Newkia - New Android Nokia !!!

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Newkia - New Android Nokia !!!

Post od zoreli »

Slika

If you’ve been holding out for a combination of Nokia hardware and Android software, your dream may (eventually) come true. Apparently, former Asia Pacific CEO of Nokia, Thomas Zilliacus, has started up another company with several other former Nokia employees and is calling the company Newkia. The important thing to remember about Newkia, though, is that they’re committing to building phones that run Android, not Microsoft software.

Zilliacus claims to have already tried to raise funding to buy out Nokia since before Microsoft stepped in and purchased the company, but couldn’t compete with MS’s offers. The silver lining there is that there are some investors who believe a combination of Nokia and Android has the potential to be successful, and so Zilliacus doesn’t think securing funding for the new company will be much of a hassle. If all goes according to plan, he wants to have the company totally operational by 2014, which potentially would allow “Newkia” to have a phone out for the holidays next year. Wishful thinking? Maybe.

Technically, since Microsoft only purchased the hardware division of Nokia while licensing (not purchasing) their patent portfolio, there’s still a chance for another company to use things like Nokia’s PureView technology in the camera of another smartphone. Whether or not Nokia would license out their top tech like that to a company that’s going to compete against Microsoft remains to be seen, but hey, anything’s possible.

What do you guys think? Would you buy an Android powered Nokia device, or are you happy with another OEM of choice? Personally, I don’t think a startup like Newkia would have the cash or power to compete in the Android ecosystem. We’ve already seen that marketing dollars take a company further than premium build quality or truly innovative features. Just ask any of the countless OEMs that are fighting for Samsung’s top spot in the market.

source: Channel News Asia
16 godina na forumu MOBILNISVET

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Newkia - New Android Nokia !!!

Post od Behemoth »

Sad ce Kia da ih tuzi :lol:
Deluje kao jeftino podrugivanje Nokie
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Newkia - New Android Nokia !!!

Post od ~Arkan~ »

Kombinacija NokiJe i Androida bi bila sjajna,stvarno mislim da bi ovaj projekat mogao da bude uspešan.
Go Newkia! :D :D :D

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Newkia - New Android Nokia !!!

Post od sugarcoated_ass »

I'd buy that! :D Nisam neki fan Nokie, ali mi Newkia lepo zvuci. XD

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Newkia - New Android Nokia !!!

Post od bestboy »

Шадаааап енд мејк мај маннннииии мадрфакин андронокиа :-D :-D :-D
Слобода или смрт

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Newkia - New Android Nokia !!!

Post od AnGeL oF LoVe »

Nema nikakve sanse za uspeh.Ne moze se uspeti protiv ovako jake konkurencije,sa malim budzetom,sa malo ljudi.Zamlacivanje.
LG G2 Black,16GB

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: Одг: Newkia - New Android Nokia !!!

Post od pelleruma »

Pa cim ne moze da izmisli neki originalni naziv,nego da vuce na vec poznato mene totalno odbija.To je kao one silne patike,trenerke,mini linije,... gde se izmeni jedno slovo neke poznate marke.
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Newkia - New Android Nokia !!!

Post od sugarcoated_ass »

Ja hocu AIWA telefon sa Androidom... to bi bilo epic! :D

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Newkia - New Android Nokia !!!

Post od lesa0208 »

Pa ako budu radili kvalitetne uredjaje kao sto su radili do sada Nokia telefone ja cenim da ce da uspeju, naravno put do uspeha nije lak ali za par godina je sve moguce.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Newkia - New Android Nokia !!!

Post od zoreli »

Slika


Nokia je prodata, ali bivši zaposleni osnivaju sopstvenu kompaniju Newkia, koja će hardverski nastaviti Nokijinu priču, ali sa Androidom!
Nadamo se da će od sve priče na kraju nešto i biti tačno!Nadamo se da će od sve priče na kraju nešto i biti tačno! Iako mnogi nisu bili šokirani vešću da je američki Microsoft kupio finsku Nokiju, sada će verovatno biti.
Naime, nekoliko bivših zaposlenih kompanije Nokia, uključujući Tomasa Henrika Zilijakusa, u procesu je kreiranja nove firme, nazvane Newkia (zvuči pomalo kineski, zar ne?). Newkia će nastaviti tradiciju hardverski besprekornih smartfona, koje poznajemo od Nokije, ali ovog puta sa Android operativnim sistemom. Prema nekim izvorima gospodin Zilijakus je okupio "ekipicu" nekada najboljih Nokijinih inženjera, radnika i dizajnera, koji su preko Zilijakusove firme Mobile FutureWorks Inc. pre Microsofta pokušali da kupe Nokiju, ali nisu uspeli.

