Android OS *generalna diskusija*

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Odgovori
yocasylver1
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 258
Pridružio se: Uto, 24. Maj 2016. 01:50

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od yocasylver1 »

гари napisao:Ako ne znamo šta je, ima univerzalno rešenje - jel si probao da ga ugasiš, pa upališ? :D

Šalu na stranu, konkretno mislim na uklanjanje Gmail naloga iz Gmail aplikacije, pa njegovo ponovno vraćanje, ne bukvalno paljenje i gašenje.
Nisam ali mi je padalo na pamet.
Probaću sad.

Kad sam ušao u naloge ovaj taj koji me zeza prikazivao je grešku sa sinhronizacijom. Obrišem, opet aktiviran onda mi pokazuje istu grešku sa drugim nalogom
Evo i slike
Slika

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od гари »

Ja isto me koristim Gmail, me sećam se više šta mi se tačno nije dopadalo. Outlook mi radi super.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od ciklon »

Код Gmail апликације сам још пре извесног времена приметио да се мучи са више од 2 имејл налога. То посебно дође до изражаја ако поред једног или два Google/Gmail налога имате и неке „нестандардне” као што су AOL или Yandex (Hotmail и Yahoo радо добро). Баш због AOL и Yandex имејл налога сам инсталирао Edison Mail >>> https://play.google.com/store/apps/deta ... mail&hl=en којим сам веома задовољан. Наравно, има ту места за напредак, не спорим. Но, с обзиром на то да је апликација бесплатна, да (још увек) нема рекалама и понуда за куповину „напредних” опција, да је дизајн (по мом мишљењу) пријатан за око и да су опције за подешавање и те како упрошћене, топло је препоручујем као алтернативу Џимејлу.

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od PetarVetar »

Ja koristim Gmail aplikaciju s 2 Gmail naloga i jednim Hotmail i nemam problema s njom. Mada, stavio sam da mi obaveštenja stižu samo za 1 od ta 3.

Poslato sa JSN-L21 uz pomoć Tapatoka

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od dejan87dex »

Ja volim stock app, lepo radi Gmail imam 3 accounta (Gmail, Hotmail i Yahoo) mada iskreno da ne radi tu nesto našao bi brzo zamenu haha npr Outlook.

Zeza vas sistem sa različitim restrikcijama prema aplikacijama, ume to da zeza Xiaomi itd telefonima koji nemaju čist android.


Npr treba ova opcija da bude isključena za optimizaciju.

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201905 ... 5011aa.jpg[/img]
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od гари »

Ali vidiš ti to, kad se priča o različitim proizvođačima, govori se u RAMu i čipsetu, i kameri, pa se odatle ovde na forumu izvode zaključci da li je nešto glupo kupovati. Ali nakon što otpakuješ telefon, onda se suočavaš sa tim dodatnim problemima - da li je nečiji skin previše restriktivan, pa se rveš s njim da bi ti aplikacija radila u pozadini. Ili ako imaš ili nemaš aplikaciju za sve osnovne stvari.

Samsung ako u svoje telefone ima automatski ugrađene svoju galeriju, music player, mejl klijent, razni widgeti, pa to sve da uredno izgleda - nije da to ne vredi dodatnog novca. Evo, i ja sam poplaćao za veći broj aplikacija pri prelasku na Android. Tipa, aplikacija za kalendar oko 300 dinara, pa tako za razne sitnice.

Samsung samo samo kao primer naveo. Za nekog ko ne voli da traži odgovarajuće aplikacije mi deluje da su telefoni tako nekih skupljih brendova ipak bolji. Sad, ostali ovde imaju bolju predstavu koji je kakav skin, ali to se ne provlači u diskusijama.

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od dejan87dex »

Nokija uz Pixele ima najmanje bloat-a u odnosu na druge proizvodjace. Ja licno skinovan droid vise necu nikada koristiti , volim sto cistiji sistem i sad da izaberem ili ukinem aplikacije :)

Cak nisam ni bacao pare na neke dodatne app (daj Boze da imam 3 kupljene app i to je to) imas google i ms resenja za dosta toga kao i mnoge druge koje su free.

Imas i prelepu kolekciju aplikacija na F-droidu :oops: samo jedan New Pipe koliko znaci :)
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od sugarcoated_ass »

Nije samo Nokia, već svi Android One uređaji jer koriste Android kakav je Google zamislio, ALI... opet se tu trpa ponešto od strane proizvođača. Xiaomi ubacuje neke svoje aplikacije poput file managera, Mi Remote i sl, dok Nokia ima famozne Evenwell procese u pozadini. Za Motorolu ne znam, ali se nadam da ću uskoro saznati pošto je Moto One u nekom planu da mi uleti u ruke. [emoji16]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od dejan87dex »

Da ali svakako daleko manje bloat-a od naduvanog Samsunga itd.
Poslednja izmena od dejan87dex u Ned, 05. Maj 2019. 22:08, izmenjeno 1 put ukupno.
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od sugarcoated_ass »

