Sony Ericsson Liveview

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Sony Ericsson Liveview

Post od hibiskus »

Preview:
Od pojave vesti o Liveview-u pratio sam sajtove i blogove, zato sto mi se ideja uredjaja svidela(a i da ne lazem gadget freak sam :D ).
SE Liveview je mesavina sata, daljinskog upravljaca i poduredjaja glavnog uredjaja(ne znam kako drugacije da objasnim). U prodavnicama u Evropi se pojavio pre dvadesetak dana. Moj je stigao juce i evo prvih par utisaka.

Liveview je uredjaj namenjen Android telefonima, i potrebna mu je 2.0+ verzija. U pakovanju se dobija punjac, kais za nosenje oko ruke(wrist strap) i drzac(clip) kojim mozete da nakacite Liveview na neke tank povrsine, dzep kosulje, kais, knjigu i slicno.
Liveview poseduje 2 hardverska tastera: jedan koji ima funkciju on/off i reset, drugi koji sluzi za pozivanje menija i odabir funkcije. Takodje poseduje OLED kapacitativni ekran(capacitive) koji nije skroz funkcionalan, vec mogu da se koriste samo krajevi ekrana gore, dole, levo, desno. Poseduje bateriju sa vibracijom, i jednostavan je za koriscenje.

Ekran po meni nije los, iako je na stranim sajtovima kritikovan da su boje isprane i da nema dovoljno kontrasta. Tekst je dobro vidljiv, fontovi su veliki, a odziv je dobar i ikone se tecno skroluju. Sam dizajn uredjana je osrednji, s tim sto je kais za ruku uzasan a i uz to nekako je glupo napravljen pa povecava debljinu uredjaja na ruci. Dobra strana je sto moze da se zameni obicnim kaisem kod casovnicara bez problema. Veoma je lak, sto mu uz materijale koriscene pri izradi(plastika), ostavlja bas bas plasticni utisak.
U ova dva dana nisam imao poblema sa gubljenjem BT konekcije sa telefonom, jednom je zablokirao ali je problem vrlo lako resen resetovanjem(drzi se on/off taster 15 sekundi).
Duzim drzanjem desnog tastera, Liveview prelazi u mod daljinskog upravljaca za muzicki player, i kad se on aktivira automatski se aktivira Android fabricki player na telefonu. Na ekranu se prikazuje ime pesme, a od kontrola tu su play/pause, next/previuos song, pojacavanje/smanjivanje tona i sve radi bez problema.
Pored osnovnih funkcija koje ima sms, fb, twitter, rss, kalendar, propusteni pozivi, postoje i plug in-ovi koje moze da pravi bilo ko posto je izasao SDK, i vec je izbaceno par npr. Gmail, koriscenje uredjaja za pozive, weather itd., sto samom uredjaju daje veliku upotrebljivost.
Na kraju "wow! faktor" je izuzetan, upravo sam sinoc bio na nekoj polu dosadnoj veceri, telefon je bio na silentu u dzepu, a ja sam sve sto mi je trebalo uspeo da propratim preko Liveview-a: par SMS-ova i mailova, tweeter i silentovanje vibracije u dzepu kad mi je zvonio telefon.

http://www.youtube.com/watch?v=CwSQCV6C1YE unboxing

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ok ko voli, mada ja u tu svrhu imam mp3 plejer :D istih dimenzija i sa štipaljkom (a usput ne troši bateriju telefona na reprodukciju i BT vezu). Ako pričamo o plejeru.
A za SMS i ostalo....... pa lepo samo svejedno ne možeš da odgovoriš preko njega nego sam oda budeš obavešten o događaju bez vađenja telefona iz džepa.

