Android OS *generalna diskusija*

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od sugarcoated_ass »

Nope... Volim uniformisano, ali blesavo uniformisano. :lol:
Kad sam uspeo Windows 10 mobile start screen da pretvorim u Android home screen... Šta onda reći? :D

Sent from mTalk

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od 1808 »

Evindzer napisao:Iskreno, počela je da me nervira ta dvodimenzionalnost na Androidu....
iamivan napisao:@Evindzer, prošlo je doba 3D-a i onih ikonica pre iOS7
E taj dvodimenzionalni dizajn je stvarno s*anje, a sve je počelo kada se na tržištu pojavio WP8. Obzirom da su iOS i Android već tada uveliko bili dominantni na tržištu, Microsoft je osmislio stategiju sa kojom je pokušao da promoviše superiornost svog sistema u odnosu na konkurenciju. Znali su da WP kao novi sistem neće moći da parira konkurenciji po svojim softverskim mogućnostima još dosta dugo, jer razvoj sistema zahteva osim znanja i dosta vremena, a toga nisu imali.

Zato su zaigrali na drugu kartu i rešili da sistem maksimalno rasterete, kako po pitanju raspoloživih softverskih opcija (koje nisu ni imali vremena da implementiraju), tako i po pitanju grafičkih zahteva sa ravnim dvodimenzionalnim dizajnom, što je uticalo da harvder lakše barata sa obradom podataka. Tako su stvorili privid da WP na istom hardveru radi lakše i brže od konkurentskih (nije ni čudo kad je skoro prazan), a to što sistem nije imao ni približnu funkcionalnost kao konkurentski su stavljali u drugi plan, uz obećanja da će funkcionlnost naknadno podizati. Oni su to vremenom i činili, pa je sistem postajao sve teži i teži, a kada je došlo vreme da se funkcionalnost podigne na jedan novi nivo sa WP10, onda su stigli do gomile nerešivih problema, pa tako sada novi (i prilično teži) sistem radi lošije od svog prethodnika.

Ovakva razvojna strategija je na vreme pročitana od strane njihovih rivala, pa su tako ubrzo i Apple i Google prilagodili svoje sisteme kao odgovor na izazov konkurencije. iOS je već od verzije 7 prešao na 2D dizajn, a ubrzo i Android na materijal dizajn, kako bi se rasteretili bar grafički zahtevi i preko toga donekle ubrzao rad sistema. Hardver je u međuvremenu postajao sve jači i jači, pa ovo sad izgleda malo apsurdno da nam QHD rezoluciji ekrana i moćni GPU služe za neki komičan prikaz dvodimenzionalnih menija.

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od iamivan »

Je l' ti ove tvoje dugačke postove sam pišeš ili kopiraš neke članke pošto mi ovaj poslednji pasus tako deluje? [emoji1]

Edit: Uz pomoć Wikipedia-e saznah da Microsoft i jeste začetnik "modernijeg" flat dizajna. Nisam znao. [emoji4]

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od 1808 »

iamivan, naravno da sam pišem, a ukoliko sumnjaš probaj kroz pretraživač da nađeš podudarnost sa nekim tekstovima na mreži, pa me slobodno opljuni ako imaš dokaza. 8)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od sugarcoated_ass »

Ne znam... Meni je preglednost i funkcionalnost uvek bila ispred eye candy-a. I desktop na kompu mi je najjednostavnija crna pozadina koju sam mogao da nađem, shortcut do mog radnog foldera, recycle bin i nađe se project file na kom trenutno radim. Shortcut-ovi za 4 osnovnia programa koje koristim (FL Studio, Firefox, Audicity i Reaper) su zakucana na taskbar i to je to. :)
Tema mi je crna prozirna, a čak sam i start button promenio u flat crno beli jer mi onaj šareni bode oči. :D

Sent from mTalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Evindzer »


Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Azimuth »

@Bogdan2015, ides redom i spamujes forum bez ikakve potrebe. Imas temu za tvoj model telefona pa tamo i pitaj sve sto te zanima. Opominjan si nekoliko puta i znaj da ce svaki naredni ovakav spam post biti obrisan bez upozorenja.

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Ledjo »

Da bi se ubacio apk falj sa kompa na telefon, a kasnije ta aplikacija instalirala, telefon mora da bude rutovan?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Drafer
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1053
Pridružio se: Sre, 26. Feb 2014. 15:04
:: Srpska Crnja
:: Xiaomi Mi 11i
Kontakt:

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Drafer »

Ledjo,
Ne treba za to da bude rutovan telefon vec mora da se ukljuci opcija koja se zove ˝Unknow sources˝ koja se nalazi u
Settings->Security
Android 12

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Ledjo »

Zahvaljujem drafer, nisam rutovao jos od galaxy mini pre 2 godine, tako da nemam pojma sta I gde :mrgreen:

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od rock9855 »

Da li mozda neko zna da li postoji mogucnost da se vrate obrisane slike i video na Samsungu S5? Iz ne znam kog razloga su trpane slike i video u kes memoriji. Tj u other folder. I kad sam hteo da onrisem kesh memoriju zato sto je bio tel pun posle kad vidim nigde slika ni videa (( Da limozda postoji neko resenje ili je to otislo u nepovrat?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od acamatic »

Disk digger se zove aplikacija na marketu. Ali zahteva da uređaj bude rutovan.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od rock9855 »

Hvala. Ako ne nadjem nista drugo moracu prvo da rootujem tel pa da instaliram. Samo sto tel nije moj pa mora da se konsultujem sa vlasnicom:)

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od rock9855 »

Koji je najlaksi nacin da rootujem s5? Bez menjanja celokupnog softvera. Jel radi neki nacin ko sto je ranije radio towel root?

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od fannY »

Jel moguce da sam pokupio neki virus? Iskacu mi stalno neke reklame.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od iamivan »

Možda neka aplikacija gura reklame van nje. Baci pogled šta si poslednje instalirao pa vidi.

Sent from my Sexus 6P using Tapatalk

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od acamatic »

@fanny,a gde iskaču? Po pretraživaču ili po aplikacijama. Sumnjam da je neki virus, ako je rutovan mob ubaci neku aplikaciju protiv reklama i uživaj.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od fannY »

Iskacu svugde. Bilo da je u aplikaciji ili ne. Nije rutovan.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Aimbot91
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Sre, 26. Nov 2014. 19:56
:: HTC Desire 816 Dual

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Aimbot91 »

Imas virus tj neka aplikacija gura reklame.Baci oko na zadnje instalirane aplikacije.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od fannY »

Poslednje sto sam instalirao je Rock Clock. Ne verujem da je do toga.

Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока

Odgovori