Ova grupica, okupljenja oko Zilijakusa, nikada se nije slagala sa odlukama borda direktora u vezi sa Windows Phone platformom, a kao glavnog krivca za sve što se Nokiji u poslednje dve i po godine desilo vide Stivena Elopa, nekadašnjeg Nokijinog direktora.Newkia će ubrzanim razvojem, za koji su sredstva većim delom već sakupljena, pokušati da dođe do licence za novi Android Nexus uređaj, koji bi, prema navodima portala AndroidHeadlines, trebalo da se zove Lumia Nexus.

Ovaj telefon, ako sve bude kako Newkia planira, trebalo bi da ima displej od 5 inča, LCD3 matrice, dve kamere, uključujući pozadinsku PureView, Qualcomm Snapdragon S4 procesor na 2 GHz, sjajnu grafiku, 32 GB interne + 2 GB RAM memorije, Android KitKat 4.4 OS i bateriju Li-Po tipa na 2.000 mAh.

Prema rečima osnivača Newkia kompanije, prvi telefon sa Androidom i Nokijinim hardverskim DNK-om trebalo bi na tržište da stigne do 2014. godine. Kako je Microsoft kupio hardversko odeljenje Nokije i dalje postoji šansa da druga kompanija koristi brend kao što je PureView ili da primenjuje sličan način na koji su telefoni izrađivani. Ostaje samo da se vidi koliko će celu priču Newkia moći pravno da "podigne na noge"...

Inače, ne bi bilo loše videti sjajan hardverski telefon sa Androidom, makar on bio i Newkia! To bi bilo pravo osveženje i svojevrsno oživljavanje nedosanjanog sna: Nokia sa Androidom :)

MONDO
16 godina na forumu MOBILNISVET

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Newkia - New Android Nokia !!!

Post od ~Arkan~ »

zoreli, ovo bi bilo sjajno,ali naziv Lumia Nexus,uhuhuhuhuhu. :wacko:

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Newkia - New Android Nokia !!!

Post od Behemoth »

Samo baterija mi se cini slabom za sve to
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Newkia - New Android Nokia !!!

Post od lesa0208 »

Baterija je preslaba za sve to, mozda su nesto pogresili ali 2000 mah je bas malo.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Newkia - New Android Nokia !!!

Post od miodrage »

Microsoft je vec pokrenuo vezivanje brenda Lumia za WP, tako da od toga nema nista. A to da su najbolji inzinjeri i ostali iz Nokie, ni to vas ne pije vodu, tacno je da je u pitanju jedna saka nezadovoljnih, a koji su ranije napustili finsku kompaniju. 32000 zaposlenih u Nokiji je sada na platnom spisku Microsofta. Ne sumnjam da ce nova kompanija poceti da radi, ali cisto sumnjam u neke fenomenalne uredjaje i ostalo.. Bojim se da ce ostati prosecni
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Newkia - New Android Nokia !!!

Post od Green »

Miodrage u Android sekciji??! :o
Sutra padaju sekire s neba sto posto... :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Newkia - New Android Nokia !!!

Post od miodrage »

Sa Tapatalka idem, pa sam video ovu temu sasvim slucajno, a zaista nisam tu da se prepucavam:)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Newkia - New Android Nokia !!!

Post od Baraba »

Slobodno ti virkaj, ne zameramo, naša misija je da te otrgnemo od zla WP i izvedemo na put spasenja :lol:

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Newkia - New Android Nokia !!!

Post od Green »

Ma sta ne zameramo!? Ovo mu se sad slucajno desilo i nikad vise! :D
Nece se on otrgnuti, onda kad je imao iPhone Steve je bio master, sad kad ima Lumiu mastera ima dva komada i obojica su takodje Stevice, Elop i Balmer. :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Newkia - New Android Nokia !!!

Post od miodrage »

Green, sve znas, a usput, ja sam zli subverzivni elemenat, od wp me necete otrgbuti, ali mozda ja zakacim neku zabludelu ovcicu poput ove Barabe, pa ga odvucem u svoje krdo:D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Newkia - New Android Nokia !!!

Post od m@c|-|oR »

Ne bih se ja na to kladio, znaš... 8)
I zavaravaj sebe... :P
Ja garantujem da negde u torbici imaš sakriven Android i sa željom ga maziš... i paziš... i zoveš ga Đorđe! :lol:
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Odgovori