Ok stvarčica ali meni ne treba (sličnu stvar sam trebao da kupim za uz p900 ali nisam video poentu da mi oko vrata visi nešto iste veličine kao što je plejer koji već imam).
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

Slika

Evo unapredjenja, bez Liveview-a, mi je ekran bio najveci potrosac sa preko 50 posto sigurno, a sad stoji na 14%.
Postoji CotactCall plugin, pomocu kog moze da se zove sa Liveviewa, sto u kompbinaciji sa BT slusalicama(koje mogu da rade paralelno sa Liveviewom) dovodi do toga da prakticno ne morate ni da se vadi telefon iz dzepa/torbe, sem u situacijama kada vam je potrebna tastatura. Veoma prakticno za sve 4" i vece uredjaje

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

gde si ga nabavio i po kojoj ceni, ako nije tajna? uz koji telefon ga koristiš, da li je dovoljno da bude bilo koji 2.+ android?

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Gledajuci sliku lici na xperiu.Kolika je cena i gde se moze nabaviti?Zanimljiva stvarcica a i korisna.Samo da cena nije velika.

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

Tacty, Nikola Vapa/CA, koristim ga uz Xperiu X10 i da, dovoljno/potrebno je da telefon ima 2.0+ da bi uredjaj radio. Porucio sam ga preko sajta getgoods.de a ima ga i na jos par sajtova expansys, amazon.co.uk itd.
Posle par dana koriscenja jos malo utisaka. Uredjaj definitivno ima veliki potencijal, izbacen je novi plugin, Launcher plugin, pomocu kojeg aktivirate aplikacije na telefonu sto otvara novu perspektivu u funkcionisanju uredjaja iz razloga sto se svaka aplikacija moze prilagoditi radu preko Liveview-a.
Od novih mana koje primecujem je da je lose odradjen mehanizam kacenja za kais za ruku, zato sto s vremena na vreme desi se da uredjaj ispadne iz nosaca

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

kaiš dakle nije problem, ali je lošije urađen mehanizam u koji upada sat, ako sam dobro shvatio? to može već da bude problem na duže staze, bilo bi lepo da ga i kod nas neko prodaje da to može uživo da se vidi. koliko mu drži baterija, čini mi se da su mu to zamerili na nekom testu, da kratko drži baterija?

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

kais nije problem iz razloga sto je standardna sirina kaisa, pa moze da se stavi bilo koji umesto fabrickog, ja trazim crni metalni al nema nigde u uzicu da se nadje. Mehanizam vec jeste problem zato sto nema nikakav "fail safe" ili osigurac protiv ispadanja ili kako god, tj. vec su se ljudi zalili da im ispadne uredjaj a da oni to ni ne osete.
Ja za sad nemam problema sa baterijom, 2 i po dana u proseku do sad. Mozda nije mnogo al s obzirom da se brzo puni zadovoljavajuce je. Problem ce jedino nastati kad izbace plugin-ove koje koriste slike i sl. zato sto OLED ekran kada se koristi u punoj pokrivenosti vise trosi bateriju nego kad se samo koristi za par slova na ekranu.

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

to za ispadanje mi se baš nikako ne sviđa. tu verovatno nema nekog pametnog leka da se to spreči, što je najgore. osim super lepka :wink:

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

super lepak nece pomoci zato sto je usb port preko koga se puni previse nisko, pa uredjaj mora da se skine iz lezista kad se puni, ali parce crne izolir trake mislim da resava problem zato sto i ako iskoci, iskocice samo sa strane koju ne drzi traka.
Mada, da izvines, izem ti proizvod koji moras da lepis da ti ne ispadne :)

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

pozdrav,
očekujem da i ja dobijem sat, reci mi da li si radio neki update softvera i koja je poslednja verzija tog softvera? pretpostavljam da su već ubacili najnoviju verziju pošto je sat kupljen ovih dana, ali nikad se ne zna...koja je kod tebe trenutno u satu?

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

pozdrav,

uh pa pravo da ti kazem ne znam koja je verzija kod mene :). Radio sam update pre mozda 3 meseca, i od tada sat radi bolje jedno 10 puta. Do sad je imao jedan jedini update, a lako se updateuje preko SEUS-a. Ima i pluginova dosta, sve u svemu odlicna kupovina.

