OTG kabal

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
rux
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Sub, 08. Avg 2009. 05:37
:: Galaxy S4
:: Galaxy S2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

OTG kabal

Post od rux »

Adapter za prikljucivanje USB klijenata (USB memorije, tastatura, mis), za uredjaje koji podrzavaju USB host. Prikljucak je mini USB.
Adaper koji sa USB (mužjaka, kao na usb flash memoriji) prebacuje na micro USB.
Predvidjen za puštanje audio-video sadržaja i prenos podataka sa USB flash memoriju na telefonima i uređajima koji imaju takvu podršku.
Slika
Jeste li probali da povezete neki svoj android tel sa USB memorijom,misem ,tastaturom...
Kada moze da se ocekuje da proradi na vecini modela.
Nabavio sam par komada ali koliko vidim samo ovi noviji podrzavaju tu opciju.
I sta mislite o ovim kablovima
Jel su potrebne neke aplikacije i koje da bi ovo moglo da funkcionise u vecini tel?
I jel moze da radi ako tel nije rootovan?
Hvala
Ko nema u vuglu,
ima na Googlu!!!

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: OTG kabal

Post od Chobby88 »

To zavisi od kernela,htc one x ne moze da koristi otg sa oficijelnim kernelom dok na primer sgs3 moze.
I reci mi gde si nabavio kabl i po kojo ceni?

ducka
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Pet, 03. Feb 2006. 12:00

Re: OTG kabal

Post od ducka »

Imam ja pomenuti kabli. Pvezivao sa miševima - radi. Povezivao sa tastaturom i mišem u kompletu i radi. Nisam probao sa fleš memorijom. Koliko znam za fleš memoriju je neohodan rootovan telefon

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: OTG kabal

Post od janka_88 »

Mene interesuje da li mora biti neki originalan Samsung kabal kad je SGS3 u pitanju ili moze i ovako neki univerzalni kao taj sa slike? Interesuje me jer npr. hdmi kabal ne moze bilo koji vec posebno neki Samsungov koji kosta paprenih 25-30evra, u zavisnosti gdje se nabavlja sto je po meni ludost toliko dati.

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: OTG kabal

Post od Chobby88 »

Moze bilo koji kabl.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: OTG kabal

Post od tomas.hokenberi »

Moja iskustva sa OTG kablom ("neoficijelnim") su sledeca na Galaxy S2 (ICS 4.0.3) automatski prepoznaje i cita fles memorije. Prema informacijama koje sam prikupio na netu trebali bi da rade i usb misevi i tastature medjutim meni nista od toga nije proradilo. Na Galaxy 3 (paznja "3" ne "S3") ne radi nista posto nema hardver potreban da bi radio kao usb host. Na Prestigio 5080C tabletu (ICS 4.0.3) radi sve pa i usb kombo mis+tastatura.

Da bi OTG radio Android uredjaj mora imati hardversku podrsku i podrsku u kernelu za USB host rezim.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: OTG kabal

Post od janka_88 »

tomas.hokenberi, imaš li informaciju možda kakvo je stanje sa S3 modelom pošto ima hardversku podršku za OTG, samo je pitanje kakav kabal odgovara? Tačnije da li mora poseban kao za hdmi ili može neki univerzalni?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: OTG kabal

Post od tomas.hokenberi »

janka_88, koliko je meni poznato svi uredjaji koji imaju podrsku za usb host mod mogu koriste isti USB OTG kabl (jedina je razlika po pitanju konektora na strani telefona/tableta da li je micro USB ili mini USB posto tableti cesto koriste mini USB) ako su uskladjeni sa USB standardom. Ili drugim recima OTG kabl je definisan USB standardima. Istina postoje neki uredjaji (i odgovarajuci kablovi) koji nisu u skladu sa USB standardima ali kako je S2 "po standardu" sumnjam da je S3 drugaciji.

Treba samo biti obazriv kod kupovine OTG kablova posto ima "fals" kablova kod koji nemaju Pin 4 ("sense"), na micro USB strani, kratko spojen na Pin 5 ("GND" = uzemljenje). Ovo je potrebno da bi se detektovao "usb host rezim".

Slika

Ko je vest sa lemilicom moze i sam da napravi USB OTG kabl od starih micro/mini USB kablova i "produznih" USB kablova prema semi gore. Ili ako kupite "OTG" kabl koji ne funkcionise, treba samo da prelemite pinove 4 i 5 na micro USB strani prema istoj semi.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: OTG kabal

Post od janka_88 »

tomas.hokenberi, hvala ti puno na šemi i objašnjenju. Vidjeću ako ne budem lijen :D da pokušam nešto tako iskombinovati i napraviti. Pozdrav

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: OTG kabal

Post od antec »

Ako neko ima informaciju gde se moze kupiti kvalitetan OTG (micro>usb) kabl neka napise ovde ili pusti pp.

hirurg
Banned
Postovi: 753
Pridružio se: Sub, 19. Dec 2009. 23:51
:: Samsung Galaxy Note
:: Samsung Galaxy Tab 2
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: OTG kabal

Post od hirurg »

tomas.hokenberi, ovo sam odradio i sve radi, cak i mis i tastatura...svaka pohvala za semu i pojasnenje
SAMSUNG GALAXY NOTE N7000

Odgovori