VIP Android izazov 2.0

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

VIP Android izazov 2.0

Post od IDzO »

Posto je prica o Android platformi i razvoju iste, postavio sam ovde temu, a ne u podforum Operateri.
05.05.2010
Vip podržava Android zajednicu u Srbiji sa novim mobilnim aplikacijama

Vip mobile je danas najavio drugu rundu konkursa za razvoj lokalno primenljivih Android aplikacija – Vip Android izazov 2.0. Korisnici telefona sa Android platformom odlično su prihvatili 64 domaće aplikacije iz prethodnog konkursa, a njihove sugestije o tome koje bi nove mobilne servise rado koristili u budućnosti bile su dovoljan razlog da Vip ovaj konkurs podigne na sledeći nivo.

„Zato što nam je stalo do naših korisnika, uvek smo spremni da ponudimo najbolja rešenja za njihovu mobilnu komunikaciju. S obzirom da smo tržišni lideri u segmentu pametnih telefona, želimo da okupimo jaku i interaktivnu Android zajednicu u Srbiji. Siguran sam da će ovaj konkurs snažno inspirisati i podstaći talentovane programere da u kontinuitetu razvijaju korisne i zabavne aplikacije po meri domaćih korisnika”, izjavio je Aleksander Šperl, predsednik Upravnog odbora Vip mobile.

Vipovi stručnjaci su predstavili svoju aplikaciju Android Vip Meni, koja se od danas nalazi na Android marketu, a olakšava pregled i preuzimanje najbolje ocenjenih domaćih aplikacija i tako dodatno promoviše lokalne sadržaje namenjene korisnicima telefona sa Android platformom.

Programeri svoje aplikacije za Vip Android izazov 2.0 mogu da prijave u okviru sledećih kategorija: Najbolje unapređena aplikacija sa prethodnog konkursa, Informacije, Zabava i Mobilne aplikacije komercijalnih servisa. Svaka od četiri kategorije nosi po tri nagrade: dve novčane – od 2.000 evra i od 500 evra, kao i telefon HTC Desire, najbolji Android uređaj na tržištu.

Novina konkursa je i uvođenje još 2 nagrade. Programeri, učesnici oba konkursa, i svi Vipovi korisnici Android telefona imaće mogućnost da po zavšetku Vip Android izazova 2.0. glasaju za svoju omiljenu aplikaciju. Glasovi programera će pobedničkoj aplikaciji doneti 2.000 evra, dok će najbolja aplikacija po izboru korisnika autoru doneti nagradu od čak 8.000 evra. Glasanje korisnika će biti omogućeno putem specijalne aplikacije u okviru Android Vip Menija.

Ukupan nagradni fond Vip Android izazova 2.0. iznosi 22.000 evra.

Registracija za konkurs počinje danas i traje do 31. jula, a programeri gotove aplikacije mogu da pošalju do 1. septembra. Dodela nagrada je zakazana za 30. septembar, a dobitnici Nagrade programera i Nagrade korisnika biće poznati 28. oktobra.

Učesnici mogu da pošalju više od jedne aplikacije i svaka od njih ima šansu da osvoji neku od nagrada. Sve registrovane aplikacije biće na raspolaganju za besplatno preuzimanje sa Android marketa, jedinstvenog mesta gde se trenutno nalazi više od 50.000 aplikacija, uključujući i 64 domaće sa prethodnog konkursa.

Više informacija o Vip Android izazovu 2.0 možete pronaći na: http://android.vipmobile.rs.
Pitanja o konkursu možete poslati na: android@vipmobile.rs
Pa neka najbolji pobedi! :)

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Oho znaci ipak je VIP video sta se desilo sa pobednicima proslog konkursa i sad su lepo ubacili glasanje.Jos jedan plus za VIP....Nada mse da ce i ovog puta svi ucesnici dobiti VIP Tatto telefon :D
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Fala bogu za javno glasanje, ono prošlo je ispalo Slika
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

pa ovo je super jos samo brata da nagovorim da se prijavi ima da uradimo aplikaciju za 1 mesto :) :P
Iphone 4s white clear install

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

xerosoft, aj vidi pa napravite neki recnik, mislim da je to aplikacija koja je veoma bitna a nema je za android platformu. Ili nesto tipa Freiminmona za symbian.

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

jerkann, probat cu njega da nagovorim jer inace on programira ovako mislim za kompjutere nadam se da to nije neka velika razlika :unsure:
Iphone 4s white clear install

n1tr0
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 158
Pridružio se: Pon, 23. Jun 2008. 10:50

Post od n1tr0 »

xerosoft, ja jos nisam programirao Android aplikacije, ali posto programiram vec nekih 10-ak godina, prijavicu se vrv za izazov. :)
Citao sam danas dokumentaciju na zvanicnom sajtu i za sada mi deluje jednostavno. Verujem da ce se i tvoj brat snaci, samo mora da izdvoji malo vremena. Jedini problem je naci pobednicku ideju... :roll:

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

n1tr0, ma evo sad je brat samnom razagovarao u vezi ovoga i kaze da ce baciti pogled na to kako ide a i ja sam dosta upucen u android i imam dosta ideja,tako sto se tice toga potrudit cemo se da nadjemo neko resenje pa makar za neko od prva tri mesta ne mora biti bas prvo ;)
Iphone 4s white clear install

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

xerosoft, Ako zna Javu onda nema frke,a opet i ako ne zna a poznaje logiku programiranja moze brzo da nauci sintaksu i odradi koju aplikaciju.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

Wicker Man, pa o tome sam i ja njemu sinoc pricao ali nije on glup :wink: s tim sto studira informatiku i sto je jedan od jacih studenata i plus sto programira od 7 razreda osnovne nadam se da ce to biti dovoljno za njega 8)
Iphone 4s white clear install

Odgovori