Naravno. Samo kažem. [emoji846] Zato sam i ja zagrizao AO i ne puštam. [emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Evindzer »

гари napisao:Ali vidiš ti to, kad se priča o različitim proizvođačima, govori se u RAMu i čipsetu, i kameri, pa se odatle ovde na forumu izvode zaključci da li je nešto glupo kupovati. Ali nakon što otpakuješ telefon, onda se suočavaš sa tim dodatnim problemima - da li je nečiji skin previše restriktivan, pa se rveš s njim da bi ti aplikacija radila u pozadini. Ili ako imaš ili nemaš aplikaciju za sve osnovne stvari.
U tome su čari Androida. [emoji1787][emoji1787]
dejan87dex napisao:Da ali svakako daleko manje blista od naduvanog Samsunga itd.
Meni je Samsung odličan, bar trenutno. Nije mi savršen (nije mi to bio ni WP, a o W10M da ne govorim), ali je odličan.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od гари »

Slažem se, i meni deluje Android One bolji iz istih razloga kao i vama, a i što sam kupio - to mi je kupljeno i za sledeći telefon. I još sam i ranije navodio i neke druge razloge.

Ali kažem to uopšteno - kad govorimo o telefonu za nekog levog, kad neko postavi pitanje, čini mi se da se ugl. daju saveti kao da se telefon kupuje za nekoga od nas, koga telefoni zanimaju, i ko će hteti da se igra podešavanjem i traganjem za dodatnim rešenjima.

Dejane, nema baš to sve što mi je trebalo besplatno. Od svega sam hteo da pronađem za sebe što bolje. A onda, kad već vidim da je možda samo jedan developer napravio tačno to što mi treba, i vidim da i on pokušava nešto da zaradi, nije mi u redu da njegovu aplikaciju tražim na nekom drugom sajtu za dž. Ako si na to mislio. Osim Tapatalka, vidiš, kad su onakvi halapljivci... :D

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od dejan87dex »

Čuj osim tapatalka ne foliraj se.
Totalno te razumem, tu su braća Rusi i 4pda forum, čim izadje pro verzija app na Storu ovi to odma ubace na forum ;)
Zato kažem imam 2 ili 3 kupljene app i tu se ta priča završava.
Ostalo na fdroid, 4pda ;) haha
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od PetarVetar »

Kupih ovo danas, deluje zanimljivo. Tek je drugi broj.
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201905 ... ec4dea.jpg[/img]

Poslato sa JSN-L21 uz pomoć Tapatoka

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od гари »

Ozbiljno, valjda mi to ostalo sa Windows Mobila, tamo i nije jednostavno naći dobru aplikaciju, a i kad je neko napravi - kumiš ga. :D Ali i na Androidu recimo, ima gomila aplikacija, ali malo je dobrih, pa ipak i ti ljudi zaslužuju nešto...

Evo do sad: OneSync, BlackPlayer EX, QuickEdit, QR & Barcode Reader, Memoria, DigiCal+, TV Show Tracker i DailyPic Pro. Uzeo sam i BitTorrent, i uklonio reklame sa AccuWeather. S tim da sam za većinu, posebno za ove skuplje dočekao da bude jeftinije, a ćapio sam i KM Player za dž.

No to je to, mislim da mi više baš ni ne treba.

A ove sajteve koje si naveo imam u Bookmarku. :D

@Petar
Deluje zanimljivo indeed. :)

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od PetarVetar »

Evo čitam uveliko, ima dosta zanimljivih stvari. Već sam instalirao jednu aplikaciju od preporučenih.

Poslato sa JSN-L21 uz pomoć Tapatoka

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od Evindzer »

PetarVetar napisao:Kupih ovo danas, deluje zanimljivo. Tek je drugi broj.
Samo iOS i Android? Ne kupujem dok ne ubace WP. [emoji1787]
PetarVetar napisao:Već sam instalirao jednu aplikaciju od preporučenih.
Koju? Ako valja, preporuči je ovde.

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od PetarVetar »

Kupite, pa ću vam reći. :D Šalim se, u pitaju je momondo. Planiranje putovanja u jednoj aplikaciji. Najjefitniji letovi, hoteli, prevoz... Cene u realnom vremenu, jako dobar interfejs, baš dobra stvar.
https://play.google.com/store/apps/deta ... ightsearch

Poslato sa JSN-L21 uz pomoć Tapatoka

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od brankisha »

Kakav izgled naslovice. Prvo sam mislio da je Blic zena [emoji23][emoji23]

Sent from my SM-G950W using Tapatalk

PetarVetar
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 374
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2014. 17:27
:: Samsung S20+
Lokacija: Jagodina

Re: Android OS *generalna diskusija*

Post od PetarVetar »

Zlobno. [emoji23]

Poslato sa JSN-L21 uz pomoć Tapatoka

Odgovori