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

@hibiskus

tako je, u januaru su pustili neki update, a ja bih voleo da znam da li je on već ubačen u sat. ajde ne bi bilo ti teško proveri verziju softvera pa mi je napiši ovde. ako su već ubacili tu najnoviju u sat spasićeš me da bez potrebe instaliram SEUS, i da se bar za sada bezveze cimam oko svega toga. hvala ti unapred...

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

Tacty,
kao sto sam i mislio nema mogucnosti da vidis koja je verzija softvera ni na telefonu ni na uredjaju, tako da ti ne gine instalacija seusa

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

stvarno su dripci 8) posto imam htc mislio sam da bezveze ne trpam po kompu jos jednu instalaciju bez preke potrebe, ali ne vredi...sat je možda updateovan, a možda i stoji od nove godine, kupljen je u radnji, tako da ko bi ga znao...inače kako se ponaša mehanizam na kojem stoji sat, jel se drži ili se pogoršava vremenom?

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

iskreno ne verujem da je odradjen update, i u svakom slucaju predlazem update zato sto je njegova velicina 200kb :). Na pocetku sam bio veoma razocaran mehanizmom, zato sto mi je maltene na prvom kacenju na ruku liveview ispao iz lezista i pljasnuo na pod, kasnije sam shvatio da se to desava samo ukoliko jako stegnes kais oko ruke. Ako ga ostavis malo labavo (da moze sat da se pomera gore-dole) onda neces imati nikakvih problema, od kako ovako kacim LV nije ispao ni jednom.

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

stigao mi je sat. vrlo simpatično izgleda, ali sam se okozio dok sam namestio držač na kaiš. meni se čak i sviđa ova čičak varijanta, jer je sat ipak sportski. probao sam uz htc hero, i caller id i poruke rade odlično. od zvonjave do pojave informacije na ekranu ipak prođe neko vreme, jel to regularno? takođe, zavibrira samo jednom, i još jednom na kraju za propušten poziv, jel tako treba? sad nisam siguran da li ću napolju uspeti da registrujem samo tu jednu vibraciju na početku ukoliko želim da se javim, možda je ipak mogao malo više da vibrira (ali to bi verovatno uticalo na bateriju)...
P.S. pustio sam seus i ipak je odradio update. sad, pošto ga nisam uopšte koristio ne znam šta je popravljeno, ali nešto verovatno jeste. danas sam ga malo nosio napolju, i čini mi se da ipak povremeno ume da izgubi komunikaciju sa telefonom, iako je telefon u torbici preko ramena, znači nije nešto previše udaljen. to je bilo u hodu, još nisam probao dok sedim...

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

meni telefon retko kad gubi kontakt (mozda zato sto je SE proizvod, x10 jeu pitanju), i problem nije u samom LV nego u androidu zato sto Liveview aplikacija mora da bude aktivna da bi sat radio. E sad, posto android sam po sebi gasi LV aplikaciju time nestaje i kontakt sa satom. Kada primetim da se to desi, samo pritisnem select taster i ukljucim LV aplikaciju i to je to. Pogledaj na marketu imas nekih 10-ak zanimljivih pluginova. Ako ti se desi da se LV zaglupi samo drzi levi taster 15 sekundi dok se ne resetuje. Ako ni tad ne reaguje onda je verovatno prazna baterija. Oseti se vibracija navici ces se vec :)

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

nema zaglupljivanja, samo što sam primetio da u pokretu izgubi kontakt. ali, koliko vidim, brzo se sam ponovo nakači, što je kažu bio problem pre ovog poslednjeg updatea.

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Post od dejan87dex »

lJUDI POZDRAV!!!!!
Da se nelazemo i ja sam freak kad je u pitanju SE :)
Zanima me gde ima da se kupi #LiveView# i po kojoj ceni???
Gadget je ultra cooollllll!
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

Odgovori