Particionisanje memorijske kartice

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Pera Detlic, imas par aplikacija na marketu koje ce ti to omoguciti trazi app2sd i "related". Medjutim ako ocene da su ti aplikacije "kriticne" nece ti dati da ih prebacis na karticu.

Ako si naknadno instalirao aplikacije tipa SMS Managera ili bilo sta sto se dize sa sistemom proglasice ih za "kriticne".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

tolero
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 231
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2010. 15:09

Post od tolero »

@ Pera detlic jel koristis move2SD enabler ? Kad vec koristis custom rom ne moras da pravis particiju samo instaliraj ovaj program i on ce prebacivati i one app koje nemaju dozvolu za prebacivanje samo pazi na root aplikacije i widgete.
Skini cachemate for root za optimizovanje memorije telefona on dosta oslobodi mesta na telefonu.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

tomas.hokenberi, kapiram... evo potrazio sam malo i te app2sd aplikacije nece da mi prikazu polovinu aplikacija... dao mi je da prebacim titanium backup i advanced task menager na SD i kaze nema vise apps na telefonu... a iGO uredno bleji na memoriji telefona i 'sedi' na 28MB... ili recimo glupi Facebook se rasirio komotno na 11MB (sta ce mu toliko?)

sta sa tim da radim...? i da li ce se to uopste promeniti posle particionisanja... i celog apps2sd procesa...?
kazem, nije mi bas najjasnije...

edit: tolero, sad cu da isprobam sve to pa javljam...

EDIT 2: tolero, HVALA! podseti me ako se nekad upoznamo da te castim bar pivom...puno hvala!!! napokon, sve radi kako i treba....
Samo nek se rolaju....sarme.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Ovaj ovako posto za zte blade ne mogu da nadjem nijadan funkcionalan rom koji je stabilan a podrzava ext particiju, moje pitanje je sledece. Koju aplikaciju koristiti na froyu za prebacivanje aplikacija na sd?

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa rootovan telefon bi trebalo da u settingsu pod menage applications ima mogućnost manuelnog prebacivanja aplikacija na karticu a pogledaj i ovo što tolero reče, mada tih aplikacija ima još.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

ma ima nego su toliko krsh romovi za ovaj telefon da ne verujem kresuju samo tako kada god ubacim neki app2sd enabler ubije telefon cim se restartuje... Uglavnom sam nasao neki rom pa cu sada da ga bacim na test

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Ima li ko ideju kako prebaciti podatke sa ext particije na jednoj kartici na ext particiju na drugoj kartici, a da to nije dizanje Linuxa?
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Nikola031, o kom tel se radi? Da li je u pitanju prebacivanje podataka samo sa ext particije ili kompletnog, recimo, nand backup-a? Da li bi tu karticu koristio u istom tel?

Vec sam o ovome pisala al mozda tebi bas ovo treba pa cu ponoviti.. Ja sam uspesno nand backup (kompletan backup celog tel sa ext particijom) prebacila sa jednog Desirea na drugi.. Isto tako i kompletan nand backup sa jedne kartice na drugu..: -)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Radi se o HTC Desire, trebaju mi samo podaci sa ext particije (da ne bih morao sve programe ispočetka da instaliram), karticu ću koristiti samo u jednom telefonu. Petljao sam sa nekim programima koji mogu da čitaju ext particije na Windowsu ali ni na jednom ne radi write pristup, a to za nand backup mi nije palo na pamet :) Hvala :)
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Nikola031, pa da, to ti je najjednostavnije.. Znači, odradi Nand backup stanja tel sa starom karticom, zatim particionisi novu karticu, prebaci Nand backup i sve ostale podatke sa stare na novu karticu i odradi Restore..:-) I to ti je to..:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Aj ovako da vas pitam posto mi je skroz nelogicno. Imam par sd kartica neke su od 8 neke od 4 i jedna od 2 gb. Kada ubacim karticu od 4 ili 8gb u telefon radi sve normalno instaliram aplikacije na sd karticu sve podesim izgasim telefon sve nestane sa njih tj ne moze vise da se loaduje. Vratim karticu od 2gb koja je stigla sa telefonom podignem ponovo rom vratim isto aplikacije na sd sve bukvalno isto i sve radi bez ikakvog problema. Zna li neko u cemu je fora posto me to nervira jako. Nikada nisam imao problem sa app2sd ili bilo cime al od kako sam uzeo ovih par kartica ne mogu da se sastavim sa njima.

