Android OS *generalna diskusija*

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od sugarcoated_ass »

Kao što sam napisao u Motorola Novostima, znam dosta ljudi koji imaju Moto, ali ne verujem da ih ima baš toliko.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od dejan87dex »

ES File Manager vanishes from Play Store, possibly part of DO Global scandal


https://www.androidpolice.com/2019/04/2 ... l-scandal/
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od гари »

Društvo, ako je u Googlovoj Photos aplikaciji bio uključen backup za slike, gde bih sada mogao te slike sa maminog telefona da pronađem? Pitam, jer moguće da do kraja ta aplikacija njoj ništa i nije backupovala, povremeno je prijavljivala aplikacija da nešto nije uspela da backupuje, a nisam do sad video te slike u nekom Google Drive folderu.

EDIT:
Ukapirao sam. Slike jesu backupovane, ali nisu na Google Drivu automatski, nego na photos.google.com. A u Google Drivu preko browsera može da se podesi da se Google Photos folder ubaci i u Goodle Drive. Zašto to nije tako i automatski, pojma nemam, ali dobro - sad sam video kako to funkcioniše.

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od dejan87dex »

Introducing auto-delete controls for your Location History and activity data



Whether you’re looking for the latest news or the quickest driving route, we aim to make our products helpful for everyone. And when you turn on settings like Location History or Web & App Activity, the data can make Google products more useful for you—like recommending a restaurant that you might enjoy, or helping you pick up where you left off on a previous search. We work to keep your data private and secure, and we’ve heard your feedback that we need to provide simpler ways for you to manage or delete it.

You can already use your Google Account to access simple on/off controls for Location History and Web & App Activity, and if you choose—to delete all or part of that data manually. In addition to these options, we’re announcing auto-delete controls that make it even easier to manage your data. Here’s how they’ll work:

Choose a time limit for how long you want your activity data to be saved—3 or 18 months—and any data older than that will be automatically deleted from your account on an ongoing basis. These controls are coming first to Location History and Web & App Activity and will roll out in the coming weeks.

You should always be able to manage your data in a way that works best for you--and we’re committed to giving you the best controls to make that happen.

https://www.blog.google/technology/safe ... lete-data/
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od гари »

Koje lupetanje. Kao treba im za unapređenje njihovih usluga. Pa što onda ne poprave greške koje sam im prijavio vezano za adrese... Pogrešni nazivi ulica, nema brojeva kuća, a sve to ranije u tom jednim kraju bilo dobro. Nek se nose, zajedno s Microsoftom.

Što se Googla tiče, sam Android im je nedovršen proizvod.

Ne bih da gunđam, ali to foliranje kako im treba istorije lokacije radi naše dobrobiti.

Ali dobro, evo jedna konkretna stvar koju su sad super dovršili. Stigao je update za Gboard s kojim možete da držite više stavki u clipboardu. Odlično radi.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Slika

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Evindzer »

гари napisao: Što se Googla tiče, sam Android im je nedovršen proizvod.
Oho, Gari uzvraća udarac: ovo je retroaktivno na kontu dugogodišnjeg pisanja kako je WP (bio) poluproizvod. [emoji6][emoji16][emoji16]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od гари »

Nego šta, samo strpljivo, i napad kad dobro upoznaš neprijatelja i čime raspolaže. :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Green »

Pa sad, ako cemo bas tako, svaki proizvod je onda nedovrsen, jer ce se uvek naci neko kome je isti necim nepotpun. Uvek ce nesto nekom da smeta...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od гари »

Hoću da ukažem na to kako Google korisnicima ne nudi svoje aplikacije za razne elementarne stvari. Oni naprave sistem, a onda se za sve ostalo oslanjaju na third party aplikacije da im koriguju mane. Nekom je to OK, gomili "naprednih" korisnika svako jeste, ali u suštini nije.

Evo, juče čitao neku temu na Sony Community gde su se ljudi raspitivali kako na Android P da podese da im power dugme menja jačinu zvonjave, a ne jačinu zvuka u multimediji. Likovi iz Sonija su u fazonu "ali to je tako sa Androidom P", ali nije. To je Google ostavio nedovršenim, a onda ni taj proizvođač telefona nije popravio taj nedostatak za svoje korisnike kroz svoj skin. A naravno, ako neki šubi-dubi developer može da napravi aplikaciju koja je alternativa Androidov P-ovoj kontroli zvuka - to bi mogao itekako i Sony.

Baš me interesuje kako su to na Androidu P rešili drugi jači proizvođači, Samsung, Huawei i Xiaomi...

Tako da, to je ta kastomizabilnost, super je za developere i nekog ko voli da se igra - ali ako govorimo za sve druge, to je prodavanje nedovršenog proizvoda. Meni lično je OK ovako, zanimljivo mi je da u slobodno vreme malo istražujem i pronalazim nove stvari, ali mislim da mnogi hoće telefon da bi ga odmah koristili, a ne da bi se njakali s njim da nameste nešto da bude kako je od samog početka trebalo da bude.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Evindzer »

Gari, druže moj dragi, ako je suditi po balkanskom prosečnom korisniku telefona - niko ništa ne podešava, niti zna kako, niti ga interesuje. Važno je da je šareno, ili je važno da je marka, ili već nešto treće – a to što im je na ekranima, u podešavanjima, i u celom telefonu sve difoltno, to nije bitno.

