Rutovanjem se ne gubi garancija?

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Alzex
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 25. Jun 2012. 21:42
:: e72

Rutovanjem se ne gubi garancija?

Post od Alzex »

Elem, u oglasima sam nasla jednu Motorolu Defy na prodaji polovnu ali sa garancijom od nekih godinu i po dana. Vlasnik mi kaze da je telefon rutovao, ali da mi garancija idalje vazi (Roaming electronics je ovlasceni serviser). Posto sam nova u svetu androida i ne razumem se tako dobro recite mi vi, da li se gubi garancija rutovanjem, i da li moze - ukoliko je telefon rutovan da se vrate podesavanja i tako zadrzim garanciju? Hvala svima

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Rutovanjem se ne gubi garancija?

Post od Chobby88 »

Koliko ja znam rutovanjem se gubi garancija,ako taj prodavac zna nesto sto mi ne znamo,neka kaze da naucimo nesto novo:)A mozes uvek odraditi unroot i imas opet vazecu garanciju.

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Re: Rutovanjem se ne gubi garancija?

Post od cale »

Svaki Android ima "flash counter".Pa ako ti se nešto i desi,odradiš unroot,prekrstiš se,predaš na servis i moliš Boga da to tamo propuste. :roll:

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Rutovanjem se ne gubi garancija?

Post od Chobby88 »

Za koji sam isto cuo da moze da se ponisti,ovo ne garantujem,negde sam procitao.

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Re: Rutovanjem se ne gubi garancija?

Post od cale »

Može sve da se sredi.Od root-a,"žutog trougla" preko countera do...čega god hoćeš.
Samo zavisi ko je koliko upućen,vešt i spreman na rizik da "ciglira" telefon.
:wink:

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Rutovanjem se ne gubi garancija?

Post od acamatic »

Moja je preporuka ako niste toliko upuceni u to..a telefon vam jos nije izasao iz garancije bolje je da ne radite to..

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Rutovanjem se ne gubi garancija?

Post od skar »

uglavnom kad se radi root i podje nesto po zlu,dolazi do brickovanja telefona,
e sad neka mi se javi neki pametni serviser iz ovlascenog servisa,koji moze da mi kaze da moze videti da je telefon rootovan a da je pritom odradio resurection(tj reparaciju boota)...
mislim da se musterije vuku za nos malo...al ajd dobro!
kad se ubije boot,telefon ne moze da podigne sistem,u jako malom broju slucajeva moze da se udje u recovery e tu da vide OK,al prilikom sredjivanja boota,telefon se samo dovodi u bootabilno stanje,gde je potrebno upisati nov rom da bi sve bilo ok...ala sam se raspisao al valjda ste shvatili poentu :D hvala

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Rutovanjem se ne gubi garancija?

Post od toda81 »

Serviseri uvek imaju neko glupo objasnjenje da bi sve islo na nasu stetu, a njihovu korist
Note IV N9100 dual

marko 0401
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 13. Sep 2006. 11:04
:: Z2

Re: Rutovanjem se ne gubi garancija?

Post od marko 0401 »

Kupujem prvi android tel ovih dana, da li prije root-ovanja pravim back up stock ROM-a (čitao sam zadnja 2 sata o stokovima, romovima i kernelima pa mi je kao nešto jasno sad) ili taj back up može da se odradi tek nakon što se telefon rootuje?

Da li se svaki telefon (a konkretno SMG S3) može unroot-ovati da bi se ostvarila garancija?
Koliko je to sigurno (da može da se vrati na stock rom)



Ovaj android je baš :wacko: , da li da ipak kupim iphone... :D
Kod njega svega ovog nema jel tako? Nego je takav kakav ga je Aple napravio, pa ako ti se svidja, svidja, a ako ne jbg... :)

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Rutovanjem se ne gubi garancija?

Post od lesa0208 »

Pa za iphone ti kod nas garancija ne vazi tako da sa njime ako ti se nesto desi mozes da se slikas... Pritom i kada na iphone odradis jailbrake isto se gubi garancija :-). Uglavnom sve na pametnom telefonu sto radis softverski mozes softverski da ponistis, za svaki root ima unroot, za svaki simunlock imas simlock, za svaki kastom rom imas orginalni rom, etc. Uglavnom ne brines oko toga sve dok znas kako sta i kako da vratis na pocetno stanje :-)

Odgovori