2010. 12:43
Lokacija: Cacak

Post od Paki82 »

Imam problem sa facebook aplikacijom na htc tattoo. izbacuje sledecu poruku: an error occurred while fetching data 104 incorrect signature
obrisao sam aplikaciju, ponovo instalirao, ulogovao, ali nece da je pokrene i izbacuje konstantno istu poruku.Koje je resenje problema? Hvala

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Paki82, nisi baš pogodio temu. Ovde se piše uopšteno o Android sistemu. O tvom telefonu već postoji tema pa tamo postavi pitanje...:) viewtopic.php?t=18958
A evo i teme posvećene Android aplikacijama... viewtopic.php?t=19066
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Paki82
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Sre, 16. Jun 2010. 12:43
Lokacija: Cacak

Post od Paki82 »

@Ninolina: okey nije problem, postavicu na forumu za aplikacije za htc tattoo 8) hvala na informacijama u svakom slucaju :) pozdrav

Eborg
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Sub, 08. Maj 2010. 20:50

Post od Eborg »

Ima li neko preporuku za aplikaciju s kojom mogu pristupiti SIM kartici? Želim obrisati neke stare kontakte koje ne koristim i onda putem običnog imenika na ta prazna mjesta snimiti druge kontakte.

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Post od artifex »

L00diL0, Moj prijatelj je bio zaboravio tu kombinaciju,i nosio ga je u servis da oni to nameste...Nisam siguran,ali mislim da kad omasis par puta kombinaciju,da ti opet trazi da ukucaj svoj gmail i da tako mozes da otkljucas...Pokusaj ,neces pogresiti :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Traži gmail da se ukuca posle nekoliko pokušaja, nastavi da pokušavaš dok ti ne prihvati da upišeš gmail, tada ćeš otključati telefon, i nemoj da stavljaš više te tačke :lol:

Odgovori