Najave i glasine o novim android modelima

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
Zaključana tema
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Najave i glasine o novim android modelima

Post od Baraba »

Koncept Samsung Galaxy S IV smartfona prikazan u videu

Kada će Samsung objaviti svoj novi Galaxy S IV smartfon za sada je još nepoznato, ali činjenica je da već postoje određeni koncepti o tome kako bi uređaj mogao da izgleda, a jedan od njih možete pogledati u prilogu. Koncept je predstavljen an AndroidAuthority i predstavlja upravo to - koncept, čak i ako postoji šansa da Samsung objavi upravo ovakav model. Prema ovome, Galaxy S IV (GT-I9500) bi trebao da donese 1080p Grand AMOLED ekran kao i Android 5.0 Key Lime Pie platformu. Pored toga, očekuje se quad-core procesor sa radnim taktom od 2,0 GHz kao i glavna kamera od 13 megapiksela.Takva kamera a i procesor nisu preterani novitet, budući da postoje smartfoni sa istom kamerom. Međutim, uređaj deluje izuzetno tanko i moćno, a prisutni su i neki noviteti kao što je laserski dock za tastaturu.

izvor: benchmark


Pogledajte video, bez teksta sam :o

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 5YPaBkhKZI

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Najave i glasine o novim android modelima

Post od mrkixxx »

usavrsavanje prethodnih modela do maximuma. ako s4 stvarno bude kao ovaj onda kapa dole za samsung!

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Одг: Najave i glasine o novim android modelima

Post od iamivan »

Wow. :shock:
Oduševio sam se. Ako stvarno bude tako, auuu... :D

Ovo za lasersku tastaturu mi deluje kao da se neće ostvariti. Bio je na YT klip koji kao prikazuje koncept iPhone "petice" pre njegovog izlaska i na tom klipu iP 5 isto ima neku sličnu vrstu tastature ovoj (samo što je ona bila hologramska, čini mi se). Na kraju ništa od te tastature. :)

Edit: https://www.youtube.com/watch?v=lzsBwnv ... ata_player

Čini mi se da je to ovaj klip.

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Najave i glasine o novim android modelima

Post od Layne_Staley »

Najavljen je Note 3.. aLi su to rumors... Nesto bolesno, tipa 6.3 inca ekran itd itd ... Sta je mnogo, mnogo je :D
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Одг: Najave i glasine o novim android modelima

Post od iamivan »

A pretpostavljam da će Note IV imati 7", kao neki tablet, ako tako nastave? :-?
Preteraše ga stvarno...

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Одг: Najave i glasine o novim android modelima

Post od pelleruma »

Telefoni su sve vise multimedijalni aparati i zato su potrebni veci ekrani da to bude dovoljno komforno.Blutut slusalice resavaju stvar price,a ako si sam tu je spikerfon.Meni se veoma svidja ta tendencija.Procentualno gledano,verujem da to vazi za vecinu korisnika "pametnih" telefona,mnogo vise vremena pisemo,citamo,gledamo video,film,seriju,internet,a za to sve je potrebno 5" i vise(ajde neki minimum minimuma je 4-4.3")
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Najave i glasine o novim android modelima

Post od Azimuth »

Pa ne bih se bas slozio da je ova tendencija rasta dijagonale displeja pozitivna stvar za telefone. Ok za tablete ali telefon ipak treba i nositi sa sobom, u nekom dzepu ili kako vec, a ne u rancu. Ubedite me da je lako nositi 7"+ u dzepu od farmerica, u dzepu kosulje ili sortsa. To je prakticno nemoguca misija. Sa druge strane, zar nije u najmanju ruku cudno ici ulicom i kucati sms na 7 ili 10"? Ili dodje vikend kao ovaj, nova godina i sl a ti vadis tablet i okreces neki broj ili pises sms...pa gledali bi te u najboljem slucaju :? a ogromna vecina :ohmy: ili bi prosto :lol:

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Najave i glasine o novim android modelima

Post od Sale_M »

Azimuth, potpisujem sve sto si napisao :) Sto je mnogo,mnogo je.. .
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Najave i glasine o novim android modelima

Post od toda81 »

Uh, pa oni ga stvarno preterase. Mislim da je sadasnji note na samoj granici kada je velicina u pitanju i da bi sve preko toga bilo previse i nemoguce spakovati u dzep
Note IV N9100 dual

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Одг: Najave i glasine o novim android modelima

Post od m@c|-|oR »

Ne znam više za tu granicu. Nekako se sve više pomera...
Kad sam kupio Desire, 3.7" su mi bili taman, a prijateljev HD2 mi bio glomazan.
Sa HOX i 4.7" sam opet rekao taman, a Note mi je glomazan.
Neki dan sam video čoveka kako priča sa Note 2... To bre ko da crep staviš uz lice :)
Da je pregledan, jeste. Gde je granica, to ni proizvodjači izgleda ne znaju. Valjda čekaju reakciju tržišta.
Ja danas ne bih uzimao ništa preko 5", ali ko bi ga znao. Kad dodje vreme da menjam telefon, ko zna šta će me privući.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Najave i glasine o novim android modelima