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od dejan87dex »

гари napisao:Nego šta, samo strpljivo, i napad kad dobro upoznaš neprijatelja i čime raspolaže. :D
Da se podsetimo, nas je muka naterala da pređemo na Android.
Ćuti dobro je, kako bi tek moglo da bude odlično je [emoji23]
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Green »

гари, ne shvatas koliko je truda i vremena potrebno da se napravi dobra i funkcionalna aplikacija, a da svima odgovara. Zamisli kad bi Microsoft pravio bas sve programe za Windows na PC racunarima. Trebao bi da zaposli bar milion radnika. Ne ide to bas tako lako kako bi ti hteo...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od гари »

@Evi
Pa da, da je šareno i tako to, a kad vidi kod tebe da to ne mora da baš da bude tako, već da može da se podesi ili da postoji drugačije - "aha, ja mislila to je prosto tako".

@Dejan
Što jeste, jeste. :D

@Green
Upravo to je Microsoft za svoj mobilni OS i uradio - i za najosnovnije stvari je korisnicima ponudio svoja rešenja. I jeste da je teško napraviti da nešto bude po svačijem ukusu, ali ako se pedantno osmisli i izvede - biće ljudi većinom zadovoljni.

Evo još jedno poređenje. Na Windowsu ima sinhronizovanje slika sa OneDrivom - slike sa telefona (iz nekoliko foldera) se uploaduju na OneDrive, i na telefonu se sve slike i sa OneDriva vide. Na telefonu kad je obrišem, obrisao sam je na oba mesta. Jedina mana je što, kad sliku obrišem na OneDrivu na kompjuteru, ona ne bude obrisana i na telefonu, i što se slika sa OneDriva prikazuje na telefonu, ali se ne snima u fizičku memoriju telefona (osim među neke privremene fajlove aplikacije). A Google uz svoju Photos aplikaciju po defaultu ni ne stavlja na Google Drive, nego u Google Photos - a kojima sa kompjutera može da se pristupi samo kroz browser. Dodatno, on te slike ne čuva u odgovarajuće foldera u zavisnosti iz kog su foldera uploadovane, već ih sve redom trpa u odgovarajuće foldere po mesecima. Takvu vrstu backupa sam ja imao još na Nokiji Ashi 202.

A za milion radnika - jednu dobru aplikaciju može da napravi i samo jedan dobar developer, ili - ako je posao kompleksniji, jedan manji tim dobrih developera. Ali šta mi da im radimo kad su šabani nesposobni. :D Dok im za poslovnu politiku možemo samo dići kapu. :)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Evindzer »

гари napisao: Pa da, da je šareno i tako to, a kad vidi kod tebe da to ne mora da baš da bude tako, već da može da se podesi ili da postoji drugačije - "aha, ja mislila to je prosto tako".
Ljudi iz mog okruženja rade upravo suprotno: „Ne diraj mi ništa, sad sam se navikao/navikla, pa znam gde mi se šta nalazi“ ili „Zašto ti je sve tako jednobojno, kako prepoznaješ ikonice kad nisu različite boje?“
I meni ništa ne preostane, do da se od muke raspalim šakom po glavudži. [emoji1787]

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Green »

гари, kontam ali je malo glupo ocekivati da svaki OS ima potpuno iste stvari, opcije ili funkcije. To sto tebi mnogo toga ne odgovara ne znaci da je lose odradjeno. Android takodje vec odavno nudi potpuno sve "out of the box". Ostatak se nadomesti aplikacijama. Ne znam koliko puta to jos treba napisati. Snaga i moc svakog sistema se mere brojem opcija i aplikacija, tako da mislim da je tu sve jasno.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od гари »

Green napisao:To sto tebi mnogo toga ne odgovara ne znaci da je lose odradjeno.
Moguće i da je to u pitanju. :)

Videćemo još, možda i nađem neku aplikaciju koja sinhronizuje foldere sa slikama sa kojim god cloudom. Ili se već pojaviti.

A za ostalo, čekamo Android Q, pa posle njega onaj sledeći. :)

EDIT:
Oprobaću posle ovu aplikaciju.
Autosync for OneDrive - OneSync
https://play.google.com/store/apps/deta ... ncv2&hl=en

Deluje obećavajuće, i da nudi tačno to što sam pominjao da mi fali.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od yocasylver »

Meni vec 10ak dana gmail ne radi kako treba ili ja mislim.Elem ne prijavljuje mi da su stigla pisma vec kad odem u sanduce vidim da ima dosta ne procitanih.Mislio sam da je zbog tog sto imam isti nalogu i u tabletu pa tamo izbrisah i ako ranije nije bilo problema kad ono opet nista.Stignu ali ostanu kao ne procitane.Kad sam nesto u gledao u apk Gmail izaaslo mi je obavstenje da li da ukljucim te notifikacije kao primarne ja sam pristao ali opet nista,to pitnje je bilo iz Gmaila a ne iz samog sistema.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od гари »

Ako ne znamo šta je, ima univerzalno rešenje - jel si probao da ga ugasiš, pa upališ? :D

Šalu na stranu, konkretno mislim na uklanjanje Gmail naloga iz Gmail aplikacije, pa njegovo ponovno vraćanje, ne bukvalno paljenje i gašenje.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Green »

Nisam ni ja uopste zadovoljan kako Gmail radi. Pristizu mejlovi ok, ali cesto se u "Primary" sekciji uopste ne pojavi ono sto je prispelo i u, recimo, "Updates" ili "Promotions", vec moram svaku posebno da proveravam. Budalastina na kvadrat. Nikad mi nece biti jasan potez da se Inbox ugasi. :dry:

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od darkonda »

Gmail aplikacija je očaj, ja ni jedan attachment ne mogu da downloadujem.

Odgovori