Boban N.P.
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 04. Nov 2010. 18:52

Post od Boban N.P. »

POZ - jedno pitanje za nekog strucnjaka :chytry: , uradio sam KAO particiju SD kartice od 4 GB i to na tri dela kako sam negde procitao da treba prvi Fat32 na nekig 2.6 GB drugi Ext2 na nekih 0.8 GB i treci lenux Swap na nekih 0.3 GB --- i to lepo u programu gde sam pravio particije vidim da je podeljeno medjutim kada karticu ubacim u telfon (HTC Desire) on je jednostavno ne prepoznaje , izbacuje mi kao UBACITE SD KARTICU ?! Da li neko zna sta je u pitanju ili da me uputii na neki drugi nacim da odradim ovu particiju posto bih da malo pojacam Internu memorriju telfona koja mi je vec puna 90 % ! toliko

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

jel ti rom koji imas na telefonu podrzava ext particiju. Drugo skini paragon partition manager 9 formatiraj sve na fat32 i onda u njemu isformatiras jedan deo kartice tipa 512 ili vise mega u ext3 particiju i to bi ti bilo to. Uzmes ponovo instaliras rom jer neki nece da prepoznaju ext particiju i ne bi trebalo da imas problema.

Boban N.P.
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 04. Nov 2010. 18:52

Post od Boban N.P. »

e, ovako - evo nesto sam uspeo, iscitao sam PRVI POST na ovu temu i uradio sledece // PRVO sam u samom telefonu karticu doveo na UNMOUNT zatim je ubacio u komp (laptop) i usao preko nekog program za particije u nju, odradio prvo BRISANJE SVIH PARTICIJA zatim sam krenuo ispocetka i od 4 GB na Fat32 ostavio 2.65 GB ostalo na Ext3 i zatim sve to sacuvao preko ono APLY gde vidim da je odradio posao, zatim ubacim karticu u MOB i evo sad je prepoznao (znaci verovatno UNMOUNT je morao prvo da se odradi) i sad sta dalje, sad je vidim i pokazuje mi da je stanje memnorije ono koje sam ostavio na Fat32 znaci 2.65 GB , pa me sad zanima gde se vidi ono preostalo sto je ostavljeno na Ext3 jel to sad pomaze memorije telefona ali sta vec dalje treba da radim prilikom novih ubacivanja aplikacija ali kako sad neke koje vidim da su na telefonu da peebacim na taj Ext3 -- POMAGAJTE :)

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

skini sa marketa quick system info i kada udjes u njega pisace ti ext particija, a ako je nije procitao odradi flash roma ponvo jer neki rom ne moze da je automatski detektuje nego moras da ga felsujes ponvo.

Boban N.P.
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 04. Nov 2010. 18:52

Post od Boban N.P. »

skinu sam je i evo sta mi je iscitao // SD card storage -- Internal storage -- System storage -- System cache -- Memory-- Proocesor -- Network -- Batery -- Sensor -- i dole ima jos nesto ne bitno e, sad ovo prvo znam sta je STANJE SD kartice, drugo je ta Interna valjda memorija pa ima ova Sistemska sad ova CACHE ne znam za cega je vidim ukupna je 40 MB a ima slobodno 38.37 MB zatim Memory pise / total 415 MB free 151 MB i Idle (sta je to ?) 17.43 MB --- ovo drugo nije bitno ! E, sad da li je tu ta Ext3 ne znam ?

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

trebalo bi da ti je ovako ako ti je ucitao ext particiju a ako nije trebalo bi da ti stoji no ext

Slika

Boban N.P.
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 04. Nov 2010. 18:52

Post od Boban N.P. »

pazi drug , imam to tako naravno samo ovo A2SD storage mi je zasenceno i ne moze da se otvori, ovo ostalo je OK - Ja sam ovo partionisanje odradio na jednoj Kartici od 4 GB imam ja glavnu od 8 koju nisam cackao, reko da prvo sa ovm probam ...

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

e pa to sam imislio jel ti rutovan telefon? Posto bi ako ti je rutovan telefon da uzmes i podignes rom ponovo znaci da flesujes rom od nule da bi ti prihvatio app2sd tj tu ext particiju

Boban N.P.
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Čet, 04. Nov 2010. 18:52

Post od Boban N.P. »

znaci tu sliku gore sto si postavio ja vidim kad mi je ubacena i obicna SD Kartica tj. kartica na kojoj nisam nista partionisao ! jedina je razlika sto kod ove partionisane tajj A2SD je zasencen i ne moze se otoriti !

Odgovori