Problem sa google account-om

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Antagonist
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 01. Okt 2011. 18:50

Problem sa google account-om

Post od Antagonist »

Imam android vec godinu dana, i sve je funkcionisalo odlicno, dok juce nisam izvadio SIM karticu. Kada sam je opet vratio, i pokusao da se ulogujem na google nalog, stalno mi izbacuje poruku "android can't establish a reliable data connection to the server." Pokusao sam sve, uradio i factory reset, ali ni to nije pomoglo. Wifi mi radi na browseru, ne znam sta je problem?

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Problem sa google account-om

Post od Sale_M »

Da nisi ukucao pogresnu sifru za wifi,ako je mreza zasticena?Jesi li pokusao da se ulogujes preko data konekcije ?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Antagonist
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 01. Okt 2011. 18:50

Re: Problem sa google account-om

Post od Antagonist »

Radi mi Wifi dobro, probao sam na browseru i sve je ok. Pokusao sam i preko mobilne mreze, nece ni tako.
Najgore sto kada sam uradio factory reset, izgubio sam sve aplikacije, i sada na telefonu bukvalno nemam nista. A ne mogu ni da skinem sa marketa. Nemam ni alarm clock, morao sam da sa tavana vadim neku staru ciglu da me budi ujutru :x
Kontakte sam bekapovo na sd karticu pre hard reseta, ali sada ne mogu da skinem program koji ce da ih vrati sa sd kartice nazad. Odnosno imam ja sve potrebne apk instalacije na sd kartici, ali nemam sa cim da ih instaliram, kad jbn android ne dolazi sa file managerom, nego se i on skida. Ovo me izludjuje! :x

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Problem sa google account-om

Post od Azimuth »

Antagonist, ne znam koji telefon koristis ali ja sam sa zvanicnim romom dobio file menager. No, to nije bitno.
Da nisi mozda pogresno uneo mejl ili sifru?
Drugo, ako je neki od starijih modela, znam da sam ja ranije morao prilikom instalacije roma tj kad sam palio prvi put telefon posle factory reseta, prilikom tog paljenja da preskacem da unesem gmail podatke i ne dozvolim mu da poveze nalog, pa tek kad zavrsi sa tim uvodnim koracima onda se vracao ili restart opalio pa unesio mejl i sifru. Pokusaj i sa ovim.
A aplikacije...pa nije market tj google play jedino mesto odakle ih mozes skidati :wink:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Problem sa google account-om

Post od gargamel4 »

Za početak nam napiši koji telefon koristiš i koju verziju softvera. Ja sam imao isti problem sa drugarovom Spicom. Napravili Google account na kompu ali telefon iako mu je radi i WiFi i GPRS net, ne može sa telefona nikako da se poveže na google a file manager nema pa je telefon prilično neupotrebljiv :(
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Antagonist
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 01. Okt 2011. 18:50

Re: Problem sa google account-om

Post od Antagonist »

Azimuth, probao sam i to, ali nece.

gargamel4, upravo to. Telefon mi sad sluzi samo za pozive i poruke, nikakve druge funkcije nema... Najgore sto mi je zbog posla prakticno neophodan kalendar sa reminder-ima.
Imam LG GT540, verzija androida 2.1

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Problem sa google account-om

Post od gargamel4 »

Pa kad je već tako procunjaj po xda i vidi da li ima neki kuvani ROM. Trenutni ništa ne gubiš a možeš da dobiješ.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Odgovori