Post od bata bogdan »

Obzirom da se vec u skorijoj buducnosti forsira veliki displej (ekran) granice kod proizvodjacs nema...postoji granica kod nas potrosaca da li cemo to prihvatiti kao in ili out.
Mene iskreno privlaci veliki displaj...imam one s , i vec gledam primerke od one x i note2...nadam se da cu u narednih mesec ,dva imati neki fon sa bar 4.7 minimalno...
Huawei

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Najave i glasine o novim android modelima

Post od Green »

Ja sam povukao crtu sto se velicine ekrana telefona tice, a to je maksimalnih 5". Sve preko toga je, barem meni, preveliko za neki komforan rad. Uporedjivao sam velicinu moje Galaksije (ekran 4.65") sa oba Note modela, ma idi begaj, ja to ne bih mogao koristiti. Ekran Note-ova jeste brutalno dobar i sve to, ali sto je mnogo mnogo je.
Evo sad Huawei predstavlja model sa ekranom od 6.1", pa ce Sammy na taj "napad" da odgovori modelom od 6.3"... :uhuh: :dry:

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Najave i glasine o novim android modelima

Post od mrkixxx »

drugari, vremenom se menja naša percepcija.
sve je ipak relativno.
pre dve godine kad se pojavio note 1, za obican galaxy s je izgledao kao lap top.

sada, uzmite u ruke galaxy s, izgleda maltene smesno. kao igracka, dok note sada deluje nekako normalno.
meni se svidja taj trend povećanja, ali naravno do ekih razumnih granica.

ja komotno radim i jednom rukom sa ekranom od 4,8'

JoLoLo
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 125
Pridružio se: Uto, 26. Okt 2010. 23:27
:: Motorola RAZR MAXX

Re: Najave i glasine o novim android modelima

Post od JoLoLo »

mrkixxx napisao:ja komotno radim i jednom rukom sa ekranom od 4,8'
Da li bi mogao malo da nam specifiras kako to radis sa jednom rukom?

Moj je samo 4,3' i opet nema sanse jednom rukom da ga opsluzim :roll:
Your Phone isn't mobile if its plugged into wall >> Motorola RAZR MAXX >>JB 4.1.2 >> Rooted

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Najave i glasine o novim android modelima

Post od lesa0208 »

Lepo i ja na S3-ci radi jednom rukom jer imam dugacke prste i velike sake :-)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Najave i glasine o novim android modelima

Post od Ninolina »

Sve je stvar navike...:-) I ja sam mislila da ce mi S3 biti problem ali se lako navikneš da ga koristiš i jednom rukom...:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Najave i glasine o novim android modelima

Post od iKe »

mrkixxx napisao:drugari, vremenom se menja naša percepcija.
sve je ipak relativno.
pre dve godine kad se pojavio note 1, za obican galaxy s je izgledao kao lap top.
Tačno tako i ja stalno pomeram tu granicu do koje veličine je telefon i dalje telefon. Sada sam rekao sebi da je neka granica 5 inča. A ima veze i to kolike šake neko ima, evo na ovom klipu se vidi da ovom dečku i 6.1 inča nije veliko = Huawei Ascend Mate.

Druga stvar je da se telefoni sve manje koriste za telefoniranje, a sve više za net, društvene mreže, igrice ...., a za to je ipak bolji što veći ekran.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Najave i glasine o novim android modelima

Post od Behemoth »

Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Najave i glasine o novim android modelima

Post od Azimuth »

iKe, ali ako pogledas visinu tog lika u odnosu na ostale posetioce, videces da u njemu ima najmanje 2,5m, a samim tim su mu i sake mnogo vece nego kod coveka prosecne gradje. I onda opet, to isto cudo od 6,1" treba nasloniti na glavu dok pricas, a posle toga imas problem sa tim u koji dzep ces ga staviti kad dodje leto ili ako si u pantalonama i kosulji npr.
Al kako god, sve je stvar ukusa. Meni se licno ne dopada ovaj trend, ali postujem misljenje onih kojima je to ok.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Najave i glasine o novim android modelima

Post od iKe »

Azimuth , jeste to tačno, ali je činjenica da si telefoni sve veći, sviđalo se to nama ili ne. Modeli koji su nam pre nekoliko godina bili ogromni - Se Satio sa ekranom od 3,5 inča su za današnje pojmove mali n.pr. Xperia U. I ja nešto ne volim telefone sa ogromnim ekranima, ali su oni ipak zgodniji za sve osim za razgovor i za nošenje. Mada iskreno ja sa tim nemam problem, jer leti nosim telefon u torbici, a zimi u džepu od jakne. A takođe ovi novi modeli sa ekranima od 5 inča nisu veći od prošlogodišnjih modela sa 4,5 - 4,8 inča. Tako da su veći ekrani neminovnost, sviđalo se to nama ili ne. Zamisli za neku godinu telefone sa ekranima od 9 - 10 inča!
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Zaključana tema